Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dali je moguce gledati win partcije s linuxa

[es] :: Linux :: dali je moguce gledati win partcije s linuxa

[ Pregleda: 2018 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sheep
John MaliK13
RIJEKA

Član broj: 54459
Poruke: 257
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon dali je moguce gledati win partcije s linuxa20.06.2005. u 10:02 - pre 229 meseci
Tek sam instalirao linux (slackware), početnik sam tako da nemam pojma. Pa molim za pomoć glede moje teme. Još nešto, kako da instaliram drivere za zvučnu karticu, s cd-a, i kako da pokrenem exe datoteku (pita me koji program da koristim da bi otvorio .exe)
Hvala
P.S.

Imam instaliran windows i linux na jednom kompu, ako želim ući u linux moram botat disketu ..., ima li neki jednostavniji način. Npr. da biram dali ću windows ili linux?

[Ovu poruku je menjao sheep dana 20.06.2005. u 12:33 GMT+1]
- Time is our best teacher, but unfortunatly it kill's all of his students! -
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: dali je moguce gledati win partcije s linuxa20.06.2005. u 10:18 - pre 229 meseci
1. Da ti nije malo prerano za slack?
2. Ne mozes koristiti exe fajlove u linuxu bez dodatnih programa, odnosno emulatora (Wine, WineX ...)
3. Koristi pretragu : http://www.elitesecurity.org/tema/6900/0#144190
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: dali je moguce gledati win partcije s linuxa20.06.2005. u 22:24 - pre 229 meseci
U prvom trenutku sam pomislio da te zanima pristupanje windows particiji iz linuxa... No nema veze. Za pokretanje windows aplikacija pod Linuxom digni wine sa adrese http://www.winehq.org/ (11Mb Download)...

Za biranje pri bootu bi trebalo da instaliras neki boot loader. Ja bih ti preporucio grub (dosao sa mojom distribucijom, ali ga obozavam... Ako ikada predjem na Deb, mislim da cu zameniti lilo grubom), ali to podrazumeva i editovanje jednog fajla...

S druge strane, ako koristis KDE, u kontrolnom centru (sekcija system) imas direktno podesavanje za LILO. Pa mozes da probas i tako.
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: dali je moguce gledati win partcije s linuxa20.06.2005. u 22:35 - pre 229 meseci
Sad vidim da te i to zanima... Ok. Nije nikakav problem. Izgleda da to slack ne radi automatski... Ima distribucija koje automatski montiraju Windows file systeme. Mrzi me to da kucam, ali potrebno je da editujes fajl /etc/fstab (prijavi se kao root) i dodas nesto poput ovoga :


Code:
/dev/hda1 /mount/windows vfat defaults

ako je u pitanju windows 9x i prva particija prvog diska

ili

Code:
/dev/hda1 /mount/windows ntfs defaults

ako je u pitanju windows xp i prva particija prvog diska...

imaj na umu da su driveri za ntfs read only. Ako hoces i da pises pod ntfs particijom pogledaj na netu za alat koji se zove "captive ntfs".
 
Odgovor na temu

_str_

Član broj: 53798
Poruke: 878
*.dialup.neobee.net.



+10 Profil

icon Re: dali je moguce gledati win partcije s linuxa21.06.2005. u 01:07 - pre 229 meseci
Citat:
drdrksa: 1. Da ti nije malo prerano za slack?


Sto prerano za slack? Ja se kao pocetnik patio sa nekim drugim distribucijama i vec dve godine slack gura ovj pc bez greske. Em je brz, em stabilan, em je "burazer" sa debianom.
Citat:
sheep:
Imam instaliran windows i linux na jednom kompu, ako želim ući u linux moram botat disketu ..., ima li neki jednostavniji način. Npr. da biram dali ću windows ili linux?
[Ovu poruku je menjao sheep dana 20.06.2005. u 12:33 GMT+1]


Ima, jedno od resenja je lilo. Imas config fajl u /etc/. Kada si instalirao slack imao si jednu opciju za podizanje linux-a, ti si sigurno izabrao podizanje sa diskete. U tvom slucaju je verovatno sigurnije da ponovo pokrenes instalaciju i pravilno izaberes boot sekvencu.
__*__
*___*
 
Odgovor na temu

MMX
Miloš Malović
Platform engineer, Supplyframe
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2423
Poruke: 2105
*.blueisp.co.yu.

Jabber: mmx@elitesecurity.org
ICQ: 98797759
Sajt: www.mmx.rs


+11 Profil

icon Re: dali je moguce gledati win partcije s linuxa21.06.2005. u 12:56 - pre 229 meseci
Kao što drdrksa reče, koristi pretragu - http://www.elitesecurity.org/pretraga
O ovim temama je diskutovano više puta. Da se ne bi ponavljalo ono što je već rečeno toliko puta, zaključavam temu.
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A B A [select] [start]
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: dali je moguce gledati win partcije s linuxa

[ Pregleda: 2018 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.