Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

seriska mreza

[es] :: Enterprise Networking :: seriska mreza

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10702 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

emperor
Bojan Aleksic

Član broj: 26
Poruke: 327
194.247.206.*

ICQ: 30370501


Profil

icon Re: seriska mreza17.01.2001. u 07:55 - pre 283 meseci
e

ono nije bio filip nego ja


elem znam ja da je bolje i brze i sve to

ali ko danas moze da pravi lasersku vezu sa komsijom na ovu krizu


aj uzdravlje
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.bozic.co.yu

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: seriska mreza17.01.2001. u 09:28 - pre 283 meseci
Pa bas zbog " ekonomsku krizu " !!
i moze
 
Odgovor na temu

milost

Član broj: 58
Poruke: 51
194.247.210.*



Profil

icon Re: Re: seriska mreza17.01.2001. u 10:27 - pre 283 meseci
Citat:
ventura wrote:
Tada, 95, 96, meni i mom komsiji u susednoj zgradi u Skoplju je trebala mreza... ja sam tada bio klinac, 7-8 razred osnovne... malo sam znao assembler, basic... malo kucne elektronike (tada sam se zajebavao sa Box-ovima ), i posto nam eje bilo skupo da kupujemo serijski kabal; od 50m, palo nam je na pamet da iskoristimo one dzepne lasere sto su se tek pojavili... i ja sam od caleta maznuo dva lasera sto je on doneo sa sajma u frankfurtu, uzeli smo dve osetljive foto diode, par brzih tranzistora i jos par dioda & ostornika zbog zastite COM porta na koji je bio povezan, sve je to sklopio taj moj ortak koji je inace tada tek bio krenuo na elektrotehnicki fax, kod koji je ustvari prekidao svetlost, je bio pisan u ASM-u... i to je radio na principu slicnom morzeovoj azbuci... za svako slovo smo imali poseban set dugo-kratke svetlosti, a u BASIC-u je napisan obican chat, i to je to... samo smo moglui da chatujemo.. nista od prenosa fajlovva (nije mogao da radi Cut&Paste jer sam tada imao Win 3.11, ali sam 95% vremena provodio u cistom dosu, jer je Win kocio komp ).

Sve u sveemu.. radilo je... i bilo je ql videti nocu laser kako pici izmedju sve zgrade.. i kada recimo odkucas par kilobajta spaceova i par kilobajta 0-a mogao si tacno da vidis kako prekida snop....

A brzina inace ne verujem da je bila preko 10 karaktera u sekundi


Za Venturu:
WOW Svaka cast...
Nego, ako se secas... Jesi li pisao neki TSR u masincu (ako si radio pod DOS-om)? Mislim, kako si povezao CHAT program pod BASIC-om i kontolu COM-a?
Veruj mi, ovo ne pitam da bih se pravio pametan (!?), samo me interesuje kako si spojio te dve stvari... (ja sam radio neke slicne stvari (mislim na COM port), takodje pre WIN-a, ali sam koristio TP)
Ili si sve to kontrolisao iz BASIC-a?
Pozdrav...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
199.217.245.*



+6455 Profil

icon Re: seriska mreza17.01.2001. u 14:11 - pre 283 meseci
Ne secam se tacno u detalje ali imas onu funkciju u BASICU, DIM li bese, koja moze da pise u odredjeni deo memorije..

koji je ASM program automatski slao...
 
Odgovor na temu

emperor
Bojan Aleksic

Član broj: 26
Poruke: 327
194.247.206.*

ICQ: 30370501


Profil

icon Re: seriska mreza25.01.2001. u 15:38 - pre 282 meseci
e ventura ako ti nije problem ajde malo ispricaj kakve mrene karte trebaju za opticke kablove i sta sve tu ide posto nigde nisam nasao da pise nesto o tome i koliko to otprilike moze da kosta mreza 2 kompa na nekih 20 m

aj pozdrav
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.brick.net



+6455 Profil

icon Re: seriska mreza26.01.2001. u 00:12 - pre 282 meseci
nisam nikada razvlacio mrezu sa optickim kablovima, a i ne znam neka novija dostignuca... ja sto sam imao iskustva sa optickim mrezama je bio sledeci princip..
normalna WAN mreza, u segmentu mreze stoji uredjaj koji optikim kablom salje podatke u drugu mrezu... znaci da je iz racunara obicna mreza i da se optika uvodi sam oda se spoje dve mreze, druga stvar je sto moras da imas specijalnu opremu da bi mogao da terminiras opticki kabal.. tj treba da ga obradis i tako te zajebancije.. i to je dosta skupo da uzmes nekoga da ti odradi a oprema je koliko i jedan luksuzni automobil... cene da ti to neko odradi su tipa 5-10.000dem ... bez troskova za samu opremu.. tako da je to dosta skupo...

Znam coveka koji radi mreze u Dunav Osiguranju, pa mogu da se raspitam kod njega kakva sje situacija danas sa optickim mrezama i koje su cene..
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: seriska mreza

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10702 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.