Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa fedorom

[es] :: Linux :: problem sa fedorom

[ Pregleda: 2099 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon problem sa fedorom01.09.2005. u 21:41 - pre 227 meseci
Instsalirao sam Pored XP-a i Fedoru Core 4.Medjutim imam dva problema.
Prvi je da kad sam u Fedori ne mogu da vidim particije XP-a.Sta treba uraditi da bih mogao da koristim fajlove iz XP-a.Negde na Fedorinom sajtu sam procitao da je potrebno ulogovati se kao root i da treba napraviti neki direktorijum u direktorijumu dev.Medjutim kad pokusam da to uradim Fedora mi izbaci poruku da nemam dozovulu da to ucinim.Pokusao sam iz Terminala ali kad god udjem u njega uvek sam logovan kao korisnik.Kako da se ulogujem kao root u terminalu?
Drugi problem je taj da sam obrisao nalog za korisnika i sad kad pokusam da podignem fedoru trazi mi lozinku i password.Kad ukucam lozinku i pass za korisnika koji sam imao izbaci mi da je pogresan.Kako ovaj problem da resim i problem da mogu da vidim particije XP-a?
Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

Liticovjesac
liticovjesac
Stockholm

Član broj: 44300
Poruke: 130
..f7.cust.bredbandsbolaget.se.



+2 Profil

icon Re: problem sa fedorom02.09.2005. u 05:42 - pre 227 meseci
na pocetku instalacije ti je trazeno da upises root pasvord i da je potvrdis. to je valjda prvo sto si ukucao. kada ti se otvori login screen kucas u user: root , i onda lozinku kada ti je trazi. posle obavezno vrati usera koga si izbrisao :))

pre toga procitaj SVE sa ove adrese
http://www.fedorafaq.org/

a zatim i sa ove:
http://forums.fedoraforum.org/forumdisplay.php?f=12
 
Odgovor na temu

Dr Nele
Nenad Obradovic
Beograd

Član broj: 39725
Poruke: 25
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: problem sa fedorom02.09.2005. u 22:53 - pre 227 meseci
Fedora po defaultu nema podrsku za NTFS particije, tako da ako su ti win particije NTFS, moraces da ukljucis podrsku i da kompajliras kernel...ako su ti win particije fat32, sve sto treba je da ih mountujes...inace kucaj u terminalu ~su i postajes root a samim tim imas admin privilegije i mozes d radis sta ti je volja...pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: problem sa fedorom

[ Pregleda: 2099 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.