Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hladjenje izlaznog stepena pojacala???

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Hladjenje izlaznog stepena pojacala???

[ Pregleda: 3255 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rajkooo
Bor, Nis

Član broj: 65231
Poruke: 26
193.69.116.*



Profil

icon Hladjenje izlaznog stepena pojacala???02.09.2005. u 01:48 - pre 226 meseci
Dakle ovako: odradio sam stereo pojacalo sa kolom LM3886 (2x60W) , izveo mu hladjenje, stavio kuler, napravio regulaciju za brzinu obrtanja kulera sa promenom temperature jos je problem odrediti temperaturu pri kojoj treba da pocne da vrti i temperaturu u kojoj postize max. broj obrtaja. Ako neko ima iskustva nebi bilo lose da pomogne. Kao hladnjak koristim parce Al lima 10x8cm na koje je termicki dobro spojen hladnjak nekog procesora.
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.38.EUnet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Hladjenje izlaznog stepena pojacala???02.09.2005. u 23:36 - pre 226 meseci
Možda bi trebalo veći hladnjak da se stavi (obavezno sa rebrima), ako radna temperatura ne prelazi 70°C ne treba ti nikakav kuler.
fanzo.org
 
Odgovor na temu

Seme
Miroslav Bozic
Nis
Elektronski fakultet
Nis, Zajecar

Član broj: 43158
Poruke: 390
*.ptt.yu.

Sajt: www.ebuyelektronika.co.cc


+5 Profil

icon Re: Hladjenje izlaznog stepena pojacala???03.09.2005. u 00:35 - pre 226 meseci
Maksimalna preporuciva temperatura za to kolo je +85°C Sto znaci da na vec 70°C,
treba da ti kuler vrti max.Ti odredi kad treba uopste da pocne da se vrti.Zasto samo ne stavis veci hladnjak kao sto je kolega rekao i jednostavno ne izbacis kuler.
Imas na
www.datasheetcatalog.com
detaljno uputstvo za to kolo pa vidi i sam.
Mozes li da mi posaljes semu te regulacije broja obrtaja od temperature?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

rajkooo
Bor, Nis

Član broj: 65231
Poruke: 26
193.69.116.*



Profil

icon Re: Hladjenje izlaznog stepena pojacala???03.09.2005. u 02:30 - pre 226 meseci
Znam da bi veci hladnjak resio sve, ali ogranicen sam kutijom za pojacalo, a i da vam kazem iskreno i hteo sam malo da ga zakomplikujem radi zadovoljstva. Hvala vam na podacima o temeraturi. A regulaciju sam sam osmislio, jer nigde ne nadjoh semu. Koristio stabilizator LM317T ciji napon na izlazu menja NTC, prosto. Daj mi e-mail pa cu ti poslati sliku sa shemom, posto baratam na forumu preko mobilnog. POZDRAV!
 
Odgovor na temu

Seme
Miroslav Bozic
Nis
Elektronski fakultet
Nis, Zajecar

Član broj: 43158
Poruke: 390
*.ptt.yu.

Sajt: www.ebuyelektronika.co.cc


+5 Profil

icon Re: Hladjenje izlaznog stepena pojacala???03.09.2005. u 22:02 - pre 226 meseci
Email ti je u PP.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.82.eunet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Hladjenje izlaznog stepena pojacala???05.09.2005. u 03:24 - pre 226 meseci
Kod fabrički ugrađenih kulera , uključivanje se određuje sa pojačavanjem signala , što znači da kada pojačalo radi sa 30-40% snage kuler se ne uključuje , čim se signal pojača iznad te mere , kuler radi punom brzinom. Pokretanje kulera je kao i kod relea , kad mu na primer priključiš napajanje recimo 40% od normalnog , neće kuler startovati , a kad je već u zaletu onda će raditi i na tom naponu.
Inače ntc možeš spojiti na red sa kulerom izdržaće.
Ako se hladnjak dosta greje , u praksi će se desiti da će posle izvesnog vremena kuler dostići jednu određenu brzinu koja je blizu maksimalne , tako da će ustvari stalno vrteti.
Kod fabričkih modela je zato rešeno na gore napisani način , da se kuler ne okreće kad pojačalo radi tiho da ne bi uticalo -kvarilo zvuk , a kad radi glasnije , zvuk kulera se i tako neće čuti.
fanzo.org
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Hladjenje izlaznog stepena pojacala???

[ Pregleda: 3255 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.