Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?

[ Pregleda: 3713 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nash_a

Član broj: 5017
Poruke: 31
*.217.EUnet.yu.



Profil

icon Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?15.06.2005. u 19:16 - pre 229 meseci
E ovako imam plocu EPOX 8rda+ i to verzija 2.2 a takodje i 2x256 ddr400 KINGSTON koji su radili u dual modu skoro godinu dana ali od pre neki dan ne!!!

Znaci pisti ko blesav i izbacuje gresku C1 sto je greska u memoriji. Izvadim jedan modul radi, vratim ne radi, izvadim sad drugi modul radi, u svakom slucaju rade same a bilo koja kombinacija single ili dual ili bilo koji slot NE RADE zajedno.

Uzmem da testiram memoriju jednu po jednu sa gold memory i rade super. Ali onda primetih da jednu memoriju prikazuje kao DDR 200 i radi na 100mhz, dok drugu vidi kao i pre tj. ddr 400 na 200mhz. I onda ukapiram da nece zajedno jer kao nisu iste tj. ploca ih tako vidi kao razlicite. Tako ja posto je memorija jos u garanciji odneo u servis i kad oni me uveravaju da je potpuno ispravna. Probam problematicni modul kod druga i kao normalno se vidi doduse intel konfiguracija.

E sad pitanje gde je greska i sta ustvari ne radi ploca ili memorija?

HVALA UNAPRED.
 
Odgovor na temu

walper
Banja Luka

Član broj: 23626
Poruke: 301



+1 Profil

icon Re: Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?15.06.2005. u 19:31 - pre 229 meseci
Nisam te dobro razumio , da li ti na tom "losem" modulu prikazuja da radi na 100MHz kad su oba modula stavljena, ili pokazuje i kad je on sam, ali bez obzira ako si ga testirao kod druga i kazes da je ok onda te ploca zeza, imao sam slicnih problama sa par ploca , ali prebacivanjem iste memorije u drugi slot sam rijesio problem, probaj odraditi ciscenje CMOSa, ali da te ne nasjecam prije vremena, EPOX je poznat po losem biosu i cestim crkavanjem.
thermoflux 35KW
 
Odgovor na temu

Nash_a

Član broj: 5017
Poruke: 31
*.31.eunet.yu.



Profil

icon Re: Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?15.06.2005. u 21:00 - pre 229 meseci
Kada su oba stavljena ploca se ne bootuje vec samo pisti odnosno upali se alarm i na post ledu na ploci pise C1 a to je po uputstvu neispravna memorija. Znaci sa obe nema nista samo alarm bez ikakvog paljenja monitora. Kada radi to je samo ako su potpune same, zajedno nikako.

Sada pisem sa "losim" modulom i on radi samo sto nijedan program tipa Everest, Sandra ili Ntune ne moze da procita SPD odnosno njegovu specifikaciju( kada je proizvedena, tip memorije, koje proizveo, itd).

Ako je namestim na "By SPD" dobijem nekakva setovanja potpuno bez veze a inace radi i kad je poteram na 200Mhz samo sto je uvek DDR200 tako pise kada se bootuje.
Kod drugog modula je sve normalno kao i proteklih godinu dana. Inace moduli su identicni tj KINGSTON ValueRam KVR400X64C3A/256 samo sto je bila razlika u tome sto je jedna bila dve nedelje ranije proizvedena ZNACI POTPUNO ISTE.
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?15.06.2005. u 21:53 - pre 229 meseci
upravo to što se tebi nakon godinu dana dogodilo meni se dogodilo nakon mesec ...

posle se lepo sve "spizdilo" tako da mi ni memoriju nije prijavljivao kao 3200 več neke nebulozne vrednosti od 500-600 DDR umesto 3200 DDR !!!

ni druge kekse nije moga pravilno da prepozna...,

nakon nekog vremena ti keksi su "proradili" na drugoj ploči kao normalni !?!?!? ali samo do 333Mhz su radili OK posle su "štekali"

ploča je naravno kao u pravim krimi pričama ponovila isto kao i keksi,...dakle proradila je potpuno OK , kao da se ništa nije dogodilo...

no..no... s tom novom DDR500 A-DATA memorijom kada je tek izašla i bila skupa ko zlatna,...napravila je totalni "drmež" i spalila oba keksa !!! ...

ploča se opet posle nekako vratila iz mrtvih i proradila s drugom memorijom , ali keksi su spaljeni !..

EPOX ...to nisu ploče za ljude koji žele sačuvati živce..., ne znam dal postoji neka firma koja je imala više problema s pločama, računam i Matsonic i Asrock i Jangmin i Jangmun i ostale "brand name" proizvođače...

kupi poštenu ploču dok ti još ne spali i grafu, CPU i dr, kao mojem kolegi u susedstvu !...
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?16.06.2005. u 02:05 - pre 229 meseci
@Nash_a
Nova ploca ima da se kupi za 50 EUR-a. To je jedini logican izlaz iz ovog problema. Staru ili baci u smece ili prodaj nekom neprijatelju za sitne pare pa nek on gubi nerve sa njom. Kraj odgovora na tvoje pitanje.
Citat:
sabrina: napravila je totalni "drmež" i spalila oba keksa !!!

Kod vas svi memorijski modul zovu keks, ili je to neka interna fora? Bilo kako bilo, svidja mi se, od sutra cu i ja tako da ih zovem, javi mi slicne nazive i za ostale komponente ako ih ima.

Citat:

EPOX ...to nisu ploče za ljude koji žele sačuvati živce..., ne znam dal postoji neka firma koja je imala više problema s pločama, računam i Matsonic i Asrock i Jangmin i Jangmun i ostale "brand name" proizvođače...

Tacno je da su Epox-ove ploce medju problematicnijima, samo nemoj ih stavljati u isti kos sa Matsonic-om i Asrock-om. Ja sam svojevremeno prodavao po nekoliko stotina pojedinih modela Matsonic ploca bez ijedne reklamacije, distributeri Asrock ploca se hvale slicnim iskustvima, u tu grupu spadaju i PCChips ploce koje nisu neki sampioni brzine ali niti se kvare niti ima ikakvih problema sa njima. Epox je upravo suprotno od toga - trkacki automobil koji ili ce pobediti na sampionatu ili ce mu stradati motor. Jangmin i Jangmun ne znam sta su.

Izvinjavam se zbog offtopic podataka o drugim proizvodjacima, ali smatram da je bilo neophodno u cilju edukacije neupucenih posetilaca, a kao sto se vidi i pojedinih profesionalaca. Osim toga, moze da sluzi postavljacu pitanja kao orjentir za izbor nove ploce u slucaju da mu je siguran rad vazniji od vrhunskih performansi.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?16.06.2005. u 06:05 - pre 229 meseci
ma to tako bubnemo "keksi" iako znam da nije prava reč ...
..."štapići" ?...navodno se tako zovu

pa ono s trkaćim automobilima je stvarno izgleda tako...dobro si to opisao...

brza je ta ploča ko sam vrag...ali što to vredi kada ih je ovde u našem kraju, vrlo malo još u pogonu,....svima je stradao motor !?!?!


CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

Nash_a

Član broj: 5017
Poruke: 31
*.161.eunet.yu.



Profil

icon Re: Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?16.06.2005. u 09:00 - pre 229 meseci
OK. Hvala na odgovorima i ja mislim da je ploca u pitanju. E sad sta uzeti stim da ovog puta biram pouzdanost mada svako voli i brzinu.

Love je malo tako da samo ploca dolazi u obzir a ostalo je AMD Barton 2.5 sa ostalim stvarima...

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?16.06.2005. u 09:31 - pre 229 meseci
Citat:
Nash_a: E sad sta uzeti stim da ovog puta biram pouzdanost mada svako voli i brzinu.
Love je malo...

Zaobidji sve NForce2 ploce u sirokom luku, za najmanje pare veoma pouzdane i relativno brze ploce su sa VIA KT400 chipset-om.
Evo jedne ploce sa kojom ces bas jeftino da prodjes:
MB SocketA KT400A, ASRock K7VT4A PRO FSB333/DDR400/AGP8X/5xPCI/SATA/RAID/SB
Kosta oko 35-40 EUR-a, ima skoro svu opremu kao i tvoja stara ploca, razlika u brzini ce u realnom radu biti jedva primetna.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

magnat
Dragan Stefanovic
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 55338
Poruke: 418
*.81.beocity.net.



+23 Profil

icon Re: Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?16.06.2005. u 10:43 - pre 229 meseci
A da probas sa drugim napajanjem ja sam imao slican problem imam istu plocu i kupuio sam drugu a onda konstatovao da je napajanje (kvar posle par meseci - kad ubacis oba modula veca je potrosnja ). Mozda greshim ali nije na odmet probati.
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
212.200.97.*



+141 Profil

icon Re: Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?16.06.2005. u 22:44 - pre 229 meseci
Moguce je da je napajanje, a mozes da probas i fleshovanje biosa.

Nemojte da se varate da su EPOX ploce lose. Tacno je da imaju neke mane (kao i moja) ali sve ce to doci na svoje.

Citat:
pctel: Zaobidji sve NForce2 ploce u sirokom luku, za najmanje pare veoma pouzdane i relativno brze ploce su sa VIA KT400 chipset-om...


A zasto da ne uzme nForce2 plocu? ABIT je zakon, bilo koju da uzmes, a koliko ja znam ABIT ne stavlja drugi chipset osim nForce-a. Ja sam je licno testirao na nekoj slaboj konfiguraciji, ne moze da se poredi ni sa jednom plocom za AMD procesor.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

walper
Banja Luka

Član broj: 23626
Poruke: 301



+1 Profil

icon Re: Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?16.06.2005. u 23:57 - pre 229 meseci
Varas se ABIT ima i via chipsetove.
Ako vec ide na via chipsetove onda nek ide na KT600 ili KT880(dual chanel)
thermoflux 35KW
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?17.06.2005. u 03:09 - pre 229 meseci
Citat:
Urkelele: ABIT je zakon...

Djubre najgore vrste. Epox makar radi nekoliko meseci pa posle pocne da zeza, a Abit ne valja od kad izadje iz fabrike. E, sad, tacno je da kupci imaju dobra iskustva sa ABIT-om, ako se serviser koji sklapa potrudi da to sve isproverava i skart zameni ispravnim primerkom. Sa druge strane, serviseri dobiju besnilo kad neko pomene ABIT, jer dok nadju ABIT plocu koja dobro radi mogli bi da sklope 5 drugih racunara... Znaci, ako se kupuje ceo racunar, ABIT je bolje resenje, a ako se kupuje samo ploca, onda je bolji Epox - to ce opet perfektno da radi, samo sto niko ne zna do kad.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?17.06.2005. u 06:44 - pre 229 meseci
još jednu firmu izbegavajte...Albatron...pustite priče...ploča je očajna...

merenja su OK, ali u celini složena i terana kakvim Mobilcem , ne valja...isprobano tri ploče i sve s istim problemima , trzanja igara, čudno čekanje (ne znam čega , pri otvaranju foldera...itd)

meni su do sada klasike još i najbolje do sada za mene pazi sad !!! MSI KT3Ultra 2 !!!! s kakvom 6800 LE ...i uboden Mobilac na FSB 333....
na toj ploči provereno na dve , sve radi ko od šale, čak i s kakvim Palomino procesorom sve radi skoro savršeno iako je AGP 4× !(nemojte me kriivo shvatiti , ali stariji čipseti su imali mnogo manje problema, izgleda da velika integracija dodataka donosi probleme, zatoa je bolje imati "golu" ploču)

danas je stvar sreće da se sastavi računalo koje radi dobro , ti je bolna činjenica i tu nažalost ni pare ne mogu da pomognu !!!
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
212.200.97.*



+141 Profil

icon Re: Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?17.06.2005. u 16:41 - pre 229 meseci
Citat:
Djubre najgore vrste...


heheheheheeeee

Ja mislim da stvarno ne vredi komentarisati. Ja sam jedan od servisera, i bas naprotiv, uvek mi je ABIT radio perfektno. Stvar je u tome sto dobre ploce traze i DOBRE memorije. Ja sam se sretao sa nekim plocama koje su prijavljivale greske memorije, a u stvari memorije su bile OK. Dobre ploce ne podrzavaju slabe memorije kao sto su Spectek ili PQI... ako hocete da vam ploca radi dobro, onda morate na nju staviti dobru memoriju.

Nego, dosta prepucavanja ovde! Ja mislim da je svako rekao sta je imao, nego pomognite coveku da resi problem, zato ste valja ovde!
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Nash_a

Član broj: 5017
Poruke: 31
*.208.eunet.yu.



Profil

icon Re: Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?18.06.2005. u 06:49 - pre 229 meseci
Da pa ovako stoje stvari probao jos jednu kingston memoriju ali ovaj put slabiju tj sporiju ddr333 koju sam uzeo od prijatelja pa ploca sa jednim takodje nece da radi tj ni nemrda kada je ona u bilo kom slotu (pozajmio 2x256 333mhz) a znam da je OK.

Napajanje nije problem jer je u pitanju Chiftec od 420w sa active pfc i dual fan-om.

Znaci nova ploca!
 
Odgovor na temu

walper
Banja Luka

Član broj: 23626
Poruke: 301



+1 Profil

icon Re: Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?18.06.2005. u 11:49 - pre 229 meseci
Ma nema sta , ako si module provjerio i rade perfektno(a stavljao si i druge), a predhodno nista nisi cackao po ploci i po biosu i po bilo cemu... a prestalo ja da radi kako treba, izvlaci se samo jedan zakljucak - mjenjaj plocu, ili je odnesi negdje u servis mozda oni ti rijese problem(mada cisto sumnjam, ali probaj za svaki slucaj nece ti nista naplatiti ako je ne naprave)

PS: rekao si radio je skoro godinu dana - imas li garanciju
thermoflux 35KW
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
212.200.97.*



+141 Profil

icon Re: Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?18.06.2005. u 15:54 - pre 229 meseci
Na EPOX-ove ploce 2 (dve) godine garancija
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

bokisha
Constructor
Vrsac

Član broj: 58101
Poruke: 440
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: proizvodnja.googlepages.c..


+3 Profil

icon Re: Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?20.06.2005. u 20:48 - pre 229 meseci
a da li si nesto podesavao u biosu,tacnije mislim na podizanje magistrale na ploci i podizanje magistrale za memoriju.
Ako jesi,sta da ti kazem nego da odes u prodavnicu gde si kupio i ubedis ih da nista nisi dirao.
jer Epox ploce su poznate po tome!
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem EPOX 8rda+ i KINGSTON ddr400 !?

[ Pregleda: 3713 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.