Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa BCB ActiveX-om i HTML-om

[es] :: C/C++ programiranje :: Problem sa BCB ActiveX-om i HTML-om

[ Pregleda: 3416 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
*.beg.sezampro.yu



+62 Profil

icon Problem sa BCB ActiveX-om i HTML-om18.08.2002. u 12:40 - pre 264 meseci
Pozdrav svima,

evo da i ja nesto pitam (obicno samo odgovaram ili polemisem). Razume se da cenim svaku pomoc i ZAHVALJUJEM se unapred.
Problem. Recimo da sam iz CBulder-a napravio ActiveX kontrolu (wizard-om) i registrovao je na sistemu (mojoj masini). Kada je zatim stavim u HTML dokument (pomocu FrontPage-a, recimo), dese se dve neregularne stvari:
1) U source-u od HTML-a klasa nigde ne prikaze svoje propertije u regularnom obliku, znaci nesto kao:

<param name="ColorTable" value="125">
<param name="ImageName" value="">

itd. itd. , vec dobijem samo neki garbage (otpad) u obliku

...data="application/x-oleobject;BASE64;zdre5gerggeg5geg..."

Ovo mi ne bi smetalo, da nije druge stvari, a to je

2) Ne mogu da pozovem/dodelim nijedan property mojoj ActiveX kontroli, znaci nesto kao:

<param name="ImageName" value="AnyImage.bmp">

HTML ovu liniju jednostavno ignorise.
Napominjem da kontrola inace savrseno radi na HTML-u, znaci klikom na dugme na mojoj kontroli ja ucitam i postavim sliku iz dijaloga preko propertija ImageName itd. itd.

E, a sad poslastica za kraj (i razlog sto sam pitanje postavio ovde): ako ovo isto uradim iz Delphi-ja
(napravim istu ActiveX kontrolu wizard-om), ta kontrola ce na HTML dokumentu raditi savrseno. Znaci, i ispisace sve svoje propertije na HTML, i radice dodeljivanje propertija preko gore opisane linije u HTML-u.
STA JE TO u BCB-u (u odnosu na Delphi) sto "kvari" ActiveX kontrole napravljene u njemu?
Sumnjao sam na IDL (Inteface Definition Language) jer je on bas inkorporiran u Delphi (ne mozes da ga zaobidjes), ali izgleda da nije to.
Ljudi, pomagajte. Svaka pomoc je dobrodosla; ne treba ni da kazem da cu se oduziti.

Rajko
 
Odgovor na temu

6544616a006e
Nadej Kilec
Bukulja

Član broj: 10080
Poruke: 44
*.telia.com

Sajt: www.gnu.org


Profil

icon Re: Problem sa BCB ActiveX-om i HTML-om09.05.2003. u 02:17 - pre 255 meseci
Instaliraj neki Borlandov update ako nisi...
---
GNU's Not UNIX
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Problem sa BCB ActiveX-om i HTML-om

[ Pregleda: 3416 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.