Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Papirologija iz firmi - potrebno par primera

[es] :: Vodič za posao :: Papirologija iz firmi - potrebno par primera

[ Pregleda: 3549 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

techcode
Aleksandar Petrovic
Amsterdam

Član broj: 55455
Poruke: 188
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Papirologija iz firmi - potrebno par primera23.06.2005. u 09:51 - pre 228 meseci
Za neki seminarski mojoj devojci su potrebni primeri papirologije u firmama. Posto je pravila virtuelnu firmu koja se bavi web dizajnom i programiranjem neki primer iz firme koja se bavi bas time bi bio odlican. Ali i iz bilo koje druge firme ce odraditi posao jer joj je potrebno da samo zna formu - kako to otprilike izgleda.

Sta bi sve dobro doslo (templejti istih):
- primer ugovora
- tehnicka specifikacija (programa, sajta, dizajna, usluge, sta vec)
- racun
- aneks ugovora (ako se tako zove dodatak ugovoru kada musterija zeli nesto dodatno)
- radni nalog
- nalog za isporuku (instaliranje, postavljanje na sajt?)

I sta vec sve moze biti korisno.



[Ovu poruku je menjao cicika dana 23.06.2005. u 23:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Papirologija iz firmi - potrebno par primera24.06.2005. u 12:31 - pre 228 meseci
Citat:
Ali i iz bilo koje druge firme ce odraditi posao jer joj je potrebno da samo zna formu - kako to otprilike izgleda.


Ako ne uspes da nadjes javi se, pomoci cu koliko mogu.
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.panet.co.yu.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Papirologija iz firmi - potrebno par primera26.06.2005. u 13:35 - pre 228 meseci
Da li joj je potrebno samo da vidi neke standardne poslovne dokumente ili da upozna konkretan proces poslovanja neke firme? Ako je ovo prvo, to ne bi trebalo da bude problem na Internetu toga ima. Ako je drugi slučaj u pitanju, onda je najbolje da ode u neku firmu i nađe nekoga ko bi joj objasnio šta se i kako tamo radi. Naravno, najbolje ako nekoga zna tamo. Ja sam tako uradio kada sam počinjao svoj seminarski iz projektovanja IS.
Još nešto što može da uradi je da pogleda literaturu ili sajtove koji se bave modelovanjem podataka, bazama podataka ili inf. sistemima, tamo se javljaju primeri sa fakturama, otpremnicama i sličnim posl. dokumentima.
 
Odgovor na temu

techcode
Aleksandar Petrovic
Amsterdam

Član broj: 55455
Poruke: 188
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Papirologija iz firmi - potrebno par primera26.06.2005. u 18:56 - pre 228 meseci
Hm vidis, u principu treba samo ovo prvo. Kazem u principu jer je ona odradila proces poslovanja na osnovu poslovanja firme koja se bavi prodajom racunara - naravno uz prilagodjavanje za firmu koja se bavi web dizajnom.

Tako da su potrebni samo ti standardni formulari - ali bi i celokupan proces poslovanja dobro dosao da bi proverila kako je to odradila.

Mozes li me uputiti na neki sajt ili nesto slicno?

Tamo odakle bi mogli da saznamo proces (strana firma ovde u BG), on je 100% elektronski i prilicno je razlicit od onoga sto njoj treba jer se ista bavi usko specificnim segmentom programiranja - pri cemu oni prave softverske "proizvode" koje prodaju ... tako da to nije to.
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.panet.co.yu.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Papirologija iz firmi - potrebno par primera27.06.2005. u 01:49 - pre 228 meseci
Kao što rekoh, trebalo bi da većina toga postoji na Netu. Progooglajte malo i naći ćete nešto, iskreno, mrzi me da ja to radim umesto vas. Ne znam šta konkretno radi da bih mogao nešto konkretno da ti preporučim. Recimo, u udžbeniku za predmet Baze podataka na FON-u postoje opisi struktura nekih standardnih poslovnih dokumenata – faktura, otpremnica, prijemnica i slično, a što se koristi pri projektovanju inf. sistema, mada ne znam koliko će ti to pomoći. Postoji i nekakva skriptica o radnoj dokumentaciji u
preduzećima, nemam pojma iz koje knjige je izvučena, ali mogu da ti kažem gde da je nabaviš. Pogledaj recimo i IS Pekare,Pracenje zahteva,
Ponude i narudzbenice
, i ostale materijale na:Internet tehnologije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Papirologija iz firmi - potrebno par primera

[ Pregleda: 3549 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.