Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moram da se pozalim na Verat...

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Moram da se pozalim na Verat...

[ Pregleda: 2553 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zzz
Beograd

Član broj: 10371
Poruke: 189
*.cekos.com.



+3 Profil

icon Moram da se pozalim na Verat...26.08.2005. u 14:09 - pre 227 meseci
Naime, moja zelja je bila da se iz Koteza vezem na AP na palati albanija ili tasmajdan (3, 3,5km).
Posto sam vec koristio Tehnicom-ov wireless i kacio se na AP na Karaburmi, koji je priblizno isto udaljen, pomislih da se prebacim na Verat, i tu nastade problem.
Naime, od verata (telefonom) dobih informaciju da je to neizvodljivo prvenstveno zato sto se nalazim na udaljenosti preko 500m od AP-a (!?!), i da njima nista ne znaci podatak da sam vec koristio usluge Tehnicom-ovog AP na istoj udaljenosti, posto je navedena udaljenost prekoracena. Cak su i odbili da mi na par sati daju test nalog da se, na svoju odgovornost, pentram po krovu i testiram vezu...

Nadam se da postoji neko logicno objasnjenje za ovakav odgovor verata...
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
213.244.200.*



+1 Profil

icon Re: Moram da se pozalim na Verat...26.08.2005. u 17:07 - pre 227 meseci
Citat:
zzz: Naime, od verata (telefonom) dobih informaciju da je to neizvodljivo prvenstveno zato sto se nalazim na udaljenosti preko 500m od AP-a (!?!), i da njima nista ne znaci podatak da sam vec koristio usluge Tehnicom-ovog AP na istoj udaljenosti, posto je navedena udaljenost prekoracena.


Verovatno nisu hteli da razgovaraju sa tobom jer im Net ionako jedva da radi, non-stop slusam kako se neko zali. Ti si malo dalje pa se plase da im ne usporis prenos i zato kace samo one koji su blizu da mogu da procitaju sta pise na Omnici :) !
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

suca

Član broj: 46630
Poruke: 49
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Moram da se pozalim na Verat...26.08.2005. u 21:42 - pre 227 meseci
Verat smanjuje snagu svojim AP-ovima kako bi sprecili korisnike da se sa velike udaljenosti kace i time ometaju rad drugim korisnicima. Sa Tehnicomom prica je drugacija. Oni cak koriste pojacivace pa korisnici sa velike udaljenosti imaju pristup njihovim AP-ovima. A niko ne pita da li to ometa korisnike drugih ISP-ova...

Inace, Verat u poslednjih mesec dana radi savrseno.
 
Odgovor na temu

zzz
Beograd

Član broj: 10371
Poruke: 189
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Moram da se pozalim na Verat...26.08.2005. u 22:27 - pre 227 meseci
Znaci, ako sam dobro shvatio, imam samo tri resenja:
1. da revoltirano odem kod drugog ISP-a i dajem njemu pare,
2. da slazem da sam komsija iza coska, da bih, mozda, dobio test nalog.
3. zamolim nekoga od "prisutnih" iz verata za test nalog na par sati u nedelju pre podne (ako bude lepo vreme)

A sto se tice snage njihovog AP-a, netstumblerom sam dobio prilicno identicne vrednosti i jacine signala i suma i kod Tehnicoma i kod Verata, a kod Tehnicoma je funkcionisalo odlicno.
 
Odgovor na temu

suca

Član broj: 46630
Poruke: 49
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Moram da se pozalim na Verat...26.08.2005. u 22:55 - pre 227 meseci

Citat:
zzz: Znaci, ako sam dobro shvatio, imam samo tri resenja:
1. da revoltirano odem kod drugog ISP-a i dajem njemu pare,
2. da slazem da sam komsija iza coska, da bih, mozda, dobio test nalog.
3. zamolim nekoga od "prisutnih" iz verata za test nalog na par sati u nedelju pre podne (ako bude lepo vreme) :-)

A sto se tice snage njihovog AP-a, netstumblerom sam dobio prilicno identicne vrednosti i jacine signala i suma i kod Tehnicoma i kod Verata, a kod Tehnicoma je funkcionisalo odlicno.


Moze tvoj AP da bude "jak" i da dobaci do Veratovog AP-a, ali pitanje je da li Veratov AP moze da dobaci do tebe. Najbolje ti je da iskoristis resenje pod 2. i zatrazis test nalog.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Moram da se pozalim na Verat...27.08.2005. u 22:49 - pre 227 meseci
koliko se secam, kod verata ne postoji test nalog, vec moras da otvoris novi nalog i uplatis net, pa te tek onda pustaju... proveri samo da li vracaju pare
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Moram da se pozalim na Verat...

[ Pregleda: 2553 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.