Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

1CCD vs 3CCD sa primerima

[es] :: Digitalne kamere :: 1CCD vs 3CCD sa primerima

[ Pregleda: 3120 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon 1CCD vs 3CCD sa primerima13.07.2005. u 16:38 - pre 228 meseci
U ovom konkretnom slucaju mozemo reci bolji model sa 1CCD vs 3CCD.
Prvo da se zahvalim RasoS na ustupljenom GS400 i gostoprimstvu
Detaljno sam testirao i uporedio moju kameru Sony DCR PC8 i Panasonic NV GS400 (pre svega posto me GS400 interesuje zbog eventualne kupovine)
Mnogi su me pitali koja je realna razlika izmedju 1CCD i 3CCD.Izmedju dobre kamere sa 1CCD i consumer kamere sa 3CCD ima razlike,ne preterane ali ipak vidljive.Napravio sam komparaciju sa snimanjem istih motiva,zatim sam grabovao sliku i bez ikakve obrade ovde ih kacim.
Obe kamere imaju CCD velicine 1/4.7" na PC8 sa 800K pixela dok je kod GS400 1.07 mpix(naravno X3)
Kamere su setovane identicno dakle,automatska kontrola duzine ekspozicije i otvora blende,i manuelno postavljen white balance na outdoor

1.primer
Sony DCR PC8(1CCD)


Panasonic NVGS400(3CCD)


definitivno ostrija slika je na GS400(mada to se ne primecuje dok gledas video zapis na TV-u) boje drvenarije,fotelje i soka su vernije na GS400,u svakom slucaju bolji utisak ostavlja GS400,dok su boje na PC8 malo vestacki nabudzene.

2.primer
Sony DCR PC8 (1CCD)


Panasonic NVGS400(3CCD)


3.primer
Sony DCR PC8 (1CCD)


Panasonic NVGS400 (3CCD)


Na ovom primeru jasno se vidi da GS400 koristi malo drugacije merenje ekspozicije,s'obzirom da je na njegovom snimku nebo sprzeno,ali nekom se to nece svideti nekom hoce.

4.primer
Sony DCR PC8 (1CCD)


Panasonic NVGS400(3CCD)


Na ovom primeru se najjasnije ogleda razlika kamere sa 1 CCD chipom i kamere sa 3CCD chipa.Jednostavno po CCD chip za svaku boju RGB spektra donosi realnije boje.Jasno se vidi kako je trava na snimku GS400 mnogo realnije zelene boje nego na snimku Sony-a.

5.primer
Sony DCR PC8 (1CCD)


Panasonic NVGS400 (3CCD)


Primer neba je malo kontradiktoran.Naime meni se vise svidja kako nebo daje moj Sony,iako sam svestan da je Sony-eva slika malo vestacki nafilovana,a da je realnija plava boja ova sa GS400,ali nema veze kako se kome svidja.

6.primer
Sony DCR PC8 (1CCD)


Panasonic NVGS400(3CCD)


Morao sam da napravim i snimak pri losijim svetlosnim uslovima,pa smo simulirali noc u jednom mracnom hodniku.Slika je gotovo iste svetloce,tj.kamere gotovo identicno vide po mraku,razlika je u tome sto je kod GS400 noise reduction izrazeniji pa je slika izgubila na detaljima.

Nadam se da ce sada vecini biti mnogo jasnija razlika izmedju kamera sa 1CCD i 3CCD chipa,gotovo uvek je kamera sa 3CCD chipa u prednosti,ma koliko 1CCD model bio skup i kvalitetan.


[Ovu poruku je menjao Stefano dana 13.07.2005. u 17:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: 1CCD vs 3CCD sa primerima

[ Pregleda: 3120 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.