Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi igrac na WI-FI sceni na Karaburmi i Mirijevu!

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Novi igrac na WI-FI sceni na Karaburmi i Mirijevu!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57452 | Odgovora: 220 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lancia
Srbija - Beograd

Član broj: 31068
Poruke: 1320
*.beotel.net.

Sajt: www.skystar2info.com


Profil

icon Re: Novi igrac na WF-FI secni na karaburmi i mirijevu28.11.2005. u 10:02 - pre 224 meseci
: D tuzno ali iskreno





 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.migcomputers.co.yu.



+11 Profil

icon Re: Novi igrac na WF-FI secni na karaburmi i mirijevu01.12.2005. u 00:44 - pre 224 meseci
Da li moze neko od korisnika koji se malo bolje razumeju u wireless da nam objasni neke stvari vezane za KBCNET?

Evo nekih osnovnih stvari koje su meni poznate.
Kacimo se na net preko VPN konekcije. Mrezna karta na koju mi je zaboden AP je podesena da automatski dobija adresu koja je formata 10.200.xx.xxx A kad se konektujem na net onda VPN konekcija ima adresu 195.252.75.xxx Ping ne radi sem za kbcnet tj. lokalnu mrezu, mogu da pingujem nekog korisnika na 195.252.....
Traceroute takodje "ne radi" a screenshot imate na ovom linku
http://img138.imageshack.us/my.php?image=kbcnet9ie.jpg
Hvala Srboraa-i sto ga je postavio.
Meni radi e-mule, probao sam na onom sajtu (Shields Up) sto je Somi stavio link i dobio sam odgovor da mi je port otvoren. Ne znam da li sam High ID.. Koristim DC++ i na svakom hub-u sam active korisnik i imam ok brzinu, naravno u zavisnosti od koga skidam.

Naravno sad ce te vi da kazete: A sto ne pitas sve to lepo tehnicku podrsku sto nas gnjavis, ali verujte to bas nije lako. Tehnicka podrska je izvesni Dragan koga mozete dobiti samo na mobilni i uvek je u nekoj guzvi ili kolima ili se ne javlja, cesto mi se desavalo da mi prekine vezu (izbaci poziv), kad malo bolje razmislim zvao sam ga nekih desetak puta i nikad nisam saznao nista korisno tj. nije bio od neke pomoci.

Ono sto mene zanima je sledece:

1.Da li neko moze malo da nam pojasni ovu nasu nesrecnu situaciju. Da nam kaze da li smo iza NAT-a, da li su nam portovi zatvoreni (kao sto se prica ovde).

2.Da li mozete da pretpostavite kako KBC izlazi na net? Pitam zato sto mi je ping u kanteru katastrofa, na tehnikovom serveru nema sanse da igram, ne pada ispod 200, a ide i do 1500. Inace imam 512/512 Kbps.
Napomenucu da sam laik i da me kopka to sto kad startujem traceroute stignem samo do jedne tacke. Ta tacka sta je to? Ko je to? Jel to neki firewall? Mislim i na poslu imam firewall i NAT ali bez problema pingujem bilo sta i radi mi traceroute. I to na kompu na kome ne mogu da cetujem (portovi pozatvarani) Nista meni nije jasno i kazem ne razumem se nesto.

Takodje bih zamolio autostopera (Tihomira Nikolica) da odgovori na ovo.

POZ, Hvala unapred
 
Odgovor na temu

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
*.migcomputers.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Novi igrac na WF-FI secni na karaburmi i mirijevu03.12.2005. u 16:33 - pre 223 meseci
Evo cisto da ne promakne vikend a da ispadne da je sve u redu, dakle subota i klasika neta nema, dosao je oko 16, i naravno lose radi, kao i zadnja 2 dana, download ide relativno ok, ali surfovanje je ocaj, ping katastrofa, trebalo bi da je ocekivano losa situacija obrnuta po tom pitanju ali nije.
Ja odustajem od daljeg kritikovanja , nema vajde od toga, cekam reakcije borcanaca koji su presli na kablovski internet, cini mi se da i nas to ceka u skorije vreme, ovaj kbc je sve gori i gori, u pocetku je makar protok bio ok, bez obzira na sve zatvorene portove, ali sad ni to vise ne valja.
Toliko za sad.
 
Odgovor na temu

chatmaster
Chat Master
Beograd

Član broj: 75896
Poruke: 34
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Novi igrac na WF-FI secni na karaburmi i mirijevu04.12.2005. u 00:05 - pre 223 meseci
Citat:
Fac Ut Vivas wrote: ....Pitam zato sto mi je ping u kanteru katastrofa, na tehnikovom serveru nema sanse da igram, ne pada ispod 200, a ide i do 1500. Inace imam 512/512 Kbps.


Verovatno ima previse korisnika u istom momentu a wireless konekciju ipak dele svi.

Citat:
Takodje bih zamolio autostopera (Tihomira Nikolica) da odgovori na ovo.

A sto bas on? ...jel razlog zato sto je osnivac KBC-a?

Citat:
SomiKnight wrote: Ja odustajem od daljeg kritikovanja , nema vajde od toga, cekam reakcije borcanaca koji su presli na kablovski internet, cini mi se da i nas to ceka u skorije vreme, ovaj kbc je sve gori i gori, u pocetku je makar protok bio ok, bez obzira na sve zatvorene portove, ali sad ni to vise ne valja.
Toliko za sad.


Svi su isti. U pocetku dok glavna masa ne nagrne radi skoro savrseno, ali morate razumeti i njih, oni pocinju da zaradjuju tek nakon sto se brod napuni, a dok se to ne dogodi sve vreme su u minusu. Pogledajte malo cene koje provajderi moraju da plate telekomu pa ce vam sve biti jasno.

Imate alternativu, ukoliko ne koristite p2p imate bgwireless.net u skoro svim delovima grada. Na njemu se mozete ubiti od game-ovanja i dobiti flat internet 512kb/s ali bez p2p. Na mrezi ima skoro 500 korisnika od kojih je sigurno 400 "edicted to cyber games" te od 19-01 samo se igra. Ufur u mrezu je E25 jednokratno i placa se vlasniku AP na koji se kacite. Mozda vam je ovo bolje resenje ako ste game boys.
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.migcomputers.co.yu.



+11 Profil

icon Re: Novi igrac na WF-FI secni na karaburmi i mirijevu05.12.2005. u 20:14 - pre 223 meseci
Chatmasteru, šta će biti kad se brod napuni. Ni sad nam ne radi kako treba. A to da nam je ping loš zbog što je gužva ne drži vodu, u subotu je bio ok, a tad ako nije bila gužva onda ne znam. meni je ping sa default gateway-om loš....

Ping statistics for 10.200.xx.1:
Packets: Sent = 125, Received = 125, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 1ms, Maximum = 1436ms, Average = 145ms

A dok je u subotu bio normalnih 2ms. I koliko treba korisnika da bude da bi bila gužva, daj Bože da nas sve ukupno ima 30!

A što se tiče Tihomira, da zato što je na početku ove teme lepo nahvalio svoj KBCNET i onda se izgubio kad su počele kritike na njihov račun.

A ti Šomi šta očekuješ kad vas osmoro deli 512? Evo sad sam uzeo da izmerim protok sebi 56 KB/s (imam 512k)... Bilo je bolje ovih dana...hmmm aj da kažem da je gužva (u 20:30 sam skidao tj.merio)

Jedini problem koji ja imam je ping i downtime koji nije veliki ali je skoro svakodnevni.

ŠTA ĆE MI INTERNET KAD NE MOGU DA IGRAM KANTER...
 
Odgovor na temu

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
*.3dnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Novi igrac na WF-FI secni na karaburmi i mirijevu06.12.2005. u 12:48 - pre 223 meseci
@Fac Ut Vivas
Pa dobro, a sta po tebi ja to treba da ocekujem? Sve moje kritike do sada izrecene nisu moje subjektivne, zar mislis da bih pisao sve ovo a da nisam prethodno iskljucio mogucnost da je problem na nasoj strani? Da ne znam kako je radilo u pocetku pa da ne mogu da uporedim sa trenutnim stanjem? Ping i p2p su losi, tu se slazemo, a da je protok toliki koliki ti kazes, uglavnom jeste. Ja ako sad izmerim protok, to ne znaci da je npr. sinoc bio toliki, i ako nije dobar, a u dc++-u pitam i ostale korisnike koji mi potvrde to stanje, i ako pozovem tehnicku podrsku i oni mi takodje kazu da trenutno imaju tehnickih problema, da li mislis da time nisam iskljucio svaku mogucnost da je sa nase strane problem?
Ako si novi korisnik, bice ti jasnije uskoro o cemu se radi u svakom slucaju, a kao odgovor na tvoje pitanje sta ocekujem, obecanu i placenu uslugu provajderu.

[Ovu poruku je menjao SomiKnight dana 06.12.2005. u 13:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon19279

Član broj: 19279
Poruke: 134
*.migcomputers.co.yu.



Profil

icon Re: Novi igrac na WF-FI secni na karaburmi i mirijevu06.12.2005. u 16:46 - pre 223 meseci
Dragi korisnici KBCnet-a,

sve kritike koje pisete su dobrodosle i imaju za cilj da se servisi sto bolje optimizuju i rade sto bolje i naravno sto brze.

Izvinjavamo se svim korisnicima na kracim prekidima i eventualnim poteskocama pri koriscenju interneta.

P2P saobracaj je omogucen preko celog dana, stim da preko dana radi po sistemu stepena agregacije, dok je nocu posle 00.30 - 09.00 h bez agregacije. sto znaci da danju brzina protoka zavisi od broja korisnika koji koriste P2P servise, dok nocu P2P radi 100% .

Iavne IP adrese imaju svi korisnici bez obzira na paket.

za vreme Novogodisnjih praznika u periodu od 20.12.2005 do 07.01.2006 godine omogucen Vam je Besplatan internet, Vazi za sve korisnike KBCnet-a.

Srecnu i uspesnu Novu 2006 godinu

ZELI VAM VAS KBCnet.

PS

Hvala na poverenju Autostoper
 
Odgovor na temu

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
*.migcomputers.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Novi igrac na WF-FI secni na karaburmi i mirijevu06.12.2005. u 19:20 - pre 223 meseci
Sta reci posle ovoga...ajde Tihomire kad vec kazes da radi p2p, reci makar JEDAN otvoren port, ili ja silno gresim kad vezujem p2p i portove.

Cini mi se da sam rekao u nekom od prethodnih post-ova da sam odustao od p2p-a i ne interesuje me vise, bio bih zadovoljan i samo sa stabilnim http-om. A sve bi to bilo ok da je realan odnos vasih korisnika i link-a koji zakupljujete, zar ne? Ajde necemo ni o ping-u ovaj put.
 
Odgovor na temu

lancia
Srbija - Beograd

Član broj: 31068
Poruke: 1320
*.beotel.net.

Sajt: www.skystar2info.com


Profil

icon Re: Novi igrac na WF-FI secni na karaburmi i mirijevu06.12.2005. u 22:37 - pre 223 meseci
javna IP ? a portovi zatvoreni ,igarte se privatnih mreza ne kapiram , oce li biti otvoreni portovi ka korisnicima udp i tcp i koji ce to biti ?





 
Odgovor na temu

anon19279

Član broj: 19279
Poruke: 134
*.migcomputers.co.yu.



Profil

icon Re: Novi igrac na WF-FI secni na karaburmi i mirijevu07.12.2005. u 01:28 - pre 223 meseci
P2P u potpunosti funkcionise, portovi NISU zatvoreni

eD2K Network
Status: Connected
IP:Port: 195.252.75.82:4661
ID: 1380711619
High ID

eD2K Server
Name: BiG BanG 9
Description: www.BiGBanG.to/bb9 - 1xOPTERON - 8GB RAM
IP:Port: 80.239.200.108:3000
Version: 17.7 (lugdunum)
Users: 130,923
Files: 17,176,107

Kad Network
Status: Open
IP:Port: 195.252.75.82:4665
ID: 3288091474
Buddy: None

Please wait while the ports of your eMule are being tested...




Testing IP: 195.252.75.82 (195.252.75.82)

Starting TCP connection test...

TCP test successful.

Now testing UDP...
Sending UDP packet...
Waiting for result...
UDP test successful.




Connection test finished.

--------------------------------------------------------------------------------

Results in detail:




Both port tests were successfully finished. Happy eMule'ing!
 
Odgovor na temu

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
*.migcomputers.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Novi igrac na WF-FI secni na karaburmi i mirijevu07.12.2005. u 11:48 - pre 223 meseci
Ok, moja ispravka, lep potez sto su portovi napokon otvoreni, doduse nisam isprobao kako radi p2p jos, valjda nece biti problema.
 
Odgovor na temu

digisatplus
Bgd

Član broj: 21309
Poruke: 348
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Novi igrac na WF-FI secni na karaburmi i mirijevu08.12.2005. u 22:24 - pre 223 meseci
SBB na Mirijevu i drugim delovima grada katastrofa , nad katastrofama. Preporucujem iz licnog i gorkog iskustva da se pomenuti nazovi provajder zaobilazi u najvecem mogucem luku, jedino ako necet da probate CEMER I JAD.
 
Odgovor na temu

lancia
Srbija - Beograd

Član broj: 31068
Poruke: 1320
*.beotel.net.

Sajt: www.skystar2info.com


Profil

icon Re: Novi igrac na WF-FI secni na karaburmi i mirijevu08.12.2005. u 23:14 - pre 223 meseci
kakav SBB vec kbc ako daje javnu IP i otovorene portove 24h/7 dana u nedelji to je ok , odma bih napravio ugovor <ALI?? jel to to ili nije to


[Ovu poruku je menjao lancia dana 09.12.2005. u 00:40 GMT+1]





 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Novi igrac na WF-FI secni na karaburmi i mirijevu09.12.2005. u 08:58 - pre 223 meseci
@digisatplus
ip adresa ti je 87.116.188.*, a to je:
inetnum: 87.116.128.0 - 87.116.191.255
netname: CS-SBB-NET-20050915
descr: Srpske Kablovske mreze - Serbia BroadBand (SBB) D.O.O.
country: CS
org: ORG-SKmS1-RIPE
admin-c: DS2087-RIPE
tech-c: BM1547-RIPE
notify: [email protected]

jel nas ti to teras sa sbb-a, da bi bio bolji za tebe
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

digisatplus
Bgd

Član broj: 21309
Poruke: 348
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Novi igrac na WF-FI secni na karaburmi i mirijevu09.12.2005. u 16:37 - pre 223 meseci
@djricky

Samo ti ostani ja odlazim, zelim ti sretan opstanak u SBB. Samo da ne izadjes i ti ubrzo zamnom. ??????
 
Odgovor na temu

Desert_fox
Karaburma

Član broj: 70428
Poruke: 29
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Novi igrac na WF-FI secni na karaburmi i mirijevu10.12.2005. u 03:12 - pre 223 meseci
@Digisatplus
Svako ima pravo na svoje misljenje, eto meni SBB radi savrseno na Karaburmi.(wireless)

Ako tebi lose radi - tako i napisi. Nemoj lagati ljude da svugde tako radi.
Imam dosta prijatelja koji koriste sbb-ov net i zadovoljni su.
p2p se apsolutno NE BLOKIRA, jer im NIJE cilj da te pokradu.

Postoje "provajderi" koji te otvoreno pokradu,(citaj:KBCnet) uzmes 512Kbit/s i dobijes maximalni download od 2 kb/s.Zasto ovo ne prokomentarises?




 
Odgovor na temu

Baja Gaša
Singidunum

Član broj: 37983
Poruke: 111
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 7257353


+3 Profil

icon Re: Novi igrac na WF-FI secni na karaburmi i mirijevu10.12.2005. u 09:29 - pre 223 meseci
I ja moram da kažem nekoliko reči u odbranu SBB-a. Doduše, ja sam u B. Jerković i kačim se preko banjičkog AP-a, ali je 512 kbps *uvek* 512 kbps i za instalaciju su došli u roku od desetak dana. Što i nije mnogo u poređenju sa mojim ranijim iskustvima, sa drugim provajderima. Naravno, nisu savršeni, ali je veza stabilna i ne puca. E sad, korisnički servis se baš i ne snalazi, ali ako je čovek pristojan i uporan, na kraju dobije ono što traži.

--
No virus found in this outgoing message.
Checked by AVG Free Edition.
Version: 7.1.371 / Virus Database: 267.13.13/197 - Release Date: 9. 12. 2005.

S-S-Silvestere... J-j-jel b-bilo lud-daka u tvojoj p-porodici?!
 
Odgovor na temu

duga
Daro Jelic
Beograd

Član broj: 19211
Poruke: 127
*.migcomputers.co.yu.



Profil

icon Re: Novi igrac na WF-FI secni na karaburmi i mirijevu10.12.2005. u 15:49 - pre 223 meseci
Clanovi SBBa nek otvore sebi topic ovo je tema o KBCnet-u.

Sto se tice KBCnet-a par reci... Standardni download radi odlicno a p2p radi dobro samo nocu sto je za mene Ok.
Problem je u tome sto kod mene veza puca po deset puta dnevno. Dve nedelje sam molio da neko dodje do mene i da vidi o cemu se radi. Sve je bilo danas sutra, danas sutra.... na kraju niko se nije pojavio ali su rekli da uredjaj (oni su ga preporucili i kupljen kod njih) koji imam nema dovoljno jak signal, iako sam na 200m od APa sa savrsenom optickom vidljivoscu, i da ce neka antenica i 100% resiti moj problem. Uzeo sam Panel 12dBi (kod njih)... veza i dalje puca.
Evo vec 10 dana od kad sam stavio antenu. Zovem ih svaki dan i uvek isti odgovori: mozes da nazoves malo kasnije (pa se kasnije ne javljaju), to treba tako, evo sad ce bude bolje, neznamo sta je signal ti je dobar i dr...ali nikako da se neko smiluje i dodje da se taj problem resi.
Kad se po nekad desi da veza ne pukne po ceo dan download radi sasvim OK ali to su retki trenutci.
Evo veza je ponovo pukla, ja zovem - niko se ne javlja. Ovo je moje divno iskustvo sa KBCnet-om.
Preplata mi vazi do kraja meseca i ako se ova situacija ne promeni bice mi poslednja preplata kod njih.

Poz.
 
Odgovor na temu

digisatplus
Bgd

Član broj: 21309
Poruke: 348
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Novi igrac na WF-FI secni na karaburmi i mirijevu10.12.2005. u 20:28 - pre 223 meseci
@Desert_fox

Ako smatras da ja lazem kako ti kazes, ostali citaloci ovog foruma mogu se uveriti na http://forum.sbb.co.yu/viewforum.php?f=52 pa ako ja lazem kako ti kazes onda lazu i drugi korisnici i njihova pisanja na pomenutom forumu. Sem toga ja poznajem nke korisnike koji imaju identicne probleme. I iz tog razloga smatram da je cak i www.kbcnet.co.yu bolje resenje nego sbb jer sam imao priliku i tog provajdera da probam. Veruj mi i to je bolje nego sbb mada nije idealno ali je bolje.
 
Odgovor na temu

Desert_fox
Karaburma

Član broj: 70428
Poruke: 29
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Novi igrac na WF-FI secni na karaburmi i mirijevu10.12.2005. u 23:38 - pre 223 meseci
@Digisatplus
Da, smatram da lazes. Ne mozes reci za sbb da svugde ne radi, kad kod 90 % korisnika lepo radi. Inace upravo taj link sto si dao su postovi korisnika koji su bili na kbc-u, i NISU bili zadovoljni (prepoznacete imena).SBB ima problema i budi siguran da ce ih resiti.

Nisi mi odgovorio za 512 Kbit/s i ogranicenjem na 2 Kb/s (toliko sam imao) na kbc-u.
Citaj: DVA KILOBAJTA U SEKUNDI?!?!?! jel to 512 ?

Jel mislis da je neko budala da plati 3500 din, za konekciju manju od dial-up-a??????
Mene sajtovi ne interesuju, samo p2p, I LEPO SAM MU REKAO (tihomiru)ZA STA MI TREBA, i rekao mi je "uzivaj".

Pljujes sbb, a i sam si presao sa kbc neta na sbb. (pogledajte njegovu ip adresu sada i pre nekoliko postova). ZASTO NISI OSTAO NA KBC-u?

Bolje prestani da reklamiras lopove, svi smo mi to probali i sad smo na sbb-u.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Novi igrac na WI-FI sceni na Karaburmi i Mirijevu!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57452 | Odgovora: 220 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.