Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Češka traži kvalifikovane strane radnike

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 469089 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike10.02.2013. u 15:28 - pre 136 meseci
Moje vidjenje sa druge teme ako se neko ne bavi racunarima i sta je potrebno:

Citat:
Mesec 1: Samostalno ucenje ~200-250 sati
Mesec 2: Osnovni kurs i/ili samostalno ucenje ~200-250 sati
Mesec 3: Postoji mogucnost da tu mozda mozes da pohvatas neki ozbiljniji kurs ili da pocnes da radis na direktnom projektu ili da nadjes nekog kome ces da se okacis da ucis.
Meseci 4-6: Dobrovoljni rad za odredjenu kompaniju
Meseci 7-12: Jeftini rad za odredjenu kompaniju
Meseci 13-24: Pristojno placen rad za odredjenu kompaniju i krajem ovog perioda pocetak slanja CVja preko


A ovde imas jos nesto informacija.
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike10.02.2013. u 15:59 - pre 136 meseci
Koencidencija, dok sam ti slala poruku stigao je tvoj odgovor.Imaću sve ovo u vidu i iščitaću sve.Pozdrav :)
 
Odgovor na temu

deadl0ck
Belgrade, Serbia

Član broj: 303275
Poruke: 18
147.91.246.*



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike11.02.2013. u 10:21 - pre 136 meseci
postaviću vam jedno bezveze, ali direktno pitanje. :)

ko je po vama bolji poslodavac u Brnu:

AT&T ili IBM?

trenutno obe kompanije imaju nekoliko Tier 2 pozicija iz oblasti networkinga, a ja sam već duže vreme zainteresovan da se preselim u CZ i otpočnem karijeru u nekoj ozbiljnijoj multinacionalnoj kompaniji njihovog kalibra.

znam da je moje pitanje glupo, ali ono što mene zanima jeste kako su se ove kompanije pokazale poslednjih godina u sledećim stvarima:

1. pregovori o poslu / cela procedura: tehnički intervju i intervju sa HR ljudima / ugovor / plata / bonusi ...

2. opšti uslovi rada: radni prostor i atmosfera / rad u smenama i noćni rad / mogućnost da se uzme slobodan dan, bolovanje... da se iskoristi predviđeni odmor.

3. dodatna obuka i sertifikacija (ovo mi je jako bitno)

4. mogućnost da se napreduje unutar kompanije (U Češkoj ili gde god na ovoj planeti)


Ne očekujem konkretan odgovor, jer znam da mnogo toga zavisi i od samog kandidata, njegovih kvalifikacija i sposobnosti da izvuče što bolju poziciju za sebe... zanimaju me vaša lična iskustva i iskustva ljudi koje poznajete....

Moj profil ukratko: imam 25 godina, skoro 2 godine radnog iskustva u IT-u. Fakultet iz oblasti IT-a plus Cisco sertifikati CCNA, CCNA security (CCNP u pripremi). Nikad nisam radio kao support engineer, ali mislim da uz kratku i adekvatnu obuku mogu da pojedem Tier 2 poziciju za doručak :) Subjektivna projekcija: ako uslovi dozvole, CCIE do 30. godine.

Finalno pitanje: šta očekivati, i kako se postaviti?

Hvala. :)



 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike11.02.2013. u 11:06 - pre 136 meseci
Pitanje uopste nije bezveze :)

AT&T vs IBM

Pregovori i mogucnost boksovanja plate:
Ovo je sad istorijska prica :) Kada je AT&T u Brnu nastajao on je u stvari nastao iz dela IBM-a koji se bavio mrezama. IBM je to prodao jer im to nije primarno zanimanja. Ove dve firme nikad nisu bile u ljubavi i tokom godina je prekipelo tako da IBM ponovo osposobljava networking timove. Jure pecaju i otimaju ljude koje mogu da nadju na trzistu i (ne znajuci cifre) prica se da u ovom trenutku nude malo jacu platu od AT&T.

Uslovi rada:
Nisam radio u IBM tako da ne mogu da pricam direktno ali ono sto znam jeste da nemaju vaucere (50e mesecno razlika) i da je malo losija organizacija tj. ima vise hvataca krivina sto i ne mora obavezno da bude lose ako hoces puno da ucis samostalno. Menadzment i kod jednih i kod drugih je uglavnom sastavljen od Ceha mada u IBM zbog velicine se dosta "ostalih" provuklo. Od menadzera ima potpunih dijabola do genijalaca sa kojima ti je milina da radis. Za probijanje bih rekao da je mozda IBM bolji po pitanju toga da dosta ljudi konstantno odlazi pa ima upraznjenih mesta dok u AT&T bih rekao da se malo manje bezi ali onda je i posao stabilniji jer ne moras non stop nekog da obucavas.

Obuka i sertifikacija:
Interni kursevi i placeno nekoliko ispita za sertifikate. U principu moraces da ucis sam i kod jednih i kod drugih. :)

Napredovanje bih vezao direktno za prelazak u drugu firmu jer je tesko naplatiti se i u IBM i u AT&T ako napredujes brze od proseka mada tipa za par godina da dobijes treci nivo isplati se ostati za CV jos malo da se popravi ali to je bas po pitanju zelja osobe.

Ako si dobro savladao CCNA i CCNA Security i to stvarno znas i jos malo se pokazes sa protokolima OSPF mahom ne bi trebalo da bude problema da dobijes 2nd level. Plate su diskutabilne, kao samac vec sa 1.000e neto (32.000kc bruto) mozes fino da zivis i da gradis dalje. Mislim da ce ti plata ponudjena biti negde 35-40.000 mada ni 45 ne bi iznenadilo zavisi kako se prodas i kakav ti je CV.
 
Odgovor na temu

deadl0ck
Belgrade, Serbia

Član broj: 303275
Poruke: 18
147.91.246.*



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike11.02.2013. u 11:54 - pre 136 meseci
CCNA i CCNA sec znam solidno, imam na desetine, ako ne i stotine, sati provedenih u labu sa opremom, a igrom slučaja OSPF mi je weapon of choice :D intervjua, a i samog posla se ne bojim.

sa distance i AT&T i IBM mi deluju dosta slično što se uslova rada tiče... oduvek sam sebe video u AT&T-u, ali u zadnje vreme vidim da ovi iz IBM-a zapošljavaju na veliko. :) znam da plate nisu odlične (u obe firme) ali su za mene ok s obzirom da sam nov u industriji i željan sam posla i učenja. Spreman sam da par godina radim za manju platu, ali u firmi sa reputacijom, ne bih li posle toga sa nabudženim CV-em pucao na veće zverke. :)

kad sam sve ovo rekao, smatram da IBM zvuči primamljivije (čak i moja keva zna šta je IBM :)... ali mislim da ne bi bilo loše da konkurišem i kod jednih i kod drugih... pa ko da više.

mala digresija: na koje vaučere misliš? jel to ono za obroke? kako to uopšte funkcioniše i jel valja šta? da li to treba smatrati bitnom stavkom? :D
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.net.upcbroadband.cz.



+69 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike12.02.2013. u 18:05 - pre 136 meseci
Vaučer za hranu ti vredi od 50-70 kruna, zavisno od firme, može i više, i obično zaposleni daje npr 30 kruna, firma 40.
Dobiješ ih onoliko koliko radnih dana ima u mesecu, možeš ih iskoristiti čak i za kupovinu narminica, mada su namenjeni da ručak.
Nije neka preterano bitna stavka, a i nije sigurno da će tu biti zauvek.
U IBM-u su ih ukinuli zbog krize, dok npr IBM Prag i dalje ima vaučere, samo su hteli da uštede, pomnožiš 40 kruna sa 3500 zaposlenih, lepa cifra.

Slobodno konkuriši u obe firme, ako želiš, moguće je da te preporučim za neki od poslova u IBM, ako ništa, bar je sigurno da će ti pogledati biografiju.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike13.02.2013. u 07:21 - pre 136 meseci
U AT&T ces dobiti za svaki radni dan vaucer od 90kc (3.6e) od kojeg ce ti biti odbijeno 30kc (1.2e) sa plate.
20x2.4 = 48e bonusa na vaucere. Nije ne znam sta ali nije ni za bacanje.

Sto kaze Fade posalji i kod jednih i kod drugih nije frka :)
 
Odgovor na temu

deadl0ck
Belgrade, Serbia

Član broj: 303275
Poruke: 18
*.adsl.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike13.02.2013. u 10:58 - pre 136 meseci
ok ljudi , hvala vam puno... :) odluka pada uskoro!

što se samog apliciranja tiče, koliko ja shvatam za IBM ide preko onog njihovog portala, a za HR u AT&T je zadužena izvesna Jana Adamcova...

još nešto.. da li samim tim što apliciram direktno kod njih gubim pravo na relocation package koji se najčešće dobija kad te zaposle preko agencije?
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike13.02.2013. u 12:30 - pre 136 meseci
Isuse nikako preko Jane!!!!!!!!!! Nju bi trebalo odstreliti, greota vazduha koji dise.

Nadji na LinkedIn devojku zove se Zdenka Bohunicka ona valjano radi svoj posao.

Da mislim da ako ides direkt nemas relocation.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike13.02.2013. u 13:32 - pre 136 meseci
za IBM relocation package dobijas ako zivis vise od 50 km od mesta gde se firma nalazi, ali dobija se tek uz drugu platu. pre je bilo u 2 dela, sad ne znam kako je.

računaj da će ti trebati oko 1000 eura za prvi meseci, dok se ne snađeš, može biti i malo manje ako npr prvi mesec provedeš u nekoj spavaoni dok ne nađeš stan, što je obično oko 200 eura mesečno.

Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike21.02.2013. u 08:48 - pre 136 meseci
Posao je za outsourcera koji radi za velikog internacionalnog klijenta. Posao je izuzetno ozbiljan i zahtevan. Receno mi je da su voljni da rade papire za pravog kandidata.


http://okin.jobs.cz/lang/53285...ww.okin.eu&rps=186&ep=


Citat:
SUMMARY JOB DESCRIPTION
Department: Global Engineering Solutions EMEA
Global Engineering Solutions (GES) is the technical design authority (TDA) for managed customer networks. GES owns the customer’s network architecture and is responsible for the implementation of all design-impacting changes, architecture reviews, capacity management, problem management, etc. for the customer. The technical scope of GES includes LAN and WAN engineering, IP Services (DNS, DHCP) engineering, IP Telephony, Wi-Fi and various other network-based technologies.

RESPONSIBILITIES
It is the responsibility of this candidate to:
• Work with customer technical teams to provide solutions for customers' internetworking communications requirements
• Investigate, design, plan, and implement physical and logical communications networks (WAN, LAN, data centre, IPT, etc.)
• Prepare documentation to define and illustrate network design solutions
• Prepare work orders containing instructions to be used by technicians to configure network hardware and software
• Perform router/switch network hardware/software upgrades in cooperation with field engineers
• Perform router/switch installation/removal where required in cooperation with field engineers
• Provide IP Routing Strategy - Routing Protocol Development (IGRP, EIGRP, OSPF, Etc.)
• Provide IP Addressing Strategy - NAT, Re-Addressing
• Perform WAN - IP Routed Network Integration
• Provide fourth level of operational support for customer networks in the Incident and Problem Management process

ACADEMIC / EXPERIENCE/ SKILLS REQUIRED
MUST BE
• English language – fluent (B2/C1) – everyday communication.
• Minimum 5 years of relevant experience in implementation of large-scale customer networks.
• Very good knowledge of Cisco IOS is essential.
• Technical knowledge and experience at CCNP or similar level.
• Very good understanding of TCP/IP stack and contemporary Layer 2/Layer 3 technologies like Ethernet, MPLS, MPLS VPNs, IPSec VPNs.
• Very good knowledge of routing protocols - BGP, OSPF, EIGRP.
• Good knowledge of LAN protocols – STP, VTP.
• Basic knowledge of business processes (e.g. ITIL, Project Management) and the impact thereof on the technical environment.
• Flexible work-attitude, willing to work at irregular hours when required.
• To be a good team player and able to cooperate with the customer on technical project-related issues.
• Ability to work autonomously without any supervision.
• Self motivated person.
• Excellent problem solving skills.
• Attention to details with ability to change direction as needed.
• Good communications skills.
• Ability to take responsibility for your work.

NICE TO HAVE
• Bachelors Degree in Engineering or Technology – preferable
• Knowledge of Juniper technologies - SRX, J-series, M-series, EX-series, JunOS.
• Advanced knowledge of WLAN designs and implementation.
• Knowledge of Riverbed technologies.
• Basic scripting capabilities - Shell/Perl, expect, etc.
• Proficiency in other major languages

 
Odgovor na temu

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
*.emea.ibm.com.



+25 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike15.04.2013. u 11:49 - pre 134 meseci
Jel moze neko iz Praga da prokomentarise ovo:

http://www.numbeo.com/cost-of-...mp;city1=Brno&city2=Prague


Interesuje me koliko je realno, a mislim da ce koristiti svima
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike15.04.2013. u 12:08 - pre 134 meseci
Drugar koji te deo toga zanima :)

Ja ne verujem da trosim nesto puno vise para u Pragu nego u Brnu. Radim u centru i tu u ovim pristojnim restoranima dnevni meni supa + glavno jelo + baksis 140-150kc. Mozes u losiji da ides gde ce supa + glavno jelo bez baksisa izadji 100kc ali mislim da na mesecnom nivou nije neka razlika.

Stan placam 14.500kc 2kk 55m2 sa troskovima i garazom u Praha 5 (Stodulky) 7-8min od metroa + 22min do centra. Pokazna je 550k kad izvadis onu dugorocnu a moze i manje ako kupis na duzi period (3-12 meseci).

Kafana ima naravno jako skupih ali imas i pristojno jeftinih ali to je uvek diskutabilno ko sta voli.

 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike18.04.2013. u 21:57 - pre 134 meseci
Da li neko može da mi preporuči sudskog tumača za češki u Beogradu? Spisak u Palati pravde sadrži telefone koji su nepostojeći(?) Ko zna kad su promenjeni... Treba da prevedem papire za Ambasadu.Svaki savet dobrodošao. Pozdrav :)
 
Odgovor na temu

moca_ns
Physical Design Engineer, s3group
Praha

Član broj: 74368
Poruke: 64
109.75.149.*

ICQ: 58340352


+1 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike18.04.2013. u 22:21 - pre 134 meseci
063/770-76-35
Toplicin Venac 14, ulica u blizini Brankovog mosta

Ime gospodina trenutno ne mogu da nadjem, ali snaci ces se vec.:)
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike19.04.2013. u 07:26 - pre 134 meseci
Hvala Moco.
 
Odgovor na temu

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
87.116.153.*



+159 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike30.04.2013. u 17:00 - pre 133 meseci
Koliko Vam je trebalo vremena da dobijete radnu dozvolu/vozu prvi put?
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike01.05.2013. u 06:27 - pre 133 meseci
Radna dozvola oko 4 nedelje cekanja (sad je uobicajeno 6 u Brnu 9-10 u Pragu)
Viza 10ak + nedelja ne secam se tacno.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.net.upcbroadband.cz.



+69 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike02.05.2013. u 10:13 - pre 133 meseci
Kad ti odobre radnu dozvolu, možeš tražiti vizu na 3 meseca, i raditi sa njom, tako su preporučivali i zaposleni u ambasadi, u slučaju da ti je poslodavac nestrpljiv. Posle 3 meseca se vratiš i samo pokupiš onu na godinu.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike03.05.2013. u 10:30 - pre 133 meseci
http://www.reuters.com/article...on-czech-idUSBRE93P0OY20130426

Citat:
Amazon.com Inc plans to build a 100,000-sqm logistics center in the Czech Republic, daily E15 reported, citing several unnamed sources familiar with the company's plans.

It said the U.S. online seller picked the Czech Republic over neighboring Poland.

The shipping site should create at least 1,000 new jobs in the central European country and Amazon had plans to launch its operation by the autumn, the paper also said.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 469089 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.