Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuka za mreznu karticu

[es] :: SOHO Networking :: Preporuka za mreznu karticu

[ Pregleda: 1969 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hrkljus

Član broj: 13078
Poruke: 60
*.urc.bl.ac.yu.



Profil

icon Preporuka za mreznu karticu14.08.2005. u 23:48 - pre 227 meseci
E ovako moj problem iz top teme ( http://www.elitesecurity.org/tema/21366/1) je izgleda zbog sporog racunara tj. "softverske" fush mrezne kartice.
Da li mi neko moze preporuciti neku bas dobru ethernet karticu za "zicano" umrezavanje, naravno, koja ne opterecuje procesor (nije softverska) i koja pozeljno ima vise od 2 chipa na stampanoj plocici :)

Hvala :)
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Preporuka za mreznu karticu15.08.2005. u 23:46 - pre 227 meseci
Allied Telesyn, D-link.
Ne vidim problem u tako jeftinoj napravi :) Ili radi ili ne radi....
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.148.eunet.yu.



+536 Profil

icon Re: Preporuka za mreznu karticu16.08.2005. u 15:18 - pre 227 meseci
Ja u mom serveru koristim dve Compaq NC3131 kartice (sa intelovim čipovima) i jednu Alteon ACEnic 3COM Gigabit mrežnu (ovakve se ubacuju u IBM Netfinity servere).

E sad, plaćene su koliko su plaćene. Ove NC3131 su po veličini veće od prosečne grafičke karte. A ova gigabitna ima dva ogromna čipa sa pasivnim hladnjacima na sebi i dva memorijska čipa na sebi. Na prvi pogled izgleda kao neka G400 grafička karta.

NC3131 ima u startu 2 kartice u sebi (znači imam 4 adaptera). PCI Bridge i 2 adaptera i može se doati jedan gigabitni optički modul (imam i to), gigabitni modul za kabl ili modul sa još 2 100Mbit izlaza. Najbolja kartica ikad napravljena.

Te kartice rade 24/7 već više od godinu dana. Drajveri su im odrađeni fenomelano. Ako nema linka u Event Viewer u je to upisano. Kada, zašto i tako to. kada se ponovo ukljkuči kabl upisuje se vreme i brzina, IP sa druge strane i šta već.

Pokušao sam ja sa Planet Realtek karticama.. Radi to lepo, ali mora da se resetuje svakodnevno.

E sad, na eBayu se ovakve katice (polovne) mogu kupiti za manje od $10. Nove koštaju trocifreno. Vrede svaku paru u svakom slučaju. Inače su PCI-X ali rade u običnom PCI slotu.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Preporuka za mreznu karticu

[ Pregleda: 1969 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.