Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

wireless net sta mislite o tome

[es] :: ISP :: wireless net sta mislite o tome

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6065 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MasterOfUndead
Novi Sad

Član broj: 2389
Poruke: 280
*.eunet.yu



Profil

icon wireless net sta mislite o tome26.09.2002. u 12:06 - pre 261 meseci
poZ

Interesuje me vase misljenje o wireless netu, posto se kod nas u NSu to pojavilo vise informacija na sajtu http://www.metrohive.net/main.htm .

Zamolio bih za komentare (opsirne po mogucnosti).

Unapred zahvalan na odgovoru.
"...and the earth becomes my throne
I adapt to the unknown
under wandering stars I've grown
but myself but not alone
I ask no one!"
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-3.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: wireless net sta mislite o tome26.09.2002. u 12:48 - pre 261 meseci
hehe, rekli su oni 11 mbit transfer ali dali ja stvarno imam toliki transfer dok skidam nesto sa mreze, to je glavno pitanje, jer ako vas 500 deli 40 mbit u sekundi onda to nije to. treba samo videti koliko je zagarantovani minimum transfera. inace deluje mi to malo skupo ako mene pitas torbica je spominjao neki sateltski link 128/512 K za 120 E flat, a ovo koliko vidim je duplo vise.
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: wireless net sta mislite o tome26.09.2002. u 17:29 - pre 261 meseci
Mislim da je čista prevara, bar što se tiče neobee-ja.
Lično sam iskusio njihov uptime (više je downtime), i neprofesionalnost.
Ja bih sačekao da InfoSky počne sa wirelessom, onda možda i bude nešto od svega toga.
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

MasterOfUndead
Novi Sad

Član broj: 2389
Poruke: 280
*.102.EUnet.yu



Profil

icon Re: wireless net sta mislite o tome29.09.2002. u 22:33 - pre 261 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic:
hehe, rekli su oni 11 mbit transfer ali dali ja stvarno imam toliki transfer dok skidam nesto sa mreze, to je glavno pitanje, jer ako vas 500 deli 40 mbit u sekundi onda to nije to. treba samo videti koliko je zagarantovani minimum transfera. inace deluje mi to malo skupo ako mene pitas torbica je spominjao neki sateltski link 128/512 K za 120 E flat, a ovo koliko vidim je duplo vise.



a jel znas mozda gde mogu da saznam neke detaljnije informacije o tom satelitskom ???????
"...and the earth becomes my throne
I adapt to the unknown
under wandering stars I've grown
but myself but not alone
I ask no one!"
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.absolutok.net

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: wireless net sta mislite o tome30.09.2002. u 01:05 - pre 261 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/13080
 
Odgovor na temu

tbb
Novi Sad

Član broj: 5584
Poruke: 7
217.26.72.*



Profil

icon Re: wireless net sta mislite o tome03.10.2002. u 10:28 - pre 261 meseci
Poz...

wifi 802.11b protokol je zapravo, wireless LAN, odprilike iste brzine kao 10M ethernet. To znaci da je realna brzina na tcp/udp nivou oko 4.5 Mbps, kao i na ethernetu. LAN naravno, nije isto sto serial, pa odstupanja postoje. Garantovani maksimalni protok ne postoji, jer je u pitanju i druga (source) strana veze, koja moze biti zagusena, pa se korisniku cini da je protok spor. Ali je mnogo brze od svih zicnih veza koje postoje (mozda tDSL, tu je negde...). Jeftinje od xDSL modema. Nema telekoma. Mozes se seliti po gradu i re-montirati opremu. Proveriti obavezno nove cene... I 'profesionalnu' tehnicku podrsku, u realnom vremenu Ne verujem da ce Infosky uskoro imati nesto slicno... Sateliske varijante bih zaboravio...

eat at Joe's...
 
Odgovor na temu

MasterOfUndead
Novi Sad

Član broj: 2389
Poruke: 280
*.83.EUnet.yu



Profil

icon Re: wireless net sta mislite o tome03.10.2002. u 23:42 - pre 261 meseci
poZ

samo nagadjam, al da ti slucajno ne radis u NeoBee-u kad ga tako hvalis dok ga drugi ogovaraju
"...and the earth becomes my throne
I adapt to the unknown
under wandering stars I've grown
but myself but not alone
I ask no one!"
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.absolutok.com

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: wireless net sta mislite o tome04.10.2002. u 00:35 - pre 261 meseci
Citat:
www.metrohive.net:
Servis obuhvata neograničen pristup internetu brzine 64Kbps.
Dinamički dodeljena IP adresa.
Brzina lokalnog saobraćaja je 2Mbps.
Nemereni pristup. Mesečno plaćanje.
Cena: 3.000 din*


Sa obzirom da se flat-rate za dial-up pristup krece od 1000-2500din ovo je stvarno povoljno pa cak i za fizicka lica.

A da ne govorimo od malim lokalnim mrezama koje se mogu povezati 24h online za 3000din.

U Bgd nisam cuo da postoji ovako pristupacna ponuda.

BGD = CIR 1kb 50E
 
Odgovor na temu

MasterOfUndead
Novi Sad

Član broj: 2389
Poruke: 280
*.164.EUnet.yu



Profil

icon Re: wireless net sta mislite o tome04.10.2002. u 01:26 - pre 261 meseci
Ma sve je to strava samo ako je dobro (kvalitetno). Kad sam ja postavio post vi ste rekli da je to glupost da treba da cekam da InfoSky napravi tako nesto da NeoBee nista ne valja iako stvarno ne znam kako ste to zakljucili, meni se bas svidja kakve su im veze za dail-up modemsku konekciju, a posto do sada nista drugo nisu ni radili, kako ste onda dosli do zakljucka da oni ne valjaju ?

Aj bas me zanima vase misljenje o svemu ovome posto sam ja hteo da uzmem taj wireless net.

Unapred zahvalan na brzom odgovoru.
"...and the earth becomes my throne
I adapt to the unknown
under wandering stars I've grown
but myself but not alone
I ask no one!"
 
Odgovor na temu

bOkIcA
Bojan Abramovic
Novi Sad

Član broj: 1808
Poruke: 520
*.119.EUnet.yu

Sajt: www.bokica.com


Profil

icon Re: wireless net sta mislite o tome05.10.2002. u 18:35 - pre 261 meseci

Pre koju godinu neprofesionalnost neobee-a je bila na "dobrom" nivou, sada ne znam kako posluju.
A sto se tice njihove nove usluge wirless net-a, za mene vrlo prijatno iskustvo.

Bio sam u firmi koja ima njihovu wireless konekciju, e sad da je poredim sa konekcijom koju moja firma ima sa nspoint-om.

Prikaz strana u toku surfovanja je stravicno brz sto nije slucaj kod nspont-a, a download je 10-20% sporiji kod neobee-ija (isti fajl 50-60 kb/s, a u nsp. 70-80 kb/s).

Mislim da je ta firma na najacem paketu koji nudi neobee, a moja firma ima 1 Mbit-ni link preko adsl-a do nspoint-a. Plus mi placamo po protoku sto zna da nas skupo kosta kada se radnici otrgnu kontroli.


To je ono sto ja mogu da kazem iz nekog vrlo kratkog koriscenja neoobee-ovog servisa.
 
Odgovor na temu

MasterOfUndead
Novi Sad

Član broj: 2389
Poruke: 280
*.224.EUnet.yu



Profil

icon Re: wireless net sta mislite o tome05.10.2002. u 18:41 - pre 261 meseci
poZ

Pošto sam se baš primio da uymem ovaj wireless net interesuje me samo da li neko zna gde može da se nabavi malo jeftinije potrebna oprema za wireless net (odgovarajući hardware) pošto su oni na sajtu izbacili cenu od 25 000 dinusa za opremu i inicijalni setup, pa me zanima jel neko zna jeftiniju varijantu, a ako ne onda da počnem da štekam pare
"...and the earth becomes my throne
I adapt to the unknown
under wandering stars I've grown
but myself but not alone
I ask no one!"
 
Odgovor na temu

bOkIcA
Bojan Abramovic
Novi Sad

Član broj: 1808
Poruke: 520
*.119.EUnet.yu

Sajt: www.bokica.com


Profil

icon Re: wireless net sta mislite o tome05.10.2002. u 19:22 - pre 261 meseci
Ajde prvo saznaj sta je sve potrebno od opreme pa pogledaj i ovde.
 
Odgovor na temu

max
Bojan Dimitrijevic
BGD-YU

Član broj: 2838
Poruke: 31
*.verat.net

ICQ: 7017280
Sajt: ipv6.verat.net


Profil

icon Re: wireless net sta mislite o tome06.10.2002. u 13:21 - pre 261 meseci
Ne znam koliko ste upoznati, ali security&wireless lan ne idu zajedno tako da imajte
i to na umu...
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: wireless net sta mislite o tome06.10.2002. u 14:22 - pre 261 meseci
Zašto ne? ipsec, VPN - i više nego dovoljna zaštita..
 
Odgovor na temu

MasterOfUndead
Novi Sad

Član broj: 2389
Poruke: 280
*.80.EUnet.yu



Profil

icon Re: wireless net sta mislite o tome08.10.2002. u 01:29 - pre 261 meseci
poZ

E sad ste me totalno pogubili, kakav VPN ? What a fuck is VPN ?! Kad kazete da nije zasticen wireless net sta tacno podrazumevate s tim. Cuo sam da postoje neki spoof uredjaji ili kako se to vec zove, al to me ne brine, pa cak i da neko to koristi da bi uhvatio moj signal i video sta ja radim, to mi je apsolutno ne bitno nikakve tajne ne prenosim ) Nego me zanima da li postoji mozda jos neki rizik koji wireless net donosi ?

Unapred zahvalan na odgovoru.
"...and the earth becomes my throne
I adapt to the unknown
under wandering stars I've grown
but myself but not alone
I ask no one!"
 
Odgovor na temu

bOkIcA
Bojan Abramovic
Novi Sad

Član broj: 1808
Poruke: 520
*.23.EUnet.yu

Sajt: www.bokica.com


Profil

icon Re: wireless net sta mislite o tome08.10.2002. u 17:19 - pre 261 meseci

Ne treba da se obazires na komentare vezane za sigurnost wirless net-a, pogotovo ako si obican korisnik.

Mislim da je sigurnost wiress-a na istom nivou kao i vecina karika (servera) samog interneta, sto bi u prevodu znacilo da ako bi neko hteo da provaljuje u tvoj sistem (tj. neke firme) nema potrebe da "slusa" taj isti wirless signal, nego sedne u svoju stolicu tamo negde daleko i to isto tako dobro radi preko samog net-a.

Jasno je da ne postoji alarm niti bilo kakav drugi pouzdan sistem koji ce sacuvati tvoj auto od profi kradljivca.



A VPN-om se pravi kriptovan tunel kroz internet radi prenosa informacija izmedju poslovnica firme, privatnih lica i sl.

http://www.activsupport.com/network/vpn_security/vpn_faq.html

nesto minimalno o VPN-u, ako hoces detaljnije trazi na net-u
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: wireless net sta mislite o tome14.10.2002. u 00:09 - pre 261 meseci
Da li je neko lično iskusio Neobee-jev wireless net?

Bio sam u jednom internet kafeu i imao sam priliku da ga malo pregledam.
Veza je skroz nestabilna, što mi je potvrdio i vlasnik, a to je samo krivica Neobee-ja.
Da ih je malo više briga za korisnike, onda bi ovo bilo fino i funkcionalno. Ovako - ne znam, zato i pitam.
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

tbb
Novi Sad

Član broj: 5584
Poruke: 7
217.26.72.*



Profil

icon Re: wireless net sta mislite o tome14.10.2002. u 14:56 - pre 261 meseci

VPN i (IP)security su klijentov 'problem'. ISP ne moze da filtrira sve IP pakete, iz razumljivih razloga ('kakav je ovo UDP paket? Kakav stream? Aha, net-radio...' - npr.). Postoje alati na webu za sve sto vam treba. Druga stvar: transfer zavisi od linka servera sa kojeg se nesto 'svlaci'. Naravno da nesto ide brze preko jednog ISPa, drugo ide sporije nego li kod drugog, itd. Trece stvar: cena. Za ovu cenu (mislim na 64k paket od 3000 din/mesecno) mislim da jedino Verat nudi neku xDSL vezu. Cetvrto: da, radim u Neobee-u. Trunks preferira InfoSky, mada bi mogao da obnovi svoj nalog na Neobee-u, pa da checkira opet nas link. Ne znam sta je tako neprofesionalno ovde? Sto se tice tog i-cafea, mozda bi trebalo da probaju nekog drugog provajdera, cisto da osete i po dzepu, po linku, i po brzini reakcije tehn. podrske. Zapravo se nismo dogovorili da nas ogovaraju, vec kad koriste nase usluge. Lepo sto je ipak otisao da proveri, ovaj Trunks. Ako je neko zaboravio lekciju br. 1, kratko podsecanje: koliko para -> toliko mjuze. A ovo prilicno dobro svira:))) Ko ima sluha...
eat at Joe's...
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: wireless net sta mislite o tome14.10.2002. u 18:00 - pre 261 meseci
Svaka cast svakom wireless provajderu pa naravno i neobee-ju
koliko sam se informisao rade sa breezom na 802.11b standardu a klijente ne uslovljavaju sa opremom. Koliko ja znam link Neobee-ja do Verata je cistih 4 Mbs i nije opterecen, ono sto dalje znam a to je da su njihove pristupne tacke pod 24/7 podrskom i da rade! Taj net kafe verovatno nema odgovarajucu antenu ili je kabl predugacak ili ko zna sta...
10 za neobee
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: wireless net sta mislite o tome14.10.2002. u 22:24 - pre 261 meseci
Citat:
tbb:
Sto se tice tog i-cafea, mozda bi trebalo da probaju nekog drugog provajdera, cisto da osete i po dzepu, po linku, i po brzini reakcije tehn. podrske. Zapravo se nismo dogovorili da nas ogovaraju, vec kad koriste nase usluge. Lepo sto je ipak otisao da proveri, ovaj Trunks. Ako je neko zaboravio lekciju br. 1, kratko podsecanje: koliko para -> toliko mjuze. A ovo prilicno dobro svira:))) Ko ima sluha...

Ovde ću da te ispravim, jer je vlasnik imao samo reči hvale za vas dok sam ja bio skeptičan. Jedino što mi je potvrdio je da je veza nestabilna.

Hvala na odgovoru, ali mojne mi metaforično molim te (“ko ima sluha” i slično). ;)
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: wireless net sta mislite o tome

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6065 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.