Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

J2EE pocetnicki problem (verovatno)

[es] :: Java :: J2EE pocetnicki problem (verovatno)

[ Pregleda: 3100 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popajce
Popovic Djordje
Bg

Član broj: 23527
Poruke: 33
*.ptt.yu.



Profil

icon J2EE pocetnicki problem (verovatno)09.06.2005. u 03:31 - pre 229 meseci
dakle ovako, radeci neke primere iz tutorijala za J2EE napravio sam jsp stranicu koja koristi JavaBean-ove redom: ConverterHome i Converter, prema primeru iz knjige u jsp stranici stoji :
<%@ page import="Converter,ConverterHome,javax.ejb.*, java.math.*, javax.naming.*, javax.rmi.PortableRemoteObject, java.rmi.RemoteException" %>

uspeo sam da uradim deploy aplikacije ali kada pokusam da pozovem stranicu server mi posalje poruku:

type Exception report

message

description The server encountered an internal error () that prevented it from fulfilling this request.

exception

org.apache.jasper.JasperException: Unable to compile class for JSP

Generated servlet error:
[javac] D:\Sun\AppServer\domains\domain1\generated\jsp\j2ee-apps\ConverterApp\war-ic_war\org\apache\jsp\index_jsp.java:6: '.' expected
[javac] import Converter;
[javac] ^


Generated servlet error:
[javac] D:\Sun\AppServer\domains\domain1\generated\jsp\j2ee-apps\ConverterApp\war-ic_war\org\apache\jsp\index_jsp.java:7: '.' expected
[javac] import ConverterHome;
[javac] ^
[javac] 2 errors

dakle radi se o importovanju ovih klasa kada kompajlira ovu "privremenu" index_jsp.java klasu koju jeli izgenerise na osnovu jsp stranice. Nije mi Bas najjasnije kako se importuju ti interfejsi u JSP stranice, naime Converter i ConverterHome su dva interfejsa preko kojih se pozivaju metodi Enterprise Bean-a. Da li mozda neko zna sta je ovde problem?
Hvala Unapred
 
Odgovor na temu

veljaradenkovic
Velja Radenkovic
Beograd

Član broj: 2977
Poruke: 281
*.ptt.yu.

ICQ: 147120023


Profil

icon Re: J2EE pocetnicki problem (verovatno)12.06.2005. u 21:10 - pre 229 meseci
Ako ti je jos aktuelno posalji *.zip na velja.r[at]gmail.com i reci cu ti sta je.

Verovatno si nesto pogresno spakovao ili zaboravio da navedes paket.

Samo kazi mi ovde da si poslao ovo mi je djubrarnik mail i ne citam ga uopste a poruke sa ovog foruma svaki dan dobijam na pravi mail.
 
Odgovor na temu

popajce
Popovic Djordje
Bg

Član broj: 23527
Poruke: 33
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: J2EE pocetnicki problem (verovatno)13.06.2005. u 00:26 - pre 229 meseci
evo poslao sam ti, sad problem je sto kod u tutorijalu, tj. ovaj kod, nista ne stavlja u pakete, vec u deploytool-u ja samo napravim applikaciju u okviru koje dodam enterprize bean u koji dodam ove klase zatim napravim u okviru iste aplikacije jos i web komponentu kojoj pridruzim index.jsp a zatim postavim EJB referencu na prethodno napravljen enterpize bean, i ona bi tako trebalo da koristi klase. video sam i u jos nekim primerima da ovako importuju klase ali ni to ne radi kada pokusam da pokrenem, prijavljuje istu gresku, ali evo ti pogledaj pa pokusaj nesto, hvala unapred.
 
Odgovor na temu

popajce
Popovic Djordje
Bg

Član broj: 23527
Poruke: 33
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: J2EE pocetnicki problem (verovatno)13.06.2005. u 01:19 - pre 229 meseci
evo posle kratkog vremena setio sam se sta je problem, posto je ovo neki stariji tutorial verovatno jos od Java 1.3 verzije kada je vazilo da mogu da se importuju klase koje nisu u paketu, u njemu sve klase koje se importuju nisu u paketu, zbog cega nije ni radilo, sad sam ih stavio u paket i sve je ok.
Hvala u svakom slucaju za trud.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: J2EE pocetnicki problem (verovatno)

[ Pregleda: 3100 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.