Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako bi definisali koji su to "Brand Name" računari?

[es] :: PC Konfiguracije :: Kako bi definisali koji su to "Brand Name" računari?

[ Pregleda: 6620 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ozastgejc
Banja Luka

Član broj: 37290
Poruke: 41
81.93.72.*



Profil

icon Kako bi definisali koji su to "Brand Name" računari?06.09.2005. u 09:11 - pre 225 meseci
Evo našao sam se u prilici da moram da spremam tender u kojem insistiram na "Brand Name" računarima. Kako napraviti selekciju između silnih domaćih i stranih "Brandova"? Sad ispada da i kod nas ima domaćih proizvođača "brand name-a"?! Mada svi dobro znamo da domaći "Brand" nije isto što i strani, zakon je takav da se prednost pri procjeni daje domaćim proizvođačima. Sad svaki distributer tvrdi kako je njegov proizvod upravo "Brand".
Ima li ko slično iskustvo?
STOP REKLAMAMA ZA VRIJEME UTAKMICA!!!
 
Odgovor na temu

eatmyshorts
Belgrado

Član broj: 64758
Poruke: 205
213.240.50.*

Sajt: www.piratesunited.com


Profil

icon Re: Kako bi definisali koji su to "Brand Name" računari?06.09.2005. u 14:38 - pre 225 meseci
Kada se kaze da je neki racunar Brand onda je to obicno racunar koji se sklapa u fabrici od strogo biranih komponenti. Najcesce proizvodjaci brand racunara imaju ugovore sa velikim proizvodjacima komponenti pa se tako za njihove potrebe proizvode ploce koje se inace ne mogu kupiti na slobodnom trzistu itd. Brand racunari su ti: Dell, HP, Fujitisu-Siemens, Alienware...A ne ono sto sklopi neki "serviser" (cast retkim izuzecima) u nekoj od domacih firmi
Bolje stotinu godina biti milijunas nego jedan dan siromah :mrgreen:
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako bi definisali koji su to "Brand Name" računari?06.09.2005. u 15:39 - pre 225 meseci
Citat:
eatmyshorts: Najcesce proizvodjaci brand racunara imaju ugovore sa velikim proizvodjacima komponenti pa se tako za njihove potrebe proizvode ploce koje se inace ne mogu kupiti na slobodnom trzistu itd. Brand racunari su ti: Dell, HP, Fujitisu-Siemens, Alienware...
I ja tako gledam na tu problematiku. Jedno je montazer, koji krene da montira racunare od komponenti koje imas da kupis u svakoj radnji, a drugo ovakvi proizvojdaci. Da li neko kod nas uopste proizvodi racunare na taj nacin kao navedene firme?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Kako bi definisali koji su to "Brand Name" računari?06.09.2005. u 17:17 - pre 225 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/121101
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kako bi definisali koji su to "Brand Name" računari?07.09.2005. u 21:25 - pre 225 meseci
Brandovi vise nisu sto su nekad bili. Sva proizvodnja se seli na istok (uglavnom taiwan) te ti vise ne moze niti HP, Dell biti jamac kvalitete. Pa jesi li vidio tko je kupio IBM PC odjel - Lenovo, a tko u lenovu radi? Srednjoskolci koju tamo odradjuju praksu. Sjeti se samo naslova gdje su HP-ovi laptopi imaju gresku u memoriji i uslijedio je povrat tisuca neispravnih memorija. Ovi naslovi su sve cesci te me zabrinjavaju.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako bi definisali koji su to "Brand Name" računari?07.09.2005. u 21:38 - pre 225 meseci
Zato postoje garancije, godinu dana ili kako se vec naknadno dogovore. E, sad pazi ovo - ako on za firmu poruci da mu obliznji prodavac sklopi 25 racunara, pa ti racunari pocnu da crkavaju, i tu ima garanciju, ali ce ga u firmi ¨zivog pojesti¨ sto nije kupio ¨Brand¨, a ako se isto desi sa ¨Brand¨ racunarima svi ce nalaziti izgovore, da se eto i njima desava.

Druga je stvar sto te zakon u startu saplice, dajuci prednost domacem brendu. Problem je prakticno neresiv racionalnim razmisljanjem vec si skoro prisiljen da ides u neku improvizaciju i kompromis.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako bi definisali koji su to "Brand Name" računari?08.09.2005. u 10:11 - pre 225 meseci
Brand racunari imaju sve komponente potpuno iste kao i sklapani racunari, isti HDD, isti opticki uredjaji, isti procesor, ista memorija, ista graficka, izuzev kuciste koje je obicno autenticno, napravljeno od malo debljeg lima nego sto je lim na najjeftinijim kucistima koja se upotrebljavaju za racunare koji se obicno sklapaju. Obicno je i ploca neka standardna i moze se kupiti odvojeno, a ako nije tako onda je to samo minus za brand - onda ako se pokvari po isteku garantnog roka mozes da ga bacis.

Uz odgovarajucu tehnicku specifikaciju mozes postici vrhunsku stabilnost sklapanog racunara istu kao i brand racunara, mozda i vecu. Ako te zanima kako procitaj sledecih par recenica, ako po svaku cenu hoces brand onda ne mogu da ti pomognem. Prvo, kuciste trazi kvalitetnije, ako ne mozes da biras proizvodjaca mozes velicinu, trazi "big tower", takva kucista loseg kvaliteta se ne prave. Napajanje da bude istog proizvodjaca kao i kuciste, snaga najmanje 360W. Procesori za te namene su mnogo bolji intel-ovi od AMD-ovih, ako ne mozes da biras proizvodjaca trazi da procesor radi na FSB 533 MHz. Dodatne ventilatore takodje mozes da trazis, 2 ili 3 komada. Graficka karta nije bitna pa je najbolje da bude integrisana, niti se greje niti moze da gubi kontakt. Hard disk trazi SATA, svi su prilicno pouzdani i imaju 3 godine garanciju. Trazi dodatni kuler za hard disk, to je komponenta veoma znacajna i za sigurnost podataka i za radni vek racunara. Monitor ne znam sta si planirao da trazis, ako hoces kvalitetnije trazi da podrzava rezoluciju 1600x1200, bez obzira sto niko nece raditi na toj rezoluciji. Ako imas mogucnost, trazi da temperatura u kucistu ne sme prelaziti 45 stepeni a na procesoru 55 stepeni. Racunar sklopljen po toj specifikaciji ce biti vrhunskog kvaliteta, daleko bolji od brandname-a koji ja mislim ces dobiti.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
82.117.206.*



+10242 Profil

icon Re: Kako bi definisali koji su to "Brand Name" računari?08.09.2005. u 11:08 - pre 225 meseci
Ti očigledno ne znaš šta je brend ?! Ne samo u IT industriji nego uopšte.

Skoro sve što si napisao je tačno. Ali, lik mora da eksplicitno traži ovo ili ono, da pazi na ovo ili ono. Brend name ti upravo omogućava da opušteno kupuješ i ne brineš da li je kvalitetno ili nije. Jer - jeste. Kad ja kupim, na primer, Beneton duks, ne brinem da li će se skupiti ili raširiti posle jednog ili dva pranja. Nego razmišljam o veličini, boji, dizajnu.

Tako je i sa računarima. Zašto da tražim dodatni kuler za ovo ili ono, da eksplicitno zahtevam neku frekvencu nečega - samo da bih bio siguran da će komp stabilno da radi. Ako imam kintu - kupujem brend i ne brinem !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ozastgejc
Banja Luka

Član broj: 37290
Poruke: 41
81.93.72.*



Profil

icon Re: Kako bi definisali koji su to "Brand Name" računari?08.09.2005. u 11:40 - pre 225 meseci
Primjer:

Radna stanica "Brand Name" (Intel Pentium IV 3,0 Ghz/AMD Athlon XP 3000+ ili ekvivalent , 512 DDR RAM, HDD 80GB SATA, DVD-RW optički drajv, integrisani zvuk, video i mreža, min. 6 USB2.0 portova, optički miš, YU tastatura, napajanje min. 300W)

Prenosni računar "Brand Name" (Monitor 15", Intel Pentium 4 M 1.8Ghz/AMD AthlonXP-M 2800+ ili ekvivalent , 512 DDR RAM, HDD 80GB, DVD-RW optički drajv, integrisani zvuk, video i mreža 10/100, modem V90/92, min. 4 USB 2.0 porta, VGA i TV izlaz)

Monitor "Brand Name" CRT 17" Mogućnost prikaza 1024x768/75Hz
Monitor "Brand Name" CRT 19" Mogućnost prikaza 1280x1024/75Hz
Monitor "Brand Name" LCD 15" Mogućnost prikaza 1280x1024 60Hz
Monitor "Brand Name" LCD 17" Mogućnost prikaza 1280x1024 60Hz


Laserski printer - Format štampanja A4, crno bijeli, min 20 str/min LPT+USB2.0, min. 1200 dpi
Laserski printer sa skenerom i kopirom - Format štampanja A4, crno bijeli, min 20 str/min LPT+USB2.0, min. 1200 dpi
Ink Jet Printer sa mogućnošću štampe na cd/dvd medije LPT+USB2.0, min. 1200 dpi
Ink Jet Printer sa mogućnošću štampanja formata A3 LPT+USB min. 1200 dpi
Ink Jet printer formata A4 LPT+USB2.0, min. 1200 dpi
Kopir aparat, laserski, digitalni, mrežni - više funkcionalni (mogućnost štampe na formatu A3, A4, crno bijela štampa i kopiranje, kolor skeniranje, analogni faks, brzina kopiranja veća od 40 stranica u minuti)

Ovo sam stavio do sada. Predlog? Dodajte nešto.

STOP REKLAMAMA ZA VRIJEME UTAKMICA!!!
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Kako bi definisali koji su to "Brand Name" računari?08.09.2005. u 14:06 - pre 225 meseci
Za monitore i stampace si mogao da navedes modele.To se uvek zna.
Ovako mi je sve sumljivo i u fazonu "Brand Name ili ekvivalent"......
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako bi definisali koji su to "Brand Name" računari?08.09.2005. u 14:19 - pre 225 meseci
Citat:
Java Beograd: Ti očigledno ne znaš šta je brend ?!

to su teske reci.
Citat:
Brend name ti upravo omogućava da opušteno kupuješ

Samo napred, nista ja nisam rekao protiv toga.
Citat:
koji su to "Brand Name" računari?

Pojam "brand name" je prilicno rastegljiv i znaci da je nesto poznato a ne kvalitetno. Npr. kod nas je ubedljivo najjaci brad u kompjuterskoj industriji i elektronici uopste Samsung, a najkvalitetniji nije sigurno. Takodje npr. napajanja JNC su sirokim narodnim masama daleko poznatija nego npr. enemax. Keks "Noblice" je najveci brand u svojoj oblasti ali niti je najukusniji, niti najkvalitetniji. "Brand name" se prvenstveno stvara jakom marketinskom kampanjom, kvalitet takodje igra neku ulogu, ali mnogo manju. Ali, da ne idem daleko od teme, nije bitno kako bi mi definisali "brand name", bitno je kako taj epitet definisu clanovi komisije, tako da je nase lupetanje na ovu temu bespotrebno. Ja bih na tvom mestu pozvao firmu koja se bavi prodajom nekog tipa brand racunara, trazio nekog ko tamo radi ponude za tendere i sa njim se konsultovao oko takvih pitanja, oni sigurno imaju razne fore za zastitu od konkurencije.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
82.117.206.*



+10242 Profil

icon Re: Kako bi definisali koji su to "Brand Name" računari?08.09.2005. u 14:27 - pre 225 meseci
Povlačim teške reči. Moramo se složiti da postoje BRENDOVI i "brendovi".
Slažem se da je za brend potreban i marketing, ali nikako se ne mogu složiti da za brend nije potreban kvalitet. (Pričam o BRENDU, a ne o "brendu"). Po meni BREND obavezno podrazumeva kvalitet.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako bi definisali koji su to "Brand Name" računari?08.09.2005. u 15:40 - pre 225 meseci
Citat:
pctel: Brand racunari imaju sve komponente potpuno iste......
Sve je tacno, ali se ne uklapa u birokratiju
Citat:
pctel: Ja bih na tvom mestu pozvao firmu koja se bavi prodajom nekog tipa brand racunara, trazio nekog ko tamo radi ponude za tendere i sa njim se konsultovao oko takvih pitanja, oni sigurno imaju razne fore za zastitu od konkurencije.
E, ovo se uklapa u birokratiju. Kraj price.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

ozastgejc
Banja Luka

Član broj: 37290
Poruke: 41
81.93.72.*



Profil

icon Re: Kako bi definisali koji su to "Brand Name" računari?09.09.2005. u 07:42 - pre 225 meseci
Pazi, novi zakon ne dozvoljava preferiranje ni u kom slučaju a čini mi se da su zakoni po onome što sam pročitao uglavnom isti. Znači, navedeš procesor (a ima ih ne mogu se prebrojati hmmm) i staviš "ili ekvivalent". Glupo jel da?!
Udio domaće proizvodnje ima u startu 50% više šansi pri procjeni. Samo je pitanje kad će neka od domaćih firmi da se pojavi sa "papirom" da su dijelovi djelom izrađeni kod nas. Da će doći do takvihj dokumenata uopšte ne treba sumnjati jer kod nas je sve moguće. Recimo Volkswagen je u Bosni domaća marka. Kako? Pa fino, kupe gotove automobile u Njemačkoj, rastave ih u Mađarskoj, zatim uvezu u BiH i tu ih sklope pa vam lijepo ponude "domaći proizvod" i u startu zajebu ostale. Znam da su recimo "domaći proizvod" u Bosni sljedeći automobili: Polo, Golf, Passat, Audi A3, A4 i nećete vjerovati A6. Riječ o novim automobilima.

Zvuči zanimljiv predlog "pctela" ali onda ispada da bih ja trebao imati kompletnu laboratoriju da bih ispitao sva ta pregrijavanja i ostalo, plus što bih trebao tražiti uzorke od ponuđača da bi ih testirao. Hej pa to je bruka posla a ispada da je i najkorektnije, ipak previše komplikovano.
Druga stvar: imao sam prilike otvarati par monitora tipa "HP" i kad ih otvorite lijepo vidite unutra samsungovu, grundigovu, sonijevu cijev a isto vidite kad otvorite i neki recimo "DTK" monitor. Tu je izgleda ipak ono tipa "dugogodišnji marketing".
Garancija: tu se čini mi se mogu uhvatiti za "BRAND", kod mene u Bosni 90% ponuđača daje garanciju od tri godine na "Brand" kao što je "HP, DELL, Fujitsu-Siemens". Znači u evaluaciji tu dati više poena.
I uz sva ta BS moraš da radiš po zakonu "ljudi" - čitaj mafije koji na kraju od toga svega jedini i imaju koristi.
STOP REKLAMAMA ZA VRIJEME UTAKMICA!!!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako bi definisali koji su to "Brand Name" računari?09.09.2005. u 13:07 - pre 225 meseci
Citat:
ozastgejc: Zvuči zanimljiv predlog "pctela" ali onda ispada da bih ja trebao imati kompletnu laboratoriju da bih ispitao sva ta pregrijavanja i ostalo, plus što bih trebao tražiti uzorke od ponuđača da bi ih testirao.

Za moj predlog ti ne treba nikakva dodatna oprema, temperature se ocitavaju na monitoru. Ne trebaju ti ni uzorci, ugovoris placanje po proveri da li racunari zadovoljavaju tehnicke specifikacije, pa ako oni kazu da zadovoljavaju navedene karakteristike onda neka donesu, ako to nije tacno onda im ne platis pa neka nose.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
212.200.67.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Kako bi definisali koji su to "Brand Name" računari?09.09.2005. u 16:37 - pre 225 meseci
Citat:
Pa jesi li vidio tko je kupio IBM PC odjel - Lenovo, a tko u lenovu radi? Srednjoskolci koju tamo odradjuju praksu.


E blago li se tebi sinko, da je na celom južnom Balkanu bar jedna firma poput te "srednjoškolske", gde bi nam bio kraj. Od zajebawanja kupili IBM odeljenje PC - NB računara. Lupio si ko da si iz Srbije.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Kako bi definisali koji su to "Brand Name" računari?

[ Pregleda: 6620 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.