Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tako se to radi: Minhen vs Beograd

[es] :: Advocacy :: Tako se to radi: Minhen vs Beograd

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40073 | Odgovora: 220 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Tako se to radi: Minhen vs Beograd 13.09.2005. u 19:24 - pre 226 meseci
Citat:
no banana
xoxo kako si me podsetio na ednog Serbina iz Kanade. Proveo covek tamo par godina, promenio ime, dosao ovde na odmor i poceo nesto da žvaće na Engleskom. Do ya know how great Canada is ... kako ga Beograd cini napetim i tako dalje.. E moj bate sto je to doooobar osecaj kad sam ga sa zenom ispratio na avi(j)on aaahaa Bre!


Sta da ti kazem, banano - za neke je Srbija bila dzungla i dok su ziveli u njoj ;-)

Znas, jedna od cenjenijih ljudskih osobina je biti realan - ne valja ako nisi. Bajke i odeljenje za tapsanje po ramenu su, ipak, na nekom drugom spratu ;-)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 13.09.2005. u 20:32 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Tako se to radi: Minhen vs Beograd 13.09.2005. u 21:24 - pre 226 meseci
Citat:

xoxo kako si me podsetio na ednog Serbina iz Kanade. Proveo covek tamo par godina, promenio ime, dosao ovde na odmor i poceo nesto da žvaće na Engleskom. Do ya know how great Canada is ... kako ga Beograd cini napetim i tako dalje.. E moj bate sto je to doooobar osecaj kad sam ga sa zenom ispratio na avi(j)on aaahaa Bre!


Je li? A sta hoces da kazes? Da mozda nije u pravu?
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Tako se to radi: Minhen vs Beograd13.09.2005. u 23:15 - pre 226 meseci
ja skromno mislim da kvaliteta NT kernela nije uopce upitna. osobno, XP mi se nesvidja, draza mi je 2000arka puno. i to sto je linux postao sistem kojim se klinci pusu da su rootovi, to je sasvim logicno, jer je instalacija skoro laka ko i windowsa xp. klik klik bum klik ukucas root password i eto gnometa na ekranu. bas treba bit guru za to izvest. po meni je openbsd ipak no.1 oss sistema, cisto iz razloga kad ga instaliras dobijes prazan sistem spreman za namjensku transformaciju. ljudi govore da je los ko desktop, eto valjda su i oni gurui, a ja ne znam, pa imam opengl akceleraciju, sve desktop alate, zvuk, bla bla bla...a sve rucno instalirano. a oko tih vasih wifi mreza, ima jedan glup trend na balkanu, koji se stvorio iz premise da je wifi lako izkonfigurirat preko par wizarda itd. naime kod nas se javne narodne wifi mreze grade tako da se ide zgradu po zgradu, ljudi izdvoje za ap, pa se malo shara muzike filmova ovog onog, svako plati 20-30 kn mjesecno, pa se skupi za 1,5mbit dsl link na net i router.
da ljudi mogu malo na net iz parka i to. ali to je totalno hobisticki, a sramota je sta neke komercijalne tvrtke uvode istu politiku. misle da je dovoljno kupovat raznolike najjeftinije ap-ove, kartice, neenkriptirat i ostavit zastitu samo na MAC tabeli. trebalo bi ljudima objasnit da i ovdje vrijede pravila zicnog etherneta, samo sta nema zice, i malo ih uvest u sigurnost.
a oko price za uptime, ko je lud da 24/7 server usteka u struju bez nekakvog UPS-a? i nemora se kupovat skupa oprema i potpisivat ugovori s dealerima, dovoljno je imat kompetentnog administratora, pa ce on od linuxa, bsd-a ili obicnih windowsa nt napravit dobar server i odrzavat ga kako treba.
takvi ljudi bi trebali i znati za scheduled downtime, pa svako nekoliko vremena izazurirat kompletan sistem. da se to rijesit bez puno para. ako se nece ustedit na os-u na glavnom serveru, pa onda se moze na pIII instalirat netbsd da glumi firewall, a ne kupovat skupe hardwerske. uglavnom pricamo o projektu izgradnje mrezne infrastrukture tvrtke, gdje par znalaca sjedne za stol, pa se dogovori oko najbolje solucije za trenutni budzet.
i jos da citiram ono "kome treba konzola u 2005". adminima. jest da windoze imaju stvarno pregledne graficke alatke za administraciju, al brate ne moze nitko toliko brzo kliktat misem koliko ja mogu lupat po tastaturi. ipak, ko zna, iz konzole rijesi sve puno brze. a kad se ovaj argument spomene windows klanu, odma mjenjaju plocu i govore da postoji kolekcija konzolnih programa za administriranje, monad ... :)

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Tako se to radi: Minhen vs Beograd 13.09.2005. u 23:28 - pre 226 meseci
Imas netsh, imas konzolu... udri cygwin na to pa mozes da koristis i UNIX bash ili korn-shell.
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Tako se to radi: Minhen vs Beograd 14.09.2005. u 00:25 - pre 226 meseci
a pa vidim da je krenulo bezobrazno...

degejovanje sve u 16....

a sta ste vi to hteli? problem do NT-a? dobar je NT, to niko ne spori, na srecu meni NE radi posao...

a vi slobodno s-e-r-i-t-e koliko god zelite, nemam nista protiv.

u to vreme kada je ispisana ta poruka, degejs (a ni ostali trovachi) nije ni znao za ovaj forum... (look @ member number)

jedino je dimke bio u prici, doduse tada je bio drasticno manje IZOPACHEN nego sad...


Citat:
Da ali nisu (C) srpske-balkan-express budzerajke, pa svaka WiFi mreza ima domet od oko 50-tak metara max po repetitoru (a vecina su ogranicene i na mnogo manje), kako i zakon o jacini signala nalaze... naravno, isti mozak koji se rukovodi cinjenicom da je normalna i svuda u normalnom svetu uobicajena serverska oprema u stvari "Avioni-Kamioni" hir, se takodje rukovodi i mislju da moze da nasvira WiFi da sluzi kao metropolitan-area-network uz pomoc lemilice i "kantene"... a i da praisuje Linux kao fault tolerant sistem.

No svi znamo gde je Srbija zbog takvih mozgova, IT je samo kap u moru... kamo lepe srece da je jedina industrija gde "domaca pamet" dolazi do izrazaja.

Nego, vidim da nisi stigao da prokomentarises cinjenicu da smo te ispravili u vezi "popravke" NT-a za drugu plocu / PC... odmah si presao u white noise... dakle, sta imamo da cujemo u vezi sa tvojom vec poznatom neobavestenoscu ;-)

Mada mislim da ce te ovih par citata koje su ljudi postovali malo zadrzati ;-)))


uuu da neces ti jos da mi pricas o wireless-u jel? smeh smeh...i... uopste ne znas kako stvari stoje, a ni ne moras da znas... a sto se kante i lemilice tice, shvati decko da pojma nemas o wireless-u i nemoj da se lozish da znas...
zbilja je glupo da se uopste vodi diskusija o WIFI sa tobom jer se tvoje WIFI znanje zavrsava na oblacicu u donjem desnom uglu u kome pishe "connected 2 wireless network"

a sto se NT ploce tice, opet niste prokomentarisali situaciju nego ste IZMISLILI i PROMENILI sustinu situacije pa poceli da BLACK NOISE-ujete

da sumiram... XP je ono "najbolje" sto su do sada napravili u MS-u...
za wireless , da zaobidjemo dimke-amaterske price
za plochu i failure.... ne izvrcite pricu...
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Tako se to radi: Minhen vs Beograd 14.09.2005. u 00:39 - pre 226 meseci
Izgleda je XTraya presao u extreme troll mod, pa jos hoce i da nas ubedi da je 802.11b/g solucija za MAN upotrebu (za sta je koriste neki ISP-ovi u Bgd-u) ;-)

No dobro... Srbija je zemlja cuda kao sto neko rece, pa eto i WiFi sluzi za nesto drugo osim limitirane indoor upotrebe ili outdoor upotrebe kao nepouzdani community network - kaze nam Xtraya ;-) Dzaba ljudi izmislili licencirani spektar (3.7 GHz) ili WiMax ... kad WiFi na steroidima radi posao kaze Xtraya, ako moze u Donjim Strnjikama - moze i na Manhattan-u ;-)

Citat:

uuu da neces ti jos da mi pricas o wireless-u jel? smeh smeh...i... uopste ne znas kako stvari stoje, a ni ne moras da znas...


A kako to stvari stoje sa standardom IEEE 802.11b/h, da nisi nasao neku novu enterprise poslovnu upotrebu doticnog uz neki Linux kant-ruter ;-)

Citat:

a sto se NT ploce tice, opet niste prokomentarisali situaciju nego ste IZMISLILI i PROMENILI sustinu situacije pa poceli da BLACK NOISE-ujete


A, sta je sustina situacije? Da HDD sa NT-om ne mozes da ubacis u drugi sistem i sacuvas naloge i instalirani softver? ;-) Pa nije tako... sta cemo sad - da ti nesto naucis, ili da izmenimo ceo svet zbog vas u -gnu99 standard ;-)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 14.09.2005. u 01:45 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Tako se to radi: Minhen vs Beograd 14.09.2005. u 00:49 - pre 226 meseci
Citat:
Izgleda je XTraya presao u extreme troll mod, pa jos hoce i da nas ubedi da je 802.11 solucija za MAN upotrebu (za sta je koriste neki ISP-ovi u Bgd-u) ;-)

No dobro... Srbija je zemlja cuda, pa eto i WiFi sluzi za nesto drugo osim limitirane indoor upotrebe - kaze nam Xtraya ;-) Dzaba ljudi izmislili licencirani spektar (3.7 GHz) ili WiMax ... kad WiFi na steroidima radi posao kaze Xtraya, ako moze u Donjim Strnjikama - moze i na Manhattan-u ;-)



HAHA, nerotroll , bojim se da si ti malo zalutao a?

a tek kad kazes 3.5 ... hu hu... prejako... sta ti uostalom znas o 3,5?

zbilja nisi u toku, nemas pojma,....ako bude sve ok, za koji dan ces imati jedan novi topic u WIFI podforumu na ES, pa cu samo da se NASMEJEM i tebi i ostalim WIFI trollovima , jer kad u nesto niste sigurni, nemojte da LUPATE i da instant googlate da bi bili pametni...


Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Tako se to radi: Minhen vs Beograd 14.09.2005. u 00:57 - pre 226 meseci
Eto kako Xtraya argumentovano odgovara - entropija na nivou, nije se bas potrudio da nam objasni cemu to sluzi 802.11b/g standard, ali zato ume da pljucne ;-)

Dobro, Xtrayo - u pravu si... WiFi je standard za MAN umrezavanje, u Srbiji i Turkmenistanu, hands down ;-) Preporuci 2.4 GHz WiFi za umrezavanje poslovnica tvojoj firmi kao jos jednu revolucionarnu ideju posle matorog AVP-a pisanog za drugi OS ;-)

Nego da se mi podsetimo malo ;-)

Citat:
xtraya
admin radi sledece:

nabavlja novu masinu, prebacuje mrezne interfejse po redu kako su listani na PCI bus-u,prebacuje HDD,memoriju...grafika ne mora...nema potrebe...
pali masinu ,slekver sve dize, mozda nije rasporedio eth interfejse kako treba ali prostim prebacivanjem UTP kabla sistem nastavlja dalje.... downtime je nesto malo veci od vremena nabavke novog servera,svi ervisi su tu, i funkcionisu kao da se nista nije desilo (bar 10 puta mi se ovo desilo u praksi, i identicnom procedurom je sve proradilo vrlo brzo)

a na NT-u je ovo moguce ... kad bi se gadjali tramvajima....

ubacivanjem harda na IDENTICNU maticnu plocu,cete eventualno uspeti da vratite stvar u prvobitno stanje... samo pazite, zamislite da posle 2 godine trazite maticnu plocu koja je ista kao u vasoj NT server masini... jos gore ako imate BRAND server....tu tek necete nista uraditi... (da da,cekacete 2 dana da stigne DHL sa slicnom plocom... ok ona je slicna ali nije ISTA)


Dakle, objasnismo nasem XTraya-i da ovo sto prica nema bas puno veze sa mozgom - konkretna procedura traje oko 20-40 minuta, i bazira se na ubacivanju originalnog instalacionog CD-a WinXP-a u CD/DVD drajv i odgovaranja na jedno prosto pitanje (product ID) - niti se gube nalozi, niti se gubi softver, niti mora da se ceka 2 dana da ploca stigne DHL-om.. ;-)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 14.09.2005. u 02:04 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Tako se to radi: Minhen vs Beograd 14.09.2005. u 01:05 - pre 226 meseci
Citat:
Dakle, objasnismo nasem XTraya-i da ovo sto prica nema bas puno veze sa mozgom - konkretna procedura traje oko 20-40 minuta, i bazira se na ubacivanju originalnog instalacionog CD-a WinXP-a u CD/DVD drajv i odgovaranja na jedno prosto pitanje (product ID) - niti se gube nalozi, niti se gubi softver, niti mora da se ceka 2 dana da ploca stigne DHL-om.. ;-)


a onda startujes neku od core aplikacija kad ono :

CANNOT FIND ****.DLL Please REINSTALL THE APLICATION....

Citat:
Dobro, Xtrayo - u pravu si... WiFi je standard za MAN umrezavanje, u Srbiji i Turkmenistanu, hands down ;-) Preporuci 2.4 GHz WiFi za umrezavanje poslovnica tvojoj firmi kao jos jednu revolucionarnu ideju posle matorog AVP-a pisanog za drugi OS ;-)


Ma jok,to se ne isplati raditi... na 5,8 bi i mogao nesto da napravis da valja (kada kad vec pricamo o ISM opsegu) i to zestokim usmerenjima na P2P linkovima... na 5,8 u omni varijanti, to je vec losije,i komplikovanije drasticno (mnooogo osetljivije na greske u setupu)

[Ovu poruku je menjao xtraya dana 14.09.2005. u 02:10 GMT+1]
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Tako se to radi: Minhen vs Beograd 14.09.2005. u 01:09 - pre 226 meseci
Ukoliko si uradio repair pre boota na novom hardverskom sistemu, nema bas puno razloga da se ovo desi ;-) Repair ne brise DLL fajlove koji ne pripadaju toj instalaciji, sorry...

Dakle procedura je:

- Zamenis sistem
- Stavis diskove iz starog sistema
- Uradis NT repair operaciju

Posle toga, NT ce raditi i na novom sistemu, jer ce se iskopirati odgovarajuci HAL.

Ovo eventualno nece raditi ako imas neku OEM verziju NT-a - no to je vec druga vrsta problema.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Tako se to radi: Minhen vs Beograd 14.09.2005. u 01:12 - pre 226 meseci
Citat:
Ukoliko si uradio repair pre boota na novom hardverskom sistemu, nema bas puno razloga da se ovo desi ;-) Repair ne brise DLL fajlove koji ne pripadaju toj instalaciji, sorry...


mislim da si samo delimicno u pravu ali ne bih da opet krene razglabanje o tome da li je prvo bio degejs ili dimke...

mene generalno smara ovde, sto je realan problem koji se desi gotovo 100% dublji i ozbiljniji (pucanje file sistema,gubitak fajlova,ostecenje diska i slicno) ali je samo dovoljno da prica krene , i odma ce poceti da se truje i truje... a to nije zbilja poenta ovog dobrog foruma



[Ovu poruku je menjao xtraya dana 14.09.2005. u 02:14 GMT+1]
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Tako se to radi: Minhen vs Beograd 14.09.2005. u 01:19 - pre 226 meseci
Poenta je, ako se desi system-wide crash sa gubitkom fajlova - prva stvar koju treba da uradis je temeljna istraga hardvera i softvera, i infrastrukture (napajanje i sl...)

Razlog zasto malo ko strucan nece reci da "Windows XP gubi fajlove" ili "Linux gubi fajlove" a priori je zato sto oba sistema jesu dovoljno stabilna i istestirana da se ovo ne desava pri ispravnim hw/sw kombinacijama. NT (kao i Linux sa dodatnim fs-ovima) ima i journaling, tako da je sansa da se to "tek tako" desi vrlo mala.

Dakle, ti si poceo sa napadima na NT (kernel, pa kasnije i fs) - iako osnova tvojih problema lezi u necemu sasvim drugom - o tome se ovde radi, mislim niko nije lud da neki problem omalovazi - jednostavno, radi se o tome da je uzrok problema vrlo verovatno drugaciji.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Tako se to radi: Minhen vs Beograd 14.09.2005. u 01:36 - pre 226 meseci
znas kako, ja sam samo naveo primer iz prakse, koliko je jednostavno to resiti na linuxu. bez da favorizujem bilo sta, na NT-u se svakako stvar moze resiti,ali smatram da to ide sa vise cimanja i vise potencijalno mogucih problema.

i jos nesto, kada sam rekao da je crkla plocha i napajanje, odmah ste poleteli s pricom UPS , UPS , UPS ...

a ups ne moze da probije jel?
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Tako se to radi: Minhen vs Beograd 14.09.2005. u 08:26 - pre 226 meseci
Citat:
xtraya
znas kako, ja sam samo naveo primer iz prakse, koliko je jednostavno to resiti na linuxu. bez da favorizujem bilo sta, na NT-u se svakako stvar moze resiti,ali smatram da to ide sa vise cimanja i vise potencijalno mogucih problema.


Vidis, ovde ima par ljudi koji imaju poduze industrijsko iskustvo (po vrlo jakim firmama) u odrzavanju i projektovanju sistema (ukljucujuci Linux, kao i UNIX-e) - ne bih da ih "prozivam", vrlo verovatno ce se sami javiti - ali siguran sam da ce ti reci rec i dve o "lakoci" resavanja problema sa Linuxom (jos je danas i dobro, a u vreme <2.6 kernela je bilo pravi hazard) - koji recimo nema adekvatan kernel debugger, i sl... i neke vrlo zanimljive price sta se desava kad Linux krahira... "something wicked has happened" umesto system dumpa i sl... ;-)

Na NT-u ne moras imati vise cimanja ako poznajes kako taj sistem funkcionise - da bi to znao, moras uloziti malo vremena u obrazovanje koje nije "googlanje" ili "slashdotovanje", i to vazi kako za NT tako i za gotovo sve komercijalne UNIX-e -- treba dosta vremena i procitane literature, ali zato si posle istreniran da reagujes u mnogim situacijama koje su malo kompleksnije od "izgoreo mi UPS i zamenio sam plocu". Rekoh ti vec, to je sistem koga je projektovao Dave Cutler, nije bas lame OS ;-)

Citat:

i jos nesto, kada sam rekao da je crkla plocha i napajanje, odmah ste poleteli s pricom UPS , UPS , UPS ...

a ups ne moze da probije jel?


Ne razumem poentu bas ovoga... i ako UPS probije i tebi "izgori server" (sto nikako ne bi trebalo da se desi, jer bi morao da ima osigurano napajanje i backup tog istog napajanja) opet imas situaciju da doneses novu kutiju, ubacis stare diskove, ubacis NT boot disk, 2 puta enter - "repair", enter... product ID - i to je to... nista komplikovanije od Linuxa, samo ti treba jos jedan korak koji ima svoj razlog (HAL-ovi su optimizovani za platformu)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.raver.be.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Tako se to radi: Minhen vs Beograd 14.09.2005. u 10:13 - pre 226 meseci
Citat:
dimke
(jos je danas i dobro, a u vreme <2.6 kernela je bilo pravi hazard)


pa ne znam, ali zbilja 2.4.2x kerneli su se stvarno dobro pokazali. za 2 godine mi se desio samo 1 crash ali direktno mojom krivicom (hteo sam da reiserfs-ujem disk koji je bio mountovan,pa je kernel pukao i zeznuo MBR ali sam to sa instalacionim diskom resio za 5 min). e sad stvarno ne znam za ostale podverzije kernela koju ima maltene svaka distribucija. zato mi je slackware zakon sto nema mnogo cackanja kernela,vec samo stabile verzije koristi.

Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.eth-wifi.verat.net.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Tako se to radi: Minhen vs Beograd 14.09.2005. u 19:49 - pre 226 meseci
Šta znači "reiserfs-ovati disk"?
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.raver.be.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Tako se to radi: Minhen vs Beograd 15.09.2005. u 05:26 - pre 226 meseci
mkreiserfs /dev/hdx
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.eth-wifi.verat.net.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Tako se to radi: Minhen vs Beograd 15.09.2005. u 07:24 - pre 226 meseci
Ceo disk, tek tako? Bez pravljenja particija? Ne valja ti ta praksa.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Tako se to radi: Minhen vs Beograd 15.09.2005. u 17:43 - pre 226 meseci
Ma šta ne valja.. zameniće on ceo disk ako zatreba :-)


Čovek može da prebaci i sistem i podatke sa jednog servera na drugi za manje od 15 minuta :) I usput da ispravi par bagova u kernelu :)

Nije to ni običan (čitaj: Windows) korisnik, ni tehničar, ni admin, a vala nije ni programer. To je LINUX GURU.

Da ne kažem - dok jednu kara, druga mu puši..


[Ovu poruku je menjao degojs dana 15.09.2005. u 19:21 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Tako se to radi: Minhen vs Beograd 15.09.2005. u 18:48 - pre 226 meseci
Citat:
degojs:
Da ne kažem - dok jednu kara, druga mu puši..


Multitasking
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Tako se to radi: Minhen vs Beograd

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40073 | Odgovora: 220 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.