Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa resursima

[es] :: Windows drajveri :: Problem sa resursima

[ Pregleda: 2345 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jelcha
:::Hyperspace:::

Član broj: 38806
Poruke: 80
*.neobee.net.



Profil

icon Problem sa resursima15.06.2005. u 15:21 - pre 229 meseci
Windows (XP2 SP2) mi izgleda pravi problem sa grafickom ili sa drajverima ili ko zna sa cime vec.
Ne mogu da preinstaliram drajvere (detonator koji su do tad savrseno radili), jer kada se raspakuju prikaze poruku da ne prepoznaje uredjaj.
U device manageru pored graficke stoji uzvicnik a na kartici resources pise: This device isn't using any resources because it has a problem. I stvarno na kartici resources svi oni plavi "cipovi" su iza crvenog znaka (kao za "zabranjeno pusenje").
Refresh rate-a kao da ni nema, ne mogu da podesim ni broj herca za monitor, sta god da skrolujem ide sa uzasnim zakasnjenjem, slika mi blago treperi (verovatno radi na default 60Hz).
Nista ne gubi racunar na brzini ali sve sto ima neke graficke elemente (kao na primer ova stranica na web-u) se ucitava sa zakasnjenjem.
Graficka je TNTriva2 Pro 32MB.
"Dzaba puna usta molitve ako je srce prazno" - Sv. Vladika Nikolaj Zicki
 
Odgovor na temu

Jelcha
:::Hyperspace:::

Član broj: 38806
Poruke: 80
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Problem sa resursima15.06.2005. u 17:37 - pre 229 meseci
Resio sam problem.
Ovo moje iskustvo je dokaz da i pogresna pretpostavka moze dovesti do resenja.
Naime...
Dosao sam na ideju da te resurse potrazim i u windows direktorijumu. Tu sam nasao folder Resources i video da je prazan. Kako sam nestrucan zakljucio sam da je to mozda to i resio sam da idem na repair windowsa. Pokrenuo sam ga iz DOS-a i krenuo u instalaciju, izabrao sam opciju repair i cekao. Windows se popravio, slika je opet kako treba, namestio sam detonator. Pogledao sam opet u resource direktorijum opet je bio prazan.
Ko zna u cemu je bio problem. Bitno je da je resen pa kako tako.
"Dzaba puna usta molitve ako je srce prazno" - Sv. Vladika Nikolaj Zicki
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows drajveri :: Problem sa resursima

[ Pregleda: 2345 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.