Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows ne moze da pokrene MSCONFIG i REGEDIT!!

[es] :: Windows desktop :: Windows ne moze da pokrene MSCONFIG i REGEDIT!!

[ Pregleda: 3215 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dralac
Drazen Radanovic
RS

Član broj: 29362
Poruke: 307
*.teol.net.



Profil

icon Windows ne moze da pokrene MSCONFIG i REGEDIT!!24.05.2005. u 22:29 - pre 230 meseci
Nedavno su mi reinstalirali PC i sa 98 prebacili na XP i uz to mi instalirali Kasperski.
Problem je sto mi Kasperski javlja neke "morbidne" viruse kao msconfig, i sli.
Kada pokusam otvoriti MSCONFIG RUN=>MSCONFIG, windows ga uopste ne otvori, ma koliko cekao. Slican problem je sa REGEDIT, njega mi otvori par sekundi, a zatim zatvori. CTRL+ALT+DEL, uopste ne otvara, ali prikazuje da je aktivan u system tray-u. Da li je ovo do Kasperskog (mislim da nije) ili je neki drugi problem,...
'fala...
Nikada ne idem sa mamom u prodavnicu, jer tamo živi zla teta koja nam uzme sve pare.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Windows ne moze da pokrene MSCONFIG i REGEDIT!!24.05.2005. u 23:12 - pre 230 meseci
Šta ti tačno kaže Kaspersky?

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: Windows ne moze da pokrene MSCONFIG i REGEDIT!!25.05.2005. u 07:04 - pre 230 meseci
Imas viruse sa istim imenom kao i ti sistemski file-ovi. Prvo u firewall-u zabrani istim da idu na net, onda ih pronadji pomocu find i manuelno izbrisi.
 
Odgovor na temu

Dralac
Drazen Radanovic
RS

Član broj: 29362
Poruke: 307
*.teol.net.



Profil

icon Re: Windows ne moze da pokrene MSCONFIG i REGEDIT!!25.05.2005. u 10:20 - pre 230 meseci
Kasperski ga ga definise kao backdoor Troyan. Pretrazivao sam PC, ali mi samo izbacuje 1 regedit i msconfig. Vjerovatno su sistemski pobrisani, pa mozda da pobrisem i ove i da predjem opet XP-om preko?
Nikada ne idem sa mamom u prodavnicu, jer tamo živi zla teta koja nam uzme sve pare.
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Windows ne moze da pokrene MSCONFIG i REGEDIT!!25.05.2005. u 16:01 - pre 230 meseci
imash trojanca sigurno...istog sam i ja imao.... taman krenem u regedit da pogledam shta se nalazi u "run" ili u msconfig da vidim shta on startuje, kad se sami od sebe zatvore prozori.
ja sam odradio clean install windows xp...verovatno postoji lakshi nachin (ubijesh trojanca kasperskim, pa onda odradish repair sistema), ali ja sam uz tog trojanca imao josh gomilu gluposti instaliranu pa sam lepo sve to formatirao.
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

Dralac
Drazen Radanovic
RS

Član broj: 29362
Poruke: 307
*.teol.net.



Profil

icon Re: Windows ne moze da pokrene MSCONFIG i REGEDIT!!25.05.2005. u 17:41 - pre 230 meseci
Hvala vam na odgovorima...
Poz.
Nikada ne idem sa mamom u prodavnicu, jer tamo živi zla teta koja nam uzme sve pare.
 
Odgovor na temu

trabl
Ivan Tanaskovic
AdHoc.rs
Beograd

Član broj: 41448
Poruke: 341
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.clubbing.rs


Profil

icon Re: Windows ne moze da pokrene MSCONFIG i REGEDIT!!26.05.2005. u 13:32 - pre 230 meseci
pozdrav drustvo...
Slican problem...
Meni otvori MSCONFIG ali kada se udje u sekciju StartUp i ispravi sta da se uključuje pri uključenju compa ali Windows uopšte ne zapamti šta je promenjeno..????

Zašto?!
Clubbing.rs kreativan konkurs: Ko kaže da se kreativnost ne isplati?
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: Windows ne moze da pokrene MSCONFIG i REGEDIT!!26.05.2005. u 16:04 - pre 230 meseci
Provaj onda ručno tj. direknto brisanjem iz registry-ja ako ti nije problem.
P.S Registry First Aid & ekipu u ruke i čisti.
 
Odgovor na temu

WiZaRd1015
Slavko Gligorijević
Leskovac

Član broj: 17063
Poruke: 229
212.200.69.*



Profil

icon Re: Windows ne moze da pokrene MSCONFIG i REGEDIT!!28.05.2005. u 13:15 - pre 230 meseci
Pa nemora da bude maliciozni kod, iako je u 99% tako. Konkretno, pokušaj sa programom CustomizerXP, i snadji se. Imaš opcije za skrivanje i msconfig i regedit.
Verovatno sam daleko od istine, ali ovo mi je palo napamet, možda pomogne.
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows ne moze da pokrene MSCONFIG i REGEDIT!!

[ Pregleda: 3215 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.