Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DevExpress QuantumGrid + lokalizacija

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: DevExpress QuantumGrid + lokalizacija

[ Pregleda: 3671 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

WareWolf

Član broj: 49524
Poruke: 10
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon DevExpress QuantumGrid + lokalizacija24.08.2005. u 13:42 - pre 227 meseci
Da li je neko radio sa DevExpress QuantumGrid-om i lokalizacijom. Za verziju 4 help je dosta siromašan a na sajtu nisam našao upotrebljiv odgovor.

Ako neko zna neka piše...

Scary WareWolf
 
Odgovor na temu

WareWolf

Član broj: 49524
Poruke: 10
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: DevExpress QuantumGrid + lokalizacija30.08.2005. u 22:09 - pre 227 meseci
Nađeno rešenje...

Ako nekoga zanima, neka se javi... da ne opterećujem forum povećom porukom bez potrebe...

Naravoučenije: ma koliko help izgledao siromašno u njemu sve piše, samo treba prevazići veliku programersku vrlinu: lenjost... i još veću: uradiće to već neko umesto tebe...
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: DevExpress QuantumGrid + lokalizacija31.08.2005. u 15:46 - pre 227 meseci
Help za QG je sve osim siromasan. Jedan od najbolje napisanih koje sam video.
Nisam video poruku, ja bih ti rekao za cxGridStrs.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: DevExpress QuantumGrid + lokalizacija04.09.2005. u 11:04 - pre 226 meseci
Sto se lokalizacije i Qunatum.. komp. tice , nazalost nije sve u jednom fajlu koliko se secam morao sam da jurim na vise mesta(pas fajlova).

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: DevExpress QuantumGrid + lokalizacija04.09.2005. u 17:42 - pre 226 meseci
A jesi li koristio funkciju cxSetResourceString? Ima i komponenta za prevod, za verziju 5.x, ali ne bih znao da ti kazem gde da je nadjes. To je third party resenje, tj nije podrzana od strane DevExpress-a. Guglaj, naci ces...
 
Odgovor na temu

WareWolf

Član broj: 49524
Poruke: 10
80.93.234.*



Profil

icon Re: DevExpress QuantumGrid + lokalizacija12.09.2005. u 09:18 - pre 226 meseci
Treba u uses ubaciti cxClasses i fajlove gde su odgovarajući resourcestring-ovi:

uses
cxClasses, // Tu je f-ja cxSetResourceString
cxGridStrs, // Za grid
....


pa onda u kodu menjati npr:

cxSetResourceString(@scxGridGroupByBoxCaption, 'Ovde prevucite kolonu za grupisanje');
...

Promene se mogu videti tek u runtime-u.

File-ovi (neki od njih koji su meni bili bitni) sa resourcestring-ovima su:

cxLibraryStrs.pas (CX Library)
cxDataConsts.pas (ExpressDataController)
cxFilterControlStrs.pas (ExpressQuantumGrid filter)
cxFilterConsts.pas (ExpressQuantumGrid filter operators)
cxEditConsts.pas (ExpressEditors Library)
cxPCConsts.pas (ExpressPageControl v2)
cxExportStrs.pas (ExpressQuantumGrid export routines)
cxGridPopUpMenuConsts.pas (ExpressQuantumGrid popup menus)
cxGridStrs.pas (ExpressQuantumGrid)

E onda treba sesti i ceo dan prevoditi, prevoditi, prevoditi...Lakši način? Hm, možda i postoji...
 
Odgovor na temu

nuwalli

Član broj: 67596
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: DevExpress QuantumGrid + lokalizacija13.09.2005. u 15:23 - pre 226 meseci
imam instalaciju devExpressQuantumGridSuite5.8 za Delphi i BCB, problem je u tome kad odzipam fajlove u package direktoriju imam slijedece fajlove:

cxGridC5.bpk
cxGridVCLC5.bpk
dclcxGridC5.bpk
dclcxGridVCLC5.bpk

kada pozovem bilo koji od navedenih fajlova javlja mi da nemam *.bpi fajlove. Na forumu od Borlanda su mi rekli da iz *.bpk fajlova maknem *.bpi headere i onda probam instalirati, no nakon toga mi javlja da mi fale neki .obj fajlovi.

Da li je uopce moguce instalirati komponente koje su radjene za Delphi u BCB 6. Bilo kakve sugestije koje bi mi pomogle da rijesim problem su dobrodosle. Hvala.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: DevExpress QuantumGrid + lokalizacija13.09.2005. u 15:36 - pre 226 meseci
Instalacija ide preko setup-a(automatski), nema potrebe da instaliras rucno preko dpk ili bpk fajlova, bar ne u delphi-ju.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

nuwalli

Član broj: 67596
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: DevExpress QuantumGrid + lokalizacija13.09.2005. u 15:56 - pre 226 meseci
Hvala na odgovoru. Stvar je u tome sto nemam originalnu verziju nego sam nasao zip fajl na DC++. Nemam bas $600 za isprobavanje komponenti, vjerujem da su odlicne i da se isplate kupit, ali jednostavno nemam toliko para trenutno.
Dal znas da li je moguce instalirati komponente izradjene za Delphi u BCB ili jos bolje neki link gdje bi se mogla skinut instalacija devExpress komponenti (znam da je ilegalno, no moram pitat).
Hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: DevExpress QuantumGrid + lokalizacija

[ Pregleda: 3671 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.