Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako "odrzavati" com domain kupljen preko interneta?

[es] :: Hosting :: Domeni :: Kako "odrzavati" com domain kupljen preko interneta?

[ Pregleda: 5493 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

emiru
Emir Ugljanin
Novi Pazar

Član broj: 19526
Poruke: 126
*.beotel.net.

Sajt: www.autopijac.com


Profil

icon Kako "odrzavati" com domain kupljen preko interneta?27.05.2005. u 10:38 - pre 230 meseci
Ovako, ako uzmem visa ili neku drugu karticu i kupim .com domain preko interneta, interesuje me sta se desava sa tim domainom, ukoliko ta firma propadne ili sta vec, mogu li ja da produzim trajanje tog domaina i preko nekih drugih firmi?

Molio bih nekog da mi objasni nacin kupovine com domaina preko interneta. Do sada sam kupovao domaine preko raznih nasih provajdera i svi su registrovani na taj provider, a ja hocu da je registrovan na moje ime i da mogu da menjam hosting po zelji.


 
Odgovor na temu

fly13

Član broj: 53077
Poruke: 75
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Kako "odrzavati" com domain kupljen preko interneta?27.05.2005. u 12:40 - pre 230 meseci
Koristi akreditovane registre i neces imati nikada problema, a za ovaj drugi deo sta jel ti treba tutorial kako da kupis domen.. nesto mi se ne pise sad, mozda sutra.

 
Odgovor na temu

emiru
Emir Ugljanin
Novi Pazar

Član broj: 19526
Poruke: 126
*.beotel.net.

Sajt: www.autopijac.com


Profil

icon Re: Kako "odrzavati" com domain kupljen preko interneta?27.05.2005. u 13:02 - pre 230 meseci
hehehe ma kakav tutorial, samo mi je vazno da kada kupim domain, bude licno moj i da nikako ne mogu da ga izgubim. Nebih dozvolio sebi da kupim domain kod neke firme i posle nekoliko godina ona propadne i moj domain ode u "stecaj", tj. propadne, jer nemam odakle da produzim zakup.
Sve sto me insteresuje je kako funkcionise taj zakup domaina i kako ja ako kupim domain kod www.register.com, mogu nakon nekoliko godina da nastavim zakup ali npr kod godaddy.

 
Odgovor na temu

fly13

Član broj: 53077
Poruke: 75
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Kako "odrzavati" com domain kupljen preko interneta?27.05.2005. u 13:25 - pre 230 meseci
Hm pa ti pricas o obicnom Transfer-u domena...
U cemu je tu problem znaci kupis domen kod register.com "nakon nekoliko godina" ili vec posle 3 meseca mozes da vrsis transfer na drugi registar idt..

Slikovito kupio si kod register.com domen koji zelis da prebacis kod drugog registra recimo na pr. registerfly.com. Kod registerfly.com kliknes na transfers uneses sve sta se od tebe trazi, pratis proces koji ti je detaljno objasnjen i ta dam dvoj domen je sad registrovan kod registerfly.com.

Jel bi to bio odgovor na tvoje pitanje?

Pre transfera .com, .net, .org domeni moraju biti "otkljucani" u tvom control panelu.
Po defaultu su posle registracije kod vecine registra "zakljucani" ili ti "REGISTRAR-LOCK".




 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apatinonline.net.



+37 Profil

icon Re: Kako "odrzavati" com domain kupljen preko interneta?27.05.2005. u 21:34 - pre 230 meseci
Ako imas puno kesa kupi ga na 10 godina i nemas frke...:D
 
Odgovor na temu

Zikka
Zika Jovic
Dublin

Član broj: 29076
Poruke: 677
*.vdial.verat.net.

ICQ: 270814588


+1 Profil

icon Re: Kako "odrzavati" com domain kupljen preko interneta?15.04.2006. u 01:07 - pre 219 meseci
Citat:
fly13: Koristi akreditovane registre i neces imati nikada problema, a za ovaj drugi deo sta jel ti treba tutorial kako da kupis domen.. nesto mi se ne pise sad, mozda sutra.

To sa tutorijalom oupste ne bi bila losa ideja. JA bih trebao da zakacim sajt koji mi je pripremljen ves nekoliko meseci ali me sve hvata frka sta i kako da uradim. Mislim , znam u nacelu ali ne znam bas sve (ili ti dovoljno ) . Vidim cene su ispod 10e godisnje pa to uopste nije mnogo . Voleo bih kada bi neko dao tutorijal ili ako vec postoji negde dao link.
Don't Worry Be happy!
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se.



+7 Profil

icon Re: Kako "odrzavati" com domain kupljen preko interneta?15.04.2006. u 13:37 - pre 219 meseci
Ne razumem vas uopste.
Kada kupis domen, ti ga ne zakupis, vec ga kupis ti si vlasnik. Ako u ugovoru stoji da ONI kupe domen, onda nisi vlasnik. Konkretno ja imam na www.b-one.net iz Danske, oni registruju domen NA TVOJE IME, umesto tebe, ali ZA tebe.
Samo kod domena se to zove "zakup" jer je u pitanju odredjeno vreme koje si ga kupio. Medjutim mozes da ga kupis i na 100 godina. Cak i ako firma propadne, ti imas dokaz da si ti vlasnik, to pravo niko ne moze da ti uskrati.
Drugo je hosting, to se zakupi, pa ako oni propadnu promenis hosting.

[Ovu poruku je menjao euripyd dana 15.04.2006. u 14:38 GMT+1]
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: Kako "odrzavati" com domain kupljen preko interneta?

[ Pregleda: 5493 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.