Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koriscenje strelica u C-u?

[es] :: C/C++ programiranje :: koriscenje strelica u C-u?

[ Pregleda: 2252 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zola_10

Član broj: 49512
Poruke: 6
*.79.eunet.yu.



Profil

icon koriscenje strelica u C-u?12.06.2005. u 10:17 - pre 229 meseci
Moze li neko da mi objani da li u C-u ( samo C!! ) mogu da koristim strelice tj. da se njima krecem po meniju koji sam napravio??
 
Odgovor na temu

dragansm
Dragan Smiljanic

Član broj: 38170
Poruke: 191
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: koriscenje strelica u C-u?13.06.2005. u 08:51 - pre 229 meseci
Kad su kompj. u pitanju pa jos kad se tome doda C, odgovor je: sve moze. Pitanje za tebe: da li pricas o aplikaciji u nekom grafickom (npr. Win32 application) ili tekstualnom okruzenju (MS-DOS app)? Sta znaci "meniju koji sam napravio"? Ako se radi o Win32 aplikaciji onda jedino sto treba da uradis je da kreiras menu u resource editoru i kompletnu funkcionalnost kontrole menija ces dobiti "for free".
 
Odgovor na temu

KDE

Član broj: 61042
Poruke: 8
*.energoinvest.com.



Profil

icon Re: koriscenje strelica u C-u?13.06.2005. u 09:24 - pre 229 meseci
Ako je home made meni u konzoli crtaš sam, *potpuno sam* i čistiš a ako je neka biblioteka bilo konzolna ili grafička onda ti ona omogućava i shortcuts ako ti već nudi menije :)

OT: tehnički u C i samo C nemožeš jer je biblioteka ono što ti daje mogućnost grafičkih elemenata a ne jezik, ako smo tehnički čistunci. :)

LP,
 
Odgovor na temu

dragansm
Dragan Smiljanic

Član broj: 38170
Poruke: 191
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: koriscenje strelica u C-u?13.06.2005. u 10:06 - pre 229 meseci
Citat:

tehnički u C i samo C ne možeš jer je biblioteka ono što ti daje mogućnost grafičkih elemenata a ne jezik, ako smo tehnički čistunci. :)

Da ne otvaramo polemike (nepotrebno), ali nisu li i biblioteke pisane u nekom jeziku (recimo C-u), sto ce reci "jezik ti to omogucava". Pitanje je samo "isplati li se otkrivati toplu vodu". Uvek mozes da "nabodes" pravi bajt i da izmenis piksel/karakter na ekranu, verovatno nekim IN/OUT-om mozes da skeniras matricu tastature,...
 
Odgovor na temu

KDE

Član broj: 61042
Poruke: 8
*.energoinvest.com.



Profil

icon Re: koriscenje strelica u C-u?13.06.2005. u 10:45 - pre 229 meseci
Znam o čemu govoriš ali 99% ljudi koji postave ovakvo pitanje su ljudi koji su (na)učili goli jezik tj standardni C/C++ iz nekih knjiga u kojim nema "grafike" ni iz glave i potrebno je napomenuti da im treba neka grafička biblioteka da bi riješili problem koji imaju ili žele da riješe.

Pitanje se najčešće rađa kao posljedica toga što u svojoj knjizi nisu našli spomenute kontrole, i onda ostaje nejasno kako se jedna takva radi, tj iz čega se povlači...

Slažem se u potpunosti da nema potrebe naglabati :) jer ako se dovoljno potrudimo možemo reći da se SQL server može uraditi pomoću logičkih kola i manje ili više sirovina :):)
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: koriscenje strelica u C-u?

[ Pregleda: 2252 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.