Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Restart Problem ( Napajanje,Hard disk,...???)

[es] :: Ostali hardver :: Restart Problem ( Napajanje,Hard disk,...???)

[ Pregleda: 3743 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boles[t]
Zoran Milic
Svuda Pomalo

Član broj: 5959
Poruke: 16
*.sezampro.yu.

Sajt: www.markovic.org.yu


Profil

icon Restart Problem ( Napajanje,Hard disk,...???)09.06.2005. u 02:38 - pre 229 meseci
Racunar mi se neprekidno resetuje po ukljucivanju... i ne moze da se ugasi dok se ne iskljuci kabel iz struje.To se desava dok mi je prikljucen hard disk na napajanje.Kada iskljucim hard disk sa napajanja normalno sve radi (ucita bios,komponente...).

Moze li mi neko pomoci, da mi kaze da li je mozda napajanje crklo ( JNC 235W ) ili mozda nesto drugo,da ne bacam pare na novo napajanje ako nije problem do njega??
Inace cela konfiguracija je stara 3 god (PIII Celeron 850) i do sad nije bilo nikakvih problema ovakvog tipa.

Unapred zahvalan!
type your name below
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Restart Problem ( Napajanje,Hard disk,...???)09.06.2005. u 09:10 - pre 229 meseci
hahah...
Jesi dobro okrenuo IDE kabel od HDD-a?
ispravan JNC 235W može gurati PIII 850MHz ( iako ne znam ostatak konfiguracije)
Zbog "mladosti" racunala preporucam ciscenje hladnjaka i (eventualnu) promjenu ventilatora.

I da, kad ga uključiš dokle dođe prije nego se resetira?

 
Odgovor na temu

Boles[t]
Zoran Milic
Svuda Pomalo

Član broj: 5959
Poruke: 16
*.sezampro.yu.

Sajt: www.markovic.org.yu


Profil

icon Re: Restart Problem ( Napajanje,Hard disk,...???)09.06.2005. u 13:53 - pre 229 meseci
Kabel je u redu.Nista pre paljenja nisam dirao u kucistu a i ne mogu drugacije okrenuti kabel od propisanog.Od komponenti nista spec GF graficka, modem u PCI , CD uredjaj , flopi i hdd.Sve je radilo normalno do "problematicnog" ukljucivanja juce.

Racunar ne stigne ni da ucita graficku karticu,znaci taman pokrene ventilatore,CD, i HDD(koliko mi se cini) ,odmah se resetuje(A to se ne desava kad se skine hard sa napajanja ) i stalno tako ponavlja dok se ne iscupa kabel iz uticnice
type your name below
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Restart Problem ( Napajanje,Hard disk,...???)09.06.2005. u 18:24 - pre 229 meseci
jel bi mogao izmjeriti instrumentom napone kod uključenja racunala ?



 
Odgovor na temu

Boles[t]
Zoran Milic
Svuda Pomalo

Član broj: 5959
Poruke: 16
*.sezampro.yu.

Sajt: www.markovic.org.yu


Profil

icon Re: Restart Problem ( Napajanje,Hard disk,...???)09.06.2005. u 20:51 - pre 229 meseci
Izgleda je napajanje.Stavio drugo i radi bez problema.
Hvala,problem je resen(nadam se ;)
type your name below
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Restart Problem ( Napajanje,Hard disk,...???)

[ Pregleda: 3743 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.