Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gomila pitanja... MASTER CARD vs. VISA... zasto, kako?

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Gomila pitanja... MASTER CARD vs. VISA... zasto, kako?

[ Pregleda: 6946 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cicevac.com
Saša Paunović
Ćićevac

Član broj: 62678
Poruke: 48
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.cicevac.com


Profil

icon Gomila pitanja... MASTER CARD vs. VISA... zasto, kako?11.08.2005. u 22:30 - pre 227 meseci
Napominjem da sam nov u svetu kreditnih kartica (tj. nisam ni nov, cekam Master iz procredit banke), pa ako neko koristi neku od kartica iz procredit banke za placanje preko neta bilo bi fino da prenese svoje utiske...

Zasto se MasterCard skoro i ne pominje? M'slim, pa nije shugava :) Da li je VISA bolja za placanje preko neta ili to zavisi od banke i vrste kartice (kreditna-debitna, elektron-virtuon.....)?

Voleo bih da mi odgovorite na par pitanja:
- da li i MasterCard ima CVV2 kôd?
- da li CVV postoji samo na karticama koje mogu da se koriste na netu, tj one koje kôd nemaju ne mogu da se koriste na netu?
- da li sve Master kreditne kartice rade na netu?
- objasnjenje SWIFT-a (cemu sluzi, kako se koristi...)

Posto sam resio da pocnem da zaradjujem preko neta (kao affiliate na nekim sajtovima), interesije me na koji nacun "oni" meni vrse placanje na racun? Znam da swift ima neke veze sa tim...

Molim vas da mi ukratko objasnite celi postupak od mog uclanjenja na sajt do njihove isplate meni.

Unapred HVALA :)
HardCore
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Gomila pitanja... MASTER CARD vs. VISA... zasto, kako?20.08.2005. u 23:28 - pre 227 meseci
Citat:
cicevac.com
Zasto se MasterCard skoro i ne pominje? M'slim, pa nije shugava :) Da li je VISA bolja za placanje preko neta ili to zavisi od banke i vrste kartice (kreditna-debitna, elektron-virtuon.....)?


Koja kartica je 'bolja' ti zavisi od banke do banke kakve uslove ce ti dati i kakav APR... Ako ti je kartica debitna, onda ti je sasvim svejedno da li je viza ili mc

Citat:
cicevac.com:
- da li i MasterCard ima CVV2 kôd?


Da, ima CVV2 kod.

Citat:
cicevac.com:
- da li CVV postoji samo na karticama koje mogu da se koriste na netu, tj one koje kôd nemaju ne mogu da se koriste na netu?


Koliko je meni poznato CVV2 kod imaju sve kartice pa cak i one koje su electron... A ne mora da znaci ako kartica ima CVV2 da moze da se koristi na netu, i obrnuto.. Opet, to je sve do banke... Recimo ja imam Visa Gold karticu od HVB Banke, i mogu da kupujem na netu, ali ne mogu da uplacujem online gaming/gambling jer te transakcije banka odbija... Tako da ti je sve to od banke do banke razlicito...

Citat:
cicevac.com:
- da li sve Master kreditne kartice rade na netu?


Ne

Citat:
cicevac.com:
- objasnjenje SWIFT-a (cemu sluzi, kako se koristi...)


SWIFT - Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication, predstavlja protokol putem kod banke obavljaju finansijske transakcije. Tebi je ovo bitnu u smislu SWIFT instrukcija koje uzimas od svoje banke, a koje prosledjujes onom ko treba da ti posalje pare, da bi on putem tih instrukcija poslao pare i te pare legle na tvoj racun... Osim toga da uzmes SWIFT instrukcije iz banke, i da ih prosledis onome ko ti salje pare, ti sa SWIFT-om dalje nemas nikakve veze...

Citat:
cicevac.com:
Posto sam resio da pocnem da zaradjujem preko neta (kao affiliate na nekim sajtovima), interesije me na koji nacun "oni" meni vrse placanje na racun? Znam da swift ima neke veze sa tim...


Ti im das tvoje generalije, broj racuna, swift kod banke, i oni ti preko tih parametara upute transakciju, i naravno naplate ti trosak transakcije koji je od 15 dolara na vise.. I otprilike u roku 2-3 radna dana tebi pare legnu na devizni racun u banci


Citat:
cicevac.com:
Molim vas da mi ukratko objasnite celi postupak od mog uclanjenja na sajt do njihove isplate meni.


To ti sve zavisi od sajta do sajta na kome si se uclanio... Za detalje o tome pogledaj pravila koja vaze na tom sajtu...

Mada generalno moj savet u vezi te 'zarade na internetu' odnosno 'leba bez motike' je da se manes toga, jer niko se od te 'zarade' nije leba najeo.. To su samo prazne price, i prevara do prevare...

 
Odgovor na temu

cicevac.com
Saša Paunović
Ćićevac

Član broj: 62678
Poruke: 48
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.cicevac.com


Profil

icon Re: Gomila pitanja... MASTER CARD vs. VISA... zasto, kako?21.08.2005. u 04:52 - pre 227 meseci
Ventura hvala na odgovoru, a sto se tice zarade preko neta, gresis :).
Znam lika koji zaradjuje preko neta, nikome ne kaze na koji nacin to radi ali radi. Registrovan je na elitesecurity-ju (necu reci ko je zbog bla, bla, bla), nedavno je od toga kupio auto.
Provodi po pola dana za kompom, i td.
Sve u svemu zarada je MOGUCA, ali naravno uz odredjeno angazovanje i trud, i naravno, kao i uvek, nece doci preko noci nego, rad,rad i rad.
I cisto statistike radi, jos uvek cekam karticu iz procredit banke.
HardCore
 
Odgovor na temu

DusanMinic
Dusan Minic
Leskovac

Član broj: 50068
Poruke: 28
*.info-net.co.yu.

Sajt: www.singidunum-online.org


Profil

icon Re: Gomila pitanja... MASTER CARD vs. VISA... zasto, kako?27.08.2005. u 20:23 - pre 227 meseci
da li uvek kada uzimam neku platnenu karticu moram da stavim depozit od minimalno 200 eura ?
Moj MMORPG trenutno u izgradnji www.singidunum-online.org
 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.panline.net.



Profil

icon Re: Gomila pitanja... MASTER CARD vs. VISA... zasto, kako?27.08.2005. u 20:52 - pre 227 meseci

Da, osim ako uzimash platnu karticu.

Izvini, nisam mogao da se uzdrzim ;-) Ne, ne moras uvek ostaviti depozit, zavisi od banke a i od tipa kartice
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Gomila pitanja... MASTER CARD vs. VISA... zasto, kako?

[ Pregleda: 6946 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.