Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako snimiti MPEG-2 klipove na DVD da budu citljive u kucnom kinu?

[es] :: Video kompresija :: Kako snimiti MPEG-2 klipove na DVD da budu citljive u kucnom kinu?

[ Pregleda: 7917 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tehnolog
Zeljko Trifkovic

Član broj: 14190
Poruke: 226
*.dlp205.bih.net.ba.



Profil

icon Kako snimiti MPEG-2 klipove na DVD da budu citljive u kucnom kinu?15.07.2005. u 21:30 - pre 228 meseci
Kada sam napravio MPEG-2 fajlove sa intervideo windvr i windvd creator-om zelim sada snimiti na dvd disc te vide datoteke da bi gledao na kucnom kinu, da li te fajlove moram snimiti u folder pa sprziti na disk ili je preporucljivo da ih snimim bez fodlera na disk.Ponavljam da bi htjeo te clipove ili scene gledati u malo starijem kucnom kinu pa ne znam kako da ih snimim da budu citljivi u kucnom kinu??
 
Odgovor na temu

speedman
HR

Član broj: 40649
Poruke: 719
*.xnet.hr.

Sajt: speedysmodding.atspace.co..


Profil

icon Re: Kako snimiti MPEG-2 klipove na DVD da budu citljive u kucnom kinu?16.07.2005. u 14:28 - pre 228 meseci
moras napraviti authoring dvd-a sto znaci da moras dobiti vob-ove koje ces snimiti sa nerom u Video TS folder
posto imas dosta clipova preporucujem ti DVD-Lab u kojemu radis sljedece
postavio sam slike na linku dolje i po njima cu ti sve objasniti
http://rapidshare.de/files/3102021/DVD-Lab_slike.rar.html

1 slika (1 movie only) oznacis PAL, simple(movie only) i OK

2 slika (2 Import movie) tu je sve jasno, otvaras fileove koji moraju biti mpeg 2 sa odvojenom slikom i zvukom. ako nisu odvojeni to ce dvd-lab napraviti sam
trebas dobiti nesto slicno kao na slici (2a zvuk i slika)

3 slika (3 add movie) odes na MOVIE, desna tipka i ADD MOVIE. ADD MOVIE ides onoliko puta koliko imas clipova(u mom slucaju 2 puta)

4 slika (4 slika) pritisnes na slikulijevom tipkom i drzis(u mom slucaju 111111.mpv) i preneses na mjesto za sliku. slika (4a zvuk) isto napravis sa zvukom i stavis na mjesto za zvuk

isto napravis sa svim clipovima samo svaki mora biti u svojem MOVIE, dakle MOVIE 1 - clip 111111, MOVIE 2 - clip 222222

5 slika (compile) odes na PROJECT - COMPILE DVD i oznacis sve kao na slici 5 compile dvd i start

zadnje ti preostaje snimanje na DVD sto radis sa Nerom. sve sto si dobio u Video TS folderu snimis sa nero pomocu opcije BURN DVD VIDEO FILES i to je to

javi kako ide

pozdrav
pogledajte moj case mod:
http://speedysmodding.atspace.com/

24 fan site i forum:
http://24.recenzije.com
 
Odgovor na temu

tehnolog
Zeljko Trifkovic

Član broj: 14190
Poruke: 226
*.dlp291.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kako snimiti MPEG-2 klipove na DVD da budu citljive u kucnom kinu?18.07.2005. u 11:42 - pre 228 meseci
Ok dosao sam do dijela kad pravi demultiplexing videa od zvuka i stavio prvi clip.MPEG-2 clipove sam pravio sa Intervideo WinDVR ( za capture preko tv kartice direktno) i sa InterVideo WinDVD Creator 2 vrsio konverziju raznih avi i wmv clipova koje sam downloadovao sa neta u MPEG-2 i znam dobro da sma oznacio MPEG audio.Medjutim kada sam krenuo sa prva 3 clipa nakon demultiplexinga DVD-lab mi je izbacio prozor sa sljedecim upozorenjem:
The file doesn't seems to be MPEG audio.Check if it's not wrongly named ac3,iako znam da sam u InterVideo WinDVD Creator 2 oznacio da bude MPEG audio.ne znam sad sta da radim da li da pustim da odradi svih 12 clipova ili ima neka greska koju treba da ispravim prije ovoga
 
Odgovor na temu

tehnolog
Zeljko Trifkovic

Član broj: 14190
Poruke: 226
*.dlp103.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kako snimiti MPEG-2 klipove na DVD da budu citljive u kucnom kinu?18.07.2005. u 20:10 - pre 228 meseci
Ok ono je bio ociti bug sada sam sve filmove stavio prema upustvu i dosao do compile dvd ali kada odem na compile dvd pojavi mi se prozor sa porukom:
The menu Menu1 has no buttons and infinity time out
The First Play links to it-this will lockup player
 
Odgovor na temu

speedman
HR

Član broj: 40649
Poruke: 719
*.xnet.hr.

Sajt: speedysmodding.atspace.co..


Profil

icon Re: Kako snimiti MPEG-2 klipove na DVD da budu citljive u kucnom kinu?18.07.2005. u 22:17 - pre 228 meseci
tehnolog wrote:
Ok ono je bio ociti bug sada sam sve filmove stavio prema upustvu i dosao do compile dvd ali kada odem na compile dvd pojavi mi se prozor sa porukom:
The menu Menu1 has no buttons and infinity time out
The First Play links to it-this will lockup player
----------------------------------------------

kao sto sam ti napisao i oznacio na slici trebao si na samom pocetku napraviti ovo:
1 slika (1 movie only) oznacis PAL, simple(movie only) i OK

dakle:NE "normal(VTS menu+movie)"
NE "advanced(VMG, VTS menu + movie)"
DA "simple(movie only)"
NE "open a template"

BTW: sry ako ne odgovorim odmah. ne radi mi "Obavestavanje emailom o novim odgovorima?" pa 2-3 puta na dan, kada imam vremena, pogledam nove poruke
pogledajte moj case mod:
http://speedysmodding.atspace.com/

24 fan site i forum:
http://24.recenzije.com
 
Odgovor na temu

mobster_1930
Kerim Popović
Nezaposlen
Sarajevo

Član broj: 160485
Poruke: 2
89.146.170.*



Profil

icon Re: Kako snimiti MPEG-2 klipove na DVD da budu citljive u kucnom kinu?21.10.2007. u 19:33 - pre 200 meseci
VirtualDub

File - Open Video
Compression - DivX ili XVid
Audio - Direct streaming
Video - Full processing mode
File - Save File As Avi
Pričekaj jedno 20min, zavisno od veličine file-a.

Sprži sa nerom kao add data
DM 500S
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Kako snimiti MPEG-2 klipove na DVD da budu citljive u kucnom kinu?

[ Pregleda: 7917 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.