Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Češka traži kvalifikovane strane radnike

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: << < .. 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76

[ Pregleda: 468061 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.t-mobile.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike10.02.2016. u 14:10 - pre 99 meseci
@Aco
Ma znam slazem se. I ja sam isao na daj sta das da bih kako god otisao. Nadam se da nisi zazalio a i posle sve ide svojim tokom :)

@balavi
Kako sam ja veliki trosadzija mogu da ti kazem da je meni slabo sta ostajalo pa cak i kad je zena radila u LH ali ako loces viski (pa i jeftin), jedes non stop u gradu i menjas celu garderobu kako bi ti i ostalo.

Ja evo 6 godina kasnije sigurno nisam zazalio i ne bih se vracao u Srbiju ni za kakvu platu (skoro ni za kakvu :) ).
 
Odgovor na temu

miidzi

Član broj: 333172
Poruke: 2
89.111.226.*



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike09.04.2016. u 10:21 - pre 97 meseci
Pozdrav ja sam iz BiH, pre par dana sam dobio ponudu za posao iz Češke za koji sam aplicirao pre par mjeseci. Posao koji je u pitanju je elektromonter(elektricar za visoko-naponske mreze). Trebam predati zahtjev u ambasadi za radnu legitimaciju(employe card), pa me zanima sta mi sve treba od dokumenata, taj čeh mi je poslao ugovor o radu(employment contract), i potvrdu za stanovanje (accomodation confirmation), dokumenti su skenirani i poslati u pdf formatu na moj email, sve je on potpisao i pecatirao. Zanima me sta mi je jos potrebno hvala unapred.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike11.04.2016. u 11:45 - pre 97 meseci
Koliko znam trebaju ti originali dokumenata, a ne kopije.
Možda će ti trebati još i iz policije da nisi osuđivan.

Najbolje pozovi ambasadu pa se raspitaj, ili napiši mail, verovatno dobijaš odgovor u toku dana.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

miidzi

Član broj: 333172
Poruke: 2
89.111.226.*



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike12.04.2016. u 09:21 - pre 97 meseci
U pravu si, poslodavac mi je to vec poslao putem poste ali me brine samo potvrda o vlasnistvu objekta gdje cu stanovati, a koji je potrebno dostaviti u ambasadu, poslodavac kaze da ne brinem zato sto je u ugovoru o stanovanju stan na adresi firme. I sta je broj slobodnog radnogmjesta MPSV?
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike12.04.2016. u 10:25 - pre 97 meseci
Do skoro si morao da dostaviš izvode iz katastra, itd. Sada je to promenjeno, i oni direktno mogu da vide sve informacije koje im trebaju.
Konkretno, oni proveravaju da li ta osoba koja ti je napisala ugovor, ista osoba na koju je stan registrovan, tj da li je vlasnik.

Tvoj poslodavac vrlo verovatno ima već dovoljno iskustva sa tim. Ako je njihov stan, ne bi trebalo da bude problema.
Za više informacija pitaj u ambasadi, ljudi kulturno odgovore sve što te zanima.

Broj slobodnog radnog mesta je verovatno nešto kao broj radno mesta na birou, pod kojim se vodi oglas za posao.
Sve informacije ti je verovatno već poslao.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Leptir3
Ana Anic
Novi Sad

Član broj: 333992
Poruke: 2
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike01.07.2016. u 14:09 - pre 94 meseci
Poštovani forumaši. Suprug pregovara sa jednom firmom u Pragu sa .Net developer poziciju, ima skoro 4 godine iskustva. Firma je strana i u začetkui ima perspektivu da se proširi. Nama je problem da definišemo konačnu cifru za koju bi on pristao da pređe kod njih. Ovde gde trenutno radi, sa bonusima i prekovremenim radom ima nešto preko 1000e neto, koliki je ekvivalent toj plati i nivou znanja plata developera u Pragu? Ne bismo voleli da se preteramo i kažemo premalo ili previše. Imamo malo dete, dakle njegova plata bi dok se i ja ne zaposlim tamo bila naš jedini izvor prihoda. Molim vas pomozite, koliko je dovoljno za solidan zivot tamo, da ne oskudevamo u osnovnim potrebama. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
87.116.191.*



+638 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike01.07.2016. u 22:26 - pre 94 meseci
Ono sto sam ja gledao za Brno, treba nekih 10,000 kruna za stan sa troskovima. Za neki veci i bolji stan, i za dvoje mozes da racunas na 15000. Za hranu za oboje nekih 10000 kruna, mozda nesto preko ako bas trosite. Za dete pojma nemam.
 
Odgovor na temu

Sondaa
Network engineer

Član broj: 334024
Poruke: 15



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike05.07.2016. u 07:26 - pre 94 meseci
Pozdrav,

naisao sam na ovaj forum i vidim da ima dosta informacija o prelasku u Cesku, pa bih trebao nekoliko savjeta sta i kako da uradim. Dobio sam ponudu iz Praga za posao Network engineer , prosao nekoliko intervjua sto telefonskih, sto preko skype i na kraju su mi ponudili posao. Za nekoliko dana poslace mi i zvanican ugovor da potpisem, ali radnu dozvolu moram sam da ganjam. E sada , moje pitanje je da li mogu preko ambasade sve da zavrsim, odnosno predam potrebne papire, ili mi je bolja opcija angazirati agenciju koja bi to uradila za mene ?

Hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
..9-203.staticip.rima-tde.net.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike05.07.2016. u 09:37 - pre 94 meseci
Prvo da kazem da kucam sa telefona izvinjavam se na greskama i ako budem suvise kratak.

@Leptir3
Ako ti je muz dobar u svom poslu ne bi smelo ispod 70-75k da bude to je taman oko 50-53k neto ili malo ispod 2ke
To je kao prva plata a dalje zavisi ako ima specificne vestine i koliko vam je bitno da odete. Ja sam strogo zagovornik idite pa sledeci posao za godinu dve ce imati vecu platu a kao sto kazes mozes i ti da se zaposlis. Ako nisi znala ti automatski po principu spajanja familije imas pravo da radis ali dok ne radis i za tebe i za dete mora da se plati zdravstveno koje nije jeftino nekad je bilo oko 800e godisnje.

14-15.000kc je stan u Pragu sa troskovima sa spavacom plus dnevna sa kuhinjom. Klopa racunaj u rangu Srbije ali ako si stedljiva i planiras moze i jeftinije/kvalitetnine.


@Sondaa
Najbolje agencija jer ne mozes sve sam postoje stvari koje moraju u da se urade u ceskom birou koja ce agencija uraditi za firmu ako pristanu da im daju punomoc. Ja ponovo ponavljam agencija IBS je meni radila nekoliko puta sve sjajno odradjeno.



Oboma ako vam trebaju komentari za pojedinacne firme recite pa ako smo culi nesto javicemo ima i firmi koje su dibidis :)
 
Odgovor na temu

Sondaa
Network engineer

Član broj: 334024
Poruke: 15



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike05.07.2016. u 10:51 - pre 94 meseci
Branko hvala ti mnogo na brzom odgovoru prije svega, kao i na preporuci za agenciju. Idemo preko agencije, jer drugacije ne mogu, jasno su mi dali do znanja da moram sve sam da zavrsim, nadam se da im punomoc nece biti problem poslati. U pitanju je Amazon, otvaraju ili su vec otvorili veliki centar za podrsku u Pragu - Dobroviz. Imaju vremena da cekaju, tako da ostavlja prostora da se dokumenti zavrse na vrijeme. Cekam sada ugovor pa cu kontaktirati IBS da vidim sta je njima potrebno od dokumenata kako bi poslao sve na vrijeme.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
..9-203.staticip.rima-tde.net.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike05.07.2016. u 11:44 - pre 94 meseci
Amazon globalno je poznat kao gonic robova :) nemam neke posebne detalje za Prasku filijalu. Dobio sam tamo posao pre tipa godinu i po ali je slaba bila ponuda pa se nismo dogovorili.
Imaju mogucnost da ti daju sign on bonus za neke troskove ne znam da li ste zavrsili pregovore ali opet nemoj insistirati.

Dovrovic je iza aerodroma i mislim da bez kola neces moci ili ce biti potpuno samoubistvo ali mozes jeftiniji stan da nadjes na zapad oj strani koja nije posebno popularna zbog udaljenosti od grada ali nije ni nesto losa cak ima i jedan jako lep park sa par manjih jezera.

Da li ti je posao za interni IT za odrzavanje distribution centara ili vezan za data center jer bilo je glasina da ce da prave u CZ neke DCove?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
87.116.191.*



+638 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike05.07.2016. u 12:29 - pre 94 meseci
@Sondaa

Ma teraj ih da ti rese oni sve sto treba od dokumentacije. Od njih ti treba "accomodation documents", sto je ugovor o zakupu stana (ne mozes da predas za karticu bez ovoga) i ugovor o radu - valjda nisam zaboravio nesto. Kad ti posalju ovo posalju ti i punomocje (power of attorney) koje potpises.

Dozvola za rad i boravisna dozvola je objedinjeni dokument koji se zove "employee card". Za ovu karticu predajes u ambasadi i ceka se do 60 dana. Dokumenti koji su potrebni su :

-- pasos
-- sudski prevod diplome i uverenja iz MUP-a na Ceski (nostrifikacija diplome nije potrebna)
-- 2 slike kao za pasos ne starije od 6 meseci
-- Taksa u visini od 37 evra koju placas pri predaji dokumenata
-- Popunjen obrazac za aplikaciju, koji imas ovde:

http://www.mvcr.cz/mvcren/arti...rements-application-forms.aspx

-- Punomocje (to je power of attorney koji ti posalju oni - ako ti oni resavaju papire)
-- Ugovor, ili predugovor, o radu (koji ti posalju oni)
-- Papiri o zakupu stana

Ovo poslednje je najgora stavka zbog toga sto ne mozes da rentiras stan ako nemas boravisnu dozvolu, a za dozvolu ne mozes da apliciras bez zakupljenog stana. Zato potpisujes punomocje i oni zakupljuju stan u tvoje ime koji koristis pri prijavljivanju. Kada dobijes papire, nalazis drugi stan, pravis nova dokumenta i predajes u imigracionom. Mozes da zivis 30 dana na drugoj adresi.

Ono bih ja mogao da ti pomognem je da pitam nesto ove Manpower-a, ako ti treba nesto.

poz
 
Odgovor na temu

Sondaa
Network engineer

Član broj: 334024
Poruke: 15



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike05.07.2016. u 13:10 - pre 94 meseci
@Branko

U pitanju je interni IT (odrzavanje distribution centra). Ponudili su mi reloacation package za prvu godinu, tako da nije lose sve u svemu :)
Gledao sam na mapi da je Dobroviz dosta daleko , negdje van Praga, znaci dobro rjesenje bi bilo naci stan na zapadnoj strani ?


@Aleksandar

Znaci ne mogu bez ugovora o zakupu stana ni predati za karticu ? Pitati cu ih da li mogu da dobijem od njih accomodation documents, i da mi pomognu u tome, ali nesto sam skeptican jer su mi rekli da moram sve sam rijesiti, od njih sam dobio preporuku za bezrealitky.cz da pogledam stanove.


Hvala Vam mnogo na pomoci, stvarno ste super, sada mi je mnogo jasnije. Ostaje mi da ih pitam za pomoc u rentanju stana ako se predomisle da pomognu, a ako ne traziti cemo drugu soluciju. Poslije toga rjesavamo papire za employee card
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
87.116.191.*



+638 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike05.07.2016. u 15:44 - pre 94 meseci
Citat:
Znaci ne mogu bez ugovora o zakupu stana ni predati za karticu ?


Upravo tako.

Ali da bi uzeo stan treba ti boravisna dozvola. Osim toga onaj ko ti izdaje stan mora stvarno da bude vlasnik stana tj. u njihovom katastru mora zaista ta osoba da bude upisana kao vlasnik imovine, i pokazujes zasebnim dokumentom koji se zove "vypis z katastru nemovitosti". Ugovor mora da bude potpisan od strane svih vlasnika, i sto je jos gore mora da bude overen sudski tj. mora da bude potpisan u prisustvu notara. E da, i ugovor mora da bude validan na ono vreme na koliko apliciras za karticu.

Ovo je info iz prve ruke :). Pitaj slobodno sta god te zanima, i ja sam smarao druge, mada sam imao pomoc firme oko svega. To i Amazon treba da omoguci tebi, a ne da pustaju tako da se sam maltretiras. Jednostavno je nemoguce sam uraditi sve.

Citat:
nesto sam skeptican jer su mi rekli da moram sve sam rijesiti, od njih sam dobio preporuku za bezrealitky.cz da pogledam stanove


Ne bavi se sam Amazon time, oni treba da angazuju firmu koje se bave iskljucive time, kao sto je Manpower. Ovo za bezrealitky.cz je u redu, ali ne mozes bez kartice.

Citat:
Ostaje mi da ih pitam za pomoc u rentanju stana ako se predomisle da pomognu, a ako ne traziti cemo drugu soluciju



Aj ovako, posalji na [email protected] mejl. Reci im da imas ugovor i koliko bi te kostalo da ti srede ostalo. Mislim da bi to proslo bez vecih problema.
 
Odgovor na temu

Sondaa
Network engineer

Član broj: 334024
Poruke: 15



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike05.07.2016. u 17:21 - pre 94 meseci
Sada mi je mnogo jasnije, odnosno crystal clear :) Ovih dana kada posalju ugovor odmah saljem mail, i ako mogu da zavrse za boravak, biti ce odlicno da zavrsimo taj dio. Poslije slijedi priprema dokumenata, ovjere, prevodi i ostalo. Idemo jedno po jedno :)

Hvala mnogo zaista, gdje zakoci ja se javljam sa pitanjima :)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
..9-203.staticip.rima-tde.net.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike05.07.2016. u 17:54 - pre 94 meseci
ne znam kako je sad ali nekad nije morao ugovor a mislim da ne mora ni sada za stan. Postoji dokument koji se zove doklad o pronajmu bytu ili tako nesto koji je takodje pravosnazni dokument zena i ja ga vise puta koristili kao papir za produzavanje vize. Vlasnik stana ode u postu/checkpoiny101 i oni pogledaju katastar i njegove/njene dokumente i pecatiraju tj overe da je to tacno i to traje u posti 5-10min i kost 100kc ili oko 4e
 
Odgovor na temu

Sondaa
Network engineer

Član broj: 334024
Poruke: 15



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike05.07.2016. u 18:14 - pre 94 meseci
Hvala Branko , pokusati cu preko Manpower , kontakt na mail sto je Aleksandar postavio pa ako tu bude nekih problema idemo na ovu opciju sto si spomenuo. Kaze "siri" da ne bi trebalo biti problema :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
87.116.191.*



+638 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike05.07.2016. u 23:53 - pre 94 meseci
Branko, moguce. Ovde ima detaljno:

http://www.mvcr.cz/mvcren/arti...ts-proof-of-accommodation.aspx

pa kome treba neka se posveti malo :). Meni je vec dosta :).

@Sondaa

Ako imas ugovor agencije mogu da organizuju smestaj bez problema.
 
Odgovor na temu

brajo

Član broj: 55797
Poruke: 153
*.net.upcbroadband.cz.



+1 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike06.07.2016. u 00:01 - pre 94 meseci
Citat:
ne znam kako je sad ali nekad nije morao ugovor a mislim da ne mora ni sada za stan. Postoji dokument koji se zove doklad o pronajmu bytu ili tako nesto koji je takodje pravosnazni dokument zena i ja ga vise puta koristili kao papir za produzavanje vize. Vlasnik stana ode u postu/checkpoiny101 i oni pogledaju katastar i njegove/njene dokumente i pecatiraju tj overe da je to tacno i to traje u posti 5-10min i kost 100kc ili oko 4e



Tako je i sada.
 
Odgovor na temu

Leptir3
Ana Anic
Novi Sad

Član broj: 333992
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike06.07.2016. u 14:36 - pre 94 meseci
@Aleksandar Đokić Hvala na odgovoru, ali trenutno je aktuelan Prag, videćemo šta će biti na kraju.

@Branko Santo Od vremena kad sam pisala na forumu firma koja je tada bila aktuelna (Epam) se povukla od pregovora sa suprugom. Prvo da kažem, muž jeste dobar u svom poslu, preko 3 godine je u istoj firmi i poslodavac je baš zadovoljan, ali on je završio hardver smer, pa ima problem kada je potrebno da konkretnije objašnjava neke teorijske pojmove u programiranju, nema to formalno znanje koje bi verujem stekao da je studirao softwer. Verujem da je to mogući razlog zašto nije prošao dalje, ali možda je uticao i finansijski aspekt. Eto, recimo kada je pregovarao o plati u toj firmi, rekli su mu da razmisli još jednom kada je rekao 1500 eura neto početna, kao u prevodu, mnogo je..
Ali sada je aktuelna druga firma NCR, pa ga tamo čeka verujem slična situacija.. Ali nadam se da će biti nekih konkretnih testova i zadataka, pa će možda i imati šansu.
Zna li neko nešto o NCR-u?
Problem je što svi mi koji živimo u Srbiju i hoćemo da dođemo, evo recimo u Češku, ne znamo zaista kakva je situacija na tržištu tamo, i već vidim kako se poslodavci, tj. njihovi menadzeri služe raznim sredstvima da spuste cenu rada. Pa se nameće sledeće pitanje, vredi li se spustiti niže po pitanju plate, samo zbog ukazane šanse da odeš iz zemlje..

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: << < .. 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76

[ Pregleda: 468061 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.