Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sito stampa - pomoc za profesionalce

[es] :: Izdavaštvo :: sito stampa - pomoc za profesionalce
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 377978 | Odgovora: 986 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rokson
mladen kovačević

Član broj: 25674
Poruke: 13
87.250.110.*



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce04.08.2007. u 19:06 - pre 203 meseci
"Mala skola sito stampe" na: www.seva.co.yu mozda nekom zatreba.
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce04.08.2007. u 19:59 - pre 203 meseci
malischa lepo je to..pa mozesd ati neke seme i tako to da se napravi neka masina....ako imas jos i neku semu za karusel ili tako nesto nebi bilo lose postaviti...
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

malischa
malisa krzanovic
kucevo

Član broj: 96352
Poruke: 30
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce05.08.2007. u 02:25 - pre 203 meseci
Moram priznati da nisam napravio nikakvu semu moje masine sto vec kada to pominjes i nije lose da to uradim.Mada moram odmah reci da je to ona najprostija masina koju svako moze napraviti.Na nju se moze posatviti samo jedno sito i od zavisnosti sta se radi radi jednu boju a zatim moze i jos jedna ako to dozvoljava priprema ili ako nije "boja do boje".Sto za osvetljavanje sam isto sam napravio,koristim neonske sijalice za osvetljavanje a sto je velicine 100*70 sa staklom debljine 1 cm a dubina stola je nekih 15 cm otprilike.Takodje sve sto sam napravio je ono definitivno najeftinije varijanta koja moze da funkcionise isto tako dobro kao i da kupis obicnu masinu za sitostampu.Za karusel sam razmisljao da pravim ali se malo dvoumim dali da je napravim ili ne.Ima malo vise posla u tome a razmisljam se da kupim presu za majce koja moze da donekle i zameni karusel.Za sad mi karusel ne pravi posao odakle sam ja sto ne znaci da se necu naljutiti i napraviti jedan karusel.Videcu da ovih dana napravim semu moje masine i postavljam je na forum da svako skine ko hoce.Nije tesko napraviti ali zahteva malo jurnjave oko materijala i zahteva i malo rada kod metalostrugara koji treba da odradi i on jedan deo posla.E sad ako imate srece da imate prijatelja metalostrugara onda moze dobro da dodje a ako ne onda jedino to moze da od svega kosta malo skupo jer metalostrugari nisu jeftini.Za sad toliko a ostalo sto znam javljacu u ostalim postovima,ako neko ima sta za pitanje ja sma tu.Moram reci na kraju da u svemu ovome mi je pomogao jedan covek da napravim sve to i koji me je uputio u tajne sitostampe i ja se ovim putem hocu zahvaliti jer da nije bilo njega ne bi nikad radio ovaj posao koji mi se ZAISTA SVIDJA.Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce05.08.2007. u 12:38 - pre 203 meseci
hm koliko vidim i kod tebe je improvizacija 90% kao kod svih nas.....ja imam pravljen sto za ravnu stampu, ali sam milslio da imas karusel pa da vidimo kako da se napravi, jer i ja se odavno razmisljam da ga pravim, ali kako i sam rece transfer presa moze da zavrsi poso stampanja colora na majica preslikacima...:)
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Acky
Alen Milisavljevic
Sokobanja

Član broj: 150795
Poruke: 51
194.106.187.*



+5 Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce05.08.2007. u 21:11 - pre 203 meseci
malisha - ja sam pokusao da napravim karusel za 4 boje. Radi testiranja, nisam zavrsio ostala 3 kraka koji se srafe na centralnu vrtesku, tako da mi je samo jedan u funkciji. Za sada se odlicno pokazao, ali videcemo kada bude potpuno zavrsen, pa kada nesto istampam u vise boja i ako to uspe, postavicu sliku na forumu i projekat u cdr formatu.
 
Odgovor na temu

malischa
malisa krzanovic
kucevo

Član broj: 96352
Poruke: 30
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce06.08.2007. u 00:57 - pre 203 meseci
Ma meni malo fali da pravim karusel ali kao sto sam reko presa moze da zameni karusel a presa ja sa nasao da kupim polovnu za 200 eura a pravo da ti kazem da se namucim da je pravim ne znam dali bi mi se to isplatilo ili da kupim presu,a to poinjem jer kada nesto pravim ne volim da pravim neki fuseraj vec nesto zaista dobro a to ume i da kosta.Planiram da kupim presu za majce sa dodatkom za kalupom za kackete.Tako bi imao dve smtvari u jedno.
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce08.08.2007. u 19:33 - pre 203 meseci
:)))))))
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce15.08.2007. u 01:39 - pre 203 meseci
pa i nisu toliko lose ove vodene boje i ne suse toliko brzo
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

malischa
malisa krzanovic
kucevo

Član broj: 96352
Poruke: 30
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce15.08.2007. u 13:55 - pre 203 meseci
Jel mislis na vodene boje za tekstilni stampu?
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce15.08.2007. u 14:14 - pre 203 meseci
naravno vodene boje za tekstil
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

malischa
malisa krzanovic
kucevo

Član broj: 96352
Poruke: 30
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce15.08.2007. u 14:49 - pre 203 meseci
za vodene boje je samo jedan problem sto moras da koristis specialnu emulziju samo za vodene boje.Ja koristim uljane tekstilne boje zato sto za njih mogu da koristim i obicnu emulziju a ja koristim za emulziju sericol 22 i sa njom ja odlicno radim i sa PVC-Bojama i sa tekstilnom uljanom bojom.Ja izbegavam da kupujem vise vrsta emulzija jer nemam toliki posao pa da ja to trosim a ako drzim emulziju duze od 6 meseci ona ce da se kvari(ni frizider ne pomaze za toliki dug period).
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce15.08.2007. u 16:34 - pre 203 meseci
epa aja sam koristio uljane pa posto nemam tunel neide, a vodene nisu lose, a jer si mozda ti cuo da postoje i univerzalne emulzije, inace sada imam i pvc i vodenu emulziju posebno...kod men frizider pomaze, a ako nemozes emulziju da potrosis za 6 meseci onda ne znam zasto uopste raditi :)))
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Acky
Alen Milisavljevic
Sokobanja

Član broj: 150795
Poruke: 51
194.106.187.*



+5 Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce15.08.2007. u 20:14 - pre 203 meseci
Svaki proizvodjac ima u ponudi univerzalnu emulziju. Ja koristim samo Dirasol915 univerzalnu. Sa njom mogu da stampam, pvc, vodene, uljane, i druge boje na bazi rastvaraca, a mislim da moze i sa uv bojama. Ako se pravilno nanese na situ moze veliki broj otisaka da podnese. Ne vidim razlog zasto kupovati posebne emulzije. Bar ja imam takvo iskustvo. Meni emulzija ne stoji u frizideru, i jeste kada je toplo vreme, oce da se opusti pa se teze nanosi deblji sloj na situ kada je to potrebno. Ali rok trajanja, po upupstvu samo mesec dana senzibilizovana, ali ako se cuva na hladnom moze da se upotrebljava i do godinu dana, samo sto onda teze podnosi vece tiraze.
 
Odgovor na temu

RAYLI
Rayli Josip
Beograd

Član broj: 45162
Poruke: 69
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce15.08.2007. u 22:06 - pre 203 meseci
Ja koristim FOTECO univerzalnu 1915, 1945.
Ali ako nemate masinu za pranje onda batalite. Vrlo tesko se skida sa sita. Ali zato drziiiiiiiiiiii. Moze i ulje i voda i PVC
RAYLI
 
Odgovor na temu

malischa
malisa krzanovic
kucevo

Član broj: 96352
Poruke: 30
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce16.08.2007. u 12:47 - pre 203 meseci
ja koristim tekstilne uljane boje a ne treba mi tunel za susenje.Koristim za sad uspesno kvarcnu pec za susenje jeste da je malo sporije ali za mene je tunel jos skup.
 
Odgovor na temu

Acky
Alen Milisavljevic
Sokobanja

Član broj: 150795
Poruke: 51
217.24.21.*



+5 Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce16.08.2007. u 20:45 - pre 203 meseci
Kod mene 50% musterija traze za sat do dva 20 majice, ili 10 majice za pola sat, hitno im, ili 30 majice za 3 sata, 100-200 majice za 4-5 sati itd. razne kombinacije koje su zbog tako kratkog vremena tesko izvodljive za sito vec za preslikace. Zato ja moram za sto krace vreme da uradim stampu i da isusim, nemam tunel i ne radim sa preslikacima, a ne zelim da otkazem posao. Onda se prvo vatam za glavu, iznerviram se i to dooobro, ispusim tri cigarete i natrpam sve sto moze da stane na jednom situ, a serikolove vodene ispecem peglom za 1-3 min, na trojku, i mogu da kazem da se nikom nije skinula boja, imam i moje majice koje vec dugo vremena perem na kuvanje, a kao da su juce stampane. I skoro uvek uspem na vreme da odradim, ali desava se da uz svu brzinu sto im mnooooogo hitno kad uradim i javim im da je gotovo a njih nigde nema, dodju tek sutra dan, a ponekad i posle 2-3 dana.
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce17.08.2007. u 00:38 - pre 203 meseci
Ackz a jer uvek posle stampe pegla ili das nekad a da nisi peglao majicu posle stampe, sta seo nda desava
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Acky
Alen Milisavljevic
Sokobanja

Član broj: 150795
Poruke: 51
217.24.21.*



+5 Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce17.08.2007. u 12:54 - pre 203 meseci
Nisam testirao stampu na tekstil argonovim vodenim, ali znam da po uputstvu ne mora da se susi. Uslov je da se 3 dana tekstil NE PERE!!!
Jer navodno to je vremenski proces dok boja na normalnoj temperaturi potpuno ocvrsne. Ali kazem to nisam testirao i ne mogu da tvrdim.

Ali posto ja radim serikolovim, ako boju ne ispecem peglom, bela boja oce da se skine posle pranja, i to skoro u potpunosti. Kada je ispecem peglom, vise se ne skida. To sam proverio i apsolutno sam siguran, jer imam svoje majice koje nosim.

 
Odgovor na temu

malischa
malisa krzanovic
kucevo

Član broj: 96352
Poruke: 30
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce17.08.2007. u 15:12 - pre 203 meseci
Ja isto radim sa sericol tekstilne uljane boje ali za razliku od tebe ja ne susim na peglu vec koristim kvarcnu pec i prilikom susenja ja prislonim majcu posto odradim otisak na nju veoma blizu peci i ona se u roku od nekoliko desetak sekundi osusi.Ja isto imam neke svoje majce koje koristim kao i dukserice za stampu i veruj mi da neke otiske koje sam radio pre dve godine jos traju.Pre se cepa tkanina nego sto se skida stampa.E sad sve zavisi i od toga koja je majica u pitanju od kakvog je materijala jel pamucna ili sintetika ili polu sintetika.Najbolje se rade sa pamucne ali mahom su one skuplje od sintetike.A ima i majce koje su tanke ko zavesa pa hoce i da probije ispod pa se mora postaviti nesto da ne bi ostao trag i sa druge strane.A sto se tice brzine koja im je potreba mislim da svi znamo da je svakoj musteriji potrebno da bude gotovo jos za jucer,ali da bih nekako zadovoljio i tu njihovu brzinu koja im je potrebna ja za to im naplatim ekstra cenu pa on neka razmisli jel mu je zaista potrebno da bude tako brzo zavrseno ili samo hoce da zeza.Ja nisam od onih koji voli da naplati papreno skupo ali umeju i musterije da preteraju u zahtevima za brzinu odradjenog posla pogotovo sto oni nemaju pojma i nemaju predstavu koji je sam proces rada sitostampe.
 
Odgovor na temu

Acky
Alen Milisavljevic
Sokobanja

Član broj: 150795
Poruke: 51
194.106.187.*



+5 Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce17.08.2007. u 21:26 - pre 203 meseci
Pa da, musterije su takve, pogotovu oni koji neznaju kako se to radi. Ali nisam znao da moze tako brzo da se isusi uljana boja, a nisam ni probao pored peci. Mozda cu nekom prilikom da pokusam. Sto se tice naplate, ja ne naplacujem vise kada treba nesto hitno, jer mislim da ce u tom slucaju da odustanu. Ali u pravu si, trebalo bi da se naplati vise u takvim slucajevima, samo kod mene su u zadnje vreme sve takvi slucajevi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: sito stampa - pomoc za profesionalce
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 377978 | Odgovora: 986 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.