Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja marka hard diskova je nabolja??

[es] :: Storage :: Koja marka hard diskova je nabolja??

[ Pregleda: 7537 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KIMAN
Homeland: Jugoslavija

Član broj: 15251
Poruke: 130
*.as3.za-1.bih.net.ba.

ICQ: 175918583


Profil

icon Koja marka hard diskova je nabolja??03.06.2005. u 14:13 - pre 229 meseci
Ja imama desknote i uzeo sam hitachi hdd nije radio ni 1h pregorio je pa vas pitam dali je to slucajnost ili su toliko oni losi?
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Koja marka hard diskova je nabolja??03.06.2005. u 14:56 - pre 229 meseci
Tesko je reci na primeru jednog slucaja... Meni je svojevremeno odapeo Maxtor (kucni, ... a nesto ranije i na poslu! ) i posle sam cuo da se to jos mnogima desavalo u to isto vreme. Medjutim, cinjenica je takodje da su, zbog najpovoljnije cene, Maxtori bili najmasovnije prodavani diskovi, pa je tesko uporediti njihov procenat otkaza sa nekim drugim, manje prodavanim diskovima, jer to jednostavno nije toliko vidljivo.

Dok sam po internetu trazio pomoc, primetio sam da Hitachi ima foru da moze da se servisira preko interneta (downloaduje se neki program za daljinsko servisiranje i poveze se sa serviserom online, u zakazano vreme), sto drasticno pojeftinjuje opravku.

Diskovi uglavnom ne crkavaju od svog "cefa", nego zbog nestabilnog ili preopterecenog napajanja ili zbog nedovoljnog hladjenja. Dosta paznje je potroseno na razvijanje sistema samodijagnostike koji kontrolisu stanje mehanike diskova (S.M.A.R.T.) pa me cudi zasto nisu dodali i neko nadgledanje stabilnosti i talasnosti napajanja i radne temperature ... to sve nije skupo za dodati u dizajn diskova, a pomoglo bi proizvodjacima da "operu obraz" i upere prst u nekog drugog ...

U tvom slucaju, disk je jos u garanciji i zato ga zameni kod dobavljaca, a nemoj nikad da se pouzdajes u srecu, verovatnocu otkaza, odnosno u pouzdanost diskova, nego redovno radi bekap podataka koji su ti vazni. Ponekad se desava da NIKO ne moze da ti vrati podatke sa obeznanjenog diska.
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Koja marka hard diskova je nabolja??03.06.2005. u 15:11 - pre 229 meseci
Za mene IBM. Iskljucivo na osnovu licnog iskustva.

@KIMAN:
To sto je Hitachi odmah pregoreo, pa reci cu ti i da su 2003. u jednoj firmi koja se bavi prodajom PC-a i opreme, imali situaciju da su svake 3-4 od 10 ASUS osnovnih ploca bile DEFEKTNE, dakle ili pri samoj ugradnji ili su ubrzo zatim "crkavale". Da li to znaci da je ASUS los? Ne, nego to znaci da nasi generalni i ovlasceni distri, ovaj, PROFIteri cesto uvoze krs, dakle proizvode DNOnje klase, sve u cilju maksimaksimiranja profita.

 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: Koja marka hard diskova je nabolja??03.06.2005. u 16:14 - pre 229 meseci
Hmm, o ovome se može dugo raspravljati. Po meni Seagate & WD, u Maxtor diskove sam izgubio povjerenje.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Koja marka hard diskova je nabolja??04.06.2005. u 13:00 - pre 229 meseci
na to pitanje ti je skoro pa nemoguce odgovoriti u smislu "ti i ti diskovi su najbolji"
Ja cu sad malo mimo teme i pitanja al da i to kažem :
Obicno kad sastavljas komp, ili kupujes novi disk, (sasvim svejedno) zapikiras si što ti treba; npr: oću 120GB, 7200rpm, 8MB cache-a, tu i tu brzinu pristupa
bla bla.
Onda vidiš što ti je od toga dobavljivo kod tvog prodavača. I dođeš recimo do saznanja da disk takvih ili sličnih performansi/kapaciteta/mogućnosti proizvodi recimo seagate, maxtor, hitachi. Onda trknes na neki sajt gdje su radili test, procitas tudja iskustva, vidis dal je netko imao mozda i probleme s kojime od diskova i slicno....
i tada se odlucis za kupnju diska :)

Stvarno je nemoguće reći koji su najbolji, ponekad se desi da i jedan renomiran i ugledan proizvođač izbaci lošu seriju diskova.

 
Odgovor na temu

KIMAN
Homeland: Jugoslavija

Član broj: 15251
Poruke: 130
*.as3.za-1.bih.net.ba.

ICQ: 175918583


Profil

icon Re: Koja marka hard diskova je nabolja??09.06.2005. u 19:38 - pre 229 meseci
Jos ako bude citava serija losa,pa zamislite da mi i ovaj drugi(od garancije-zamjene) crkne,moguce je da se zapitam jeli do mog racunara??

Stvarno sam zbunjen
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Koja marka hard diskova je nabolja??09.06.2005. u 21:21 - pre 229 meseci
uredno radi backup!!
Ali sumnjam da si te "sreće" da će i ovaj crknuti.



 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Koja marka hard diskova je nabolja??13.06.2005. u 19:56 - pre 229 meseci
Daj covece kakvo je to pitanje?? Jel vise volis crnke ili plavuse?? Ferari ili Lamborghini? Posto te ne zanima kupovina novog modela pa ne mozes da pitas koji je model bolji reci cu ti samo po mom iskustvu koji su me vise sluzili. Imao sam i Hitachi, i Maxtor, i Quantum i Seagate. Mene su najbolje sluzili i najduze trajali Maxtori posebno otkad su se udruzili sa Quantumom - imam u ovom trenutku 4 Maxtora u kucistu. E sad sve je to individualno - evo bas mi sad jedan crko. Razumes, sve je slucajno - jednom mom ortaku je bas kako tebi bilo kupio seagate crko posle dan. Zamene mu oni a ovaj crkne posle nedelju dana - Opet mnogi hvale isti taj seagate. Nist atu nije sigurno. Znam da ti nisam mnogo pomogao ali nisi dovoljno precizirao pitanje>
 
Odgovor na temu

Mikrofiber
Beograd

Član broj: 39901
Poruke: 18
*.yubc.net.

Sajt: www.fxserbia.net


Profil

icon Re: Koja marka hard diskova je nabolja??14.06.2005. u 16:17 - pre 229 meseci
E, ja imam istu dilemu, prso mi je disk pa hocu dobro da razmislim sta da uzmem sledece. Znaci da budem precizan: Koje serije diskova kojih proizvodjaca su provereno dobre i da su jos u prodaji? Da li neko ima savet?

Meni je zimus prso IBM Desk star 80gb, da bih posle na googlu nasao da ga jos zovu "DEATH STAR". Tada sam uzeo WD, pre 6-7 godina me je dobro sluzio disk tog proizvodjaca, i jos daju 3 god. garancije. Medjutim prso i on posle 6 meseci, a ortaku mesec dana pre mene isti disk. Malo sam u frci sta da uzmem, nije do para i garancije, ono sto sam izgubio na tim diskovima nema cenu...

 
Odgovor na temu

bluered
Vladimir Životić
Srbija

Član broj: 57613
Poruke: 14
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koja marka hard diskova je nabolja??15.06.2005. u 19:45 - pre 229 meseci
Ja trenutno imam maxtora 160GB 8MB. On trenutno radi kako radi, ali isto tako imam i kuler Thermaltake (320 din) koji odlicno radi svoj posao (temperatura je oko 20-25 stepeni). Jedan maxtor na 60GB mi je vec crkao kao i jedan Quantum 20GB. Maxtora sam isptao na institutu i crkli su mu neki tranzistori!!! A oni inace crkavaju od pregrevanja. Tako da je po meni hladjenje neophodno za dug zivot harda. A sto se tice kvaliteta planiram da uzmem Seagate s-ata ncq na njih imas garanciju 5 god. a i dosta rade tise od maxtora. WD isto nije tako los, ali kad pogledas da se testovi brzine uporedjuju ovako Seagate 7200 rpm VS. WD 10000 rpm onda vidi da li je Seagate dobra kupovina.
U jednom ratu sposobnost da se iznenadi protivnik predstavlja ključ pobede.
Posledice naših dela predstavljaju strašila za kukavice i zrake sunca za mudre.
 
Odgovor na temu

KIMAN
Homeland: Jugoslavija

Član broj: 15251
Poruke: 130
*.net.ba
Via: [es] mailing liste

ICQ: 175918583


Profil

icon Re: Koja marka hard diskova je nabolja??16.06.2005. u 00:37 - pre 229 meseci
> Jest a sta bi rekao za hdd koji je od zemlje odvojen 0,5mm npr. u
laptopa,dobro nemojte odma reci da je njegovo zagrijavanje
predvidjeno,imateli kakvu ideju kako njega dodatno hladiti?
 
Odgovor na temu

mleposavic_lepi
Milan Leposavić
Privatno
Trstenik

Član broj: 16661
Poruke: 585
*.vdial.verat.net.

Jabber: mleposavic@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Koja marka hard diskova je nabolja??18.06.2005. u 14:18 - pre 229 meseci
Citat:
bluered:
.... WD isto nije tako los, ali kad pogledas da se testovi brzine uporedjuju ovako Seagate 7200 rpm VS. WD 10000 rpm onda vidi da li je Seagate dobra kupovina.


Ja imam bas suprotne testove: 2x Seagate 7200RPM (RAID) vs. WD Raptor 74GB 10000 RPM i opet Raptor prednjaci, ne u svim testovima ali u vise od pola!!!! Pronaci cu stranice sa ovim testovima ako te zanimaju jer sam pre kupovine Raptora precesljao sve u vezi njega i nasao ove testove!!!!!

Ja sam pre godinu dana presao na WD hard diskove, a pre toga sam koristio MAXTOR. Imao sam 4 Maxtora od 80GB i 2 od po 120, jedan od 80GB je crko drugi dan, jedan od 120 posle nedelju dana, 2 od 80GB su crkla posle pola godine a ostale sam prodao!!! Najvise me je nerviralo skljocanje Maxtora koje se desavalo vrlo cesto!!!

Najveca prednost kod WD-a je ta sto mu je elektronika okrenuta prema hard disku i ne vide se cipovi sa spoljne strane tako da kada se desi da crkne od napajanja (garancija ne vazi u tom slucaju) cesto se desava da ga zamene novim jer se ne vide ostecena na cipovima posto su skriveni!!! Jedan WD je crko zbog napajanja kao i jedan Maxtor. Kad sam poslao na servis, Maxtora su mi odmah vratili i rekli da garancija ne vazi a WD-a su mi zamenili!!!!

Sada imam 3 WD HDD-a, jedan Raptor 74GB, 10000, 8MB; i 2 Caviara, jedan je SATA 160GB, 7200, 8MB; a drugi je PATA 250GB, 7200, 2MB.
Planiram da kupim jos jedan Raptor i vezem u RAID sa ovim koji vec imam. Garancija na WD Raptor je 5 godina!!!

Takodje, drugu su crkla 2 Maxtora iz ko zna kojih razloga i on je presao na WD!!!
::DFI LP DK 790FXB-M2RSH::AMD PhenomII [email protected] +100mV::TT BigWater735+BlackIce 360::4GB Corsair XMS2 Dominator 1066MHz::Gainward HD4870 512MB GDDR5::2xWD Raptor 74GB RAID::Auzentech X-Fi Prelude 7.1::BigTower TT Armor+::Enermax Galaxy 1000W PSU::LG Flatron W2252TQ 22"::APC SmartUPS 1500I::BluRay LG GBW-H10N::Logitech Z5500::Logitech Desktop MX 5500 Revolution::
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: Koja marka hard diskova je nabolja??18.06.2005. u 19:51 - pre 229 meseci
jeste a kod wd ne postoji lezaj za glavu tako da je ista (mislim na ceo sistem)
samo naslonjena na drugi metal a osovina druga mu je sraf koji se srafi odozgo kroz poklopac, sxxxnje zivo.
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

bluered
Vladimir Životić
Srbija

Član broj: 57613
Poruke: 14
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Koja marka hard diskova je nabolja??19.06.2005. u 08:43 - pre 229 meseci
Cek' malo! Raptor se vrti na 10k a seagate na 7200! Tu je razlika, gledao sam malo testove napolju i seagate je veoma cenjen (kao i WD), a pored toga sam i video kako radi (80 GB sljaka kod drugara vec 2 god.). A sto se tice maxa ja tek ne mogu da ti opisem koliko me nervira sto onoliko struze (ja ga imam vec godinu dana, ali sa hladjenjem i to radi ok)!!! Garancija na Seagate je isto 5 godina!
Ljudi hdd mora obavezno da se hladi! Kao sto rekoh Thermaltake za 300 din. i temperatura 20 stepeni, a za Kimana bi moglo nesto kao cela strana, odnosno podnozje sa 2 kulera (ali je preko 1000 din.)!
U jednom ratu sposobnost da se iznenadi protivnik predstavlja ključ pobede.
Posledice naših dela predstavljaju strašila za kukavice i zrake sunca za mudre.
 
Odgovor na temu

KIMAN
Homeland: Jugoslavija

Član broj: 15251
Poruke: 130
*.net.ba
Via: [es] mailing liste

ICQ: 175918583


Profil

icon Re: Koja marka hard diskova je nabolja??19.06.2005. u 13:36 - pre 229 meseci
> Jel´ postoji takav kuler koji ima original dimenzije mog laptopa(da ga
zakacim)?
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Koja marka hard diskova je nabolja??19.06.2005. u 14:29 - pre 229 meseci
Ja uzimam po preporuci iz jedne vece firme. Kad dodjem kod njih pitam ih na kog proizvodjaca trenutno imaju najmanje reklamacija i uzmem tog.
Npr kad sam kupovao disk pre jedno 1.5 godina to je bio WD, a kad sam kupovao pre jedno 6 meseci Samsung je bio ubedljivo najbolji a WD je bio jedan od najlosijih(pored maxtora).
Hocu da kazem da jako puno zavisi od modela do modela i od serije do serije.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Koja marka hard diskova je nabolja??19.06.2005. u 16:58 - pre 229 meseci
^Tačno tako. Ne postoji nešto kao "najbolji proizvođač", baš iz razloga što su tržišna pomeranja česta i nepredvidiva. Proizvođač koji je do juče bio Alfa i Omega, danas može biti čist promašaj ili čak nepostojeći. O promeni kvaliteta tokom neodređenog perioda uopšte ne treba trošiti reči.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

mleposavic_lepi
Milan Leposavić
Privatno
Trstenik

Član broj: 16661
Poruke: 585
*.vdial.verat.net.

Jabber: mleposavic@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Koja marka hard diskova je nabolja??19.06.2005. u 23:02 - pre 229 meseci
Upravo tako!!! Toga smo se nagledali u skoro svakom polju hardvera, usponi-padovi, lose serije-dobre serije....!
Ali me je ipak odvuklo dalje od Maxtora ono skljocanje!!! Mislim da nije takav slucaj sa novim Diamond Max 10 serijama ali...

Citat:
ranikolahdd:
jeste a kod wd ne postoji lezaj za glavu tako da je ista (mislim na ceo sistem) samo naslonjena na drugi metal a osovina druga mu je sraf koji se srafi odozgo kroz poklopac, sxxxnje zivo.


Samo jedno pitanje: Kakva je mehanika i lezaj (ceo sistem) u Raptoru, posto znam da se bavis poslom koji iziskuje otvaranje HDD-ova i postujem tvoje misljenje, pa mi kazi da li si otvarao do sada WD Raptor HDD-ove i kakvo je stanje unutra kod njih??? Vredi li davati pare za jos jedan??? Ali po garanciji ne bi trebalo da bude sumnje, svako ko da 5 godina garancije na nesto, trebalo bi da bude odradjeno kako treba!!!

Pozdrav svima!!!!
::DFI LP DK 790FXB-M2RSH::AMD PhenomII [email protected] +100mV::TT BigWater735+BlackIce 360::4GB Corsair XMS2 Dominator 1066MHz::Gainward HD4870 512MB GDDR5::2xWD Raptor 74GB RAID::Auzentech X-Fi Prelude 7.1::BigTower TT Armor+::Enermax Galaxy 1000W PSU::LG Flatron W2252TQ 22"::APC SmartUPS 1500I::BluRay LG GBW-H10N::Logitech Z5500::Logitech Desktop MX 5500 Revolution::
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Koja marka hard diskova je nabolja??

[ Pregleda: 7537 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.