Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208843 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:38 - pre 229 meseci
[quoe]Mislim smesno je kad radis dugo godina na standardima koji su danas direktna konkurencija MS-Media proizvodima i onda te neko okarakterise kao coveka placenog od strane nekakve "ms kancelarije"... ipak malo too much ;-)[/quote]

Sorry. I ja se ponekad zanesem.... A ovde su sve rasprave malo hot... Svi su previse zagrizli za svoj hleb i ne daju... :mrgreen: A treba nahraniti gladne. :lol:

Citat:
Zaboravljas na jos jedan momenat - ima ljudi koji nemaju bas puno vremena, a i to njihovo vreme kosta ;-) Dakle, ono.. hoces masinu od $299 koju ces da kupis u supermarketu da ti radi porez, pusta film, igrice i da mozes da posaljes koji mail... ;-)


Moze to Linux. ;) Ja se upravo zalazem za tu ideju. Istina, trenutno stanje favorizuje Microsoftove proizvode, ali mislim da Linux moze funkcionalno da se nosi sa tom ulogom. Mislim da samo postoje odredjeni problemi koji sprecavaju da bude na pravi nacin konkurentan Windowsu... Ali smatram da je dovoljno spreman da ljudi mogu da ga koriste i kao jeftino desktop resenje...
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:39 - pre 229 meseci
Da se igramo ključnih reči?

mislim
mislim
smatram




This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:43 - pre 229 meseci
Citat:
Palma: Windows XP Home OEM - oko 80 evra


To je OEM verzija. Znas valjda koja je razlika izmedju OEM i regularne verzije?

A sto se tice tvojih primedbi na listu... Svejedno... Jedino na sta se nisi pobunio je onaj deo gde se pominje "piratski" softver... Pa izracunaj sam. Vidi sta imas od softvera, pogledaj na zvanicnim sajtovima cene i znaces koliko ces morati da platis ako ikada to krene kod nas (mislim na inspekcije i sl)... Sve u svemu vazna je poenta, ne konkretan softver.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:44 - pre 229 meseci
Citat:
bobzilla: To je OEM verzija. Znas valjda koja je razlika izmedju OEM i regularne verzije?


Jok, ti znaš


This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:48 - pre 229 meseci
Citat:

Moze to Linux. ;) Ja se upravo zalazem za tu ideju. Istina, trenutno stanje favorizuje Microsoftove proizvode, ali mislim da Linux moze funkcionalno da se nosi sa tom ulogom. Mislim da samo postoje odredjeni problemi koji sprecavaju da bude na pravi nacin konkurentan Windowsu... Ali smatram da je dovoljno spreman da ljudi mogu da ga koriste i kao jeftino desktop resenje...


Ok, ozbiljna diskusija resumes...

Ako ostavimo po strani probleme sa GPL-om koji sam sebi zatvara komercijalna vrata.. i sl.. mene zanima kako se planiraju resiti problemi sa ... standardima?

Vrlo prosto - Linux community smatra da je prednost Linuxa gomila standarda (audio/video drajver modeli, component object modeli, multimedijalni framework, window manageri, i isl..>) - a zapravo postoji jedan momenat zasicenja kada prevelik broj "standarda" znaci da u stvari nema standarda.

Mislim, stavi sebe u poziciju nekog ISV-a ili integratora - ti nemas "standardni Linux" koji ima mnogo toga osim glibc-a i nekakvog X11 - na koji mozes da se oslonis... nisam siguran da ce u skorije vreme biti moguca jednostavna integracija aplikacija, kao sto je Microsoft to vrlo efikasno uradio sa OLE/DCOM tehnologijom.

Sve ovo gore naravno ne znaci da je nemoguce "upakovati" Linux i cak napisati vrlo upotrebljivu apliakciju na istom - ali , je sve to daleko teze i komplikovanije danas - i ne postoji niko "jak" ko radi na tome da to bude prostije.

Trece je naravno OEM problem - na koji ti mozda ne mislis, ali ako si ti OEM koji zeli da integrise Linux - zapitaces se dosta o patentima, i da slucajno tu nema neke aplikacije koja krsi patente... znam da to izgleda smesno u Srbiji, ali nece to biti zadugo... Kod komercijalnog softvera postoji odredjena zastita kupca (OEM-a) za krsenje patenata od prodavca ;-)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 21.06.2005. u 20:48 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:48 - pre 229 meseci
Citat:
mislim
mislim
smatram


advocacy predstavlja forum u kome se promovisu razlicita razmisljanja. Ono sto ti ili ja govorimo nije dokazana cinjenica, vec nase misljenje. Zato ja stalno isticem da ja mislim odnosno smatram da je tako. Niko nije apsolutno u pravu.

Ako mislis da si u svemu u pravu... E, decko sto si ti u zabludi. :)))
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:52 - pre 229 meseci
Hold yer horses, bre!

A sad nazad na četvrtu stranu i lepo mi odgovori na postove a ne da mi pišeš da je svejedno i da to šta ja govorim nije dokazano.



[Ovu poruku je menjao Palma dana 21.06.2005. u 21:02 GMT+1]
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:53 - pre 229 meseci
@Palma:
Citat:
On nije ni namenjen za svakodnevnu upotrebu.
Dobro, crkne ti hard i gotovo. Kao sto i sam priznajes, BartPE nije za svakodnevnu upotrebu. Mozda ti kod kuce imas 5 rezervnih hardova, ko zna, ali vecina ih nema. Mozda si kod nekog drugara, 23:38h a treba nesto hitno da uradite pre ponoci - prijava na fakultet ili na tender, a hard crko. Mozda... Setices se ti ovih mojih reci garantovano. Bolje stavi u torbu Knoppix CD.

Ja celo vreme mislio da se zezate, a vi to ozbiljno...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:55 - pre 229 meseci
Citat:
Trece je naravno OEM problem - na koji ti mozda ne mislis, ali ako si ti OEM koji zeli da integrise Linux - zapitaces se dosta o patentima, i da slucajno tu nema neke aplikacije koja krsi patente... znam da to izgleda smesno u Srbiji, ali nece to biti zadugo... Kod komercijalnog softvera postoji odredjena zastita kupca (OEM-a) za krsenje patenata od prodavca ;-)


To je vec pravno pitanje. U to se bas i ne razumem. Zavisi od nacina na koji ce se regulisati softverski patenti u pravu EU... No, svakako me to pitanje zanima... Pre svega zbog nekih mojih ideja za buducnost.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:57 - pre 229 meseci
Pazi Tomu, uhvaćen u laži pa krenuo fino da razgovara!. Ha, lepo kaže Sundance da vas treba banovati.


This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 19:59 - pre 229 meseci
A što se rezerve tiče, imam tri kompjutera ovde u sobi, svi sa po dva harda unutra. Naravno, rado ću staviti Knoppix u torbu ako mi ga snimiš i pošalješ.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 20:00 - pre 229 meseci
Citat:
A sad nazad na četvrtu stranu i lepo mi odgovori na postove a ne da mi pišeš da je svejedno i to šta ja govorim nije dokazano.


Sta... Na cetvrtoj strani su screenshotovi? :)))

A, sad vidim... Ti si MCSA. :D Ok. ql. E, bas si nam se dokazao znanjem. ;)

P.S. Odgovorio sam ti na sve na sta sam imao komentar. E, sad sto to nije shvaceno, mislim da su u pitanju subjektivne stvari i ja nemam nikakve veze sa tim. ;)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.biz.mindspring.com.



+6 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 20:00 - pre 229 meseci
Citat:
tdjokic: Dobro, crkne ti hard i gotovo. ... Bolje stavi u torbu Knoppix CD.


Tomo, ubedio si me. Neću da bacim onaj Slax koji mi se još negde vuče. Ali na moj hard disk Linux više ne dolazi.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 20:01 - pre 229 meseci
OK, obično ne volim ovo da radim, ali... (lažem, uživam u tome, al' je ovako dramatičnije)

Boki, srećo :-) vidim da si 1981. godište. Nema tu ništa loše, ali ima tu neka kilometraža koja je bitna.

Ja sam prvi put Linux stavio na svoj računar negde 1992./'93. godine (tad si ti imao 11 god, btw.) Igrao sam se sa njim, programirao, čak držao i BBS na njemu (Exodus je radio dugo vremena na Linuxu, ko se toga seća). Bilo je super. Međutim, hteo sam da se igram, hteo sam ovo, hteo sam ono, svi oko mene koristili DOS, batalio Linux neko vreme. Posle nekog vremena, opet sam se igrao sa Linuxom... Manje-više ista stvar. Tamte, vamte, '95 godine sam podigao prvi Linux server zajedno sa Vecxom (galeb.etf.bg.ac.yu), a kasnije godinama održavao Linux servere na Filozofskom fakultetu, EUnet, gomili YU firmi... u Chileu i konačno na Islandu, gde mi je kroz ruke prošlo tri ISP-a. Dakle, moja Linux kilometraža je daleko od zanemarljive.

Linux na desktopu sam koristio kad ti verovatno nisi ni znao šta je to. Aktivno od 1998-2000 na poslu, a kod kuće do 2001. Onda sam shvatio da je to jedno veliko gubljenje mog vremena. Nije da stvari ne mogu da se odrade na Linuxu... Mogu, ali uzimaju previše vremena, koje bih ja radije proveo radeći nešto drugo kad sam kod kuće, a na poslu radeći ono za šta sam plaćen. Na stranu što moj poslodavac ne bi bio preterano srećan da ja gubim vreme nameštajući radno okruženje (sorry, ne mogu sad da popravim taj ruter/odem kod korisnika/na sastanak, kompajliram KDE) ili pokušavajući po hiljaditi put da instaliram Cisco Aironet drajvere za wireless, zato što Linux drajveri zahtevaju firmware od pre 4 godine (!).

Dodatni argument za onu moju kraću istoriju je što kroz te silne godine mog korišćenja Linuxa na dekstopu, nisam primetio da je isti evoluirao ama baš ništa. I dalje brinu brigu iste stvari (ove biblioteke, one biblioteke, ovo kompatibilno, ono nekompatibilno, xkdb ovaj, kdb onaj, itd. itd.).

Čisto praktično i po ko zna koji put. Visio za Linux? I rest my case.

Marko.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 20:04 - pre 229 meseci
Citat:

To je vec pravno pitanje. U to se bas i ne razumem. Zavisi od nacina na koji ce se regulisati softverski patenti u pravu EU... No, svakako me to pitanje zanima... Pre svega zbog nekih mojih ideja za buducnost.


Vidi ovako - nema zajebavanja ;-)

Prvo, vecina patenata koji su potencijalno opasni nemaju blage veze sa softverskim patentima - i to se moze vrlo jednostavno utvrditi koristeci search na neke ranije threadove gde sam postovao listu patenata koji su savrseno legalni u EU od vajkada - davno pre nego sto se i postavilo pitanje sw. patenata, a kace neke Linux/GPL softverske komponnte, pogotovu u oblasti multimedije...

Tako da problem postoji - i vrlo je prost... ti si OEM, ti prodajes masinu za pare - tu se nalazi Linux koji sasvim slucajno ima... recimo DVD player a ti pojma nemas, a nisi platio licence za to... pogodi ko ce biti tuzen ;-) GPL autor? Probaj jos jednom ;-)

Ko ce tebi da radi pravnu analizu svega sto se tu nalazi, i garanciju da tu nema nekih zezalica za koje neko moze da te uhvati i ozbiljno ti ugrozi biznis?

Ta pravna analiza kosta... bojim se da kad bi se sve sabralo, daleko je bolje kupiti komercijalni softver - pa makar bio i komercijalni Linux (jer je to onda neko drugi proveravao) - samo se onda postavlja pitanje cemu sve to (pricamo o stednji para) ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 20:20 - pre 229 meseci
@ivan dimkovic,

Nadam se da gomila linkova koja ide na linux how to ne treba da prestavlja argument. Sta ja trebam da nadjem nekog ko ne zna formatirati floppy pa pita pa ti postovati i reci da je Windwos los i samo za mazohiste...?
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 20:21 - pre 229 meseci
Citat:
i to se moze vrlo jednostavno utvrditi koristeci search na neke ranije threadove gde sam postovao listu patenata koji su savrseno legalni u EU od vajkada


Ajde molim te potrazi to. Zanima me da prelistam. Ti ces to mnogo lakse naci nego ja. Imas 6888 poruka (evo i datuma: 21. 06. 2005. 21:19 :))), tako da mi ne pada na pamet pretrazivanje necega za sta ne znam ni kako je naziv teme, a kamoli sadrzaj...

Ne mogu da dam misljenje o tom slucaju ako nemam osnovnu pretpostavku o kojim se patentima radi...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 20:26 - pre 229 meseci
Citat:

Ajde molim te potrazi to. Zanima me da prelistam. Ti ces to mnogo lakse naci nego ja. Imas 6888 poruka (evo i datuma: 21. 06. 2005. 21:19 :))), tako da mi ne pada na pamet pretrazivanje necega za sta ne znam ni kako je naziv teme, a kamoli sadrzaj...


http://www.elitesecurity.org/poruka/736431 evo jedan lep primer, sa sve patentom ;-)

Citat:
dr ZiDoo
Nadam se da gomila linkova koja ide na linux how to ne treba da prestavlja argument. Sta ja trebam da nadjem nekog ko ne zna formatirati floppy pa pita pa ti postovati i reci da je Windwos los i samo za mazohiste...?


Hell yes... dakle, ja kupim masinu, instaliram Ljinux.. i ono PDF reader nece da mi skroluje kad koristim danas sasvim standardni mis...

I ja treba da gledam neki "how to"

Sorry... za mene to spada u domen necega sto treba da radi out-of-the-box... nemam bas puno vremena da podesavam X11 konfiguracije da bi mi radio... mis.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 20:27 - pre 229 meseci
btw. howto-ovi su primeri jako lose i povrsne dokumentacije...
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)21.06.2005. u 20:33 - pre 229 meseci
Caboom, to je veoma loša generalizacija. Ima veoma dobrih. Recimo, DNS-HOWTO za Linux je odlična dokumentacija po bilo kom osnovu. Sa druge strane, ono što Linuxu nedostaje u smislu dokumentacije je Handbook kakav ima recimo FreeBSD. Pravo je uživanje čitati ono ...

Sa druge strane, ko nije video Ericsson dokumentaciju za AXD311 i AXD301, ne zna šta je to loša dokumentacija :-)

Marko.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 208843 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.