Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije

[es] :: PC Konfiguracije :: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8822 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caplja caplja

Član broj: 1637
Poruke: 87
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije09.06.2005. u 19:04 - pre 229 meseci
Dobismo u firmi par novih racunara i umesto da se radujemo mi smo ostali u cudu kakve su nam to masine uvalili. Radi se o sledecoj konfiguraciji:

procesor CPU Celeron 320 2.4GHz, FSB533, 256K, S478
Matična ploča Intel D845GV
Memorija 256MB DDR-400 Box Life Time Warranty
Hard disk HDD 40GB 7200 2MB
Tastatura CT MuliMedia keyboard silver/black
Miš CT Optical Mouse silver/black
Modem 56K PCI Hardware Modem
Flopy FDD 3.5" Black

i jos naravno kuciste.

Nama za firmu trebaju jake masine jer koristimo programe razvijene u .net platformi koji prosto zderu resurse (ni 512 MB nije dovoljno).
Ono sto se uocava je da nema DVD roma, cak ni CD drajva a drugo sto je prisutan modem. Nama bi trebalo obrnuto. Inace rec je o brand name racunaru jedne poznate domace firme. Zanima me samo kakvi to znalci samo sklapaju ovakve konfigracije. Ako je u pitanju kucna konfigracija cd/dvd drive bi bio obavezan, a ako je u pitanju poslovna ona cd/dvd i ne mora da ga ima (sav ulaz/izlaz podataka ide preko mreze) ali cemu onda modemi i jos pokon internet sati. Otisao sam na prezentaciju te firmi i video da je rec o seriji kucnih racunara koja se reklamira ovako:
"...CT 120 je idealan računar za svakodnevne kućne i kancelarijske potrebe kao što su internet, i-mejl, slušanje CD-a i mp3 muzike, gledanje divx filmova i rad u MS Office programima..."
Uocavate da je namenjen i za slusanje CD-ova ali verovatno na externim cd drajvovima koje dodatno kupimo.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 09.06.2005. u 21:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.vdial.verat.net.

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije09.06.2005. u 19:23 - pre 229 meseci
Citat:
Dobismo u firmi par novih racunara i umesto da se radujemo mi smo ostali u cudu


Gde se to dobijaju računari da i ja dobijem jedan? Valjda ste kupili, a sad što to nije ono što vama treba, zašto ste kupovali, a ne vidim problem da se doda to što vam treba.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije09.06.2005. u 20:13 - pre 229 meseci
Citat:
Inace rec je o brand name racunaru jedne poznate domace firme.


" DOMAĆI BREND "

E kad cujem ovu glupost pola sata nemogu da dodjem sebi od smeha...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije09.06.2005. u 20:31 - pre 229 meseci
Ko je nabavio racunare? Ko je odredjivao kakvi ce se nabaviti? Da li ste vi porucili nesto drugo a dobili ovo, ili ste dobili sta ste dobili, pa gotovo? Da li se radi o prevari ili o losijoj porudzbini? itd., itd.,...... Skromna kolicina memorije, mali (najmanji!) tvrdi disk, nema cdrom, svasta. (Modem garantovano nije hardverski, mislim da kod nas niko ne prodaje takve modeme, to je pseudohardverski modem, winmodem, koji ima 2 chipa, ali nije bitno)

Smajliji u ovoj poruci? Ne, nikako...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije09.06.2005. u 20:45 - pre 229 meseci
Citat:
Smajliji u ovoj poruci?


Mozda je bolje ovako

Nije mi jasno sto se od neceg sto nikada nece biti brend pravi brend,a ono sto treba da zastitimo kao pravo domace blago niko i ne pominje.
 
Odgovor na temu

caplja caplja

Član broj: 1637
Poruke: 87
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije09.06.2005. u 20:58 - pre 229 meseci
Rec je o jednoj vecoj drzavnoj firmi koja funkcionise kao i sama drzava :). Mi smo u zahtevu trazili racunare odredjenih specifikacija a rekli su nam da budemo sretni sta bilo ako dobijemo a dobili smo gore navedeno. Kako idu te nabavke stvarno nisam upucen a neka zamena ili nadogradnja trenutno je skoro nemoguca (i to samo zbog birokratije)
 
Odgovor na temu

refyser
stojic bojan
beograd

Član broj: 56769
Poruke: 8
213.244.208.*



Profil

icon Re: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije09.06.2005. u 22:42 - pre 229 meseci
Stvarno smesno ovo sa domacim brendom.Ali da se dobije masina bez cd/dvd drajva,to stvarno nisam cuo!!!To mora da su bile masine za dzabe kada ih je ta firma uzela!!!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije10.06.2005. u 00:12 - pre 229 meseci
Pa sta da vam kazem, sto niste pazili sta kupujete. Znajuci situaciju po drzavnim firmama i price tipa "dajte nam nesto, platicemo kad/ako budemo imali", ne cudi me sto ste tako prosli, male firme nece da razgovaraju sa takvima, vec se zna pravilo - plati pa nosi. Medjutim, ako ste imali spremne pare i izabrali "domaci brand" pored minimum 100 firmi u Beogradu gde se preko online konfiguratora moze izabrati proizvodjac i model svake komponente, onda sta da vam kazem, to nije slucaj za hardveraski vec za psihijatrijski forum... bez uvrede...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
195.178.42.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije12.06.2005. u 17:46 - pre 229 meseci
Citat:
ono sto treba da zastitimo kao pravo domace blago niko i ne pominje.


Jel misliš na slovenački ajvar ili na nemačku šljivovitzu, ili postoji još nešto?

Suvo meso, sirevi iz Sjenice ne zadovoljavaju standarde, ne zaboravi....

AJd pošto je nestala poruka da pitam ponovo: U čemu je problem sa tim konfiguracijama, i sa ugrađenim komponentama? Koliko ja znam Intelova ploča je potpuno OK, box procesori, diskovi su Maxtor, to ionako skoro svi stavljaju, grafike ko grafike gde ih ima, nova kućišta su teška kako treba.... itd. Šta se to očekuje od računara za 1000 DEM, pre desetak godina meni je Asus ploča bila nedostupna, a o Intel ploči sam mogao samo da sanjam i da je vidim eventualno u nekom serveru, mada retko.
Sve mi se čini da je posredi poznata srpska trpeljivost prema uspešnijima od proseka.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije12.06.2005. u 22:11 - pre 229 meseci
Citat:
drbogi:
Sve mi se čini da je posredi poznata srpska trpeljivost prema uspešnijima od proseka.

Samo konstatujemo kako je glupo da neka od 5000 kompjuterskih firmi u Beogradu izmisli toplu vodu i nazove je "prvi domaci brand". Da sam ubacio dinar u kasicu svaki put kad je neko reklamirao nesto kao "prvi domaci brand" do sad bih bio veoma bogat. Sto se ovoga "uspesniji od proseka" tice, statisticki u Srbiji onaj ko je uspesniji od proseka je u 99.9% slucajeva prevarant, pa se i onih 0.1% koji su uspesniji a nisu prevaranti po inerciji smatra prevarantima.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije12.06.2005. u 23:44 - pre 229 meseci
Citat:
Jel misliš na slovenački ajvar ili na nemačku šljivovitzu, ili postoji još nešto?
Suvo meso, sirevi iz Sjenice ne zadovoljavaju standarde, ne zaboravi....


Pa recimo da sam mislio na to.... Kada EUropljani prisvoje sve to onda ce biti po standardu....
Problem je sto Srbi gaze po svom i sto mnogi hoce sebe da ubede da je roba sa natpisom Made in China,Taiwan,Singapoure....... DOMAĆI BREND.Masa te robe ne zadovoljava standarde ali je BRAND NAME.
drbogi tebe niko ne sprecava da taj "domaci brend" kupis.

I jos nesto brend ima cenu,a vidi se kolika je cena ovog brenda - 300E sa sve PDV-om,pa je ova firma i dobro prosla sa ovom kupovinom.
Inace nemam nista protiv CT-a,ali dokle vise ce ici gluposti... Zamislite imaju i Prvi srpski notebook...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije12.06.2005. u 23:51 - pre 229 meseci
@drbogi

Evo u cemu je problem sa konfiguracijom - pogledaj moj kompjuter

MB ASUS A7N8X-E Deluxe (nForce2+SATA RAID+100Mbit LAN+1Gbit LAN)
--------------
Kupio sam plocu da za 5 godina mogu lepo da je umrezim za 20GHz kompjuterom koji cu imatti
Ako mi zatreba dedicated hosting - mogu da idem co-location sa ovim hardverom
---------------
768Mb RAM 400DDR - planiram da kupim jos 1Gb - radim (ponekad) sa slikama 8000x6000 koje su po pola gigabajta
---------------
Procesor je 1.53 GHz AMD XP 1800 FSB 266 - nista narocito, ali je moguc upgrade - ja se ne igram - to vazi i za graficku 128bit ATI R9200 sa 128Mb
-----------------
HDD 80 Gb+40Gb+DVD/CDRW Combo - ovo je standardno
---------------------
Eksterni RS232 modem - ja koristim Linux, Windows - niko mi ne prodaje smece od softmodema

Tako se kupuje hardver - ne kupujes najjeftinije - (i najgore - NAJBOLJI PC bi imao 4 Opterona 32GB ECC RAM i 3DLabs Realizm 800 grafiku - samo graficka kosta preko 2000 evra - mozda 7-8000 evra ukupno, treba ljudima da udje u glavu da nemamo bas naj hardver i da se to naj ne kupuje bas za 300 evra)

Zasto bi moja konfiguracija bila bolja (i neznatno skuplja - mozda 100 evra za firmu od djubreta gore? Zbog mrezne kartice vise memorije i vise diska. Prodaja djubreta zato sto je neko neobavesten (tj razume se u kompjutere ko Marica) nije eticno
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije13.06.2005. u 02:47 - pre 229 meseci
Dell Optiplex 170L
Intel Celeron D 2.4GHz, 533FSB, 256k,Intel® 865GV,256MB (1*256) DDR 333MHz SDRAM
80 GB HDD 7200rpm PIO mode 4,FDD 3.5", CD-ROM 48x,Intel Extreme Graphics2 64MB,
Sound Blaster stereo AD1981A,10/100 Ethernet NIC RJ45,6x/USB, Serial, Parallel, 2 * PCI
QuiteKey YU Keyboard,Wheel Optical USB,Small Desktop
Windows XP Professional English
580 € ( 430 bez OS )

IBM ThinkCentre A50 Desktop Business Black - 865GV chipset (no AGP slot) Celeron D 330 2.66GHz/256KB/533MHz, 256MB PC2700 DDR, Intel Extreme Graphics 2, 40GB, CD, FDD, Ethernet, Kbd & Optical Wheel Mouse, WXP Pro (garancija 3 god.) 486 €

HP dc5100
Cel2.66 sff/256Mb/40GB/CD/XP Pro 610€

Sve +PDV.
A cene dodatnih komponenti su EXTRA,necu ni da ih pominjem

D845GVSRL - INTEL 845GV, S.478, SB, VGA, LAN 56,64
CEL 2.4BOX-320 - Celeron D 2.40 GHz 256kb, 533MHz, S.478 76,70
DDRAM 256MB 184pin PC-400/2.5-3-3 26,55
Maxtor HDD 40 GB 48,38
F/M/I 56k V.92 PCI Ambient HW 12,98
Miditower Case 300W P4 25,96
FDD 3,5 1,44MB 6,84
Scroll Optical Mouse PS2 8,85
Keyboard Multimedia YU, PS2 8,26
Sve ukupno 271,16 E ( sa PDV-om,mp cenovnik P** )
( Da dodam i sklapanje 10-20E )

Win XP Professional, EN, OEM 166,38


Evo dokon sam pa me nije mrzelo da preturam cenovnike racunara kod nas.

Poredeci sve ovo vidi se da je CT konfiguracija vrlo slicna navedenim,a ima ( prilicno ) nizu cenu.

Problem jedino lezi u forsiranju teorije da je to SRPSKI BRAND.

Za oko 100+E tj. po ceni stranih brend konfiguracija moze da se sklopi znatno bolja konfiguracija kod nas.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.vdial.verat.net.

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije13.06.2005. u 06:10 - pre 229 meseci
@Sasa022

ALi onda ni Dell nije američki nego kineski brand. Namerno govorim za Dell jer oni rade veoma sličnu stvar- sklapaju konfiguracije.
Ja umem da napakujem računar i nije mi problem da to uradim sam, ali šta sa ljudima koji to nisu u stanju?
Stavi se u njihov položaj, i videćeš da iz njihovog ugla to što je nama nedostatak kod domaćeg branda, tim ljudima postaje prednost. Što bi učio o karakteristikama komponenti, gubio vreme, plaćao nekoga ekstra da mu to sastavlja, +Instalacija OS-a, kada ovako ima sve sklopljeno, 2 ili 3 godine garancije, potrebne su mu jedino pare.
Ja ne bi voleo da sam sklapam svoj mobilni telefon, nekako mi je logičnije da to kupim u kutiji (s jajima)
Tako dolazimo do toga da sklapanje računara postaje sve manje isplativ posao, ne beže IBM i HP iz tog posla tek tako..

@ bojan_bozovic

U poruci posle tvoje sasa022 ti je sve lepo objasnio.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije13.06.2005. u 09:21 - pre 229 meseci
Pozdrav,

pa ne moze se brendovati nesto ako si sklopio, upalio i ono radi. Pobogu, pa kakva posebna pamet treba za to? Ne mislis valjda da Dell i Ti sklapate konfiguracije na isti nacin?

Kada zelis da imas svoj brand, onda moras da ga istestiras, da ga opredelis za odredjen primarni posao i da ga onda dostavis na besplatnu ili simbolicno nadoknadjenu upotrebu svojim stalnim musterijama. Zatim te iste musterije imaju obavezu da dostavljaju podatke o radu tih racunara ali i da imaju odredjeno ime i status u svom poslu koji obavljaju na racunaru, recimo, za video-montazu definitivno izaberes neku produkcijsku kucu, za audio obradu neki audio studio a za 3D animaciju ponovo neku poznatu animatorsku firmu. Slicno je i sa programiranjem ili vektorskom grafikom. Onda njihove recenzije uzimas kao vlastite reference da li je racunar dobar ili nije i tek tako predstavljas svoj brand. Ne mozes se samo hvalisati kako prodatih toliko i toliko racunara predstavlja osnovnu i jedinu referencu za brand koji guras. Po tome pored Dell-a ostali nemaju potrebe da ostaju u IT struci. Problem lezi u odabiru komponenti, njihovom balansiranju prema osnovnoj nameni racunara ali i kontroli kvaliteta pri izlasku iz proizvodnje. Ukoliko ove komponente zadovoljis, imas brand pa ma gde se on sklapao.

Tzv. domaci brandovi nisu zasnovani na ovakvim premisama ponajvise usled nepismenosti trzista koje je izuzetno podlozno varijanti: natrpajte vi sto vise toga za te pare unutra.... Cemu onda uopste i izbiranje komponenti kada ce vecina potraziti jeftiniji racunar? Dokle god prodavci budu nudili svojim musterijama da mogu sami da biraju komponente i da "prisustvuju izradi svog racunara", bicemo u blatu po tehnickoj kulturi. Pa kod nas se veca ozbiljnost posvecuje zastiti recepture za kuvanje nego problemu izbora komponenti za racunar? Gde je sad tu brand onda? Jedini kriterijum je poodavno samo cena i besomucni upgrade radi igrica kod neizivljenih decjih parazita koji sam traze od svojih roditelja. U takvoj situaciji realno i ne treba ocekivati da neko ozbiljno pristupi stvaranju branda jer su uslovi zaista nemoguci danas, ne moze se prodati takav racunar u dovoljnom broju da bi se komercijalno ispratili troskovi koji stoje iza opisanog nacina stvaranja branda.

U svakom slucaju onda se moze javno ismejati i "domaci brand" koliko god ga ko takvim nazivao i krstio.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije13.06.2005. u 13:50 - pre 229 meseci
Citat:
ALi onda ni Dell nije američki nego kineski brand. Namerno govorim za Dell jer oni rade veoma sličnu stvar- sklapaju konfiguracije.


Ispada tako,ali nije tako...
I Dell i ostale kompanije imaju sediste u Americi,Kanadi,Engleskoj.....
Sve te poznate kompanije imaju svoje timove inzenjera koji odradjuju tehnicke
projekte.A onda kad red dodje na proizvodnju bira se najjeftinje resenje koje ce da
zadovolji date standarde.E najjeftinija radna snaga se nalazi u Aziji,pa se gotovo svi proizvodni pogoni nalaze tamo.Sve vise i vise ima udruzivanja i koriscenja jednakih komponenti,koje se samo stavljaju u markirana pakovanja pojedinih proizvodjaca.
Poznato je da par kompanija odradjuje proizvodnju,a sve ostale lepe svoje ime na sve te proizvode.
Pa sve vise i vise se kompanije koje su do juce bili ljuti suparnici udruzuju da bi mogli biti konkurentni na trzistu.Ekonomija je neumoljiv faktor.

Sto su se udruzili HP i Compaq,sto je IBM prodao svoju celokupnu PC produkciju kineskoj kompaniji Lenovo ?

drbogi spomenuo si mobilni....Sto su se spojili Sony i Ericsson.Sto svi prelaze na Symbian OS.Sigurno ne iz ljubavi.....

Kada se sve sklopi istestira i spakuje isporucuje se krajnjim kupcima uz tacno definisanu garanciju i tehnicku podrsku.....

Nisam siguran da i jedna nasa firma ima citav razvojni tim koji radi citav projekat i pruza tehnicku podrsku kao jedna od navedenih stranih kompanija.
Sa druge strane ni jednoj domacoj firmi se to ne isplati....Sto zbog malog trzista,sto zbog nasih navika....

U tome je poenta cele price.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije13.06.2005. u 20:50 - pre 229 meseci
Dell i ostale velike kompanije imaju nešto više sopstvenog umeća, stručnosti (i komponenti) uračunatih u konfiguraciju. Jedinstveno (izuzetno kvalitetno) kućište, sa savršeno odmerenim napajanjem (koje je dimenzionisano tako da izdrži sve dodatne komponente, koje je moguće ugraditi), sistem hlađenja koji je svetlosnim godinama daleko od konfekcijskog i STVARNO pojedinačno testiranje uzoraka, koje obezbeđuje daleko viši stepen trajnosti. Koju od pobrojanih pogodnosti donosi "domaći brend" - Nemušto smišljeno "ime" i nekakvu nalepnicu ŠNJ kvaliteta?

Brendiranje bi trebalo da počne od tako banalne stvari kakva je izrada namenskih kućišta. Ovako, nije sigurno da ćete, u razmaku od samo mesec dana, uspeti da kupite dvaput isti računar u identičnom kućištu. Problem koji je poznat svim ovdašnjim uvoznicima - nemoguće je kupiti nešto što se menja na nedeljnoj bazi. Ovako, stvar izgleda krajnje komično i neozbiljno. Iako je identično kućište ipak stvar od sekundarnog (ako ne i tercijalnog) značaja u celoj priči, od nečega se mora početi. Naročito ako niste sigurni koliko ste za nešto sposobni.

Koliko može neozbiljno (a u krajnjem slučaju i uvredljivo, po potrošača) delovati činjenica da jedan isti uvoznik, u razmaku od samo dva meseca, u oglasima najpre tvrdi da je neki proizvod "kompanije A" najbolji na svetu, a onda već sledećeg meseca to isto tvrdi za pandana iz suprotnog (rivalskog) tabora (kompanije B)?

Vrlo je jednostavno ustanoviti koeficijent (ne)ozbiljnosti ovdašnjih firmi, i to prostim redovnim posmatranjem mesečnih oglasa. Jako mali broj firmi se može pohvaliti pravom tržišnom politikom, profesionalizmom najvišeg reda i marketinškom kulturom, koja je poslednjih godina svedena na najniži mogući nivo.

Izvin'te, ali pomisao na "domaći brend" je stanje svesti bliže snovima, nego javi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije13.06.2005. u 21:11 - pre 229 meseci
Citat:
Brendiranje bi trebalo da počne od tako banalne stvari kakva je izrada namenskih kućišta.

Apsolutno se slazem. Ne vidim logiku da ja i neki tamo Pera iz CT-a sklopimo racunar identicnog izgleda od identicnih komponenti i da je njegov brand a moj nije. Ono sto je brand ni trebalo iz daleka da se prepoznaje.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
195.178.42.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije14.06.2005. u 00:40 - pre 229 meseci
Citat:
Ne vidim logiku da ja i neki tamo Pera iz CT-a


Zameni CT sa Dell pa dolaziš na isto. LiteOn monitor i optiku možeš da kupiš, Via ploča nije problem kao ni procesor, ostaje kućište sa utisnutim Dell ili CT, e to ne možeš (za sada) da kupiš. Problem je kako kupac doživljava tvoj i neki brand računar. Ili slično pitanje, gde radije sipaš gorivo, na Zmaju, OMv-u npr. ili kod privatnika sa dva pištolja za točenje, ili daleko bilo iz flaše C.Cole? Pri tom je to gorivo iz iste -pančevačke rafinerije, ne zaboravi.

Problem je u percepciji kupca, tako da ti u stvari nemaš interes da customizuješ računar do detalja prema specifičnoj potrebi kupca, jer to pre svega nisi u stanju adekvatno da naplatiš, a sa masovnom "ne_brand" proizvodnjom nisi konkurentan sa cenom. Radiš sitnu zanatsku proizvodnju, a prodaješ po ceni masovne industrijske proizvodnje. Ja sam o tome učio iz Marksizma. Na stranu što ni kupac nema pojma šta će raditi sa računarom.
Sad dal je CT brand ili nije polako prestaje da biva bitno, jer prosečan kupac to doživljava kao brand, to je sigurno.
@Sasa
S druge strane, nisu se HP i Compaq fuzionisali da bi pospešili prodaju žutih mašina, nego da bi učvrstili oba brenda, ali im to nije uspelo, pa sada gledaju da poput IBM-a nekome prodaju ceo posao, Aceru koliko sam shvatio.

Opet imaš klasične trgovce Dell koji rastu konstantno, a nešto im ne vidim inženjersko-konstrukcijske poduhvate. Nemaju ni svoj procesor, ni OS, nemaju čak ni svoj štampač, /HP poređenje/ -nego potpisuju Lexmarka, pa ipak rastu.
Na 3w.dell.com pogledaj cene, Desktop PC od 260$ a Notebook od 560$, fenomenalna cena i za Srbiju.
Jel misliš da će sutra Dell da objašnjava Srbima šta je brand, ili će cenom, marketingom, kvalitetom neke usluge, upotrebom tog svog branda, pokušati da preuzme tržište, ili će pak jednostavno kupiti npr. CT i na taj način imati najveći udeo na tržištu, pod pretpostavkom da su uopšte zainteresovani.

Citat:
Jedinstveno (izuzetno kvalitetno) kućište, sa savršeno odmerenim napajanjem (koje je dimenzionisano tako da izdrži sve dodatne komponente, koje je moguće ugraditi), sistem hlađenja koji je svetlosnim godinama daleko od konfekcijskog i STVARNO pojedinačno testiranje uzoraka, koje obezbeđuje daleko viši stepen trajnosti. Koju od pobrojanih pogodnosti donosi "domaći brend"


Upravo tako CT opisuje svoje računare, Dell svoje, itd.









 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije14.06.2005. u 02:27 - pre 229 meseci
Citat:
drbogi: Upravo tako CT opisuje svoje računare, Dell svoje, itd.

Jesam li ja nesto propustio? Poslednji put kada sam video taj CT "brand" bio je u onom kineskom ANS (JNC) kucistu sa ruckom koje moze da se kupi u svakoj kompjuterskoj firmi. Proslo je dosta vremena, pa ako se nesto izmenilo, recite.
Inace, za mene su recimo JD racunari daleko prepoznatljiviji brand od CT-ovih. Jugodata ima neku svoju filozofiju, njihovi racunari se prepoznaju barem po plocama egzoticnih naziva kojih nema ni jedna firma u Srbiji (Zida, Tomato...). Osim toga, JD je daleko ranije od CT-a pocela proizvodnju "prvog domaceg brand racunara". Tacnije, CT je poslednji domaci brand racunar za koji sam cuo :-). Pre njih, "prvi domaci brand racunar" u manjoj ili vecoj meri sklapali su:
- JD (kao sto sam vec rekao)
- (Centra)
- (Nomak)
- (Herkul@)
- (Supermicro)
- (Practicom)
- D**k (prvi i jedini dobio "windows logo")
Eto njih 7 i svi su prvi! Ima ih sigurno jos, ali ko da se seti svih u 3 ujutro... Znaci, da zakljucim, ne smeta mi toliko da neko, jedini on, smatra svoj proizvod brand-om koliko me nervira kad neko po hiljaditi put doda epitet "prvi" otvoreno omalovazavajuci sve ostale. Pa ljudi, dokle vise prvi, deset godina slusam kako je neko prvi izmislio toplu vodu?!

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 14.06.2005. u 09:28 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Ovako pravi znalci sklapaju konfiguracije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8822 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.