Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bez monada u longhornu...:)

[es] :: Advocacy :: Bez monada u longhornu...:)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7831 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Bez monada u longhornu...:)12.06.2005. u 19:07 - pre 229 meseci
Monad ima da se proba, ali moraš da se registruješ (MS Passport, aka Hotmail). I moraš da imaš .NET 2 betu.

.NET Beta 2 je ~24 MB, skini je ovde: http://www.microsoft.com/downl...DEFD6947019&displaylang=en

A Monad, ako te mrzi da se registruješ, pošalji mi mail pa ću ti poslati. Ima 4 MB.

Doduše, ovo je prilično stara verzija istog (negde iz septembra), a nova će biti za 10-tak dana, pa vidi sam. Registracija je na beta.microsoft.com.

Download and Installation
Monad Beta Release 1.0

1. Go to beta.microsoft.com
2. Sign in with your passport id
3. Enter Guest login as mshPDC
4. Fill up the form with your details and submit
5. After 24-36 hours you should be able to login to the system. Click the downloads link on left pane
6. Click the Microsoft Command Shell link.




Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Bez monada u longhornu...:)12.06.2005. u 19:12 - pre 229 meseci
Citat:
Recimo, smislena for petlja, osnovne aritmetičke opracije nad varijablama, definicija funkcija/procedura... Isto što je i posao svakog programskog jezika, zar ne?


Hm?

Marko, sve to ima u cmd, nevezano za VBScript.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Bez monada u longhornu...:)12.06.2005. u 19:16 - pre 229 meseci
Ima for petlja koja radi samo nad fajlovima, a definiciju funkcija nisam video. Možda sam opet davno gledao... :-).

Marko.

P.S: Hvala za Nomad link.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Bez monada u longhornu...:)12.06.2005. u 19:19 - pre 229 meseci
Heh, sad ... i ja sam davno gledao isto :) Može biti.

U svakom slučaju, to jeste "ružno" - zato se i koristi VBScript.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Bez monada u longhornu...:)12.06.2005. u 19:21 - pre 229 meseci
... dakle, Windowsu nedostaje jednostavan scripting engine... Doduše, može svašta da se registruje sa onim WSH, tako da moj komentar i ne stoji baš 100%, može, al' isto tako može i modem pod Linuxom - nije vredno vremena koje je potrebno da se namesti ;-)

Marko.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Bez monada u longhornu...:)12.06.2005. u 19:23 - pre 229 meseci
Ima FOR petlja, nevezano za fajlove.

Funkcija nema, a "procedure" baš i nisu kako bi trebale da budu :))

Opet, VBScript/WSH je tu.

Nedostaje alat između CMD i VBScript/WSH --- Monad.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Bez monada u longhornu...:)12.06.2005. u 19:29 - pre 229 meseci
Ako misliš na CALL, ne, nisu :-))

Marko.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Bez monada u longhornu...:)12.06.2005. u 19:40 - pre 229 meseci
Ne, mislio sam na GOTO :)) Ozbiljno :)

Mislim, kao što možemo funkcije i procedure da uzmemo za nedostatak CMD, tako možemo da odemo dalje pa kažemo kako VBScript lepo razume objekte, a tamo neki ne.

Doduše, Monad jeste bolji, pogotovo kad se zna da je iza na raspolaganju čitav .NET, ako zatreba.

Mislim da malo preteruješ oko VBScript/WSH, stvar je više šablon nego bilo šta drugo. A opet, možeš da pozivaš i cmd programčiće (npr. one iz support tools) iz VBScript-a, tako da..

Da se razumemo i da ponovim, Monad upravo rešava taj jaz između CMD i WSH, jer u Monadu je jednostavno napisati:
$a = dir
$a

Što sa WSH nije slučaj - mora, koliko ja znam i kako i ti kažeš, da se koristi FileSystemObject.

Kako god, Monad beta radi OK kod mene :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Bez monada u longhornu...:)13.06.2005. u 13:36 - pre 229 meseci
Citat:
degojs: Otkud ti to? Koliko sam ja razumeo, Exchange 12 je samo prvi proizvod koji će imati upakovan Monad.


Pa to i kažem :) Monad je primarno napravljen kao Exchange 12 tehnologija, a ne dio LH đira (Avalon, Indigo, blablabla....)...činjenica da je jedino što ti treba da ga instaliraš jest .NET runtime 2.0 valjda opravdava takvo razmišljanje.

Tako sam barem ja to shvatio iz blogova i onih MSDN chatova :)

Citat:
Ne znam u čemu je fazon da ga neće isporučivati sa LH, kad već i danas beta radi vrlo dobro i to na Win XP.


Mislim da će to završiti slično kao E&C za VS2k5, javnost će toliko zahtijevati taj feature da će se naći, ako ništa drugo, onda barem u Support Toolsima :)

Ne zove se valjda bzvz Longhorn Command Shell :>

Citat:
P.S. Bilo kakav object-oriented administrativni scripting je promašaj u startu... Nemaju administratori vremena da se s tim zajebavaju :-(.


Nije to OO scripting, već je pipeline napravljen tako da pipira .NET objekte, nad čijim Properties-ima možeš raditi neke operacije, formatirati u nekih x kolumni i sve to zapisati u, say, Excel datoteku bez da moraš ručno brojati u kojoj se kolumni nalazi svojstvo koje ti treba, pozivati cut, gawk i neki opskurni Office COM interfejs...

Jedino što će administratori trebati znati jest linkati odgovarajuće cmdlete, a to nije nikakav rocket science...ništa kompliciranije od VBS :>
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.213.158.78.in.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Bez monada u longhornu...:)13.06.2005. u 13:40 - pre 229 meseci
@degojs: Na WSH sam više nekako mislio generalno kao koncept, pošto kao sam engine u WSH-u možeš da koristiš različite jezike (recimo ja imam par dosta korisnih SecureCRT skriptova u Perlu). Ne stavljam baš znak jednakosti između VBScripta i WSH-a :-)

@Sundance: Ja sam samo rekao da je OO orijentisani administrativni scripting promašaj, ne da je Monad (ili kako ga ja prekrstih, Nomad) promašaj. Ako može to što si napisao, posebno za Excel, sa zadovoljstvom ću da se oduševim, evo odma' ;-)

Marko.

P.S. GOTO!? Aj' da ima GOSUB, al' GOTO :-))) Pobogu!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Bez monada u longhornu...:)13.06.2005. u 16:06 - pre 229 meseci
@Marko:

To sa Excelom radi vec sad u beti, ako se dobro secam.

I da, jednostavnije je slati objekte korz pajp nego tekst (ovo je samo bezveze primer, nije tacno tako u Monadu - nemam ga sad na kompu pa da proverim):

dir | echo $_.DateCreated

nego gadjati kolone teksta..

@Sundance,
nisam siguran u to sto kazes za Excel i Monad. Mislim, Monad beta vec sad radi na Windowsu XP, ne vidim kako ce za godinu i po da se nesto promeni osim na bolje, sto se tice Monada i rada pod (buducim) Windowsom. Mislim da je Exchange 12 samo prvi proizvod koji ce podrzati Monad i isporucivati se sa istim.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Bez monada u longhornu...:)13.06.2005. u 17:10 - pre 229 meseci
Citat:
degojs:Mislim da je Exchange 12 samo prvi proizvod koji ce podrzati Monad i isporucivati se sa istim.


Pa to i govorim :) Monad je i napravljen za Exchange 12, baziran na .NET tehnologiji...podrška za ostale platforme jest uvjetovana podrškom za .NET

http://www.microsoft.com/techn...ns/windowsnet/wnet_120704.mspx

Citat:

Q: Will MSH V1.0 be done before Longhorn?
A: Monad will ship as a feature of Exchange 12 in 2H06 (target).Monad will ship in Windows after that. Release vehicle is undefined. Monad will support WS03 SP1, XP SP2, Longhorn.


Kad sam rekao da "Monad nije LH tehnologija", mislio sam u smislu da nije sastavni dio LH-a...a koliko vidim, nije baš da će Exchange 12 bez Monada moći previše normalno funkcionirati :) Njima je više u cilju da u Monad sa Exchangeom pruži provajdere za WMI, AD, autentikacijske mehanizme....i ostale gluposti potrebne za pravljenje "enterprise scalable .... applications" :)

Također je zanimljivo pitanje:

Citat:

Q: Will the monad command line parsing be extensible? (i.e. write a cmdlet which implements 'vi' type command line editing?)
A: Monad has a clear separation between the ENGINE and the HOST. The HOST is the thing that provides a UI. Hosts can be CLI-based or GUI-based (e.g. MMC could provide a host for Monad). The V1 CLI host that MSH provides will not provide an extensible command line parsing capability. We expect 3rd parties to add value in this area by providing this sort of function. This may be something that we do in later releases. Thanks.


vi 4ever :)
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.213.158.78.in.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Bez monada u longhornu...:)13.06.2005. u 17:21 - pre 229 meseci
Uzgred... Jel' se slažete da ovo prebacimo iz Advocacy, pošto baš i nije Adv. tema. Ipak je nešto malo pametnija od std(); :-)

Marko.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Bez monada u longhornu...:)13.06.2005. u 19:17 - pre 229 meseci
Evo, kome se ne da registrirat i instalirat onaj glupi ActiveX downloader, ima ovdje:

http://www.sendmefile.com/00006446
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Bez monada u longhornu...:)13.06.2005. u 23:05 - pre 229 meseci
Elem, što se Excela tiče, najjednostavnije je iskoristiti "out-excel" cmdlet koji se nalazi u .../Demo/ folderu gde je instaliran Monad (dodaš u %PATH%. i vozi..)

D:\Tools\Scripts> ls | sort-object Name,Length | out-excel Name,Length,LastAccessTime


Ole! :)) How cool is that?



Very cool :) Šta veliš axez, ništa od Monada ni u Longhornu? Šta znam, evo drnda pomalo i na XP.. :-)

<<<<<<<<ziiiiiiiiiiiip>>>>>>>>>>>>>

[Ovu poruku je menjao degojs dana 14.06.2005. u 04:35 GMT+1]
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Bez monada u longhornu...:)14.06.2005. u 00:08 - pre 229 meseci
Citat:
marko:
Uzgred... Jel' se slažete da ovo prebacimo iz Advocacy, pošto baš i nije Adv. tema. Ipak je nešto malo pametnija od std(); :-)


Jok vala, kad već pitaš. Pošto ćeš baš ti verovatno posle, kad zatvoriš konačno ovaj forum, da nam kažeš kako ovde i nije bilo ništa pametno :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Bez monada u longhornu...:)14.06.2005. u 00:11 - pre 229 meseci
Izbi mi svaki argument :-).

Hm. Windows sux.

Marko.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Bez monada u longhornu...:)14.06.2005. u 00:29 - pre 229 meseci
Nije čudno, ljudi koji rukovode Monadom su sa VMS (i Unix) zaleđem.

Kad ga instaliraš odmah imaš definisane ls, ps i slične alias-e.. Čak nema ni "cls", a ima "clear" kao alias :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Bez monada u longhornu...:)14.06.2005. u 17:48 - pre 229 meseci
a sta cemo sa jos jednostavnijim stvarima... Recimo, sad pokusah da otvorim 86 MB text fajl u Windows-u. Notepad je u startu kategoricki odbio, uz opomenu da mu je to mnogo texta i da pokusam sa nekim drugim programom. Ok, ajde wordpad - cela masina se blokirala, hdd samo sto nije iskocio iz kucista koliko se zapenio, nisam 4 minuta ni do CTRL + ALT + DEL ekrana mogao da dodjem... Na kraju nije ni otvorio fajl (stigao do 3%)... :S

Prebacih fajl na linux, "more fajl" i ispljuva ga na ekran iz prve (a samo me je zanimalo kakva je konfiguracija fajla, posto je nosio naziv .db).

cmd koristim cesto i ima dovoljno funkcija za obicnog korisnika, ali za admina...?!

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Bez monada u longhornu...:)14.06.2005. u 23:23 - pre 229 meseci
Tekst fajl od 103 MB WordPad kod mene otvara iz p****. A i onaj type iz cmd ga pljuje na ekran, koliko gledam, bez problema.... Neke bolje tekst editore, da ne pominjem. Notepad nije u toj kategoriji i nije mu ni zameriti. I inače ne znam što si pljuju Notepad, a baš je cool :)

Inače, razgledanje 80MB tekst fajla iz komandne linije, pa to može samo Linuxovcu da padne na pamet.



Što se cmd tiče, pa jesi li pogledao one pakete što sam linkovao? Koja to oblast administracije nije odrađena, koristeći alate za komandnu liniju?

Prvi put čujem da običan korisnik radi stvari vezane za npr. Active Directory :)) Pa šta je onda "napredno", ako je to za obične korisnike????

[Ovu poruku je menjao degojs dana 15.06.2005. u 00:33 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Bez monada u longhornu...:)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7831 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.