Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Češka traži kvalifikovane strane radnike

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 469605 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.net.upcbroadband.cz.



+69 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike21.06.2012. u 17:14 - pre 144 meseci
Hoćeš reći da ja treba da podnesem zahtev bez nostrifikovane diplome, dobijem radnu dozvolu na 6 meseci maksimum, i onda im odnesem nostrifikovanu diplomu da bi mi to produžili, i onda opet moram da čekam na produženje, i menjanje datuma radne dozvole? Ne vidim logiku o tvom odgovoru.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike21.06.2012. u 20:25 - pre 144 meseci
Do donosenja te poslednje odluke o nostrifikaciji i za produzenje moglo je da se podnese za radnu dozvolu bez nostrifikacije ali da se donese unutar 3 meseca. Racunam da je ista situacija i sada sa produzecima.
 
Odgovor na temu

moca_ns
Physical Design Engineer, s3group
Praha

Član broj: 74368
Poruke: 64
109.75.149.*

ICQ: 58340352


+1 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike21.06.2012. u 20:30 - pre 144 meseci
Fade, izgleda da je i meni tvoj post bio prilicno nelogican.

Mislim da ne bi trebali zbunjivati ljude koji sami za sebe rade radne dozvole/vize.

Napisao si:
"U slučaju da se uz zahtev za produžetak radne dozvole ne podnese i kopija nostrifikovane diplome, dozvola se izdaje na maksimum 6 meseci, posle toga se neće produžavati ako se uslovi ne ispune.

Koliko sam shvatio isti uslovi kao i kada se prvi put podnosi zahtev za dobijanje."

Iz ovoga sto si napisao je ispalo da onaj ko MORA da uradi produzenje radne dozvole na 6 meseci jer jos NEMA nostrifikovanu diplomu, ce pri NAREDNOM produzavanju radne dozvole morati ponovo da prodje ispunjavanje svih uslova kao i kada se prvi put podnosi zahtev za dobijanje radne dozvole.
Ispravi me ako sam pogresno razumeo.
Pri podnosenju zahteva za dobijanje radne dozvole je potrebno uraditi prijavljivanje pozicije i dobijanje odobrenja od drugog ureda za zaposljavanje da je situacija na trzistu rada takva da postoje uslovi za zaposljavanje odredjenog stranca.
To pri produzavanju radne dozvole nije trebalo, niti treba od sada koliko ja znam.
Ako ti imas druge informacije podeli sa nama.


Sto se tice ovoga:
"Hoćeš reći da ja treba da podnesem zahtev bez nostrifikovane diplome, dobijem radnu dozvolu na 6 meseci maksimum, i onda im odnesem nostrifikovanu diplomu da bi mi to produžili, i onda opet moram da čekam na produženje, i menjanje datuma radne dozvole? Ne vidim logiku o tvom odgovoru."

Ne trebas da podneses zahtev bez nostrifikovane diplome ako ne moras. A sta cemo ako moras? Ako ti dozvola istice a jos nemas nostrifikaciju? O tom slucaju smo cini mi se pisali.

 
Odgovor na temu

moca_ns
Physical Design Engineer, s3group
Praha

Član broj: 74368
Poruke: 64
109.75.149.*

ICQ: 58340352


+1 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike21.06.2012. u 20:38 - pre 144 meseci
Branko, koliko ja znam moglo je ali onda je slucaj kao sto je fade napisao, dobijas je maksimalno na 6 meseci i moras je dostaviti pri narednom produzenju.
Ali bez ikakvih drugih uslova.:)
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike22.06.2012. u 07:32 - pre 144 meseci
Sad čitam šta sve treba, i za nas iz Srbije je na neku sreću manje, u slučaju npr srednje škole, prevedena diploma i svedočanstva iz svih srednjih razreda su dovoljni. Dok u slučaju nesretnika koji nisu u ovom krugu od 30-ak zemalja, potrebno je ovo:
1. get a simple copy of original of your diploma
2. notarize this simple copy
3. choose the Authority which can apostille your diploma
http://www.hcch.net/index_en.p...entions.authorities&cid=41
(you can go there or ask somebody of your family to go there instead of you)
4. apostille diploma will be delivered from your country to Brno
5. this document you will give to translate by Czech court translator (the apostille stamp
must be translated also)
6. with this notarized, apostilled and translated diploma you can ask for nostrification

+ the same procedure is valid for transcript of records if university where you
will apply for nostrification will require it

Za neku superlagalizaciju:
1. get a simple copy of original of your diploma
2. notarize this simple copy
3. choose the Authority which can apostille your diploma
http://www.hcch.net/index_en.p...entions.authorities&cid=41
(you can go there or ask somebody of your family to go there instead of you)
4. apostille diploma will be delivered from your country to Brno
5. with this apostille document you need to go (or somebody from your family) to the
Czech embassy in your country to get round stamp which is called superlegalization
6. when you will have all needed stamps on your diploma, document will be delivered to
you to Brno
7. this document you will give to translate by Czech court translator (the apostille +
superlegalization stamp must be translated also)
8. with this notarized, superlegalized and translated diploma you can ask for
nostrification

+ the same procedure is valid for transcript of records if university where you
will apply for nostrification will require it

Tačka 5 mi je omiljena, u mailu je udaren dobar bold. Tačka 8 je isto zanimljiva.

Ne mogu ni da pomislim koliko treba vremena da se sve ovo prikupi.
Da napomenem da je nostrifikacija diplome za srednju školu 1000 czk, uradi se u roku od 30 dana, ako imate sve papire, prevedene naravno.

Ako neko ima dodatnih pitanja, neka mi pošalje na pvt, pošto imamo sastanak u utorak u firmi, gde će da nam daju više informacija, pa mogu pitati za vas.

Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
192.128.3.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike22.06.2012. u 10:39 - pre 144 meseci
Ja sam juce poslao ovoj nasoj iz IBS-a.

Ova Jitka sto kao prevodi u Brnu je spora kao tri puza i ne cita pisana slova tako da smo morali da joj prekucamo sve sto je napisano po svedocanstvima pisano (SVE).
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike22.06.2012. u 11:45 - pre 144 meseci
Imaš ljude iz Srbije koji rade kao sudski tumači u Brnu i prevode dokumenta. Znam i za jednu hrvaticu.

Bolje da mi sačekamo Nikolu, on će sada da se baci u akciju sa tim papirima, a pošto je on komunikativan sa ovim Česima, on će to za nas sve da sazna :)
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
*.emea.ibm.com.



+25 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike26.06.2012. u 07:14 - pre 144 meseci
Bacio sam se odavno, čekam nostrifikaciju još, kad bude gotovo javiću šta je i kako je
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
192.128.3.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike26.06.2012. u 10:06 - pre 144 meseci
Cek pa Srndach je vec nostrifikovao. Nikakva nauka koliko sam ga razumeo cak je na engleskom predao direkt dopunu sa faksa iz Srbije.
Ja sam poslao notarizovane kopije prevoda i kaze mi ova iz IBS nema frke samo je pitala da li mogu da zadrze.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike26.06.2012. u 13:40 - pre 144 meseci
Malopre smo imali sastanak pa su nam fine tete iz HR dale dosta informacija. A i odmor za oči.
Najvažnije je da se ovo radi jednom. Kada im se dostavi jednom notarizovana kopija, neće se više tražiti.

Na pitanje zašto se ovo radi sada, odgovor je bio da pre diplome nisu morale da se notarizuju.
Ja sam prvi put poslao samo kopiju diplome, na ćirilici, tako da ima smisla.

Takođe, ko ima srednju dobija produžetak na godinu, ko ima više obrazovanje produžetak je na 2 godine, ovo naravno utiče i na trajanje vize, koja je pod uslovom da vam ugovor za stan važi do dana isteka radne dozvole, ili kasnije, važi isto koliko i radna dozvola.

Takođe, treba imati u vidu da postoji mogućnost da se ovo ukine, jer se trenutno vrši veoma veliki pritisak na ministarstvo jer je ovo napravilo velike probleme ljudima, a parče papira uopšte ne utiče na to kako oni obavljaju svoj posao.

Pitao sam da li se ove notarizovane diplonme mogu koristiti u drugim zemljama EU, da se ne bi moralo prolaziti kroz isti postupak ponovo, odgovor je da je moguće, ali sve zavisi od zemlje do zemlje, ne postoji bezuslovno priznavanje.




Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
192.128.3.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike27.06.2012. u 08:47 - pre 144 meseci
Mislim da se ne treba zavaravati sa tim ukidanjem zahteva. Nostrifikacija je validan zahtev i jasan i jednostavan proces. To sto trube nasi HR timovi mislim da nema nikakve veze.
 
Odgovor na temu

moca_ns
Physical Design Engineer, s3group
Praha

Član broj: 74368
Poruke: 64
*.s3group.cz.

ICQ: 58340352


+1 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike27.06.2012. u 09:12 - pre 144 meseci
Da li je neko od vas u Brnu zaista dobio radnu dozvolu na 2 godine?
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
192.128.3.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike27.06.2012. u 10:09 - pre 144 meseci
Sacekaj malo da nam se kolega vrati sa godisnjeg on bi trebalo da je u toj semi da dobije na dve godine sa nostrifikacijom.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike27.06.2012. u 12:13 - pre 144 meseci
Citat:
Nostrifikacija je validan zahtev i jasan i jednostavan proces.

Za ljude koji su iz Indije, i od kojih se zahteva da overenu diplomu fakulteta iz Ceske salju u ambasadu Ceske u Indiji, samo da bi im udarili jedan obican pecat na papir, rekao bih da je apsurdan u zahtevima. Da ne spominjem koliko stvari moraju da urade da bi dobili taj nostrifikovani papir koji ce poslati.

Jednostavan je ako si iz Srbije i overavas diplomu srednje skole, svedocanstva+ diploma, overeno i prevedeno, odneses i gotovo. Da ne spominjem kako je glupo gurati ovaj zahtev ljudima koji su vec zaposleni ovde, kao da ce taj papir da promeni nacin na koji neko obavlja posao, i na kvalitet istog.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike27.06.2012. u 19:33 - pre 144 meseci
Pa i pricam kako se odnosi na nas, nesto me ne tangira mnogo kako se odnosi na ostale.
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
193.158.111.*



+168 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike03.07.2012. u 20:37 - pre 143 meseci
Da li je nostrifikacija potrebna za ljude koji imaju EU pasoš, ako su završili škole u YU?
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.07.2012. u 05:56 - pre 143 meseci
Ne koliko ja znam.
Nostrifikacija je potrebna za radnu dozvolu a posto onom ko ima EU papire ne treba radna dozvola onda nece biti ni tog uslova.
 
Odgovor na temu

deadl0ck
Belgrade, Serbia

Član broj: 303275
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.07.2012. u 11:30 - pre 143 meseci
Branko, jel možeš da proveriš tu informaciju? Ja imam EU dokumenta, ali sam mislio da je nostrifikacija neophodna stavka u procesu zapošljavanja. Iskreno, malo sam se ohladio... još uvek čekam da mi ovi sa fakulteta izdaju dodatak diplomi, a i zbog posla nemam baš puno vremena da proučavam sve to. Ako se ispostavi da nostrifikacija nije potrebna, možda vam se pridružim znatno ranije. :)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
192.128.254.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.07.2012. u 12:29 - pre 143 meseci
Kaze mi ova iz odseka za zaposljavanje da ko god ima drzavljanstvo EU ne mora.

"if they have citizenship or permanent residency then there is no problem"

[Ovu poruku je menjao Branko Santo dana 04.07.2012. u 13:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

moca_ns
Physical Design Engineer, s3group
Praha

Član broj: 74368
Poruke: 64
*.3gnet.mts.telekom.rs.

ICQ: 58340352


+1 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike12.07.2012. u 09:42 - pre 143 meseci
Jel neko od vas ko je vec duze vreme u inostranstvu, radio odjavljivanje u MUP-u?
Vidim na sajtu MUP-a da stoji kao "obaveza", prijava boravka u inostranstvu ako je to duze od 3 meseca.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 469605 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.