Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

D-Link i PPPoE problemi

[es] :: ISP :: ADSL :: D-Link i PPPoE problemi

[ Pregleda: 2958 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KDE

Član broj: 61042
Poruke: 8
*.pppoe484.bih.net.ba.



Profil

icon D-Link i PPPoE problemi12.06.2005. u 17:19 - pre 228 meseci
Uređaj (DSL-502T modem/router) radi u "bridge mode" bez problema i na Windowsima i na Linuxu, koristeći više različitih alata za upostavljanje veze...

Problem je kada se prebaci u "PPPoE mode". U tom modu nema teorije da se nakači na net. Vrijednosti su OK, kao što su dobivene od strane ISP (8, 35, uname OK, pass OK).

Uređaj je konfigurisan po uputstvima, koja su brat bratu na 2 stranice stala...

PC je postavljen kao DHCP klijent...
PC gateway je sam D-Link...
D-Link je i DHCP server...

Ping PC 2 DLink radi....
Ping DLink 2 PC isto tako...

Javljaju se 2 vrste poruka u logovima modem/routera:

a) kao uspio je dići konekciju (al u nekoj stvari) sa adresama 10.64.64.64 i 10.112.112.112 koje su neke dummy IPs koje veze sa životom nemaju. U ovom slučaju naravno nema veze kroz WAN slot

b) "Couldn't get channel number: Transport endpoint is not connected"


Probao sam i gasiti PPPoE driver na Windowsima ni to ne pomaže... Probao sam davati statičke adrese PC i sl ... Ništa živo ne prolazi kroz WAN slot...

Ima li neko ideju šta bi moglo biti jer ovo me lagano počinje da nervira... Nemam neke *veće* koristi od uređaja ako će glumiti jednostavni modem...
 
Odgovor na temu

elchan
Sarajevo

Član broj: 6092
Poruke: 5
*.pppoe92.bih.net.ba.



Profil

icon Re: D-Link i PPPoE problemi16.07.2005. u 00:23 - pre 227 meseci
Ista situacija i kod mene, ako ko ima rjesenje plz.

btw. kod mene je u pocetku ppoe radio normalno, ali sada moze samo u bridge modu. bihnet podrzava sada samo PPP Bridging Control Protocol. nema vise ni D-linka na stranici sa kompatibilnim hardwareom.
 
Odgovor na temu

Psychotron
Dusan Reljic
Beograd

Član broj: 56494
Poruke: 41
*.beotel.net.

Jabber: reljicd@jabber.org
ICQ: 51039669


Profil

icon Re: D-Link i PPPoE problemi16.07.2005. u 13:35 - pre 227 meseci
I ja imam nekoliko jbn problema sa doticnim ruterom!
Prvo: u sustini radi neko vreme (par dana) kako treba i onda tokom surfovanja odjednom izgubim mogucnost da otvaram pojedine strane,tj jednu po jednu sve dok izbubim potpuno mogucnost da otvorim bilo koju stranu dok na primer p2p i instant messengeri rade!? U takvim situacijama pomaze jedino vadjenje rutera iz struje nekoliko restartovanja komp-a ,ponovno upisivanje DNS-a pa ako me usere dobijem opet mogucnost da surfujem!!! I tako na svakih par dana!
Drugo: Svaki put kad udjem u linux moram da upisujem DNS adrese u resolv.conf!!! Nece da zapamti fajl! Pretpostavljam da ga ruter uvek prebrise. E sad uvek kad udjem u /etc/resolv.conf imam samo ovu liniju:
nameserver 192.168.1.1
gde je 192.168.1.1 adresa rutera! pa moram da dopisem iznad toga DNS ISP-a!
Trece: ssh ne funkcionise. Probao sam sve,da iskljucim firewall,nat,dhcp itd...
Ljudi pomazite popizdecu!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: D-Link i PPPoE problemi16.07.2005. u 13:55 - pre 227 meseci
Taj model rutera je na nekim sajtovima oznacen kao "napusten", tj. ne proizvodi se vise. Neki od vas navode podesavanje rutera koje je u osnovi identicno podesavanju mog obicnog modema DSL-300T, kod koga isto ima nesto PPPoE, PPPoA, Bridge, ali meni radi jedino kao Bridge, s tim da ja blagog pojma nemam kakva mi je veza, da li ima NAT, nema, ovo, ono - ja samo koristim surfovanje, najobicnije, nista IRC, niti ista slicno. Mejl takodje imam na Yahoo, kao web mejl.

Ja imam drugacije probleme, koji mozda sa vasim nemaju dodirnih tacaka, ali cu ih spomenuti. Windows ne koristim uopste. Kad podesavam vezu sa provajderom na Linuxu, mrezna kartica mora biti podesena BEZ DHCP. To se u nekim Linuxima namesti samo, u nekima moram nesto da muvam u ifconfig itd. Sada koristim Kanotix, koji je jedini sve to namestio sam i radi automatski. Ali, ako hocu da radim setup samog modema, onda kartica MORA da bude sa DHCP i onda modem ima 192.168.1.1 a kartica 192.168.1.2 i oni se onda vide i razumeju. Nakon toga moram da vratim nazad na onaj sistem bez DHCP. DNS nadje sam i drzi ih normalno, sa tim nema problema. Sve radi stabilno, nije se ni jednom sam nesto promenio.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: D-Link i PPPoE problemi

[ Pregleda: 2958 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.