Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radio Stanica - CB, i kako napraviti antenu .........

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Radio Stanica - CB, i kako napraviti antenu .........

[ Pregleda: 13480 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dinamozagreb

Član broj: 39919
Poruke: 28
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Radio Stanica - CB, i kako napraviti antenu .........25.08.2005. u 22:15 - pre 227 meseci
imam ovakva 2 uređaja, prastari su mislim iz 1975, ali rade ok
evo link: http://www.rigpix.com/cbfreeband/zodiac_mini6.htm

ustvari moj je mini-66, ali skros isto izgleda....

sto se sve s tim uređajem moze i koliki mu je domet ?????

probao nam na udaljenosti oko 500m, i cuje se ali slabo...za antenu sam koristio obicnu zicu gurnutu unutra

zna neko mozda kako se rade bolje antene i koliki bi mi onda domet bio ???

pise da je freq 26.965-27.255 MHz, nerazumjem se u to, moze neko to bolje objasniti ??

na uređaju se moze mjenjati freq, ima samo neka slova A,B,C...., to znaci da se freq mjenja u rasponu od 26.965-27.255 MHz ili moze nesto vise ????
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Radio Stanica - CB, i kako napraviti antenu .........26.08.2005. u 11:25 - pre 227 meseci
http://home.att.net/~wizardoz/cbmw/antenna_fabri.html
 
Odgovor na temu

marcony86
Absolute Freelancer
Kapedunum/Singidunum

Član broj: 12256
Poruke: 225
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Radio Stanica - CB, i kako napraviti antenu .........26.08.2005. u 17:39 - pre 227 meseci
Moras se sloziti da "obicna zica gurnuta unutra" nije bas idealna antena :)
U svakom slucaju razmisli o izradi ili kupovini bolje antene. Posto je uredjaj stari, diskutabilno je i u kakvom je stanju. Sto se dometa tice, pogledaj poslednji post u ovoj temi: http://www.elitesecurity.org/tema/130078-Dozvola-za-CB-stanicu. Takodje imaj na umu da tvoja stanica ima samo 3.5W snage, tako da mozes ocekivati malo slabije rezultate bez neke zaista dobre antene.
 
Odgovor na temu

dinamozagreb

Član broj: 39919
Poruke: 28
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Radio Stanica - CB, i kako napraviti antenu .........02.09.2005. u 20:08 - pre 226 meseci
znaci domet bi bio 50 km ??????

ma meni netreba tak puno, ja bi bio zadovoljan sa 5km.

jeli tesko napraviti tu antenu ? meni ove sheme nisu bas jasne....

ima neko neku jednostavnu antenu ?????
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Radio Stanica - CB, i kako napraviti antenu .........03.09.2005. u 00:17 - pre 226 meseci
Preporucio bih ti da kupis antenu. Ako ti ove inforamcije nisu bile dovoljne, onda nemas potrebno predznanje i tesko da ces uspeti da napravis antenu da valja.
 
Odgovor na temu

wonderboy
Sombor

Član broj: 27775
Poruke: 12
*.metrohive.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Radio Stanica - CB, i kako napraviti antenu .........09.10.2005. u 21:09 - pre 225 meseci
Pozdrav svima, sto se tice cb radia drago mi je da ima ljudi koji se za to interesuju.
Moje interesovanje za cb je dugo vec sigurno 15-tak godina ali sam prvu stanicu sa
dodatnom opremom nabavio tek 2001g.Moj pozivni znak je Gepard a somborski kanal je 12.Vecina cb stanica ima 40 kanala AM (Amplitudnu Modulaciju) i 4W izlazne snage.Sto se tice dometa to je jako relatvno sa tih nekoliko vati snage domet kada su jonosferske prilike pogodne mozes lako da ostvaris i vise hiljada kilometara dometa. ali u praksi kada o lokalu govorimo sa recimo standardnom stap antenom 1/2 talasne duzine i da je na drugo strani ista ta oprema bez problema bi domet trebao da bude oko 30tak kilometara.Citam da si hteo zicu da stavljas kao antenu nemoj to da radis posto ces tako da spalis stanicu pravis los SWR to ti je energija koja neode u etar vec se vraca u stanicu i time opterecujes izlaz i skoro je 100% sansa da ce ti tako pregoreti izlazni tranzistor.Ovo vazi samo kada ides u predaju.a sto se tice prijema tu vec imas vise slobode za eksperimente.

P.S da ti kazem da od stanice do antene koristis 50 omski koaksialni kabl a konektori na stanici i na anteni su PL 259
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Radio Stanica - CB, i kako napraviti antenu .........

[ Pregleda: 13480 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.