Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVD/DivX/MP3 - All In One - Idealni Kucni Multimedijalni Uredjaj

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD/DivX/MP3 - All In One - Idealni Kucni Multimedijalni Uredjaj

[ Pregleda: 6681 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PonyExpress
Nis

Član broj: 65121
Poruke: 168
212.200.96.*



+7 Profil

icon DVD/DivX/MP3 - All In One - Idealni Kucni Multimedijalni Uredjaj15.08.2005. u 08:51 - pre 227 meseci
Drugovi, savetujte !!!

Hocu da kupim DVD/DivX/MP3 player sa sledecim opcijama:
- region free
- DTS
- Nero codec
- outline ili siva pozadina titla
- FM tuner (pozeljno, nije neophodno)
- mogucnost promene firmware-a
- koliko-toliko pouzdani tray sistem

Na samom pocetku sam hteo da kupim SkyVision 966, ali sam (sada tek vidim veoma inteligentno) sacekao koju nedelju tek da vidim komentare i iskustva, pa sam imao prilike da procitam kako glorifikovanje uredjaja (narocito od Autostopera, koji je BTW i diler istog) tako i odvracanje ljudi od kupovine.

Nakon toga mi je zapao za oko Xoro 402, za koji mi je bilo nejasno da li podrzava DTS ili. Ljubazni gospodin iz firme koja distribuira Xoro mi je expresno odgovorio da je DTS podrzan ali samo preko optickog kabla. Ja uredjaj sa optickim ulazom nemam, niti imam nameru da ga kupim, tako da mi ostaje ovaj forum kao nada.

Da li je neko do sada naisao na takav "idealni" player?
Cena nije primarna kategorija (naravno, ne treba ici u krajnost...)!

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 15.08.2005. u 10:25 GMT+1]
Computer asked me something and I said ‘Yes’ / You can’t stop an idiot from being an idiot…
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: DVD/DivX/MP3 - All In One - Idealni Kucni Multimedijalni Uredjaj15.08.2005. u 09:28 - pre 227 meseci
Pozdrav,

kada se pronadje ovakav uredjaj, postojace samo par tema na ovom forumu a nijedna se nece ticati DVD playera, konacno, zasto bi neko i diskutovao o necem idealnom. Ipak, kanda ce u medjuvremenu da se pre ili odmah po izlasku na trziste takvog uredjaja pojaviti i neki novi zahtev, recimo, zasto nema i slusalicu za Skype komunikaciju da ne bacam pare na telefon... Za sada, savet je samo kopanje po forumu i balansiranje izmedju misljenja korisnika.
 
Odgovor na temu

PonyExpress
Nis

Član broj: 65121
Poruke: 168
212.200.96.*



+7 Profil

icon Re: DVD/DivX/MP3 - All In One - Idealni Kucni Multimedijalni Uredjaj15.08.2005. u 11:53 - pre 227 meseci
OK, znam da nema idealnog, ali bar da se nadje uredjaj koji zadovoljava najvise "prohteva" korisnika. Ja bih voleo da danas kupim uredjaj koji nece biti zastareo kroz koji mesec (negde na forumu sam procitao da covek nije mogao da cuje ton sa koncerta Tine Turner jer my player ne podrzava DTS).

Da li bi neko mogao bar malo da pojasni znacaj Nero codeca (nov, revolucionaran, 5.1 zvuk ako se ne varam, bolja slika... ali smo svi svedoci propadanja mnogih kvalitetnih novotarija koje jednostavno nisu bile prihvacene), DTS sistema ili bar preporuci neke playere sa tim opcijama?
Computer asked me something and I said ‘Yes’ / You can’t stop an idiot from being an idiot…
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: DVD/DivX/MP3 - All In One - Idealni Kucni Multimedijalni Uredjaj06.09.2005. u 21:22 - pre 226 meseci
E pa mene je interesovalo bas isto - ali nazalost vidim nema nijednog odgovora?
 
Odgovor na temu

Brako
Beograd

Član broj: 45335
Poruke: 8
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD/DivX/MP3 - All In One - Idealni Kucni Multimedijalni Uredjaj07.09.2005. u 14:30 - pre 226 meseci
Bar što se tice DTS-a, mozda pišem već poznatu stvar, ali evo na šta treba obratiti pažnju:

Uz oznaku DTS na samom plajeru načešće je odštampano sledeće (sitnim slovima)

- digital out, ili
- 2.0/digital out, ili
- digital surround.

U prvom slučaju (neka me neko demantuje) DTS se "čuje" samo na digitalnom izlazu (optičkom ili koaksijalnom), što zahteva externi DTS dekoder (AVR ili DTS ready zvučnike), i onemogućava korišćenje jeftinih kompjuterskih zvučnika.

U drugom slučaju DTS zvuk se dobija i na analognom stereo izlazu.

Što bi značilo da jedino u poslednjem, trećem slučaju možete na 5.1 RCA izlazima dobiti zvuk kodiran DTSom. Koliko znam, kod nas to jedino može Pioneer 575.

Šta je IDEALNO u ovom slučaju, odlučite sami.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Kole69
Zoran Kostić
Telekom
Aleksinac

Član broj: 44599
Poruke: 23
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: DVD/DivX/MP3 - All In One - Idealni Kucni Multimedijalni Uredjaj07.09.2005. u 18:20 - pre 226 meseci
Pioneer DV-585!!!

podržava sledeće formate:

-DVD video
-mp3
-windows media audio (WMA)
-DivX
-super audio CD (SACD)
-DVD audio
-JPEG i td.

Podržava sve vrste diskova (CDR/RW, DVD -R/RW, DVD +R/RW)
Može da se menja FIRMWARE
Ima ugrađen 5.1 dekoder i podržava DTS kao i SACD koji je takođe 6-to kanalni audio zapis.
Uz sve napred navedeno, odlično reprodukuje klasične audio diskove (ima 24bita/192KHz DA konverter)
Odlična mu je reprodukcija slike, podržava PAL i NTSC progresivno skeniranje.

Uspeo je da otvori diskove koje na računaru nisam uspevao da pokrenem!

Cena, SITNICA!!!

Pa, šta bi čovek mogao da poželi više od jednog uređaja!?!






[Ovu poruku je menjao Kole69 dana 07.09.2005. u 19:43 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Kole69
Zoran Kostić
Telekom
Aleksinac

Član broj: 44599
Poruke: 23
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: DVD/DivX/MP3 - All In One - Idealni Kucni Multimedijalni Uredjaj07.09.2005. u 18:24 - pre 226 meseci
Kako se ovde kače sličice!?!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: DVD/DivX/MP3 - All In One - Idealni Kucni Multimedijalni Uredjaj07.09.2005. u 19:02 - pre 226 meseci
E pa hvala Kole, zaista si pomogao i lepo sve objasnio. Jedino jos sto me interesuje od tebe ili nekih drugih je da li rade nasi titlovi, odnosno da li postoji neki update pomocu kojeg oni rade?
HVALA!
 
Odgovor na temu

ziza
Beograd

Član broj: 1220
Poruke: 196
*.telekom.yu.



+2 Profil

icon Re: DVD/DivX/MP3 - All In One - Idealni Kucni Multimedijalni Uredjaj08.09.2005. u 09:30 - pre 226 meseci
Na 585 rade odlično (uz određene uslove u vezi naziva, tipa i pozicije na disku fajla sa titlovima - ali to važi za većinu playera), na 575 može da se sredi ubacivanjem firmwarea. Ako ti nije žao malo više para mislim da je to trenutno zaista najbolja kupovina (bilo koji od ova dva modela).
 
Odgovor na temu

Kole69
Zoran Kostić
Telekom
Aleksinac

Član broj: 44599
Poruke: 23
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: DVD/DivX/MP3 - All In One - Idealni Kucni Multimedijalni Uredjaj08.09.2005. u 12:14 - pre 226 meseci
Imam 585-icu oko mesec dana i ni jedan problem sa titlom. Jedini problem je bio crno-bela slika sa pojedinih diskova (još neko se javio sa istom frkom ovde, čini mi se) a fora je bila u definisanju formata slike na plejeru sa AUTO na PAL sistem i to se dešava sa televizorima koji ne podržavaju NTSC standard.


@ziza

Moj ortak ima DV-575 i nikako da reši problem sa titlom kod DivX-a. Probali smo sa promenom firmwer-a (2.09) i umesto praznih mesta gde su u titlu srpski znakovi, pojavila su se ćirilična slova u kombinaciji sa latiničnim fontom. Firmwer koji se pojavio na ES nije hteo uopšte da se pokrene!
Imaš li ti neku ideju?
Ili bilo ko drugi, naravno!


Pozdrav
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: DVD/DivX/MP3 - All In One - Idealni Kucni Multimedijalni Uredjaj08.09.2005. u 13:05 - pre 226 meseci
Caos,

Jel mozes da mi kazes gde si uzeo 585 (na PP naravno). Takodje me interesuje da li si mu ubacivao neki drugi firmware ili koristis originalni?

Posle dosta citanja stranih foruma, cini mi se da je 585 trenutno najbolja opcija za kupovinu plejera.

Hvala!
 
Odgovor na temu

ziza
Beograd

Član broj: 1220
Poruke: 196
*.telekom.yu.



+2 Profil

icon Re: DVD/DivX/MP3 - All In One - Idealni Kucni Multimedijalni Uredjaj08.09.2005. u 14:52 - pre 226 meseci
@Kole69

Pravo da ti kažem ja nemam lično taj model (imam DV-380) a i ne sećam se šta je sve bilo na ES, ali da li ste probali da skinete FW sa http://mtz.softpedia.com/index...inks&catid=70&Itemid=4

probajte recimo ovaj prvi sa spiska, koliko sam čuo trebalo bi da radi OK.

Imaš takođe gomilu modifikovanog softvera na http://pioneer.razorpoint.pl/download.html ali ne znam da li ima nešto za našu kodnu stranu, ako tvog ortaka ne mrzi može da proba po redu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Kole69
Zoran Kostić
Telekom
Aleksinac

Član broj: 44599
Poruke: 23
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: DVD/DivX/MP3 - All In One - Idealni Kucni Multimedijalni Uredjaj08.09.2005. u 15:26 - pre 226 meseci
Hvala ti ziza!
 
Odgovor na temu

autsajd

Član broj: 65707
Poruke: 8
81.93.81.*



Profil

icon Re: DVD/DivX/MP3 - All In One - Idealni Kucni Multimedijalni Uredjaj09.09.2005. u 16:58 - pre 226 meseci
Imam ja pionira 575 i koristim Gufiakov firmware:

http://board.softpedia.com/ind...0&view=findpost&p=8883

Mtz-ov je isti ovaj, samo sa jednostavnijom grafikom menija i malo drugacijim dizajnom fonta. Mislim da je Gufiak u medjuvremenu jos malo doradio svoj firmware, pa je moguce da postoje i neke manje razlike u funkcijama. U svakom slucaju, Gufiakov firmware mi ljepsi (probao sam i mtz-ov) i ne namjeravam da ga mijenjam.

[Ovu poruku je menjao autsajd dana 09.09.2005. u 18:00 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao autsajd dana 09.09.2005. u 18:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: DVD/DivX/MP3 - All In One - Idealni Kucni Multimedijalni Uredjaj12.09.2005. u 14:36 - pre 226 meseci
Ljudi ne mogu nigde u BGD da nadjem 575 ili 585!!! Da li neko zna gde ih ima?

HVALA
 
Odgovor na temu

igorm75
Beograd

Član broj: 42766
Poruke: 4
*.paragrafco.co.yu.



Profil

icon Re: DVD/DivX/MP3 - All In One - Idealni Kucni Multimedijalni Uredjaj08.12.2005. u 10:30 - pre 223 meseci
Interesuju me neke osobine dvd player-a Pioneer DV-585a:
Da li moze rucno da se selektuje titl pre pustanja filma,
kolika je velicina titla,
da li moze kod titla da se izabere da ima crnu podlogu i da bude bez podloge, prema potrebi,
da li Pioneer moze da pusta i cirilicni i latinicni titl,
da li moze da pusti film sa dvd diska na kom ima 6 divx-a,
i da li ima mogucnost da se kod divx filmova koji su manjih vertikalnih dimenzija slika prosiri vertikalno kao na kompjuteru?
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD/DivX/MP3 - All In One - Idealni Kucni Multimedijalni Uredjaj

[ Pregleda: 6681 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.