Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Medianis.net wireless??

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Medianis.net wireless??

[ Pregleda: 7494 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pivce

Član broj: 17242
Poruke: 182
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Medianis.net wireless??07.06.2005. u 21:46 - pre 229 meseci
Posto od ADSL-a u Nisu izgleda nema nista izgleda da cu preci na wireless...Zanima me kakva je medianis-ova mreza i ponuda...Da li su bolji od ITS-a?
Poz ;)
 
Odgovor na temu

najnislija
Predrag Blagojevic
Nis

Član broj: 86558
Poruke: 18
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Medianis.net wireless??17.05.2006. u 01:06 - pre 218 meseci
vidim da je poruka stara, al odgovor vezan za MediaNis nikada ne stari!

Losiju vezu od Medianisa tesko da ces bilo gde da nadjes !! u pitanju je bivsi CentNet provajder, koji je zbog loseg imidza koji je napravio u Nisu resio da promeni ime.

U Nisu imas NiNet, znam da ih nekoliko mojih prijatelja korisiti.. uglavnom su zadovoljni.. pogledaj njihov sajt pa razmisli.
Predrag Blagojevic
 
Odgovor na temu

68030
Nis

Član broj: 19531
Poruke: 7
212.200.96.*



Profil

icon Re: Medianis.net wireless??02.06.2006. u 09:43 - pre 217 meseci
Citat:
najnislija: vidim da je poruka stara, al odgovor vezan za MediaNis nikada ne stari!

Losiju vezu od Medianisa tesko da ces bilo gde da nadjes !! u pitanju je bivsi CentNet provajder, koji je zbog loseg imidza koji je napravio u Nisu resio da promeni ime.

U Nisu imas NiNet, znam da ih nekoliko mojih prijatelja korisiti.. uglavnom su zadovoljni.. pogledaj njihov sajt pa razmisli.


Sto volim kad neko prica napamet...

Nemam nikakvog interesa da nekog posebno hvalim ili kudim, ali kad vec pises pisi argumentovano. Ovo cita veci broj ljudi, i nekome treba da posluzi kao osnova za razmisljanje sta da radi.
Sto se mene tice iskustva sa Medianisom su odlicna - dok sam koristio dial-up pristup preko ISDN-a protok je sa 2 kanala bio izmedju 15-16KB, sto ja licno smatram dobrim. Danas koristim njihov ADSL i radi vise nego korektno. To su moja iskustva, ne znaci da su jedina i najbolja. Verovatno neko ima i losa, jer ne postoji idealan provajder. Raspitas se, probas, pa sam odlucis. Sto se tice wireless-a njihovog ja nisam nikada koristio - video sam kod par prijatelja (jedan je u B.Parovica drugi kod Pravnog).Njima radi super, oni ne zele da predju na adsl, opet kazem mozda nekom radi lose. Wireless ima niz parametara koji odlucuju o kvalitetu veze i stvar se nikad ne generalizuje.
Sto se tice CentNet-a i promene imena, to pa tek nema blage veze. Da si ikada otisao na sajt Medianisa i pogledao "O nama" video bi da vlasnici Medianisa nisu isti kao i nekada CentNet-a (nosilac je bio Univerzitet), tako da je jasno da nije samo u pitanju "promena imena zbog loseg imidza".
I poslednje: ako vec spominjes wireless provajdere, spomeni sva 3: Ninet, ITS i Medianis.Pa neka ljudi sami pogledaju i odluce.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

najnislija
Predrag Blagojevic
Nis

Član broj: 86558
Poruke: 18
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Medianis.net wireless??02.06.2006. u 15:26 - pre 217 meseci
pozdrav..

Prvo, kada sam rekao da je doslo do "promene naziva" nisam to bukvalno mislio. CentNet i Medijanis nisu ista firma! Ali kada neko vodi jednu firmu (govorim o generalnom direktoru) a potom tu firmu zatvori - neposredno nakon zatvaranja ove firme u njenim prostorijama, sa 90% zaposljenih iz prethodne firme i pod istim brojevima telefona registruje novu firmu koja se bavi istom delatnoscu i uz sve to on ostane Generalni direktor, mozda se to sa pravne strane na moze nazvati "promenom naziva" ali fakticki to jeste.

Javna je tajna da je CentNet koristio link (jel treba da napomenem NEDOZVOLJENO?) akademske mreze a posledica toga je bila da oni zbog kojih je Akademska mreza i napravljena (studenti, profesori,..) nisu mogli da koriste Internet u meri u kojoj je to bilo predvidjeno. Naime, postojalo je ogranicenje od 3 puta po 15 minuta koje je moguce provesti na mrezi!

Sasvim sam siguran da se Medijanis od CentNeta razlikuje po osnivackoj strukturi (osnivaci Medijanisa su druga pravna lica), ali to sve ljudi koji su na direktan ili indirektan nacin rukovodili CentNetom.

Po pitanju ADSLa koji iznajmljuje Medijanis, ne mogu reci da li je dobar ili los, jer bi to bilo besmisleno i to znaju svi koji se bar malo razumeju u sistem rada ADSL. Nemoguce je da kod jednog provajdera ADSL radi dobro a kod drugog lose, iz prostog razloga sto se kompletna infrastruktura ADSL nalazi u vlasnistvu PTT (Telekom) i provajderi samo iznamljuju deo opreme od vlasnika. Bukvalno, provajderi su postali preprodavci usluga koje pruza Telekom. E, ajd sad da mi neko objasni kako Sezam nudi mesecni pristup sa ogranicenjem od 10 Gb za 1000 dinara a tu istu uslugu i po istoj ceni, ali sa protokom od svega 1 Gb (mozda 2, nisam siguran), ako Telekom i jednima i drugima naplacuje istu cenu ?

Napominjem da se moja konstatacija za losu Internet vezu preko Medijanisa nije odnosila na ADSL vec na ostale vidove konekcije (dial-up, wireless,..)

Ostale wireless provajdere nisam naveo jer nisam ni cuo za neke od njih, a NiNet sam pomenuo jer znam ljude koji koriste njihove usluge pa sam samo preneo njihove ocene.
Predrag Blagojevic
 
Odgovor na temu

pivce

Član broj: 17242
Poruke: 182
82.208.209.*



Profil

icon Re: Medianis.net wireless??08.06.2006. u 11:46 - pre 217 meseci
Ajde da i ja odgovorim posto sam zapoceo ovu temu davno :)

Neposredno posle nove godine zakacio sam se na Medianisov wireless...prvih nedelju dana je radio zaista korektno, bez vecih smetnji. Posle desetak dana poceli su problemi, posle 15-20, jedva da je radio! Ono ne da nije bio 64k nego ne verujem i 6,4k da je imalo. Inace kvalitet signala mi je bio oko 90%. Na moje zalbe odgovarali su da "treba za najvise 10 dana da nam stigne nova oprema pa ce sve onda biti ok". Sacekam ja 10, 20 ma i ceo februar ali nazalost od neta ni traga ni glasa. Jos me zove neki momak iz Medianisa i tera me da ukljucim windows firewall jer im moja lan mreza smeta tacnija blokira im ruter! WTF?!?

Marta cini mi se, predjem na ninet i iako im je AP na vecoj daljini a meni signal malo slabiji, net je radio fantasticno! Sada sam uglavnom zadovoljan mada u poslednjih par dana cini mi se da se kvalitet neta malo pokvario.
 
Odgovor na temu

djolegamer
NIS

Član broj: 99923
Poruke: 1
82.208.209.*

ICQ: 334437020


Profil

icon Re: Medianis.net wireless??30.06.2006. u 11:32 - pre 216 meseci
Ne da su malo lošiji nego su katastrofa....ovaj mesec KATASTROFA!!
Maja meseca je išlo LUDILO.
Izgleda da se ponavlja ona stara priča sa provajderima...svi bi hteli pare
a da se uloži minimalno.
Konkurencija je donela obaranje cena za duplo ali i kvalitet se isto tako srozao
klikćem po dvadeset puta da mi krene otvaranje stranice ...SRAMOTA
Najžalosnije u svemu tome što boljeg nema (bar što se tiče wireless-a u Nisu)
ITS , MEDIANIS , EXE , NINET .... sve bre to neozbiljno ! Pa šta oni misle , dokle će tako!?
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Medianis.net wireless??

[ Pregleda: 7494 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.