Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209116 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 16:27 - pre 229 meseci
A moja poenta je da uvek kad kupujes modem,dobijes cd sa drajverima uz taj modem
tako da obican korisnik ne mora da brine koji mu je model modema,tako da ne vidim razlog tvog posta,koliko je meni poznato,ti modemi sa conexant cipsetom su,otprilike tajvanski,kineski ili whatever i imaju razna imena ,apolo,orion,itd,i iako su no name uz svaki ide cd sa driverima,koji se instaliraju na cuveno next,next,finish,i takvih modema sa m namestio i instalirao bar desetak, i koji su radili odmah za razliku od linux drivera gde se placa brzina veca od 14k.A to sto ti imas problema sa modemom ,nije greska windowsa,ja sam npr jurio na Internetu kako da omogucim 3d akceleraciju na ati-ju i tim sam se bavio 3 dana,i na kraju sam uspeo odredjenim ritualom da osposobim 3d na ati-ju ,a na windowsu sam to uradio za 30-ak sekundi.E sad ja stvarno nemam vremena ni volje da se zajebavam sa drajverima za graficku citava tri dana.

[Ovu poruku je menjao Walker dana 28.06.2005. u 17:28 GMT+1]
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 16:33 - pre 229 meseci
Citat:
Sundance: Čitaj kao: "Ispao sam glup, pa ću sad sve pokušati okrenuti na šalu i nasrat ovog MS zealota, nadam se da nitko neće primjetiti da sam spomenuo taj usrani modem in the first place".

Ne, niti ću skrenuti sa teme kao ti, u pokušaju da čitaoci ne primijete kako Sundance ipak nije pokupio svu pamet svijeta.

Sundance, s tobom stvarno ne vrijedi razgovarati. Tebi nedostaje osnovna kultura za ljudski razgovor sa neistomišljenicima i da se riješiš tog kompleksa veličine.
Na moj prigovor kako i ti vrijeđaš sagovornike, jednako (i više) kao i oni koje si predložio za ban, ti odgovaraš: "A ja mislim da sam vidio cica macu" (!), umjesto da unaprijediš svoju kulturu dijaloga.

Ovo je moj posljednji odgovor tebi.

"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 16:40 - pre 229 meseci
Citat:
Walker: A moja poenta je da uvek kad kupujes modem,dobijes cd sa drajverima uz taj modem

A kad izgubiš CD sa drajverima kupiš novi modem (pošto oni Windowsovi ne rade)?
Ili odeš na Internet i skidaš drajvere dok ne nađeš odgovarajuće - e to već nije user-friendlyness onakva kakvu su neki ovdje definisali.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 16:40 - pre 229 meseci
Citat:
Not now, John!: Na moj prigovor kako i ti vrijeđaš sagovornike, jednako (i više) kao i oni koje si predložio za ban, ti odgovaraš: "A ja mislim da sam vidio cica macu" (!), umjesto da unaprijediš svoju kulturu dijaloga.


Zašto unaprijeđivati "kulturu dijaloga" kad:

- mene onaj retard matrixxx vrijeđa u doslovno svakoj poruci. Sl. i axez.

- nadležni nemaju ni najmanje volje da dotični problem riješe, već zaključavaju teme uz daljnje vrijeđanje i ponižavanje (Stripy).

Citat:
Ovo je moj posljednji odgovor tebi.


Čitaj kao: "Cijela ta priča o modemu je bio jednostavno pokušaj FUD-a, sad kad nemamo što pametno reći, poklopit ćemo se ušima i otići dalje...".

Lijepo da priznaješ.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 16:43 - pre 229 meseci
Citat:
Not now, John!: A kad izgubiš CD sa drajverima kupiš novi modem (pošto oni Windowsovi ne rade)?


U slučaju da taj imaginarni modem uopće postoji.....

Dakle kondicionalni futur totalno irealnog događaja. Na čemu si ti, 'leba ti?

kool-aid?
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 16:46 - pre 229 meseci
Ne, to se mozda radi na "kupusari" (©Degojs) na Win-u to izgleda ovako
1. http://www.conexant.com/support/md_winxpinfo.html#q1
2. Next, netx , finish

To je sve :D
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 16:56 - pre 229 meseci
Da samo napomenem da NT već 15 god ima nešto što se zove HAL (Hardware Abstraction Layer) koji omogućava binarnu kompatibilnost drivera i kernela na različitim arhitekturama. Također se driver stack nije značajnije promijenio zadnjih 10 god, što meni recimo omogućuje da na winXP tjeram "pod prisilom" driver modema sa win2k, a da on, naravno, radi besprijekorno.

Za razliku od ljinuxa, gdje recimo nema teoretske šanse da recimo 2.4 driver radi na 2.6
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 16:57 - pre 229 meseci
Citat:
Walker: Ne, to se mozda radi na "kupusari" (©Degojs) na Win-u to izgleda ovako
1. http://www.conexant.com/support/md_winxpinfo.html#q1
2. Next, netx , finish
To je sve

Da, to sam i ja uradio. Samo kada biraš neki telefonski broj, modem ne "otvara" tel. liniju, a ponaša se kao da je sve OK.
Nije sve tako crno-bijelo.
Mogao bih da nabrajam gluposti koje su mi se dešavale dok sam koristio Win (cca 10 godina).

[Ovu poruku je menjao Not now, John! dana 28.06.2005. u 17:58 GMT+1]
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 16:59 - pre 229 meseci
Jesi li pokusao da ukljucis zvucnike jer taj modem koristi DirectX da bi se cuo zvuk od modema, zato su ti modemi tako i jeftini jer je sve sw odradjeno
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 17:03 - pre 229 meseci
Citat:
Walker: Jesi li pokusao da ukljucis zvucnike jer taj modem koristi DirectX da bi se cuo zvuk od modema, zato su ti modemi tako i jeftini jer je sve sw odradjeno

Skrećemo s teme, ali da ti odgovorim... Kada provjeravam da li modem radi ne oslanjam se na zvuk koji dolazi iz njega ili zvučnika, već podignem tel. slušalicu (telefona koji je spojen na istu tel. liniju) i osluškujem da li modem bira tel. broj.

Sve čekam da mi neko konačno predloži reinstalaciju Windowsa...
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 17:07 - pre 229 meseci
Citat:
Not now, John!: Sve čekam da mi neko konačno predloži reinstalaciju Windowsa... :)


Problem je rješiv, samo što ga ti ne znaš riješiti. Evo još čekamo ime modela pa da na google nađemo par stotina mjesta gdje se spominje kako on perfektno radi na winXP.

Ali budući da to nećemo nikad saznati, sve ostaje u domeni rekla-kazala.

Također me ne bi čudilo da si rođaku namjerno opstruirao taj driver samo kako bi ga natjerao da koristi linux. Dapače, ovo je definitivno najvjerojatniji scenarij.
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 17:10 - pre 229 meseci
Na linuxu ovi modemi rade 14k (dok ne platis, posle ide 56k - no free ride )

[Ovu poruku je menjao Walker dana 28.06.2005. u 18:11 GMT+1]
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 17:16 - pre 229 meseci
Citat:
Walker: Na linuxu ovi modemi rade 14k (dok ne platis, posle ide 56k - no free ride )


PDV po bitovima, ha?

Dobar taj ljinux, kad se najobičniji driveri masno naplaćuju...

Ili naš Johnnie, po uzoru na svog idola matrixxx-a, koristi piratsku verziju sw-a na "slobodarskom" OS-u?

Bože koje licemjerje....
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 17:19 - pre 229 meseci
https://www.linuxant.com/store/

"Samo" $ 14.95

Jebote skuplji driveri od modema!!!!

[Ovu poruku je menjao Sundance dana 28.06.2005. u 18:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 17:21 - pre 229 meseci
I opet ga jeftinije izadje da kupi novi modem od 5€ za Win
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 17:40 - pre 229 meseci
Citat:
Walker: I opet ga jeftinije izadje da kupi novi modem od 5€ za Win :D :D

Win + modem od €5 je još uvijek skuplji od Linux + modem od €5 + drajveri od €15, tako da bih ja radije kupio te drajvere od €15 nego WinXP od €X.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 17:44 - pre 229 meseci
Yeah! Share the fun !
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 17:50 - pre 229 meseci
Citat:
Not now, John!: Win + modem od €5 je još uvijek skuplji od Linux + modem od €5 + drajveri od €15, tako da bih ja radije kupio te drajvere od €15 nego WinXP od €X.


Nisi odgovorio na pitanje....jesu li rodijakovi modem driveri piratski, ili je okljaštrena free verzija na 14kb?
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 18:01 - pre 229 meseci
[irony]Stvarno,a gde ja da kupim drajvere ovde u Srbiji ako bi npr stavio linux?Na buvljaku:)))[/irony]

[Ovu poruku je menjao Walker dana 28.06.2005. u 19:03 GMT+1]
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 18:06 - pre 229 meseci
[sarcasm] Ma yok bwe, prenesi cijeli biznis na ljinux i na njega natrpaj piratski Oracle i sl. A kad ti dođe BSA, vidit će da je linux u pitanju i znat će da tu nema piratluka :)))))[/sarcasm]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209116 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.