Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srpski Word Completion Dictionary za Pocket PC

[es] :: PDA Uređaji :: Srpski Word Completion Dictionary za Pocket PC

[ Pregleda: 4429 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Srpski Word Completion Dictionary za Pocket PC05.09.2005. u 15:00 - pre 226 meseci
Evo probne verzije srpskog word completion recnika za Pocket PC.

Instalacija:

1. skinite recnik sa http://svladimir.users.sbb.co.yu/dyncompdict.dat
2. snimite ga u \windows folder na PPC
3. izvrsite soft reset


Posto nisam uspeo da nadjem listu frekvencije koriscenja reci za srpski jezik propustio sam par SF knjiga (jedini srpski tekstovi koje imam na kompu) kroz http://www.georgetown.edu/cball/webtools/web_freqs.html i dobio ovo. Nedostaju neke ceste reci, a ima i onih koje se ne koriste cesto, tako da ima mesta za poboljsanje.

Ako neko ima tu listu frekvencije koriscenja reci u srpskom jeziku ili bar nekoliko MB tekstova opste tematike na srpskom neka se javi pa da poboljsam izbor reci.

Moze da posluzi i srpski MS Office recnik, ako ga neko ima.

BTW, ogranicenje velicine ovog fajla je oko 9000 B, tako da moze da stane oko 1100 reci sa 5+ slova. Vise informacija na:
http://www.pocketpcthoughts.com/forums/viewtopic.php?t=41049
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
*.109.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Srpski Word Completion Dictionary za Pocket PC05.09.2005. u 15:26 - pre 226 meseci
Skinuo, instalirao i radi. Cista 5-ica za entuzijazam. Dobar je samo naravno treba pojacati izbor reci. Ja inace imam Srpski word sa proof. tool-om pa reci u kom je fileu recnik, tj sta da ti posaljem!
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Srpski Word Completion Dictionary za Pocket PC05.09.2005. u 15:43 - pre 226 meseci
Mislim da se recnik nalazi u fajlu sa .dic ekstenzijom, bice lepo ako uspes da ga iskopas :)
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
*.59.eunet.yu.



Profil

icon Re: Srpski Word Completion Dictionary za Pocket PC05.09.2005. u 22:36 - pre 226 meseci
Jedini koji sam nasao je ovaj custom.dic koji ti saljem na e-mail. Kada u Wordu promenim tastatury na Srpski on automatcki promeni recnik na Srpski, a pokazuje da se i dalje radi o istom fajlu!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
*.9.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Srpski Word Completion Dictionary za Pocket PC05.09.2005. u 22:56 - pre 226 meseci
UF, neki je problem?!? Javlja mi da je custom.dic 1kb. Sta li ne valja?
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Srpski Word Completion Dictionary za Pocket PC06.09.2005. u 14:38 - pre 226 meseci
To je izgleda fajl u kome se nalaze reci koje ti dodas (koje ne postoje u recniku). Mora da je srpski recnik u nekom drugom fajlu...
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
*.118.eunet.yu.



Profil

icon Re: Srpski Word Completion Dictionary za Pocket PC07.09.2005. u 09:08 - pre 226 meseci
Da ali sam siguran da ne nosi ekstenziju DIC. Mozda neko drugi zna koji je fajl.
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.223.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Srpski Word Completion Dictionary za Pocket PC09.09.2005. u 17:57 - pre 226 meseci
Nije vazno, snasao sam se; oko 150 knjiga sam propustio kroz jedan word frequency analyzer program i dobio prilicno dobru listu ucestanosti pojavljivanja odredjenih recu u srpskom jeziku (ako je nekome potrebna neka se javi da je okacim na net - ima oko 337000 reci).

Dakle, novi, poboljsani word completion recnik (staviti u \windows dir + soft reset); ~1100 reci:
http://svladimir.users.sbb.co.yu/dyncompdict.dat



Novo! :) Recnik za Calligrapher program za prepoznavanje pisanog teksta; staviti u \my documents\calligrapher i u programu ukljuciti taj recnik kao sekundarni (ili jos bolje kao primarni a iskljuciti sekundarni) i ukljuciti opciju "Recognize only words from dictionary" (u zavisnosti od stepena necitkosti rukopisa :) ). Oko 71000 reci:

http://svladimir.users.sbb.co.yu/CgrUserEnu.rar

U ovom recniku nema YU karaktera, jer Calligrapher koristi 1252 kodnu stranicu (a nama treba 1250). Pokusavam da smislim neko resenje...

[Ovu poruku je menjao stargatenow dana 09.09.2005. u 18:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
*.160.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Srpski Word Completion Dictionary za Pocket PC09.09.2005. u 21:27 - pre 226 meseci
Citat:
stargatenow:Novo! :) Recnik za Calligrapher program za prepoznavanje pisanog teksta; staviti u \my documents\calligrapher i u programu ukljuciti taj recnik kao sekundarni (ili jos bolje kao primarni a iskljuciti sekundarni) i ukljuciti opciju "Recognize only words from dictionary" (u zavisnosti od stepena necitkosti rukopisa :) ). ]


Samo malo! Da li treba da napravimo dir my documents\calligrapher, jer ja u my documents nemam poddirektorijum calligrapher. I da li ovo menja opciju Letter Recognizer ili Transcriber?
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Srpski Word Completion Dictionary za Pocket PC10.09.2005. u 07:55 - pre 226 meseci
Calligrapher bi sam trebao po instalaciji da napravi taj dir, ali nema veze; ili ga napravi sam ili snimi fajl gde ti hoces pa u samom Calligrapher-u ubaci putanju do njega (ne mora da bude na default mestu).

Ostali metodi prepoznavanja teksta se ne menjaju ovim, recnik je samo za Calli.
 
Odgovor na temu

[es] :: PDA Uređaji :: Srpski Word Completion Dictionary za Pocket PC

[ Pregleda: 4429 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.