Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razlika izmedju DVD-r i DVD+r

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Razlika izmedju DVD-r i DVD+r

[ Pregleda: 8368 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Yoma
Zr

Član broj: 65204
Poruke: 4
*.teleportgroup.net.



Profil

icon Razlika izmedju DVD-r i DVD+r15.08.2005. u 23:53 - pre 227 meseci
Koja je razlika izmedju DVD-r i DVD+r ??? Odnosno, sta znace te specifikacije + i -???
 
Odgovor na temu

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Razlika izmedju DVD-r i DVD+r16.08.2005. u 01:51 - pre 227 meseci
Razlika i nije neka... bar koliko ja znam.
Evo naprimer neki DVD pisači podržavaju samo DVD+R (moj notebook, naprimer) i ne mogu snimati na DVD-R diskovima. Neki pisači podržavaju samo DVD-R...
Neki uređaji (DVD playeri) ne čitaju DVD+R, a čitaju DVD-R.

DVD-R je u ovoj zemlji popularniji od DVD+R
Pozdravljam ve svi
 
Odgovor na temu

kojovici

Član broj: 40669
Poruke: 159
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Razlika izmedju DVD-r i DVD+r16.08.2005. u 15:44 - pre 227 meseci
Sto se kvaliteta slike tice izmedju - i + diskova, nema nikakve razlike, ali razlicitosti se pojavljuju iskljucivo kada su u pitanju linijski dvd rekorderi, jednostavno - i + imaju razlicite opcije pri snimanju, na primer na -RW formatu moze da se snima u dva moda, to su VR mod i klasican video mod. VR mod ima tu prednost tako sto se snimljeni materijal na -RW disku moze editovati kao da je snimljen na hard disku, na primer uklanjanje reklama izmedju filma dok na klasicnom video modu to nije slucaj, kao sto nije slucaj i na +R i +RW diskovima, jedina mana VR moda je to sto se disk ne moze kopirati jer dvd rezac na PC-u ne prikazuje nikakve fajlove ali pusta sliku bez problema, ali + diskovi imaju prednost (prvenstveno mislim na +RW diskove posto na njih moze da se snima tv program vise puta dok na +R ili -R diskove to moze samo jedanput), a prednost je na primer kada snimas vise sekvenci na disku (dva filma, tri razlicite epizode iste serije), svaka se razvrstava u posebnu kockicu u meniju koji napravi rekorder, i ako recimo ima 8 kockica, onda mozes obrisati trecu, ali onda postoji opasnost da obrises cetvrtu kockicu ako je snimanje duze od duzine trece kockice, dok na -RW disku je to neizvodljivo jer ako ima recimo 4 kockice on ce pri novom snimanju nastaviti sa kreiranjem pete kockice dok je neizvodljivo presnimavanje preko recimo druge ili trece kockice. +R i +RW diskovi su novija tehologija, ima ih manje nego -R i -RW diskova u nasoj zemji i nesto su skuplji, zato su zbog nesto nize cene -R i -RW diskovi dosta trazeniji, ali ako ti rekorder ili dvd citac na kompjuteru cita sve te navedene formate onda je potpuno svejedno koje diskove ces kupiti.
 
Odgovor na temu

Yoma
Zr

Član broj: 65204
Poruke: 4
*.teleportgroup.net.



Profil

icon Re: Razlika izmedju DVD-r i DVD+r16.08.2005. u 16:07 - pre 227 meseci
Pa, moze se reci da sam razumela...hvala puno!!!
 
Odgovor na temu

smartliving
Petrovic Marko
student FON
Jagodina

Član broj: 227314
Poruke: 6
109.106.244.*

Sajt: www.pro4media.com


Profil

icon Re: Razlika izmedju DVD-r i DVD+r13.05.2010. u 07:25 - pre 169 meseci
-R i +R diskovi su isti u smislu materijala i izrade, Razlika je u kodu koji je prilikom proizvodnje utisnut na disk i po kome rezac prepozna koji
je medij u pitanju. +R standard je noviji i time napredniji pa cak i tolerantniji standard prema kvalitetu medija. Opet, on je
manje kompatibilan jer se kasnije krenulo s masovnom proizvodnjom. I sad je interesantno sto se +R moze snimiti kao DVD-ROM
i da vas snimljen +R/RW disc postigne vecu kompatibilnost od -R tj. da se ponasa kao fabricki replikovan medij. U novije vreme
problem kompatibilnosti je iscezao, i mali broj uredjaja ima problema sa -R ili +R medijama , veci problem je kvalitet i sto
je vecina DVD-R ili DVD+R medija na nasem trzistu izuzetno niskog kvaliteta, pa ce mnoga zvucna imena prevariti kupca.
Medije se proizvode na raznim mestima, po tudjim tehnologijama i stedi se na kvalitetu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Razlika izmedju DVD-r i DVD+r

[ Pregleda: 8368 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.