Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sito stampa - pomoc za profesionalce

[es] :: Izdavaštvo :: sito stampa - pomoc za profesionalce
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 377616 | Odgovora: 986 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce26.06.2007. u 22:31 - pre 204 meseci
Citat:
devil-666: pa boju moras dobro oprati sa sita pa tek onda skidati emulziju, moras da nabavis sredstvo za skidanje duhoa (ja koristim argonovo strip pasta mislim da je u kombinaciji sa nitro ili potvc razredjivacem skida i ostatke emulzije i boju), za skidanje OSTATAKA boje ti nije lose SERIWASH sericolovo skida sve, e sada posle pranja sita pvc ili serivosom mora da odmastis sito jer su oni kao masni malo...
Pa sad ....
Ja na suvo obrišem sito od boje (Sericol OP) pre skidanja selotejpa, ne mnogo detaljno. Bitno da je ne razmažem na sve strane. Naprskam stripom i posle par minuta izduvam kompresorom. Sva emulzija se ispere zajedno sa bojom a eventualne ostatke boje operem seriwash-om. Za odmašćivanje postoji sredstvo, ali i Fairy radi posao. Sa alkoholom nisam imao potrebe da probam, mada bi rađe upotrebio izopropil alkohol umesto medicinskog etil alkohola.
Sredstvo za duhove??? Upotrebljavam ga samo za stara sita koja sam zatekao u firmi, mada bih pre zategao novu svilu, a pre toga dobro očistio ramove.
Uglavnom, sada kad su kompresori cenovno dostupni (već od 4500 dinara), postaju neizbežni, a i brzo isplativi obzirom na uštedu u hemiji za pranje i pripremu sita.
Citat:
devil-666: koja gustina sita treba za GLITER?
Zavisi od veličine glitera, ali obično oko 10 niti/cm. Kao mreža protiv komaraca
Citat:
stefipress: Kada sam temeljno oprao sito pvc razredjivacem, posle toga sam ga isprao nitro razredjivacem pa onda deterdzentom. Sito se posle toga otvorilo ali jos na nekim mestima je bilo zapuseno. Onda sam jos par puta ponovio isti postupak, i vise nema zapusenja. Sada mogu da ga perem samo pvc razdredjivacem pa posle deterdzentom, i otvara se bez problema. Sto znaci da je ROKSONOV predlog upalio.
Ako je upalio predlog, SUPER.
Mnoge muči providna "mrena" ili šlajer od ostataka emulzije posle razvijanja sita. Rešenja si uglavnom ovde pročitao: produžiti osvetljavanje (pročitaj par strana ranije o osvetljavanju), brisanje mokrom krpom, upijanje novinama...
Posle ispiranja (razvijanja) sita, stavim sito u horizontalan položaj i "pokrijem" ga jelenskom kožom na par sekundi da upije vodu. Isto ponovim i sa druge strane, iako prilikom skidanja jelenske kože siđe i malo (višak) emulzije to ne treba da brine. Mada je to znak da vreme osvetljavanja treba produžiti, ukoliko zacrnjanje pausa to dozvoljava.

Nije me bilo par dana, pa se odma raspisao
Pozdrav
 
Odgovor na temu

stefipress
Alen Milisavljevic
Sokobanja

Član broj: 148577
Poruke: 23
194.106.187.*



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce28.06.2007. u 21:59 - pre 204 meseci
Nisam znao da mnogi imaju taj problem sa providnom "mrenom". Meni se to deslio prvi put posle 1,5 godinu sitostampe kada mi se prvo i jedino sito iscepalo pa sam kupio novo. Pisao sam o tome. To prvo sito je bilo toliko prljavo i puno i prepuno duhovima koje nisam mogao da skinem tom pastom za duhove, ali za divno cudo, nikad nijednom nisam imao nikakav problem sa njim. Uvek mi je emulzija bila cvrsta i uvek se otvarala bez problema i stampa je bila odlicna. Cak i gustina sita od 120 nije bila predvidjena za stampu vodenim bojama, a sada kad su mi sita nova i kada sve radim po pravilima, javljaju se problemi koji "dolaze niodkuda i nestaju niodkuda". Ali da ne budem dosadan, valjda ce ova metoda "povremeno sa nitrom" da funkcionise ubuduce.
 
Odgovor na temu

AidoN
bojan opačak
Zagreb

Član broj: 150270
Poruke: 6
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.mythbrand.com


Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce29.06.2007. u 12:02 - pre 204 meseci
Pozdrav svima!

Evo baš sam se ulogirao, i čitao sam stvari ovdje već jedno par dana i moram priznat da mi je bilo PREKORISNO ovo sve što ste napisali, i uz malo dešifriranja skoro sam sve pohvatao... ovi linkovi koje ste stvavljali i sve, ma svaka čast...

A sad nakon mukotrpnog traženja jednu stvar ipak nisam mogao nać, a to je slijedeće:

Što se tiče onog "toplinskog pištolja", ja sam danas baš evo kupio neki od 1500W i on može raditi na 375 i na 500 stupnjeva. zanima me kolko vruće treba to bit kad se suši odma nakon provlačenja boja po tekstilu, jer meni te temperature zvuče strašno visoke.

i šta nakon prvog tog sušenja, kažete da treba peglat, a kako to peglate? direktno na boju?!?!?! i jel bi bilo korisno stavit majice u sušilicu na par minuta, znam da tako rade u većim tvornicama nakon bilokakvog bojanja...

Ispričavam se ako sam pre "svjež" što se sitotiska tiče, al puno pomoći je bilo ovjde pa reko vidim da su ljudi okej, pa da pitam...

Hvala svima...

(p.s. čitao sam nekidan i ima neki tip tu koji je rekao "ja to sve znam, al neću nikom pomoć, jer meni niko nije pomogo"... e pa neda mi se sad ić gledat ko je to bio, al stari, stvarno si djubre.)
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce29.06.2007. u 16:06 - pre 204 meseci
Hval hvala

podrzi nas i na http://www.elitesecurity.org/t...od-forum-Sito-stampa-da-ili-ne

znaci susis boju jedno 2 min mozda jer ako se lepi stampa za ruku koliko sam ja ukapirao onda nije suvo i oprace se posle prvog pranja, e sada stavis ostatak od pvc folije onaj papir sto ostane pa onu sjajnu stranu okrenes prema stampi pa peglas odozgo jedno - minutac i dobijes i sjaj na stampi pored ostalog..malo je sporo ali uspeva..pazi kada radis bele majice pozute....

na kakvu susionicu mislis?

MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce29.06.2007. u 18:16 - pre 204 meseci
AidoN --- (p.s. čitao sam nekidan i ima neki tip tu koji je rekao "ja to sve znam, al neću nikom pomoć, jer meni niko nije pomogo"... e pa neda mi se sad ić gledat ko je to bio, al stari, stvarno si djubre.) --- nemoj da vredjas ljude to nije lepo a posle ces od tih istih ljudi da trazis pomoc...

pricaj srpski
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

AidoN
bojan opačak
Zagreb

Član broj: 150270
Poruke: 6
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.mythbrand.com


Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce29.06.2007. u 18:45 - pre 204 meseci
1)Kakav ostatak od pvc folije? ne razumijem to baš... ja sam čuo da ljudi koriste onaj papir za pečenje, onaj što izgleda ko da je mastan, onako žućkast...

2) kojom temperaturom treba to fenirat sa onim pištoljem toplinskim? jel previše 350 stupnjeva?

3)mislio sam na sušilicu rublja, kao ono, nakon pranja kad mama stavi na sušenje u SUŠILICU... :D

4)a šta ću s tim bijelim majicama? njih znači netreba peglat? ili?

5) nisam iz srbije i neću se trudit pisat srpski jer mi to nije materinji jezik, onda mogu i na engleskom. a i ako netko ima nešto protiv hrvata, nek mi kaže, jer ja nemam stvarno ništa protiv srba.

6) i žao mi je ako sam nekog uvrijedio, al stvarno mi se to ne čini ok... oprosti... mislim, on nek mi oprosti...
 
Odgovor na temu

AidoN
bojan opačak
Zagreb

Član broj: 150270
Poruke: 6
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.mythbrand.com


Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce29.06.2007. u 19:09 - pre 204 meseci
7) imam argon boje, i zanima me jel se treba to išta razrjeđivat s ičim? ili samo iz kutije na sito?
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
212.200.223.*



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce29.06.2007. u 19:46 - pre 204 meseci
1. Papir od PVC folije - podloga koju posle upotrebe PVC folije baciš. Pročitaj par strana nazad.
2. Temperatura je 350-500C na izlazu iz fena, na 10cm već nije toliko. Sericol kaže za njihove boje da treba oko 100C za međufazno sušenje (sušenje boje pre štampanja druge). Fen je isključivo za među-sušenja kod višebojne štampe. Za završno sušenje je potrebno oko 140C u trajanju od 1-1.5 minuta (za tačne podatke pročitaj uputstvo proizvođača, mogu ti poslati za Sericol). Sa fenom ćeš to teško uraditi i rizikovati spržene "dlačice" na majici, žutilo belih majica ili će se štampa isprati. "jel previše 350..." - zavisi sa koje daljine i koliko dugo. Kako treba raditi sa fenom najbolje isprobati na otpatcima tkanine jer ti ne mogu prepričati način upotrebe. Imam dva Metabo fena i različito se ponašaju u radu. Obrati pažnju i da su filteri vazduha na fenu uvek čisti.
3. Može u sušilicu, ali pitanje šta će reći mama, a i poručilac majica baš neće biti srećan ukratko - ni slučajno u sušilicu za veš osim ako nećeš probati neke nove efekte na majicama
4. bele majice isto kao i sve ostale, jedino treba obratiti pažnju jer požute od previsoke temperature. Na crnim od previsoke temperature "dlačice" tekstila povuku u crvenkastu. Ma uzmi otpatke, i probaj...
5. razumeli smo se mnogo godina, pa što ne bi i sada.
6. ON se davno pokajao za tu izjavu (pogledaj iz koje je godine) i uveliko pomaže svima koji su zainteresovani za ovu oblast.
7. Prvo koji Argon? Ako su u pitanju plastisol boje za tekstil (Serikol OP, XM ...) može iz kante na sito, ali ...
Možeš, a i ne moraš dodavati aditive za bubreću štampu, elastičnost boje, razrediti boju ... odnosno prilagoditi boju materijalu i načinu štampe. Uglavnom se svodi na dosta eksperimentisanja i proba.
8. ... Nema osam, ali kad bude bilo, tu smo
Pozdrav
 
Odgovor na temu

stefipress
Alen Milisavljevic
Sokobanja

Član broj: 148577
Poruke: 23
194.106.187.*



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce29.06.2007. u 21:03 - pre 204 meseci
A jel mogu i one retke nikakve kineske majice da se suse tako a da ne pozute?
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
212.200.223.*



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce29.06.2007. u 21:28 - pre 204 meseci
Da se suše kako?
Te retke su ustvari dosta česte. Za izbegavati.
Ako hoćeš zadovoljnog kupca, majice treba da su od materijala barem 160g/m2, te koje pominješ su oko 100. Ima i itekako kvalitetnih kineskih majica, samo cena nije 1E, kao ove "retke".

@devil> pazari li ti onu Colorplan ultramegagigasuperdizel brzosušeću boju za tekstil?
 
Odgovor na temu

stefipress
Alen Milisavljevic
Sokobanja

Član broj: 148577
Poruke: 23
217.24.21.*



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce30.06.2007. u 12:06 - pre 204 meseci
Ma to sam pitao iz razloga sto meni donose takve majice za stampu. Moje majice su dosta kvalitetnije. Jer ovi moji Sokobanjci, sve kao nemaju para za bolje a i sve im je skupo a hteli bi kvalitet.
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce30.06.2007. u 12:22 - pre 204 meseci
"Ma moze i na retke kineske, bas su super jeftine, samo ... ne garantujemo za kvalitet. Ako im posle stampe nesto fali fatajte kineze za gushu." - pa nek razmisle da li ce da rizikuju.
 
Odgovor na temu

stefipress
Alen Milisavljevic
Sokobanja

Član broj: 148577
Poruke: 23
194.106.187.*



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce30.06.2007. u 22:48 - pre 204 meseci
Ok

[Ovu poruku je menjao stefipress dana 01.07.2007. u 00:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stefipress
Alen Milisavljevic
Sokobanja

Član broj: 148577
Poruke: 23
194.106.187.*



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce30.06.2007. u 22:53 - pre 204 meseci
Je li tacno to da univerzalna FOTECO emulzija nema ostrinu konture na situ kao Dirasolova?
A kako da zategnem sito po metodi (uradi sam)? Odlepila mi se svila na dva mesta od drvenog rama.
 
Odgovor na temu

penda

Član broj: 95233
Poruke: 33
*.static.so.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce01.07.2007. u 10:06 - pre 204 meseci
upitaj Milana (devil-666) on to jos rucno radi ,i mislim da je u tom dobar.
Mada gruba sita kolko te razumeh, za majice je jako tesko rucno zatezati pa jos da ispadnu i Ok.
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce01.07.2007. u 18:20 - pre 204 meseci
AidoN manise susilice za ves jer od toga nema nista,
nego posle stampe..pre nego sto skines majicu sa daske
lepo je susis fenom za skidanje farbe (ja imam neki koji
daje 600 stepena) ja susim jedno 2-3 minuta,a zatim sa onim
papirom od pvc folije lepo sjajnu stranu okrenes ka stampi
i preko papira pelas 1 minut...i to je to, meni se do sada niko nije
zalio da se je nesto opralo, i plud dobijas efekat sjaja stampe...
e sada ako dovoljno ne osusis stampu oprace se posle prvog pranja...

Bele majice ako preteras sa susenjem pocinju da po malo zuto,
stefipress ne znam kod tebe, ali kod mene niko nece te kineske
majice jer su uzas, u principu dobra majica je od 160 gr, a te
kineske su cak i ispod 120gr....znaci mnoogo tanko...i onda
mozes da stampas na njima sta hoces jer se majica unisti posle
prvog-drugog pranja...
stefipress manise ti od tih kineskih...
epa nema i jare i pare....

djerys nisam pazario Colorplanm, a probao sam zutu KFG Italija i nije losa
a nesto nemam vremena za eksperimentisanje sa tom Colorplan... :)

stefipress lepo kaze djerys

"Ma moze i na retke kineske, bas su super jeftine, samo ...
ne garantujemo za kvalitet. Ako im posle stampe nesto fali
fatajte kineze za gushu." - pa nek razmisle da li ce da rizikuju.

stefipress ja sam prvu emulziju koju sam koristio koristio FOTECO
i to PVC a s ada trenutno koristim Zero in SR i ona je bolja od foteco,
e sada vidi sa pendom on ima dobru AUTOTIPE emulziju koja je bas za
ostre detalje i velike tiraze...
Sito nikako nemozes da zategnes sam a da bude dobro...zato se ne
zanosi time....

Jeli pendaa ti ne citas privatne poruke ili me izbegavas?
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

AidoN
bojan opačak
Zagreb

Član broj: 150270
Poruke: 6
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.mythbrand.com


Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce01.07.2007. u 21:34 - pre 204 meseci
ok shvatio sam napokon ovo sa pvc folijom :) moram samo otić u neki print shop po njihove otpadke :) hehe

a druga stvar je, da ja ustvari ne želim sjaj svojih printeva... ja imam poveće printeve i ne želim da budu sjajni nego onako... mat. tako da ću vidjet kako će sve to izgledat. upravo čekam svoje prvo sito da dođe sa snimanja...

još me nešto zanima, što su oni dodaci za elastičnos, nešto sam danas probao, i vidim da mi baš to fali. što se dodaje za elastičnost, i jel ima netko iskustva s tim... jel bolje stavit više puta proć raklom pa da bude deblji sloj, onda ima manju šansu da sve popuca...ili ne?

Uglavnom, najvažnija mi je sad ta elastičnost...

a ovo što se majica tiče, ja mislim da nema smisla ove kupovat nekakve njarave. ja uzimam od K-stara, i svašta sam već s njima radio i termofolije i kojekakva sranja, i to su super majice, a ove od 100 - 120, pa kroz to mi se vide bradavice čovječe :)
 
Odgovor na temu

AidoN
bojan opačak
Zagreb

Član broj: 150270
Poruke: 6
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.mythbrand.com


Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce01.07.2007. u 21:36 - pre 204 meseci
ok shvatio sam napokon ovo sa pvc folijom :) moram samo otić u neki print shop po njihove otpadke :) hehe

a druga stvar je, da ja ustvari ne želim sjaj svojih printeva... ja imam poveće printeve i ne želim da budu sjajni nego onako... mat. tako da ću vidjet kako će sve to izgledat. upravo čekam svoje prvo sito da dođe sa snimanja...

još me nešto zanima, što su oni dodaci za elastičnos, nešto sam danas probao, i vidim da mi baš to fali. što se dodaje za elastičnost, i jel ima netko iskustva s tim... jel bolje stavit više puta proć raklom pa da bude deblji sloj, onda ima manju šansu da sve popuca...ili ne?

Uglavnom, najvažnija mi je sad ta elastičnost...

a ovo što se majica tiče, ja mislim da nema smisla ove kupovat nekakve njarave. ja uzimam od K-stara, i svašta sam već s njima radio i termofolije i kojekakva sranja, i to su super majice, a ove od 100 - 120, pa kroz to mi se vide bradavice čovječe :)
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce02.07.2007. u 02:24 - pre 204 meseci


"""" a druga stvar je, da ja ustvari ne želim sjaj svojih printeva... ja imam poveće printeve i ne želim da budu sjajni nego onako... mat. tako da ću vidjet kako će sve to izgledat. upravo čekam svoje prvo sito da dođe sa snimanja... """"

cekaj a ti ne snimas sam sito...?
Sjaj je dodatan a da bi susio peglom nemozes tj nesme pegla direktno na stampu jer ce stampa da se lepi za peglu..kapiras zato ide taj papir preko stampe znaci 2u jednom..a ako neces to onda probaj samo krpu da stavis preko ali.....


""'' još me nešto zanima, što su oni dodaci za elastičnos, nešto sam danas probao, i vidim da mi baš to fali. što se dodaje za elastičnost, i jel ima netko iskustva s tim... ""

"jel bolje stavit više puta proć raklom pa da bude deblji sloj, onda ima manju šansu da sve popuca...ili ne?"""

deblji sloj mozes dobiti u samom nanosenju emulzije na sito nzaci 2-3 sloja sa jednei sa druge strane i malo duze osvetljavanje....

ili dodaj onaj dodadak za bubrenje..ako hoces reljef....



jer kapiras?
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce02.07.2007. u 16:06 - pre 204 meseci
U uputstvu za Serikol OP boje piše da se povećava elastičnost dodavanjem do 50% OP395 (flok baza).
I ostali proizvođači bi trebalo da imaju nešto slično za elastičnost boje kada se štampa na rastegljivim materijalima.

Za veći nanos boje treba ti i ređe sito, mada to neće rešiti problem sa elastičnošću. Moraš naći kompromis između debljine sloja da ne izgubiš pokrivnost, a ujedno da debljinom ne izgubiš elastičnost.

Isto važi i za debljinu nanošenja emulzije na sito ako osvetljavaš sa pausa. Debela emuzija zahteva duže osvetljavanje koje paus štampan na laserskom štampaču ne može da izdrži. Tanjom emulzijom dolazi do povećane oštrine, ali rupa na situ, pa će otisak kose linije biti kao stepenice.

Da je Foteco neoštriji ili šta već od ... Jel pravio neko pravi uporedni test, pa tvrdi tako nešto? Ako jeste, jel može argumentovano.

@Aidon> ako nećeš sjaj, upotrebi običan papir za preslikače. Mada bez tunela nema ozbiljne štampe na majice i preslikača.
Jel ćeš nam otkriti razlog što osvetljavaš sita kod drugog? Jel u pitanju neko specijalizovan, pa poseduje mašine za oslojavanje, osvetljavanje, pranje (podmazivanje )?

Pozdrav

P.S. Jel se to Devil najzad raspisao ili mi se čini?
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: sito stampa - pomoc za profesionalce
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 377616 | Odgovora: 986 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.