Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SimplyMEPIS 3.3.1

[es] :: Linux :: SimplyMEPIS 3.3.1

[ Pregleda: 3388 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon SimplyMEPIS 3.3.102.07.2005. u 08:16 - pre 228 meseci
rece tdjokic da ova live distribucija ima podrsku za lucent-ove winmodeme, ja je kupim (i jos neke) ali ona ne prepoznaje modem... pa ima li ili nema?
 
Odgovor na temu

Chency G.
NS

Član broj: 27867
Poruke: 155
*.neobee.net.



Profil

icon Re: SimplyMEPIS 3.3.102.07.2005. u 11:30 - pre 228 meseci
Na Simply Mepis 3.3 sigurno radi Lucentwinmodem.Pogledaj pod K-menu(start-menu)/Internet/Connection/KPPP(internet dial-up tool) za dodatna podešavanja.Ja sam praktično samo upisao telefonski broj mog provajdera,username i password i bio sam ne netu(promenio sam samo pulsno biranje mesto tonskog,ali to te verovatno ne interesuje).
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: SimplyMEPIS 3.3.102.07.2005. u 18:05 - pre 228 meseci
naravno da sam uradio to, to je prvo sto uradim da bih video da li ce distribucija da zavrsi u kanti za smece... javlja ili "modem busy", ili "can't find modem"...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: SimplyMEPIS 3.3.102.07.2005. u 19:54 - pre 228 meseci
Mozda imas softverski modem. Takvi ne rade na Linuxu. Rade samo tzv. "hardverski" , evo, ovaj provereno radi (a i njegov nesto stariji brat): http://www.mepislovers.org/mod...p;post_id=38986#forumpost38986

Ovo je isto tako winmodem, ali malo jaci, pa ga sada prodavci, a i neki proizvodjaci lazno nazivaju "hardverski". Zalosno, ali istinito. Postoje i PCI modemi, zaista hardverski, kao sto su eksterni, seriski i sad se moze desiti da na istoj polici u prodavnici vidis dva PCI modema, na oba pise hardverski - a jedan od njih nije. Na "svu srecu", takva sansa je vrlo mala, jer su PSI hardverski modemi jezivo retki i jezivo skupi.

Modem sa slike je kupljen pre manje od godinu dana u Beogradu, nov, u zvanicnoj radnji. Znaci, nije ono sto se nekad govori "...i neki stariji Lucenti...".

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 02.07.2005. u 20:58 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

sadux

Član broj: 5320
Poruke: 968
*.ptt.yu.

Jabber: sadux@elitesecurity.org
ICQ: 337176241


+1 Profil

icon Re: SimplyMEPIS 3.3.103.07.2005. u 03:14 - pre 228 meseci
Ljudi ja se izvinjavam sto idem u off topik,ali ako niko ima mepis 3.3.1 jel moze da mi posalje jedan...Javite se na pp,ako je neko raspolozen..
Unapred puno zahvalan!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: SimplyMEPIS 3.3.103.07.2005. u 05:49 - pre 228 meseci
Izvinite zbog ovog off topic odgovora. @sadux ovde mozes da porucis sta hoces, izuzev ako su finansije problem. Nedavno sam cuo da je neko jedva nasao distribuciju koju je zeleo, dakle zbog nedostatka informacije.
http://www.elitesecurity.org/tema/61544-Nabavka-linuxa
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: SimplyMEPIS 3.3.103.07.2005. u 07:54 - pre 228 meseci
@sadux
postarina kosta vise nego disk, koji je 70din tamo gde sam ga ja narucio!

znaci, nema nista od mog modema? dobro, ajd' recite mi koji onda modem da kupim da moze da radi i pod windows-om i linux-om bez problema... i naravno, bez nekih perverzija u tehnici i ceni, treba mi najjednostavnije resenje koje sljaka...
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: SimplyMEPIS 3.3.103.07.2005. u 08:36 - pre 228 meseci
ja sam prije koristio Smart linkov AMR fuljavi modem koji ne vrijedi pisljiva boba i naravno strogi softweras je u pitanju. i sa starijom verzijom mepisa je radio odlicno.
samo je bilo potrebno da se pokrene njegova alplikacija (aplikacija modema ) slmodemd i onda podesis KPPP i udri...

mada samo kad se setim modema pomalo pisnem u gace od straha


 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: SimplyMEPIS 3.3.103.07.2005. u 09:12 - pre 228 meseci
ISPRAVKA: modem koji sam ovde naveo NISAM probao sa Mepisom 3.3. i ne mogu da ga probam jer sam ga prodao coveku, zajedno sa CD-om - starijom verzijom Mepisa. Medjutim, takav modem radi (ili ne radi) i u Live rezimu i u fiksno instaliranom na hdd-u. To pruza jednu veoma dobru mogucnost - proba modema jos kod prodavca, na njihovoj masini, sa tvojim CD-om. Lucent se i inace lakse podesava od intel536, na nekim drugim distribucijama, koje nemaju vec unapred instalirane drajvere.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

joja
Aca Lukic

Član broj: 25865
Poruke: 30
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: SimplyMEPIS 3.3.119.09.2005. u 21:34 - pre 226 meseci
Mepis 3.31 automatski postavlja u funkciju modeme :
Lucent sve tipove
agere sve tipove
Smart link (AMR)
Intel 536 i 537
provereno na vise komada,
Samo u KPP-u se postavi na dev/modem,i otstiklira wait for busy ton
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: SimplyMEPIS 3.3.119.09.2005. u 23:31 - pre 226 meseci
Citat:
superbaka: znaci, nema nista od mog modema?
Cekaj, hajdmo jos jednom redom (posto je joja rekao ovo sto je rekao):

- kppp (za neke druge programe ne znam da kazem sta i kako)
- napravis neki nalog, ja sam uvek uspesno koristio wizard, mada ga mnogi proglasavaju za djubre
- sad Edit-ujes taj nalog:
- IP stavis na Dynamic
- Gateway na difolt
- DNS na Automatic
- Login script nekad vredi da se obrise
- sada Modem
- stavis na /dev/modem, Hardware, PAP (ovo mozes da menjas), protok najbolje podesiti na nazivnu vrednost modema (ako stavis manje, gubis; ako stavis vise, hoce da zafrkava), iskljucis cekanje na dial ton

Ima nekih modema koji ne rade, neki stariji modeli odnosno chip setovi i slicno, ali generalno, sa svezijim modemima treba da rade. U medjuvremenu sam stavio u racunar svoj STARIJI Lucent / Agere i on radi i sa Mepisom 3.3, a noviji sam prodao. Taj stariji je star oko 3 godine, znaci, ne previse i po izgledu je identican onome sto stalno objavljujem ovde njegovu sliku, ali su na starijem chipovi fizicki malo manji. Noviji je fantastican, drzi vezu, ima super protok, i na analognoj centrali, i na digitalnoj, na istom broju :-) uveli mi ljudi digitalnu centralu negde 30.12.2004, da mogu da isprobam modem na dve razlicite centrale :-) . Ako imas noviji Lucent / Agere a ne radi ti, onda je problem u necem drugom. Nema ti se sta preporuciti bolje od tih standardnih.

Upozorenje: Kod nas se prodaju neki SmartLink modemi, za koje na sajtu proizvodjaca izricito pise da NEMAJU Linux podrsku! Nasa sreca - od mase SmartLink modema koji IMAJU Linux podrsku, nasi prodavci pogode da nabave bas taj model koji nema.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 20.09.2005. u 00:33 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

ziletinja
slobodni strelac
Novi Sad

Član broj: 16709
Poruke: 55
*.dial.InfoSky.Net.



+4 Profil

icon Re: SimplyMEPIS 3.3.120.09.2005. u 15:20 - pre 226 meseci
Imam dva Lucent - win modema i oba rade na svim verzijama Mepisa, trenutno koristim Mepis 3.3. Treba samo obratiti paznju na sledece:

- koristiti kernel 2.4 a ne 2.6 koji je default
- pravilno podesiti link do "/dev/modem"
- obavezno ukinuti "wait for dial tone"
- obavezno dati ime modemu prilikom konfigurisanja kppp
- dugme "ok" potvrditi posle svakog koraka, zatim izaci iz podesavanja pa opet izpocetka za sledeci korak (ovaj novi kppp 2.4x cesto ima ovaj problem)

- kofigurisanje vrsiti isklucivo manuelno a ne preko vec ponudjenih opcija

Srecno!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: SimplyMEPIS 3.3.120.09.2005. u 15:27 - pre 226 meseci
Citat:
ziletinja: - koristiti kernel 2.4 a ne 2.6 koji je default
- kofigurisanje vrsiti isklucivo manuelno a ne preko vec ponudjenih opcija
Meni rade i pod kernelom 2.6, a podesavanje vrsim preko wizarda, mada posle proverim podatke.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

ziletinja
slobodni strelac
Novi Sad

Član broj: 16709
Poruke: 55
*.dial.InfoSky.Net.



+4 Profil

icon Re: SimplyMEPIS 3.3.120.09.2005. u 15:42 - pre 226 meseci
Utoliko bolje! Ja sam samo ponudio najsigurniju opciju koja radi na (skoro) svom mogucem hardveru da se ljudi ne bi bespotrebno smarali :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: SimplyMEPIS 3.3.1

[ Pregleda: 3388 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.