Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hitno potrebna pomoc ...

[es] :: Java :: Hitno potrebna pomoc ...

[ Pregleda: 2397 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

carlos
Goran Kuzmic
Doboj,RS

Član broj: 10866
Poruke: 28
81.93.74.*



Profil

icon Hitno potrebna pomoc ...23.06.2005. u 11:23 - pre 229 meseci
Pozdrav svima ...
Zelim da ucim javu tacnije potrebno mi je za web programiranje (dreamviewer) i ako moze da me neko uputi sta mi je sve potrebno od programa itd. Takodje bi mi dobro dosao neki koristan sajt gdje mogu skinuti potrebnu dokumentaciju o javi, pisanje skripti u javi za Dreamviewer (ako moze neke primjere) itd.

Vidjeo sam da se pojavljuju neke razlike izmedju "java" i "java scrypt" pa ako neko moze da mi to malo objasni !!!
Posto mi je "poznat" C++ pitanje je: da li mu je blizi PHP ili Java ????
Sto se tice isplativosti (novcane,sta se sve moze njome napisati itd.) u koju kategoriju spada java ????

Izvinjavam se ako je ovo pitanje vec bilo postavljeno, trazio sam ovo pitanje ali nigdje nisam naso neki konkretan odgovor.
 
Odgovor na temu

Skaarj
Novi Sad

Član broj: 21463
Poruke: 365
195.252.100.*



+3 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc ...23.06.2005. u 12:00 - pre 229 meseci
Ako ti treba nesto za klijentsko web programiranje onda je za tebe JavaScript. Za serversku stranu mozes koristiti PHP ili ASP jer su ovde najzastupljeniji tj. najvise hosting provajdera ih podrzava.

Java je mnogo opstiji i ozbiljniji programski jezik i nema nikakve veze sa JavaScriptom (osim slicnog imena).

C++ je objektno orijentisana nadogradnja C-a a Java je objektno orijentisani programski jezik koji ima mnogo slicnosti sa C++.

PHP je imajuci u vidu da je zamisljen kao proceduralni jezik mnogo blizi obicnom C-u mada je najnovija verzija 5 konacno uvela pristojniju podrsku za objektno programiranje.

Sad ti vidi sta ti treba.
 
Odgovor na temu

free_hr

Član broj: 42341
Poruke: 26
195.29.205.*



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc ...24.06.2005. u 12:59 - pre 229 meseci
što se tiče serverske strane i povezivanja različitih sustava (različiti os-evi i hardware) najbolja je java. java ti ima gomilu testiranih i stabilnih komponenti za serverside programiranja koje možeš koristiti. što više, većina tih komponenti ti dolazi sa prihvatljivom licencom (gpl i slične) te cijenom od 0$.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Hitno potrebna pomoc ...

[ Pregleda: 2397 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.