Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prvi zajednicki projekat sada i za ocenu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Prvi zajednicki projekat sada i za ocenu

[ Pregleda: 4059 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.ptt.yu.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Prvi zajednicki projekat sada i za ocenu24.08.2005. u 10:08 - pre 227 meseci
Posle mesec dana uhodavanja sajta ,zamolicu vas za ocenu prvenca.Ja sam napravio deo lovnom teijeru sa Front page-om 2000,a kolega ostalo sa Webpage markerom.

www.zanimljiv.org.yu

[Ovu poruku je menjao boccio dana 25.08.2005. u 01:35 GMT+1]
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Prvi zajednicki projekat sada i za ocenu25.08.2005. u 01:02 - pre 227 meseci
1. Popup i popunder prozore izbaci jer su strahovito dosadni. Stvaras sajt za posetioca, mora da mu bude prijatno na tvom sajtu da bi opet dosao, i sajt preporucio.

2. Koristis IFRAME (inline frame) sto ti uopste nije dobro prvo za SEO (optimizaciju za pretrazivace) drugo, daje vrlo zastareli izgled tvom sajtu

3. 'Optimizovao' si sajt za 1024x768, izvini, to je moja rezolucija, ali kako ja radim sa vise programa istovremeno moj browser nikada nije maksimiziran. Sabij to u 800x600.

4. Treba ti lektor. Sajt mora da bude cakum-pakum, jer si ga ti pravio i ja sem tvog sajta nemam nikakve druge informacije o tebi, pa cu na osnovu sajta o tebi kao osobi da donosim sud, kao i o tvom obrazovanju. Za pojasnjenje vidi http://www.qrati-pekmez.com

5. Javaskript koji ispisuje recenicu slovo po slovo ti je nepotreban i nervira.

6. Sem glavnog logoa zanimljiv.co.yu grafika na tvom sajtu je losa. Kolor sema je izuzetno losa (crno i zeleno na plavom). Times New Roman se koristi za stampu, ne za web design.

7. Imas vremensku prognozu i trenutnu mesecevu menu na sajtu, a to po meni nije potrebno. Ukoliko se odlucis da ne poslusas moj savet, neka te stvari zauzimaju manje prostora.

8. Sve si nabacao na index stranicu i na njoj ima previse sadrzaja. Sadrzaj treba da je organizovan tako da glavna stvar upada odmah u oci i nema nicega sto bi sa nje skretalo paznju.

9. Google pretrazivanje moze da se izbaci. Google reklamu si postavio tako da niko nece ni da je primeti, a kamoli na nju klikne sto je katastrofalno (pogledaj kako sam ja to izveo).

10.
Citat:
Sajt je optimizovan za Internet Explorer 5 i neke stranice koriste Flash , kodna strana je UNIKODE UTF-8 !
Za dodavanje ovog sajta u Va� FAVORITs a koristite Internet Explorer, kliknite na link DODAJ !


Je li, 'Va?'... Mislim da ti se nasa slova ne prikazuju dobro... vec sam ti rekao da treba da izlekturises sajt.
 
Odgovor na temu

LyoShi
Beograd, Srbija

Član broj: 65218
Poruke: 80
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Prvi zajednicki projekat sada i za ocenu25.08.2005. u 02:22 - pre 227 meseci
moja kritika bi bila slicna pa necu mnogo da pisem ...

pozdrav :)
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
213.137.127.*

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Prvi zajednicki projekat sada i za ocenu25.08.2005. u 11:47 - pre 227 meseci
Ja sam konkretno radio deo o Nemackom lovnom terijeru,i nisam koristio nasa slova iz razloga sto nemaju svi instalirane fontove na kompijuter,pa bi se moglo desiti da sajt ne bude citljiv bas kod svakog.A ako bi se odlucio za domace fontove koje bi ste vi preporucili.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

dado_k
Varaždin

Član broj: 57122
Poruke: 300
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 326865106
Sajt: radim baš novi sajt u ph..


Profil

icon Re: Prvi zajednicki projekat sada i za ocenu25.08.2005. u 18:53 - pre 227 meseci
Sajt je zaista nikakav da vidim ovakvo nešto najradije bih išao ispočetka radit. to je moje mišljenje evo i zbog čega prihvačam sve što je bojan_bozovic rekao i nadodajem još neke stvari...
Pa gdje si vidio plave linkove na plavoj podlozi???
podloga je stvarno bezvezna...
stranica cijela je nekako prenapadna
ne znam kako si bezveze uspio sve ovo strpat u jedan index ali me niti nije briga.. :)

možda da dodaš sastrane neki meni i 90%
stvari makneš s početne stranice bi i na nešto izgledalo i ne znam samo koje boje odabirao jer stvarno....

evo to je moje mišljenje ti ga možeš i nemoraš uvažit
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
213.137.127.*

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Prvi zajednicki projekat sada i za ocenu26.08.2005. u 10:50 - pre 227 meseci
Pa uredu je to zaq index ,a ostatak sajta????????????Nadam se da ima bar jedna dobra stvar na njemu

A sto se tice DW nemogu ga instalirati na Me nego trazi XP, a XP nemogu da inataliram na pentijum jedan( zbog memorije).
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

LyoShi
Beograd, Srbija

Član broj: 65218
Poruke: 80
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Prvi zajednicki projekat sada i za ocenu26.08.2005. u 12:15 - pre 227 meseci
Citat:
vejin: Pa uredu je to zaq index ,a ostatak sajta????????????Nadam se da ima bar jedna dobra stvar na njemu

ima...

-dobar je logo ...
-dosta korisnih stvari na jednom mestu...
-dobra je zamisao sajta...a losa realizacija...
-ima jos dobrih stvari, ali ne dolaze do izrazaja od OBILjA losih...
Citat:
dado_k
Pa gdje si vidio plave linkove na plavoj podlozi???

a gde si ih ti video na ovom sajtu???
...inace, ja sam ih vidjao na drugim sajtovima, i mogu da izgledaju OK ako ima dovoljno kontrasta izmedju nijansi plave boje...

na primer: http://www.rayfresh.com/


[Ovu poruku je menjao LyoShi dana 28.08.2005. u 03:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Prvi zajednicki projekat sada i za ocenu26.08.2005. u 12:28 - pre 227 meseci
@vejin

Nije li vreme, mozda, da kupis bolji kompjuter? Izvini taj 98 koji koristis je znas vec i sam koliko star, ko da ti je neko rekao pre 4 godine da koristi Windows 3.1 na 386, pa ne moze da pokrene FrontPage, jer zahteva Win98 i ne moze da ga potera u 4Mb RAM (3.1 je iz 1994, Win 98 je iz.. ;)
 
Odgovor na temu

marcony86
Absolute Freelancer
Kapedunum/Singidunum

Član broj: 12256
Poruke: 225
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Prvi zajednicki projekat sada i za ocenu26.08.2005. u 17:29 - pre 227 meseci
Neću ponavljati ono što su drugi već rekli, ali u jednoj stvari definitivno moram da se složim. Ako ti 'nemožeš' da instaliraš program na 'kompijuter', a kodna strana na sajtu je 'unikode utf-8', onda ozbiljno razmisli o lektoru! Ništa lično, ali sajt koji je pre svega informativnog karaktera i kao takav okrenut širokoj publici, mora biti zaista dobar.
 
Odgovor na temu

dado_k
Varaždin

Član broj: 57122
Poruke: 300
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 326865106
Sajt: radim baš novi sajt u ph..


Profil

icon Re: Prvi zajednicki projekat sada i za ocenu26.08.2005. u 20:41 - pre 227 meseci
Citat:
a gde si ih ti video na ovom sajtu???
...inace, ja sam ih vidjao na drugim sajtovima, i mogu da izgledaju OK ako ima dovoljno kontrasta izmedju nijansi plave boje...


pogledaj tamo ispod vremenska prognoz kontrast je jako mali gotovo nikakav!!
text za linka (svakog linka) je letnja destinacija
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.apatinonline.net.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Prvi zajednicki projekat sada i za ocenu08.02.2006. u 20:36 - pre 221 meseci
Uradili smo redizajn sajta, sada je malo bolji.
Komentari ?
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Prvi zajednicki projekat sada i za ocenu08.02.2006. u 23:27 - pre 221 meseci
Leva strana sajta je sjajna.To je taj moderni,futuristicki dizajn(da budem precizniji-gornji levi deo) ...sa sve mojom omiljenom kombinacijom boja(crveno-crno).Bez uvrede,ali i dalje je prilicno nepismeno...One reklame i brojac znatno naruzuju sajt...I onaj google ,sta ce ti to?...

@bojan_bozovic
"Koristis IFRAME (inline frame) sto ti uopste nije dobro prvo za SEO (optimizaciju za pretrazivace) drugo, daje vrlo zastareli izgled tvom sajtu"

Izvini,molim te,sta ovo znaci?Objasni mi kako to iframe daje zastareli izgled sajtu...

[Ovu poruku je menjao kelja dana 09.02.2006. u 00:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

radea
bg

Član broj: 55205
Poruke: 10
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Prvi zajednicki projekat sada i za ocenu28.02.2006. u 23:05 - pre 220 meseci
(znao sam da mi je od negde poznat ovaj dizajn)

Citat:
vejin: Uradili smo redizajn sajta, sada je malo bolji.
Komentari ?

Uradili ste!?

Zamolio bi da posetite http://www.baja-mali-knindza.com/index2.html
pa da ponovis poruku...
Ispod si stavio kopirajt na nesto sto ocigledno nije tvoje nego od
vucjak dizajn tima, a tebi pise Apatin team... Jel tolko tesko smisliti
nesto novo?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Prvi zajednicki projekat sada i za ocenu28.02.2006. u 23:15 - pre 220 meseci
meni se cini da su i jedni i drugi 'pozajmili' vec gotovo resenje...
P.S. kvalitet slika na ovoj strani je losiji nego na strani 'apatin tima'....
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.apatinonline.net.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Prvi zajednicki projekat sada i za ocenu01.03.2006. u 13:41 - pre 220 meseci

Zamolio bi da posetite http://www.baja-mali-knindza.com/index2.html
pa da ponovis poruku...
Ispod si stavio kopirajt na nesto sto ocigledno nije tvoje nego od
vucjak dizajn tima, a tebi pise Apatin team... Jel tolko tesko smisliti
nesto novo?

Hvala na obavestenju, i ja sam se raspitao o izvornoj verziji templata, ali on nije vlasnistvo ni vucjak dizajn tima. Dodacu dole "read me" od orginalnog vlasnika.

Medjutim on je napustim link koji je naveo u tom dokumentu, medjutim ako se ukuca u Google pojam "illusivedesign" dobije se nekoliko rezultata kao sto je ovaj link
http://forum.lavteam.com/index...93754&st=0&#entry93754

Toliko sto se tice templata, ali me interesuje ostatak sajta i dali bi valjalo dodati i neku anketu?

Evo sada sam naisao na ovaj link i bice dodan na nas sajt
http://illusivedesign.org/

[Ovu poruku je menjao vejin dana 01.03.2006. u 14:47 GMT+1]
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Prvi zajednicki projekat sada i za ocenu

[ Pregleda: 4059 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.