Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org

[es] :: Advocacy :: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8217 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org26.05.2005. u 11:00 - pre 230 meseci
danas odem na www.sourceforge.org i naletim na prvi baner gore u vrhu

http://www.microsoft.com/windowsserversystem/facts/default.mspx

e sad, jel to pocelo reklamiranje? prodaja serverskog softvera ima lose tendencije pa hajde da malo reklamiramo?

hmmmm.... a pa zabrinuli su se ovi u MS koliko vidim....
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
*.pandemicstudios.com.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org26.05.2005. u 18:14 - pre 230 meseci
Citat:
xtraya: hmmmm.... a pa zabrinuli su se ovi u MS koliko vidim....

Nema to veze sa "zabrinutošću" nego sa marketingom. Ni Coca Cola se ne reklamira zato što je "zabrinuta" nego da bi njihov brend bio svima poznat, isto radi i MS.

 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org26.05.2005. u 18:32 - pre 230 meseci
1. I ton i stil tvoje poruke su vise za Advocacy nego Politiku razvoja (kakve li samo veze ova tema ima sa tim?!)

2. Kao sto je bkaradzic rekao, veliki brendovi se ne reklamiraju zato sto im je opala prodaja, ili im je frka, ili sta god, nego cisto da bi se i dalje znalo ko je industry leader ako ti taj izraz ista znaci...


Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

online

Član broj: 58872
Poruke: 59
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org26.05.2005. u 23:54 - pre 230 meseci
Preplavili su Linux sajtove sa reklamama, sto i nije tako los znak. Sajtovi imaju od cega da zive, posetioci da se zanimaju, a MS da misli da je na dobrom putu ;> (samo klikcite po reklamama). Inace dobra im je strategija, sasvim logicno mesto gde ce da se reklamiraju.

http://www.infoworld.com/article/05/04/25/17OPopenent_1.html - borba za parce trzista
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org29.05.2005. u 17:21 - pre 230 meseci
Citat:
xtraya: e sad, jel to pocelo reklamiranje?


Zamisli.....opaki pokvareni mafijaši iz predgrađa su se popeli na planinu i objesili bannere o planinski vrhunac, pa se sad mrki brđani ljute što im kvari pogled na cvijetna polja slobode i harmonije :o)

Strašno....

Citat:
prodaja serverskog softvera ima lose tendencije pa hajde da malo reklamiramo?


A ne znam baš da im ide loše...

http://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS00153905

Citat:
Microsoft Windows servers showed strong growth, as revenues and unit shipments grew 12.3% and 10.7% respectively year over year. Significantly, quarterly revenue of $4.2 billion for Windows servers represented 34.4% of overall quarterly factory revenue, pulling even with quarterly revenue in the Unix server market.


Citat:
hmmmm.... a pa zabrinuli su se ovi u MS koliko vidim....


Ti si taj koji se brine ako nisi primjetio.

Bolje ti je da naučiš nešto pa da pljuješ ko čovjek nego se ovako hvataš za slamke :)
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org30.05.2005. u 12:01 - pre 230 meseci
jeee, preterujete....

samo sam primetio da je MS poceo da prosipa pricu o manjoj ukupnoj ceni njihovog proizvoda u odnosu na linux.

primeticete da to ms do sad nije radio.

i ne kazem da ne uzimaju pare nego da su procenili rast linuxa kao ozbiljnog konkurtenta pa su poceli da daju pare na neke kvazi studije o manjoj ceni windowsa
naravno da znam sta je INDUSTY LEADER, uostalom zamislite situaciju da ms nije broj 1? odose akcije , odose poslovi , QQ ...

uostalom pogledajte sa onih linkova, postoje avi fajlovi, gde se u americkom stilu prica slatka prica o windowsu .... naravno sitnim slovima pise "sponsored by ms"

i da budem iskren, ne birnem se za ms uopste, koristim ga samo jer moram da ga koristim u nekim segmentima rada na racunaru ....

i tako...
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org31.05.2005. u 19:46 - pre 230 meseci
Citat:
xtraya: samo sam primetio da je MS poceo da prosipa pricu o manjoj ukupnoj ceni njihovog proizvoda u odnosu na linux. primeticete da to ms do sad nije radio.


Pa počeo je raditi čim su linux advokati počeli propovijedati kako je LAMP bolja platforma samim time što je jeftiniji u startu :)

A što je sa kasnije? Kada ROI i TCO dođu u igru...interop tehnologija, testiranje, podrška....e onda stvari postaju zanimljivije.

Citat:
i ne kazem da ne uzimaju pare nego da su procenili rast linuxa kao ozbiljnog konkurtenta pa su poceli da daju pare na neke kvazi studije o manjoj ceni windowsa


Pa to je savršeno normalno, svaki cigo svoga konja hvali. Istina je vjerojatno negdje na pola puta između svega toga.

Citat:
uostalom pogledajte sa onih linkova, postoje avi fajlovi, gde se u americkom stilu prica slatka prica o windowsu .... naravno sitnim slovima pise "sponsored by ms"


Pogledaj one open-source linkove, sve velikim slovima piše "please donate" :>

Citat:
i da budem iskren, ne birnem se za ms uopste, koristim ga samo jer moram da ga koristim u nekim segmentima rada na racunaru ....


Ahhh....u tom grmu dakle leži zec. windoze koristiš samo zato jer MORAŠ, pored činjenice da ti mogu zadovoljiti sve potrebe koje imaš na linuxu.

U biti ti si novopečeni linux zealot, samo što to još ne znaš.
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org31.05.2005. u 22:37 - pre 230 meseci
ma daj sundance neozbiljan si
pricas meni o ms i linuxu?
svasta,jedina stvar za koju meni licno ms treba je sto u linuxu bas i nema fensi programa za audio video... a inace sto se ostalog tice,pogotovo za mrezu i ucenje novih fazona u mrezama, mislim o cemu pricamo?

a one daily stvari (chat mail i ostalo) , kroz to linux rula...

osim toga... DONATE i SPONSORED? nema razlike jel?

a to sto je jeftiniji,eto zao mi je sto je win2k3 server 1k evra, i sto kad odes na course za isti (barem ovde kod nas) na pola kursa te uce o particijama i particionisanju harda... e smejao sam se kad sam video...

u ovoj zemlji pricaj ti sta hoces, samo resenja koja su dzabaka meni rade posao, makar i na budljavom hardveru koji nije fensi... i to opasno rade...

(ne bih sad da navodim toliko mnogo primera iz licne prakse, mislim odmah ce da ode sve u drugom smeru)
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org31.05.2005. u 23:02 - pre 230 meseci
Ako ti kupusara radi posao, zato si i napisao da Windows moraš da koristiš u nekim segmentima?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org31.05.2005. u 23:06 - pre 230 meseci
Citat:
a to sto je jeftiniji,eto zao mi je sto je win2k3 server 1k evra, i sto kad odes na course za isti (barem ovde kod nas) na pola kursa te uce o particijama i particionisanju harda... e smejao sam se kad sam video...


Pa ko te tera da uzimaš te kurseve ako to već znaš?

I ovaj, eto prilike za tebe, zar ne? Otvori školu pa zgrći pare učeći ljude o naprednim stvarima. 99% baja koji koriste kupusaru bi moglo ladno da se upišu kod tebe u tu školu i da nauče nešto o Windowsu osim kako da igraju igrice.

Doduše ima tu još nešto, o tim početničkim kursevima: kao što smo nedavno imali prilike da čitamo, čovek koji radi kao admin, ladno objavljuje file share na mreži i uklanja Read only, te stavlja dozvolu za pisanje svima a to je bilo i nepotrebno i dovelo je do problema. A da si ga pitao koliko poznaje Windows (mada, ovo nije nikako vezano za Win), garant bi rekao - solidno, ako ne i šta drugo.. Čuj admin, a da ne zna? Glavno je da trubi da treba staviti kupusaru :)))

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org31.05.2005. u 23:20 - pre 230 meseci
Citat:
a one daily stvari (chat mail i ostalo) , kroz to linux rula...


More ajd' ? :)

Znaci, ja linux address book i kalendar mogu da sinhronizujem sa mojim smartphone mobilnim... i da embeddujem Excel i Visio objekte u mail i editujem ih u jednoj aplikaciji kad hocu da posaljem izvestaj...

Za neke je to mail upotreba... za neke je mail textualna poruka koja se nije menjala po RFC-u od 70 i neke... Win radi posao za one prve ;-)

Citat:
u ovoj zemlji pricaj ti sta hoces, samo resenja koja su dzabaka meni rade posao, makar i na budljavom hardveru koji nije fensi... i to opasno rade...


Pa dobro, ako insistiras na "dzaba" onda nemas ni puno izbora, niti mi mozemo da pricamo o puno toga... :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org31.05.2005. u 23:21 - pre 230 meseci
aman ne uzimam ja kurseve,drugar moj radi na win2k3 i danas mi prica sta ih uci..

smejao sam se
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org31.05.2005. u 23:26 - pre 230 meseci
e ovako, znate sta je poenta, da ste se sad malo okomili na mene,mislim bedak je keve mi da slusam kako se razmahujete u fensi pricama...

ne znam koliko racunarskog-IT-coder iskustva imate, samo stvarno zvucite kao dete sa lilihipom... slatko je ali kvari zube....


Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org31.05.2005. u 23:29 - pre 230 meseci
Citat:
xtraya: pricas meni o ms i linuxu?


Da...............a što bi to (retoričko?) pitanje trebalo da znači? :)

Citat:
svasta,jedina stvar za koju meni licno ms treba je sto u linuxu bas i nema fensi programa za audio video...


Uuuu....multimedija dakle...ček, pa zar još netko gleda filmove i TV, sluša glazbu i spaja digitalca na komp? :D

Citat:
a inace sto se ostalog tice,pogotovo za mrezu i ucenje novih fazona u mrezama, mislim o cemu pricamo?


Želiš reći da network utils koje postoje za linux ne postoje za win? :)

Ili da nema dovoljno dokumentacije, primjera kodova programa...?

'ajdmo malo konkretno, ne volim baš generalizacije :)

Citat:
a one daily stvari (chat mail i ostalo) , kroz to linux rula...


Yeah, micq & pine rock da haus :>

Citat:
osim toga... DONATE i SPONSORED? nema razlike jel?


Ima, u prvom slučaju mole da im netko udijeli $, u drugom se reklamiraju na sajtovima na kojima autori mole da im se udijeli $.

Razlika je velika :)

Citat:
a to sto je jeftiniji,eto zao mi je sto je win2k3 server 1k evra, i sto kad odes na course za isti (barem ovde kod nas) na pola kursa te uce o particijama i particionisanju harda... e smejao sam se kad sam video...


Pa što ideš na kurs onda? :)

Kao da moraš imati neke fancy titule da bi bio dobar administrator?

Citat:
u ovoj zemlji pricaj ti sta hoces, samo resenja koja su dzabaka meni rade posao, makar i na budljavom hardveru koji nije fensi... i to opasno rade...


Još jednom, pa što ideš na kurs onda? :)
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org31.05.2005. u 23:48 - pre 230 meseci
sundance, pricam ti o audio video produkciji,to slusanje je consumer deo

sto se mreze tice... pa osnovni iole kvalitetan paket za pracenje i detekciju saobracaja kosta nenormalno....
generalno me nervira kad i nadjem nesto dobro za win, a onda posle 5 minuta rada dobijem poruku TRIAL VERSION,.... normalno full verzija kosta u brojkama sa 2 nule minimum....
eno onaj solarwinds,on je ono srednje klase,i koliko kosta? uffff.... uzasno...

meni stvarno nekoliko uobicajnih komandi radi posao u linuxu i to za dzabe


DONATE je rec u kojoj se moli za novac ....
SPONSORED je rec kojom dobijas pare da bi nesto za nekoga uradio...

mislim dajte ovo je previse jasno...

a sto se mail-chat-tra la la fazona tice...

pa koppete radi posao,firefox evo vidim odlicno jashe zajedno sa operom,xchat takodje, xmms uopste nije los, kao ni amarok ....

dobro ovo se stvarno koristi daily... ustvari cekajte pa i open office se koristi zar ne? a da i antivirus? e to nesto nema bas svrhu na linuxu? da da, hoces da sharujes folder na linuxu u win mrezi? i to radi? genijalno! ali to radi u sekundi, za razliku od klasicnog TROVANJA sa browsingom na NAJULTRAMEGAGIGAFENSI mashini od n hiljada evra..... ups pa to je windows zar ne?

ne ne, ja sam stvarno plakao od srece kad sam namestio sambu da bude DC u jednom osrednjem lan-u. pa nisi mogao da izlistas sve u mrezi a kamoli da prebacis fajl... a onda je jedan stari p2 233mhz postao samba DC.... hahahaha.... o stampanju da ne govorim.... uuuu da... mora i da se shtampa.... moze i to u linuxu....

e i ne idem na kurseve,mislim MS je bacanje para... aj za one fensi cisko-e pa ajde za to bi i dao pare... ne znam, man komanda je chudo
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 00:16 - pre 230 meseci
Citat:
xtraya: sto se mreze tice... pa osnovni iole kvalitetan paket za pracenje i detekciju saobracaja kosta nenormalno....
generalno me nervira kad i nadjem nesto dobro za win, a onda posle 5 minuta rada dobijem poruku TRIAL VERSION,.... normalno full verzija kosta u brojkama sa 2 nule minimum....
eno onaj solarwinds,on je ono srednje klase,i koliko kosta? uffff.... uzasno...

meni stvarno nekoliko uobicajnih komandi radi posao u linuxu i to za dzabe


Može li se točno znati na koje komande misliš??

i Ethereal i tcpdump imaju win portove ako njih koristiš....

Citat:
da da, hoces da sharujes folder na linuxu u win mrezi? i to radi? genijalno! ali to radi u sekundi, za razliku od klasicnog TROVANJA sa browsingom na NAJULTRAMEGAGIGAFENSI mashini od n hiljada evra..... ups pa to je windows zar ne?


trovanja sa browsingom??

Citat:
e i ne idem na kurseve,mislim MS je bacanje para... aj za one fensi cisko-e pa ajde za to bi i dao pare... ne znam, man komanda je chudo


Nije MS bacanje para, već je MS pare.
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 01:58 - pre 230 meseci
pa sto se instant pracenja mreze tice
iptraf je jedan ekstra koristan alat, razne komande pridodate grep-egrep-awku raznorazne kombinacije mogu da postignu u skriptama
a da ne pricam o iptables-iproute stvarima koje su stvarno nesto sto svakako win u tom obliku nikada nece imati (ne mislim na konzolu nego na tako maleno-a-radi-posao)

e i ne koristim ethereal, komplikovan mi je u win, radije bi tcpdump ali i on daje brdo brljotina, najvise volim tcpick za linux, bas radi posao u realtimeu, naravno zajedno sa grep-om


trovanje sa browsingom:

objasni mi ovo ali u 1 recenici......

ZASTO jedan racunar koji je u mrezi sa vise od 3-4 windowsa skoro pod obavezno ima problema sa browsingom LAN mreze? povecanjem broja racunara stvari postaju eksponencijalno gore.... zasto ISTI TAJ RACUNAR,5 minuta kasnije , dignut pod LIVE LINUXOM, NEMA PROBLEMA sa win mrezom, browsuje najnormalnije, salje fajlove i shtampa bez problema... a i perfoemanse winmreze su bar 20% bolje....

e samo u 1 recenici ako mozes....
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 02:19 - pre 230 meseci
Kakvih problema? Browse Master problem ili.. šta? U kakvoj mreži?
Kod mene na poslu ima gomila kompjutera u domenu, što radnih stanica, što razno-raznih servera. Nema problema.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 02:21 - pre 230 meseci
aha da da, taj master browsing model im je ekstra promasaj....
i zamisli pri delegiranju, da ti neki lesh od masine dobije masterbrowser role....pakao
raspada se mreza od promasenih UDP-ova na 138-137 portu

a tek dodaj u mrezu i win9x.... QQ....

Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 02:25 - pre 230 meseci
A što bi dodao Win 9x u mrežu?

Čuj, da je savršen sistem - nije, ali opet, kako to da kod mene na poslu radi OK?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8217 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.