Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9235 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.ravangrad.net.

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?03.04.2005. u 19:46 - pre 231 meseci
Pozdrav ljudi...u velikom sam frci...potrebna su mi vasha iskustva...
Posedujem konfiguraciju: Epox 8rda+, XP 1700+ @ 2,1ghz, 2x256mb kingston hyper-x, Abit TI4200...
Radio sam za kompom...sve ok...uvek sve ok...juche sam ga iskljuchio zbog potrebe da ga pomerim...znachi standardna procedura, nishta neobichno...povadio sam kablove...posle sat vremena vratio...upalim ga kad ono samo krene da se pali ali ne ukljuchuje monitor...Ne podizhe sistem...plocha ima mali displej na kojem pishu greshke ili stvari koje komp proverava prilikom dizanja sistema...na displeju pishe C1 shto u manualu kazhe da je provera memorije. Tu stane i ne mrda dalje...proverio sam sve ostale komponente se do jedne..prebacivao ih u drugi komp i sve ok...Prema toga zakljuchak je da je neshto do ploche...zna li neko shta se mozhe preduzeti? Moram da napomenem da sa naravno resetovao bios, situacija i dalje ista!!! Konfiguracija je radila normalno godinu dana bar...
HELP!!!


I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

Inovator
gsm servis
Bjelovar

Član broj: 33175
Poruke: 523
*.net.t-com.hr.

ICQ: 101995369


Profil

icon Re: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?03.04.2005. u 20:50 - pre 231 meseci
da je memorija, imao bi nešto na monitoru...probaj stavit drugu grafičku....možda je čak i CPU, nedavno sam imao takvu situaciju....nažalost

[Ovu poruku je menjao BeastMaster dana 03.04.2005. u 23:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?03.04.2005. u 22:39 - pre 231 meseci
Citat:
Inovator: da je memorija, imao bi nešto na monitoru...

ne bi.
Citat:
Inovator: možda je čak i CPU

da je CPU ne bi bilo sanse da dodje cak do C1...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?04.04.2005. u 00:04 - pre 231 meseci
Hmmm mozda ploca zeza, pomerio si je i nesto se istripovala.. jel ti dobro RAM uboden? Imao sam slican slucaj ali sa jednom matorom plocom. Znaci mrdnes levo radi, mrdnes desno ne radi.

 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.ravangrad.net.

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?04.04.2005. u 13:11 - pre 231 meseci
Ok ljudi, hvala na pokushajima ali josh jednom...niste me pazhljivo prochitali...sve komponente sam proverio na drugom rachunaru...i grafichku, i memorije, i procesor...sve...
Znachi mora da je do ploche....e sad...da li za nju nema spasa?
Padalo mi na pamet da je tu neshto sa BIOS-om...eventualna mogucnost da se flashuje BIOS chip sa drugom istom takvom plochom...ili...ne znam..nisam dovoljno pametan.

@pctel

buduci da si napomenuo onaj C1...znachi da si se susretao sa ovakvim plochama...shta je tvoj predlog?

..ili bilo chiji....pochinjem da ochajavam

hvala

e da...dodushe...chini mi se da ono C1 pishe odmah chim upalim na displeju...



I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?04.04.2005. u 13:55 - pre 231 meseci
da, sretao sam se sa tim problemom kod EPOX-a vise puta, ali uvek su ploce bile pod garancijom pa su vracene kinezu koji ih je pravio... Ja bih svakako probao sa flash-ovanjem BIOS-a pomocu druge ploce.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.ravangrad.net.

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?05.04.2005. u 13:11 - pre 231 meseci
Mozhesh li mi ukratko opisati proceduru flashovanja sa drugom plochom...da ne shebem i onu drugu...jer to samo klasika izvadim chip jedan i drugi..stavim chip u valjanu, flashujem, izvadim i vratim svaku na svoje mesto i to je to???
Elem...jel ima neka procedura za vadjenje chipa ili...?
Hvala

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?05.04.2005. u 13:27 - pre 231 meseci
Jednostavno je, ali ne bas toliko...
- u ispravan racunar ubacis sistemski disketu
- pokrenes program za flash-ovanje
- zamenis BIOS
- flash-ujes BIOS

Problemi nastaju kod ploca kod kojih je cip zalemljen, tako da je pravi izazov za svakog servisera da odlemi cip i zalemi drugi dok racunar radi
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?05.04.2005. u 19:01 - pre 231 meseci
@SoulFly

Proveri bateriju.Nje se retko ko seti,a zna da napravi velike probleme....
 
Odgovor na temu

Big Wizard
Tibor Vizi
Petrovaradin

Član broj: 33310
Poruke: 54
*.neobee.net.

Sajt: www.bigwizard.co.cc


Profil

icon Re: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?10.04.2005. u 11:30 - pre 231 meseci

Resetuj bios. Lakše je. Mislim da većina ploča novijeg datuma pište kad nešto
nevalja sa bios-om. Nemoj me držati za reč.
... Remember, my child: Without innocence the cross is only iron,
hope is only an illusion & Ocean Soul's nothing but a name...
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?10.04.2005. u 15:33 - pre 231 meseci
Baci ploču....

imao sam takve dve ploče...isti slučaj

jednom sam samo ugasio na SHUT DOWN i drugo jutro ...mrtva

te ploče ne vrede ništa...smeče s greškama...

jedna mi je (napola) skurila 512 Mb memorije i poslje opet nekako radila...poklonio sam ju čoveku i njemu skurila 1Gb A-DATE 500 !!!

zaboravi na nju...sami problemi...

to je moje iskustvo..., a koliko čujem u okolici ima još sličnih slučajeva

usput ploča je očajna na AGP portu...lošija merenja nisam imao ni s AGP 4×

isprobao sam i PRO verziju ...ona novija verzija..., nešto malo bolja u AGP-u, ali opet lošija od konkurencije..., a inače sam gamer simulacija pa me ne interesuje više, a kvare se na pogled
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.ravangrad.net.

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?10.04.2005. u 16:25 - pre 231 meseci
@Big Wizard
nisi pazhljivo chitao ono shto sam napisao..naravno da sam ono sve uradio...prochitaj josh jednom shta sve

@sabrina
ne slazhem se sa tobom da je Epox 8rda+ rev 2.0 smece buduci da se na sve strane testovi u vreme velike popularnosti ove ploche kao i komentari, izmedju ostalog i ovde, da ova i Abit NF7-S spadaju u najbolje nforce2 ploche...I meni je savrsheno radila godinu ipo dana...ali ovo shta se desilo ne mogu i ne znam objasniti...chak su mi i u par veleprodaja rekli da je ovo vrelo neuobichajeno i da na upravo tu plochi jedva da su imali reklamacija

Reshenje i dalje trazhim...ako uopshte ima..jedino josh sa flashovanjem biosa nisam probao


I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.tehnicom.net.

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?10.04.2005. u 18:58 - pre 231 meseci
I ja sam pre par meseci saranio svoju 8rda+ , otisla je u suspend i nikada se nije vratila usput mi je odnela i procesor ... i to sve 13 meseci od kupovine , znaci nista od garancije ... Bice da je kvalitet izdrade ovih ploca nesto losiji ...
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?10.04.2005. u 19:42 - pre 231 meseci
SolulFly

slažem se da je oprema na ploči odlična, ali kako vidiš iako niti jedan trgovac nije rekao da imaju probleme...istina je drugačija

ovde u Reci su svaka druga kupljene u podavnici za koju znam u roku 3 meseca krepale, na više manje sličan način...kako je objašnjeno !

a to sigurno nije tek tako...
recenzije ploče su odlične...bez daljnjega, ali izgleda da smo upali u Balkanski kanal..., a to je ŠKART roba prrepakirana tko zna gde i poslana u istočne zemlje...


isti slučaj je i s ABIT pločama...

Do sada verovali ili ne Gigabyte ploče imaju uvjerljivo najmanje reklamacija, ovde, a najčudnije da su one uvjerljivo naomrženije u overklokerskom krugu jer nemaju rupe...

osobno sam imao tu rev 2.0 Epoxicu i jedva da je radila na 200 FSB-a, i sve je štekalo, iako su rezultati sintetičkih testova bili odlični ...no onda odjednom pri restartanju...zablokira, plavi ekran i ugasi se....

probam nanovo ...krene, jedva nakon pol sata uđe u windowse , a ono u Everestu propusnost memorije 200Mb/sec !!!

ode i memorije i ploča ...poklonim ju jenom čovjeku da složi računalo za internet, ali nije me slušao...dignuo je kupio memoriju i skurila mu je na isti način tu onda skupu memoriju !

posle sam isprobao PRO verziju...isto je štekala u AGP propusnosti, i jedno jutro ,...nakon tjedan dana rada u default ...nije kloknuto ništa na njoj...nikad se nije probudila ....ostala je zakucana i nije prošla nisam siguran gde je zapela, ali nešto oko registracije memorije...ili tako nekako...

posle sam uzeo
Gigabyte PRO 2.0....i nikakve probleme nemam

meni više ta firma neće u kuću jer mi je računalo potrebno za raditi , a ne mjeriti brzinske rekorde..., a za A64 nisam bio spreman da rizikujem jer nisam siguran dal će moji programi da rade na njemu ...

Epox me osobno jako razočarao...barem ove ploče koje su kod nas na tržištu...ne znači da u svetu nisu dobre, ali ove su s felerima...i to sigurno
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?11.04.2005. u 03:56 - pre 231 meseci
eh sad... mojne me plasite :)

Moja datira iz avgusta 2004.

Radi savrseno, i sa O/C i bez.

A bas nigde nisam cuo da ljudi imaju takvih problema sa ovom plocom. Mozda je to vama losa serija?
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?11.04.2005. u 06:20 - pre 231 meseci
pa upravo se o tome radi...neka serija koja ima neki feler , verovatno vezan oko rada memorije ,..ili je u pitanju i sami stabilizator za napon memorije,...

nešto je tu u pitanju,...

CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?11.04.2005. u 12:52 - pre 231 meseci
Citat:
slažem se da je oprema na ploči odlična, ali kako vidiš iako niti jedan trgovac nije rekao da imaju probleme...istina je drugačija

Ja ne radim mnogo sa Epox-om, ali od nekoliko primeraka, skoro sve su se pokvarile na isti nacin posle nekoliko meseci. Obicno trgovci nemaju obicaj da pricaju da je nesto lose cak i ako je najgore...
Znam firmu gde se svakodnevno 5 ljudi donese jedan isti model komponente na reklamaciju, nije bitno o cemu se radi, bitno je da je serviser dobio instrukcije da svakom kaze da drugi put u zivotu vidi da se ta komponenta pokvarila. Mislim, ako neko godinu dana tvrdi da je nesto extra dobro, a posle pocne da prica kako to nista ne valja, ljudi ce ga ubuduce smatrati neozbiljnim.

P.S. Izuzetak iz poslednje recenice je Microsoft

Citat:
isti slučaj je i s ABIT pločama...

E, pa nije bas... ABIT ploca ima dosta fabricki problematicnih, a kada ja to sklopim, istestiram nekoliko sati i konstatujem da stabilno radi, nikada kasnije nisam imao ni jedne primedbe.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.neobee.net.

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?11.04.2005. u 15:33 - pre 231 meseci
Misterija se nastavlja...
evo ljudi..da ne poverujete...ko zna nek mi objasni, ja sam glup za ovo izgleda...
Upravo ovo vam pishem sa mog rachunara...iste ploche i isto sve u vezi chega sam pisao da imam problem!
Shta sam radio...posle svih onih testova...nishta...rachunar mi stoji vec 4-5 dana tako netaknut...s tim shto sam josh pokushavao pre 2 i pre 4 dana da ga upalim...rezultat bio uvek isti...u medjuvremenu stojao je raskopchan...chekao je da nadjem nekog dovoljno hrabrog i ludog sa istom plochom da probam flashovati moj bios chip...danas, ne znam zashto, ali mi palo na pamet, aj da ga ukljuchim...i uradim to..preskochi C1, pochne redom da proverava sve shto i obichno radi i....UPALI SE MONITOR...prvo se samo pojavi pochetni screen, ne dodje ni do provere ID uredjaja i ispishe mi neshto "processor...." josh jedna rech...nisam stigao prochitati sav uzbudjen resetujem ga...prijavi mi da su vrednosti u BIOS-u sve oborene preko jumpera...da namestim sve...odradim i SISTEM SE REDOVNO PODIGAO???
E sad stvarno ne znam ko je ovde lud...ja il moj komp...ali trenutno sam na njemu i sve se bojim da ga vishe gasim :)

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

sabrina
tu i tamo
FIUME

Član broj: 29401
Poruke: 425
*.dialin.iskon.hr.

Sajt: www.inet.hr/~darupcic


Profil

icon Re: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?11.04.2005. u 17:14 - pre 231 meseci
kako ti rekoh....nemoj se previše nadati !!!

meni se bootao kada je "zblesirao...pola sata !!! i tek je onda krenuo, ali s totalno shebanom memorijskom propusnošću ...

dakle...dobro bi bilo da se rešeiš te ploče....
CATY FANATIC... cnc-project
 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.ravangrad.net.

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?12.04.2005. u 17:54 - pre 231 meseci
I da...s***** se nastavlja....
danas mi je na momenat nestalo struje i posle ga opet ne mogu upaliti..sve isto ko i prvi put...i ja kreten nisam bio pametan i poslushao druga koji je rekao da ne flashujem bios...Moram josh da napomenem da sam ga u par navrata restartovao dok je radio i radio je sve normalno..izgleda kada se skroz ugasi i pokusha ponovo upaliti dolazi do ovog...jel sad zna neko neshto vishe????

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Epox 8rda+ ...mrtav ili ne!?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9235 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.