Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stipendije za studente domaćih univerziteta

[es] :: Vodič za učenje :: Stipendije za studente domaćih univerziteta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 40370 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nspoint.net.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Stipendije za studente domaćih univerziteta07.09.2005. u 01:53 - pre 225 meseci
Da li neko ima informacije o stipendijama za koje mogu konkurisati studenti domaćih univerziteta? Konkretno mene interesuje za Beogradski Univerzitet, tj. preciznije ETF, mada bih voleo da čujem i druge.

Jedino na šta sam ja naleteo je na infostudovom sajtu, neka Republička Stipendija, ali nažalost, mogu konkurisati samo studenti nakon druge godine studija, koju ja tek sad upisujem :(

A ima i onih studentskih kredita, ali mislim da za to još uvek nije izašao konkurs, pa ne mogu da nađem ništa o tome.

Ima li neko neke informacije?
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

A.H.

Član broj: 29389
Poruke: 149
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Stipendije za studente domaćih univerziteta09.09.2005. u 03:40 - pre 225 meseci
*Drzavna stipendija (za studente druge godine):
Ako si ocistio godinu i imas prosek iznad 8.50 mozes dobiti stipendiju koja je prosle godine iznosila 3750 dinara,isto koliko i kredit. Ocekuje se povecanje stipendije jer su bonovi za hranu poskupeli oko 50%.
Ako nisi ocistio godinu mozes uzeti kredit. Kredit vracas u slucaju da na kraju studja imas prosek ispod 8.50.
Konkurs ce uskoro izaci.Obavestenja ces naci na fakulktetu

*Stipendja grada Beograda
Ako imas prebivaliste na teritoriji grada mozes dobiti i tu stipendiju.

*Stipendija opstine
Skoro svaka opstina u Srbiji ima fond za mlade talente.Obicno daju stipendije ili jednokratnu novcanu pomoc.Obavezno proveri da li tvoja opstina ima taj fond.Moja opstina ima taj fond.

*Dijaspora
Prosle godine su davali po 500 dolara jednokratne pomoci ali uz obavezu da se ostane u zemlji :(

*Razne firme
Proveri da li je negde na fakultetu istaknut neki konkurs.


Imaj dobar prosek i nadaj se!
Uvek ce postojati dobri ljudi!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nspoint.net.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Stipendije za studente domaćih univerziteta09.09.2005. u 20:40 - pre 225 meseci
Hvala na informacijama. Koliko sam video konkurs za ove stipendije još uvek nije izašao? A bolje i 3750 dinara nego ništa, mada da naleti i neka inostrana stipendija ne bih se žalio :)

Citat:
A.H.: Imaj dobar prosek i nadaj se!
Uvek ce postojati dobri ljudi!
Pozdrav!

Pa nije problem prosek (10.0, i očišćena godina), problem je što fale ti dobri ljudi ;)
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

A.H.

Član broj: 29389
Poruke: 149
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Stipendije za studente domaćih univerziteta09.09.2005. u 23:51 - pre 225 meseci
Svaka cast!
Samo nastavi tako!
Stvari ce doci na svoje mesto.Ako tvoj potencijal ne prepoznaju nasi ljudi
sigurno ce ga prepoznati stranci!

Danas sam procitao da ce stipendija(kredit) biti 5000 dinara.

Napred!
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
213.244.208.*

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Stipendije za studente domaćih univerziteta15.09.2005. u 02:56 - pre 225 meseci
Zna li neko kada kreće konkurs za te republičke stipendije/kredite? I imam li ja pravo na te kredite/stipendije kao student koji se vodi kao samofinansirajući? (iako mi sponzori fakulteta plaćaju školarinu... duga priča...)

Nemoguće da niko ne zna ni jednu drugu stipendiju? Ili jednostavno informacije ljubomorno čuvate za sebe, smanjujući konkurenciju ;)


Citat:
A.H.: Svaka cast!
Samo nastavi tako!

Heh :) hvala...

[Ovu poruku je menjao trooper dana 15.09.2005. u 03:56 GMT+1]
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

mijatovic_86
Linux System Administrator
TeleSign
Beograd

Član broj: 35044
Poruke: 361
*.nasamreza.com.



Profil

icon Re: Stipendije za studente domaćih univerziteta15.09.2005. u 14:08 - pre 225 meseci
Koliko jA ZNAM taj konkurs ce poceti tek krajem oktobra, a ko dobije stipendiju/sredit novec ce videti tek u febuaru, martu (naravno isplacuje se i retroaktivno).

Posto si ti na softverskom ne mogu da ti garantujem da ti uopste mozes da konkurises, posto ne postoji budzet, svi ste samofinansirajuci, mada mislim da to sto nisi na budzetu je vanzno samo za konkurisanje za studentski dom ,a ne i za stipendiju!

Kad izadje konkurs kupis to lepo, popunis, i izvadis prosek primanja u tvojoj porodici, po clanu porodice!

ja sam ove godine primao studentski kredit, ali izgleda da cu ponovo konkurisati za isti jer sam sjebao prosek ,a 8.45!

A sto se tice nekih drugih stipendija to stvarno ne znam, i meni bi bilo korisno kad bi neko ovde izneo gde jos moze da se konkurise za neku, osim republicke, i gore navedenih, jer moja opstina ne daje NISTA
😀
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
213.244.208.*

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Stipendije za studente domaćih univerziteta15.09.2005. u 19:11 - pre 225 meseci
Citat:
mijatovic_86: Kad izadje konkurs kupis to lepo, popunis, i izvadis prosek primanja u tvojoj porodici, po clanu porodice!

Hehe, ovo me podsetilo na srednju školu. Je lepo izvadim prosek primanja, i gledam onaj papir i mislim se u sebi kolka smo socijala i kako smo bedni, i par nedelja kasnije izađu rezultati konkursa i tamo jedno 30-40 ljudi sa prosekom primanja 0 dinara :) Pa onda idu po 200-300 ... naravno da nisam dobio stipendiju. Moj prosek primanja od par hiljada po članu porodice je ipak samo za Rokfelere :)
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

A.H.

Član broj: 29389
Poruke: 149
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Stipendije za studente domaćih univerziteta15.09.2005. u 23:32 - pre 225 meseci
Za stipendije koje daje republika Srbija ti ne treba prosek primanja po
clanu domacinstva.
Za ostale stipendije:
Vece sanse za dobijanje stipendija imaju studenti zavrsnih godina.Firmama su
najatraktivniji studenti trece i cetvrte godine.Ja sam na masinskom
fakuletetu (sad upisujem trecu). Znam da je prosle godine par firmi davalo
stipendje dobrim studentima uz obavezu da na kraju studija kod njih
rade.Kako se zemlja bude razvijala tako ce se povecavati broj firmi koje
traze mlade talentovane ljude, treba sacekati...


Sto se tice ovih novih stipendija za studente zavrsnih godina mislim da je
to potpun promasaj.
Potrebnije su stipendije studentima druge,trece,cetvrte godine nego
studentima zavrsne,pete.
To stipendije ce podobijati studenti drustvenih fakulteta.Retko ko sa
masinca,ETF-a,matematike , itd.. ce konkurisati.

DA LI JE NEKO OD MODERATORA RAZMISLJAO DA STAVI OVU TEMU NA "TOP" ?

Ako bilo sta novo saznam napisacu.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.209.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Stipendije za studente domaćih univerziteta16.09.2005. u 17:28 - pre 225 meseci
stipendije grada BG-a su ove godine divne :)
postoje 2: za odlične studente i za studente sa posebnim potrebama

nisam siguran, treba da si III il istarija godina studija
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
213.244.208.*

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Stipendije za studente domaćih univerziteta17.09.2005. u 01:20 - pre 225 meseci
@momsab:
A jel potrebno da imam prebivalište u BGDu, ili je dovoljno da studiram na Beogradskom Univerzitetu ? Mada džabe kad sam ja tek druga godina ...
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.kv.sbb.co.yu.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Stipendije za studente domaćih univerziteta18.09.2005. u 01:05 - pre 225 meseci
moraš da budeš iz Beograda da bi dobio stipendiju grada Beograda (ove godine su delili samo za Beograđane koji studiraju na Univerzitetu u Beogradu, ak ose dobro sećam)

imaš na www.beograd.org.yu dobru arhivu pa pogledaj.



Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

vbvlada
Petrović Vladimir
Beograd

Član broj: 59233
Poruke: 209
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Stipendije za studente domaćih univerziteta20.09.2005. u 19:23 - pre 225 meseci
Ja sam na Visoj elektrotehnickoj,smer Nove racunarske tehnologije,na kome nema buzdeta.Ocistio sam prvu godinu....
Imam prosek 9.11,i nisam bas siguran da ce mi skola dati stipendiju,pa me zanima da li ja mogu da dobijem stipendiju grada(zivim u Bg-u)Da zanemarimo primanja i te svtvari,nego sto nisam na buzdetu...
A vi,kako 'te?
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: Stipendije za studente domaćih univerziteta20.09.2005. u 19:58 - pre 225 meseci
Visa skola i poluprivatni smer... Cisto sumnjam, ali nista te ne kosta da probas.
 
Odgovor na temu

ovcica
Maja Djordjevic
Beograd

Član broj: 18983
Poruke: 9
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 39846076


Profil

icon Re: Stipendije za studente domaćih univerziteta02.10.2005. u 14:51 - pre 225 meseci
Ako sam ja dobro razumela, stipendije grada Beograda dele se na pocetku (kalendarske) godine?!

http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=522093
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
195.252.90.*

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Stipendije za studente domaćih univerziteta02.10.2005. u 16:59 - pre 225 meseci
OK, zna li neko šta mi sve treba da prijavim prebivalište u Beogradu, pošto sam ipak 80% vremena ovde na studijama, i da li je to pametna stvar za uraditi?
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

A.H.

Član broj: 29389
Poruke: 149
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Stipendije za studente domaćih univerziteta02.10.2005. u 18:22 - pre 225 meseci
>
Nije se tesko odjaviti i prijaviti.Idi do svoje opstine i pitaj ih kako to
da izvedes.Ja sam prosle godine slicnu stvar radio.
Jedini problem je bio vojni odsek.Moras da se odjavis iz svog maticnog
vojnog odseka i prijavis u novi vojni odsek I na tu novu adresu ce ti stalno
stizati pozivi.
Trebas da im odneses potvrdu da si se odjavio iz svog maticnog SUP-a.

Cela procedura promene mesta prebivalista traje dva do tri dana.Sve zavisi
koliko ti je udaljena kuca.Teoretski sve mozes uraditi za jedan dan..Gledaj
da sve informacije pokupis pre nego sto se upustis u tu avanturu.

Mislim da vredi to uraditi zbog stipendije grada.Prvo se dobro raspitaj koji
su uslovi!
 
Odgovor na temu

eLLeCtRiCiTy
Pancevo/Beograd

Član broj: 69892
Poruke: 5
*.119.EUnet.yu.

ICQ: 115631408


Profil

icon Re: Stipendije za studente domaćih univerziteta04.10.2005. u 13:11 - pre 225 meseci
trooperu ne vredi ti da se prebacujes u bg sada jer se beogradske stipendija deli od III god.pa nadalje...za drzavne stipendije moras da nabavis obrasce-to preko puta doma omladine ili u ministarstvu prosvete u zahumskoj 14 (iza vise poslovne,to ti je 5min.od faxa).popunis i predas na faxu. rok je od 1. do 31. oktobra.
pre nego sto sam posla u poteru za stipendijama bilo je prica o raznoraznim stipendijama i velikim ciframa, ali je ispalo da su to ipak samo price...zamislite kad vam zena koja radi na informacijama na faxu i pri tom se kod nje prijavljuju dom i stipendije kaze kako je nacula za neke stipendije, cak i za neku od 5000eu (!kako da ne), ali se ona time ne bavi(!!!) pa joj je na jedno uvo uslo a na drugo izaslo...
izgleda je za II god. jedina dostupna stipendija ta drzavna (raspitala sam se i u ministarstvu prosvete); i na mom faxu recimo postoji lokalna stipendija i neka jednokratna nagrada za najbolje studente (u pitanju je neka sica) pa se raspitaj da nema nesto tako i kod tebe...
prica se jos da s vremena na vreme izadju neki konkursi u novinama, posebno u Politici. pa ako neko na nesto naidje nek baci ovde na forum

aj pa nek nam je svima sa srecom;)
 
Odgovor na temu

2weird4u

Član broj: 7345
Poruke: 134
*.182.eunet.yu.

Sajt: www.madtrance.vze.com


Profil

icon Re: Stipendije za studente domaćih univerziteta23.10.2005. u 11:38 - pre 224 meseci
Kolike su garancije za dobijanje tih republickih stipendija?
Studiram vishu PTT i ocistio sam I sa prosekom tacno 8,5 :)

Da li je bolje da se u ovakvim slucajevima konkurise za kredit ili stipendiju?
I'm just to weird for you ;)
 
Odgovor na temu

2weird4u

Član broj: 7345
Poruke: 134
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.madtrance.vze.com


Profil

icon Re: Stipendije za studente domaćih univerziteta26.10.2005. u 22:45 - pre 224 meseci
Ako zna neko nesto neka odgovori, istice vreme za konkurs.

Konkurisao sam za stipendiju, da li je bilo pametno videcemo :) Ne znam samo da li mogu josh konkurisisati sada i za kredit, pa ako ne dobijem stipendiju da dobijem kredit? Zna li neko kako to ide?

[Ovu poruku je menjao 2weird4u dana 27.10.2005. u 00:36 GMT+1]
I'm just to weird for you ;)
 
Odgovor na temu

eLLeCtRiCiTy
Pancevo/Beograd

Član broj: 69892
Poruke: 5
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 115631408


Profil

icon Re: Stipendije za studente domaćih univerziteta31.10.2005. u 14:26 - pre 224 meseci
_________________________________________________________________
Express yourself instantly with MSN Messenger! Download today it's FREE!
http://messenger.msn.click-url.com/go/onm00200471ave/direct/01/
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Stipendije za studente domaćih univerziteta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 40370 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.