Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zelim da se povezem na wifi ali neznam da li mogu

[es] :: Wireless :: zelim da se povezem na wifi ali neznam da li mogu

[ Pregleda: 3394 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DArCo

Član broj: 41945
Poruke: 79
*.freeserbia.sezampro.yu.



+4 Profil

icon zelim da se povezem na wifi ali ne znam da li mogu19.06.2005. u 19:25 - pre 228 meseci
Citao sam sve ove postove ali posto se uzivo nikad nisam susreo sa wifi opremom sve mi ovo komfuzno deluje i ne mogu da povezem sta mi sve treba da se povezem na lokalnog provajdera....


Evo postavicu moju situaciju pa ako neko moze da mi kaze dal je moguce da se spojim na wireless mrezu i koja mi konkretno oprema treba(znaci navedite ono sto bi ste vi kupili, mislim na modele kartica antena ili cega vec)....

nalazim se na brdu u okruzenju grada (PO)...znaci nalazim se iznad te antene ili kako se vec zove sto odasilje signal, znaci dosta sam iznad tog predajnika ... udaljen sam vazdusnim putem oko 2 km....imam opticku vidljivost ali znaci napominjem da sam iznad jer ne znam dal je to vazno.....mogu li da se povezem ili postoji neka fizicka prepreka(moj polozaj, velika udaljenost i sl.) i sta mi treba od opreme????? Ici cu ja kod provajdera da pitam u svakom slucaju ali me zanima vase misljenje o mogucnosti i potrebnoj opremi???
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.stcable.co.yu.



+2 Profil

icon Re: zelim da se povezem na wifi ali ne znam da li mogu19.06.2005. u 20:05 - pre 228 meseci
Nazalost kod Wireless nikad nisi siguran. Najbolje bi bilo da pozoves nekoga za opremom da vidi dali imas signal posto kazes da se nalazis iznad antene. Jer antene za Wireless imaju zracenje po principu svetionika. Znaci ako si mnogo iznad moglo bi da se desi da ne budes imao signal, mada neverujem da ce se to desiti posto je ugao zracenja dosta sirok.

A inace za najednostavniju varijantu treba ti:

1. Wireless PCI kartica koju ubodes u racunar - min 25 E (za te pare je najbolji D-link ili pheenet proizvodjac)
2. Kabel od 50 OHM do antene , do 3-5 m moze klasa 200 a 5-10m obavezno klasa 400 (znaci hdf, lmr, belden oznaka) (metar kabla je od 1 E do 2,5 E)
3. Konektori koji idu na kabel , sa one strane koja ide na PCI karticu treba ti RPSMA konektor, a za onu koja ide na antenu treba ti muski N konektor. (150 do 450 din)
4. Antena. E sad za razdaljinu od 2 kilometra bi sasvim lepo radila ova 3d korner antena o kojoj trenutno diskutujemo. Ili kupi neku fabricki pravljenu da je bar oko 15 db. ( oko 25 E pa navise)

Ako je razdaljina od tvog racunara i antene veca od 10 m tada je stvar drugacija...

Uglavnom sve je ovo vec prepricano negde...za detaljnije idi na ... http://www.bgwireless.net/faq/

 
Odgovor na temu

DArCo

Član broj: 41945
Poruke: 79
*.freeserbia.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: zelim da se povezem na wifi ali ne znam da li mogu20.06.2005. u 01:44 - pre 228 meseci
hvala puno na odgovoru!!!
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
212.200.97.*

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: zelim da se povezem na wifi ali ne znam da li mogu20.06.2005. u 10:28 - pre 228 meseci
samo da kazem u ime ljudi sa bgwirelessa jos jednom da oni nisu IPS ! tako da ako se povezujes na nekog provajdera idi pitaj njih ( jer oni i uzimaju novac za to ) tesko da ce ti nko tamo (a mozda i ovde odgovoriti )
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

DArCo

Član broj: 41945
Poruke: 79
*.freeserbia.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: zelim da se povezem na wifi ali ne znam da li mogu21.06.2005. u 01:57 - pre 228 meseci
Ajde dok sam zainteresovan za wifi jos jedno pitanje.....

Dva drugara i ja bi da napravimo mrezu izmedju nas, ako je to moguce i naravno ako nije preskupo....

Jedan od drugog smo na 1,5 km znaci prvi posledni su na nekih 3 km.....nemamo opticku vidljivost zbog kuca izmedju, znaci nista drugo osim kuca ne zaklanja.....dal je moguce nesto izvesti i koliko bi to kostalo??????
 
Odgovor na temu

Strahinja233
NS

Član broj: 28341
Poruke: 94
*.panline.net.

Sajt: saobracaj.net


Profil

icon Re: zelim da se povezem na wifi ali ne znam da li mogu21.06.2005. u 11:55 - pre 228 meseci
Ako nemate opticku vidljivost, tesko. Pogotovo sto i nije toliko mala razdaljina (1.5 km). Mada ne zna covek dok ne proba :)
 
Odgovor na temu

DArCo

Član broj: 41945
Poruke: 79
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: zelim da se povezem na wifi ali ne znam da li mogu07.07.2005. u 16:20 - pre 227 meseci
ajde ako neko zeli da mi pomogne jos jednu opciju da razmotrimo.....pojavio se jos jedan provider u mom kraju i on ima predajnik na 100m od moje kuce sa potpunom optickom vidljivoscu izmedju mene i njega....medjutim kad sam ga pitao gde ima predajnik on mi je rekao da ga ima tu znaci (100m od moje kuce) ali nije rekao da je to predajnik vec ga nazvao nekako drugacije.....nesto kao blic ili bljesak.....sad ja sam shvatio da se signal u stvari od toga samo odbija i da to nije predajnik mada mozda i gresim, ali ako sam u pravu da li je dobro kaciti se na tako neki odbitak od signala....mislim koliko to moze biti kvalitetno i dal se isplati ????? ako neko zna i voljan je da pomogne hvala !!!!!


posto mi je ona prva opcija otpala jer nemam opticku vidljist ova bi trebala da je ok .....ali opet sta znam
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: zelim da se povezem na wifi ali neznam da li mogu

[ Pregleda: 3394 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.