Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalcija Linuxa!

[es] :: Linux :: Instalcija Linuxa!

[ Pregleda: 2691 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miticdjd
Dragan Mitic
Nis

Član broj: 47235
Poruke: 60
*.yu1.net.

ICQ: 351092125
Sajt: www.draganmitic.com


Profil

icon Instalcija Linuxa!27.07.2005. u 21:54 - pre 228 meseci

Zdravo.Skoro sam poce da se intersujem za linux pa sam uzeo od druga neki ali nikako da ga instliram.
Do sad sam samo instalirovao windows xp.Znam da instaliram xp tako sto ubacim dik prilikom paljenja kompijutera i on mi pokrene instalciju a sa linuxsom to nikako ne mogu da uspem.Kako da pokrenem instlciju.
Uzgred to je neki KAELLA KNOPPIX LINUX AZUR 1.2

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Instalcija Linuxa!27.07.2005. u 23:13 - pre 228 meseci
Ako ti uspe da skines i pogledas ovaj relativno veliki video mnogo toga ces shvatiti bez muke http://www.irongeek.com/i.php?page=videos/knoppix1 Doduse, ne znam da li je tvoj Linux slican ovome na videu, ali neki osnovni principi su isti.

Instalacija Linuxa ne pocinje isto kod svih distribucija. Kod nekih se to dogadja onako kako ti kazes da se dogadja kod XP - ubacis prvi CD, ako ih ima vise, ili jedini, ako distribucija dolazi na jednom i instalacija pocne. To su tzv. instalcioni CD-i.

Postoje i Live CD-i. Neki od njih sluze samo tome - da pokrenes Linux na nekoj masini privremeno i kad zavrsis rad izvadis CD i gotovo. Kod nekih drugih - Knoppix, Kanotix, Mepis, Live CD ima dvostruku namenu - moze se koristiti i kao Live i kao instalacioni. Ako je Kaella Live CD u stilu Knoppixa, onda je normalno da ti instalacija ne krece sa njega odmah, jer to nije ni predvidjeno.

Moras biti svestan jedne od glavnih razlika izmedju MS Windowsa i Linuxa. Windows je pravljen tako da se samo klice na neki znak i program radi uglavnom automatski prema kraju. Kod Linuxa se neke stvari moraju uraditi rucno, posebno, i to na pocetku mnogima izgleda mnogo tesko. To je delimicno istina, ali tako imas i veci uvid u ono sto se radi i kako se radi. Dakle, osnovna stvar za Linux ti je strpljenje. Vrlo korisna stvar je i raditi neko vreme sa Live CD-om, da se upoznas sa osnovnim radom.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Instalcija Linuxa!

[ Pregleda: 2691 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.