Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

hosting jednog sajta

[es] :: ISP :: hosting jednog sajta

[ Pregleda: 3667 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

carlos
Goran Kuzmic
Doboj,RS

Član broj: 10866
Poruke: 28
81.93.74.*



Profil

icon hosting jednog sajta29.08.2005. u 23:52 - pre 227 meseci
Imam nameru da hostujem jedan sajt za pocetak i interesujeme sta mi je potrebno za to. I mozda bi podigao Mail server za 15 korisnika.

1. Da li je dovoljna jedna masina za server (linux naravno)
2. Jel moze to da se uradi sa jednom fiksnom adresom ili treba opseg
3. DNS ? Da li moram da podignem DN server ili mi to nije neophodno.
4. web server !
5. Sta jos?
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: hosting jednog sajta30.08.2005. u 00:08 - pre 227 meseci
To sve sto ti hoces moze da se uradi... ali zar ti nije mnogo lakse da za 20-ak EUR godisnje dobijes sve to i ne razmisljas o tome da li ces imati struju, da li ces imati link za taj server(e) i ostalo?
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

chatmaster
Chat Master
Beograd

Član broj: 75896
Poruke: 34
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: hosting jednog sajta03.12.2005. u 23:27 - pre 223 meseci
Citat:
Imam nameru da hostujem jedan sajt za pocetak i interesujeme sta mi je potrebno za to. I mozda bi podigao Mail server za 15 korisnika.


Ako ides na placeni hosting onda ti treba:
1. Registrovani domen, com domen se placa na godisnjem nivou i moze biti u privatnom vlasnistvu, cene se krecu od 10 - 25 evra zavisno kod koga to platis.
2. Treba ti hosting prostor, prosek u ponudi je izmedju 50MB - 250MB sa 1GB-4GB Bandwidth (protok) mesecno, cene su od Euro 15 - 35 kod domacih provajdera a kod stranaca, trazi na googlu.
3. Jedini hosting provajder kod nas za koji JA ZNAM a koji ti omogucava veliki broj nezavisnih mailova je www.soloymi.com. Znaci on ti daje mogucnost da imas na primer:
[email protected]
[email protected]
[email protected]
...itd.
 
Odgovor na temu

Sauron
Nemanja Pantoš
Administrator informacionih sistema u
Pokrajinskom sekretarijatu za
informacije Izvršnog Veća AP..
Futog

Član broj: 780
Poruke: 417
212.200.23.*

Jabber: sauron@elitesecurity.org
Sajt: www.tolkien.rs


+1 Profil

icon Re: hosting jednog sajta06.12.2005. u 09:39 - pre 223 meseci
Citat:
chatmaster: Ako ides na placeni hosting onda ti treba:
1. Registrovani domen, com domen se placa na godisnjem nivou i moze biti u privatnom vlasnistvu, cene se krecu od 10 - 25 evra zavisno kod koga to platis.
2. Treba ti hosting prostor, prosek u ponudi je izmedju 50MB - 250MB sa 1GB-4GB Bandwidth (protok) mesecno, cene su od Euro 15 - 35 kod domacih provajdera a kod stranaca, trazi na googlu.
3. Jedini hosting provajder kod nas za koji JA ZNAM a koji ti omogucava veliki broj nezavisnih mailova je www.soloymi.com. Znaci on ti daje mogucnost da imas na primer:
[email protected]
[email protected]
[email protected]
...itd.


Ala si se ti nalupao gluposti...
Cene com domena se kreću oko 5 - 10$.

A što se tiče "nezavisnih mejlova" to ti nudi skoro svaki hosting provajder sa cpanel kontrolnim panelom...

Inače domen www.soloymi.com ne radi...


Citat:
carlos: Imam nameru da hostujem jedan sajt za pocetak i interesujeme sta mi je potrebno za to. I mozda bi podigao Mail server za 15 korisnika.

1. Da li je dovoljna jedna masina za server (linux naravno)
2. Jel moze to da se uradi sa jednom fiksnom adresom ili treba opseg
3. DNS ? Da li moram da podignem DN server ili mi to nije neophodno.
4. web server !
5. Sta jos?


Pogledaj na http://www.webhostingtalk.com/ koje su firme trenutno ok.
Tamo možeš i napisati sve ovo, i čekati da ti firme daju svoje ponude.
Tvoje je samo da odabareš najbolje

[Ovu poruku je menjao Sauron dana 06.12.2005. u 10:40 GMT+1]
10 SIN
20 GOTO HELL
 
Odgovor na temu

chatmaster
Chat Master
Beograd

Član broj: 75896
Poruke: 34
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: hosting jednog sajta13.12.2005. u 08:11 - pre 223 meseci
Citat:
Ala si se ti nalupao gluposti......

Vidi se da ti je kultura govora na nivou! Svaka cast sada si pravi "badza"!

Citat:
Cene com domena se kreću oko 5 - 10$.

A što se tiče "nezavisnih mejlova" to ti nudi skoro svaki hosting provajder sa cpanel kontrolnim panelom

Ovo ne treba meni da odgovaras vec onome ko je tu informaciju trazio. Kad vec pominjes da ima jeftinije objasni coveku sta je potrebno da ima da bi uopste mogao da izvrsi to placanje i koliki su troskovi za to.



Citat:
Inače domen www.soloymi.com ne radi...

Stvarno? Probaj REFRESH PAGE....a ako i onda se ne vidi mozda pokusas da ukucas http://www.webhostingtalk.com i pojavice se http://www.inetinteractive.com/maintenance/index.html! hahahahahaha

Sta beshe ono "inet"?
 
Odgovor na temu

Sauron
Nemanja Pantoš
Administrator informacionih sistema u
Pokrajinskom sekretarijatu za
informacije Izvršnog Veća AP..
Futog

Član broj: 780
Poruke: 417
212.200.23.*

Jabber: sauron@elitesecurity.org
Sajt: www.tolkien.rs


+1 Profil

icon Re: hosting jednog sajta13.12.2005. u 09:18 - pre 223 meseci
Pričaj ti šta hoćeš, soloymi nije radio ceo dan.
A da ne govorim kakvu reputaciju ima ovde na forumu, pošto su veliki spameri!
http://www.elitesecurity.org/tema/145678
A ne samo na ovom forumu nego i na krstarici.

A evo i spam poruke:
Citat:
Milance puno ti hvala za www.soloymi.com
kako si mi i napisao stvarno su hosting broj 1 kod nas
evo prosla su tri meseca i namam ni jednu zamerku...

Promotivni period koji su mi obecali stvarno su i dali i usluga im je nevidjena tehnicka podrska mi je izasla svaki put u susret u rekordnom roku...

Ma nema sta stvarno si mi zavrsio extra posao da se vise necimam oko hosta..

Sad sam uzela jos par komada ocu i ostale sajtove da prebacim kod njih pa kad zavrsim javljam ti da ih pogledas.

A sada se registruju po forumima i navlače naivne korisnike... Bedno...



A što se tiče http://www.webhostingtalk.com sajta... Oni su se bar potrudili da napišu objašnjenje.
http://www.inetinteractive.com/ je svetska firma i nema veze sa našim inetom.
Webhostingtalk je forum sa preko 3 miliona poruka, koji je najbolji i najposećeniji forum ovog tipa.
To ti mogu posvedočiti ostali članovi ovog foruma...

Eto tako... Ja sam uradio svoj domaći...

____________
Sauron - Večiti borac protiv spamera i provajdera hoštaplera



[Ovu poruku je menjao Sauron dana 13.12.2005. u 10:20 GMT+1]
10 SIN
20 GOTO HELL
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: hosting jednog sajta13.12.2005. u 09:28 - pre 223 meseci
Ako hoces domaci hosting ili http://vhost.verat.net ili http://www.loopia.co.yu a sve ostalo mogu da budu neki lopovi... Toliko od mene. Mene Verat hostuje, s obzirom da imam jako posecen sajt 50Gb protoka kod loopie bi bilo skupo u uporedjenju sa Veratom. Ovo ti pisem jer se firme drugde ne hostuju.
 
Odgovor na temu

chatmaster
Chat Master
Beograd

Član broj: 75896
Poruke: 34
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: hosting jednog sajta14.12.2005. u 06:05 - pre 223 meseci
Citat:
Pričaj ti šta hoćeš, soloymi nije radio ceo dan.
A da ne govorim kakvu reputaciju ima ovde na forumu, pošto su veliki spameri!

Meni se cini da ti sve vreme izbegavas da odgovoris na temu ovog threada. Jel to namerno ili zato sto si ogranicen?

Ponudio si TLD za 5-10 dolara ali si izbegao da kazes gde to ima kao i odgovor na moj prilog tome, koji su troskovi pre nego se to ostvari?

Da li je www.soloymi.com uopste za mene i one koji hostuju na njemu nije bitno, ono sto je bitno da su nasi domeni On-Line 24/7 a za to se brine moj monitoring servis Internet Seer a koliko vidim jedino me obavestava da vec ceo dan jedan od mojih domena nije vidljiv na hostingu kod Verata. Ono sto ja smatram dobro za SPAM je ako se jedanput ta poruka objavi jer kako bih inace saznao za njih

Koliko ja vidim ti se iz petnih zila trudis da ocrnis www.soloymi.com a kao jedini razlog navodis da su spameri sto ne sluti na dobro. Da bi mene i druge uverio da je njihov hosting los moras to iz iskustva kao ja na primer. Ja kod Verata imam preko 30 domena na hostingu i 2-3 komada svaki dan nisu on-line u proseku 30-50 minuta (prema Internet Seer i nakon moje provere). Taj problem nemam sa www.soloymi.com na kome imam vec vise od 15 domena na hostingu i kako mi hosting na Veratu istice tako ih prebacujem na soloymi hosting. Ovi hostingzi ne prelaze mesecnu kvotu od 1GB bandwidtha ali zato su moji korisnici sada zadovoljni jer imaju mogucnost otvaranja neogranicenog broja e-mailova a to Verat ne nudi bez dodatne naknade.

Citat:
A što se tiče http://www.webhostingtalk.com sajta... Oni su se bar potrudili da napišu objašnjenje.

Moram priznati da su stvarno morali jer kad je neko Off-line toliko dugo od 6 Decembra do 13 Decembra, Punih 7 dana u upgrade-u mora da je nesto veliko puklo!!!
Mozda ih je www.soloymi.com napao sa spamom pa se jadni server ugusio!!!! hahahahahahahaha

Citat:
Bojan_bozovic wrote: Mene Verat hostuje, s obzirom da imam jako posecen sajt 50Gb protoka kod loopie bi bilo skupo u uporedjenju sa Veratom. Ovo ti pisem jer se firme drugde ne hostuju.


Ispravno. Verat je jedini provajder koji daje veliki mesecni bandwidth za ispod Euro 20 godisnje. I ja imam dva domena na hostingu kod njega upravo radi toga. Znaci ako imate sajt koji ce imati download velikih slika (sexy sajt), programa, e-shop ili neki forum tipa elitesecurity onda za vas je idealno resenje jer 20GB/mesecno niko ne daje osim Verata kao hosting provajdera.

[Ovu poruku je menjao chatmaster dana 14.12.2005. u 07:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sauron
Nemanja Pantoš
Administrator informacionih sistema u
Pokrajinskom sekretarijatu za
informacije Izvršnog Veća AP..
Futog

Član broj: 780
Poruke: 417
212.200.23.*

Jabber: sauron@elitesecurity.org
Sajt: www.tolkien.rs


+1 Profil

icon Re: hosting jednog sajta14.12.2005. u 15:59 - pre 223 meseci
Citat:
chatmaster:
Meni se cini da ti sve vreme izbegavas da odgovoris na temu ovog threada. Jel to namerno ili zato sto si ogranicen?

Ponudio si TLD za 5-10 dolara ali si izbegao da kazes gde to ima kao i odgovor na moj prilog tome, koji su troskovi pre nego se to ostvari?

Na ovom sajtu ima gomila tema o domenima.
Evo ti jedna koju sam ja otvorio:
http://www.elitesecurity.org/tema/108915

Ostale potraži na odgovarajućem podforumu.
http://www.elitesecurity.org/forum/120

Dodatni troškovi?
Svako ko želi da hostuje sajt, mora da poseduje neku visa/štagodveć karticu.
To nije nikakav trošak.

A sad ono glavno.
Pošto si ubeđen da salamajami nije imao prekid, daj mi link do nekog monitoringa njigovog sajta.
A o ograničenosti dovoljno govori ova tvoja poruku
Citat:
Pogledao sam u moje mnogobrojne mail sanduke i nasao SPAMa koliko ti dusha zeli. Medju njima je bilo poprilicno ponuda za hosting pa sam poceo da se raspitujem/slanjem maila da mi daju reference i da me upoznaju detaljnije. Neke reference sam cak nazvao i pitao ih kako su zadovoljni sa hostingom. Na kraju sam se odlucio za jednu mladu (manje od 1 godine od osnivanja) hosting kompaniju www.soloymi.com gde sam za pocetak preselio samo com domene kao probu jer sam imao kontrolu nad DNS-ovima te sam mogao u roku od 48 sati da izmenim rute i bez velikih problema odem dalje.

Nisi bio zadovoljan hostingom i počeo si da gledaš SPAM sanduče
Odličan način za pronalazak profesionalnih firmi
Koje nude odlične usluge

Pa čoveče... nismo sisali vesla... znamo da prepoznamo spamere.
Zar je salamajami toliko bedna firma kada mora da se služi ovakvim metodama nabavljanja mušterija???

Citat:
Ono sto ja smatram dobro za SPAM je ako se jedanput ta poruka objavi jer kako bih inace saznao za njih

Kako bi saznao za njih? Pošteno plaćenom reklamom. Komentarima zadovoljnih korisnika. Napominjem, zadovoljnih korisnika, a ne klonovima po forumima!

E da... proradio je i
http://www.webhostingtalk.com
A tamo sam inače pronašao i administratora salamajamija Ivana kako traži pomoć.
Ipak znate za taj bedni sajt

da dodam i ovo:
http://www.dnsreport.com/tools/dnsreport.ch?domain=soloymi.com

[Ovu poruku je menjao Sauron dana 14.12.2005. u 17:54 GMT+1]
10 SIN
20 GOTO HELL
 
Odgovor na temu

chatmaster
Chat Master
Beograd

Član broj: 75896
Poruke: 34
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: hosting jednog sajta15.12.2005. u 01:10 - pre 223 meseci
Citat:
Dodatni troškovi?
Svako ko želi da hostuje sajt, mora da poseduje neku visa/štagodveć karticu.
To nije nikakav trošak.

Stvarno? Ja nemam karticu a ipak posedujem skoro 107 sajtova, placam hosting i TL domene bez kartice. I gde to ima da Viza karticu mozes dobiti besplatno. Jos ako znamo da je Elektron neupotrebljiva a da za Viza Classic moras poloziti depozit od minimum Euro500 onda ova tvoja mastarija "kako Perica vidi to placanje domena" bas deluje uverljivo.

Da ne zaboravimo sta je autor ovog threada pitao
"Imam nameru da hostujem jedan sajt za pocetak i interesujeme sta mi je potrebno za to."
I koji je tvoj doprinos njegovom pitanju?
Stvarno ne razumem slicne tebi. Pogledaj svoj prvi post ovde u threadu. Jesi li mu pomogao? Umesto da mu odgovoris na pitanje i tako das doprinos ti se nakostresio zato sto si video www.soloymi.com kao spamera.

Citat:
A sad ono glavno.
Pošto si ubeđen da salamajami nije imao prekid, daj mi link do nekog monitoringa njigovog sajta.
A o ograničenosti dovoljno govori ova tvoja poruku

Znaci sad posto sam ja zadovoljan sa hostingom kod www.soloymi.com a nezadovoljan kod drugih, a ti sam nemas nikakvo iskustvo sa tim hosting provajderom a to dokazujes time sto trazis od mene da ti dam monitoring. Ko je sad ogranicen?

Citat:

Pa čoveče... nismo sisali vesla... znamo da prepoznamo spamere.
Zar je www.soloymi.com toliko bedna firma kada mora da se služi ovakvim metodama nabavljanja mušterija???

AUUUU....ima vas vise iza nicka Sauron? Sad mi je jasno! Vi mora da ste ostali bez klijenata koji su presli kod www.soloymi.com, bas me interesuje zasto?
Iskreno mi je drago sto sam preko SPAMa dosao do njih, jer od kako sam presao kod njih moj izbor usluga se povecao bez dodatnih troskova kao i broj novih klijenata. A posto sam dogovorio i kolicinski popust, znaci kad budem presao 50 hostinga dobijam i 30% popusta ubuduce, a to je bato jedno lepa vecera za dvoje.

Citat:
Kako bi saznao za njih? Pošteno plaćenom reklamom.

Sad mi je potpuno jasno da si ti diletant kad je u pitanju reklamiranje. Resenje ti stoji ispred nosa a ti ga ne vidis! Doduse ima vremena da naucis jer SPAM reklamiranje je u poslednjih 5 godina dalo najbolje rezultate sa minimalnim troskovima (konekcija ka internetu, arhiviranje e-mailova i njihovo slanje). Posteno placena reklama je kada angazujes reklamnu agenciju na godisnjem nivou da se stara o tvom biznisu, retke su firme koje to sebi mogu da priuste, ali ta reklama daje izvanredne rezultate, evo i primer, www.eunet.yu, a u poslednje vreme i www.sezampro.yu koji je od svoje TV reklame vec nahvatao preko 6000 ADSL korisnika.

Citat:
Komentarima zadovoljnih korisnika. Napominjem, zadovoljnih korisnika .....po forumima!
Evo ja sam jedan od zadovoljnih korisnika a ti koji to nisi niti imas pristup nekom od www.soloymi.com hostingu pokusavas mene da uveris da oni ne valjaju. I sad treba da ti verujem? Nigde na ovom forumu nisam video da je neki njihov korisnik hostinga govorio o www.soloymi.com u negativnom svetlu. Jedino sto se iz aviona vidi su kritike marketingskih diletanata koji cak ni ne znaju kako da tu kritiku izvedu na pravi nacin, a ja svakako nisam tu da ih ucim. Ja sam ovde da pomognem onima koji traze pomoc kao sto autor ovog threada u granicama mog znanja i savetima iz iskustva koje imam.

Citat:
E da... proradio je i
http://www.webhostingtalk.com

Pa stvarno je i bilo vreme...tvoje pominjanje mora da ih je ureklo ili su se ugusili od SPAM-a, nemoj opet da ih spominjes, opet ima da padnu! hahahahahahahahaha

p.s. Hvala za ovaj tool http://www.dnsreport.com/tools...t.ch?domain=webhostingtalk.com
veoma korisno.


 
Odgovor na temu

Sauron
Nemanja Pantoš
Administrator informacionih sistema u
Pokrajinskom sekretarijatu za
informacije Izvršnog Veća AP..
Futog

Član broj: 780
Poruke: 417
*.dialup.neobee.net.

Jabber: sauron@elitesecurity.org
Sajt: www.tolkien.rs


+1 Profil

icon Re: hosting jednog sajta15.12.2005. u 01:22 - pre 223 meseci
Joooj ovaj čovek je bolestan

ALi ukratko...
Visa virtuon = daš 20evra i pali. Za dodatne informacije koristite pretragu.

A što se tiče tvog viđenja spama... kolege sa dotičnog podforuma će se baš obradovati


Ali i dalje... ova tvoja izjava ulazi u top 10 izjava svih vremena
Citat:
Pogledao sam u moje mnogobrojne mail sanduke i nasao SPAMa koliko ti dusha zeli. Medju njima je bilo poprilicno ponuda za hosting pa sam poceo da se raspitujem/slanjem maila da mi daju reference i da me upoznaju detaljnije. Neke reference sam cak nazvao i pitao ih kako su zadovoljni sa hostingom.


I kad već reklamiraš salamujami, daj nam neke adrese od tih tvojih 107 sajtova.


[Ovu poruku je menjao Sauron dana 15.12.2005. u 02:27 GMT+1]
10 SIN
20 GOTO HELL
 
Odgovor na temu

chatmaster
Chat Master
Beograd

Član broj: 75896
Poruke: 34
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: hosting jednog sajta15.12.2005. u 01:39 - pre 223 meseci
A sta ocekivati od jednog diletanta za marketing?
Navodi link ka sajtu a na njemu ima tema koja mu bas ne ide u prilog
http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=469134

Nick Oras daje resenje I have clients using Webinsta mailling list, one of them have more than 3000 subscriber. And its FREE b.t.w. Link: http://www.webinsta.com/

Sta mislis? Jel su mu to klijenti?

I diletant sada jos trazi da mu dam adrese od mojih sajtova? Pa zar mislis da sam i ja diletant? hahahahahahahaha

Nemoj molim te vise, stomak me boli od smejanja! hahahahahahah
Zar ne vidis da si u klopci za medvede a tu ne pomaze ponavljanje necijeg citata pogotovu ne ponovo? hahahahahahaha
 
Odgovor na temu

Sauron
Nemanja Pantoš
Administrator informacionih sistema u
Pokrajinskom sekretarijatu za
informacije Izvršnog Veća AP..
Futog

Član broj: 780
Poruke: 417
*.dialup.neobee.net.

Jabber: sauron@elitesecurity.org
Sajt: www.tolkien.rs


+1 Profil

icon Re: hosting jednog sajta15.12.2005. u 01:47 - pre 223 meseci
Pametniji popušta...
Ja sam svoje rekao... i svako normalan ko pročita ovu temu shvatiće....
10 SIN
20 GOTO HELL
 
Odgovor na temu

chatmaster
Chat Master
Beograd

Član broj: 75896
Poruke: 34
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: hosting jednog sajta15.12.2005. u 02:07 - pre 223 meseci
Naravno da su to shvatili..... odavno!
Zar mislis da se ja jedini smejem?

 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.83.beocity.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: hosting jednog sajta15.12.2005. u 12:12 - pre 223 meseci
Citat:
chatmaster: Da ne zaboravimo sta je autor ovog threada pitao
"Imam nameru da hostujem jedan sajt za pocetak i interesujeme sta mi je potrebno za to."


A to je bilo jos u avgustu... Ako pogledas datum, ti si ovu temu ponovo naceo.

Sada malo "van teme":

Webhostingtalk.com se hostuje kod Rackspace.com , a svako ko zna sta je web-hosting trebalo bi da zna i sta to znaci. To sto je vrsen update vBulletin-a na najnoviju verziju te je stoga forum bio offline, to nije nikakav downtime.

Ja bih voleo da hostujem neki svoj sajt kod "domacih hostera u Americi", ali jos nisam pronasao adekvatne - kvalitetne. Bojim se da uskoro i necu (mada ima jedan koji obecava . Ovako, sam biram i gotovo da ne mislim. Viza Internet mi prolazi bez problema, ne placam mnogo, a za to dobijam odlicnu uslugu i, kad mi (doduse vrlo retko) zatreba, jos bolju podrsku (a i Google i Yahoo me vole).


[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 15.12.2005. u 13:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: hosting jednog sajta

[ Pregleda: 3667 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.