Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Separacija boja - Post-Sript File iz Quarka

[es] :: Izdavaštvo :: Separacija boja - Post-Sript File iz Quarka

[ Pregleda: 3409 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stefanis
Stefan Ristovic
Nis

Član broj: 59149
Poruke: 12
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Separacija boja - Post-Sript File iz Quarka23.05.2005. u 19:14 - pre 230 meseci
Do sada sam za potrebe jednih novina u Australijii radio prelom strana u Quarku 6, kreirao Post-Sript File, a preko Adobe Distillera 6 pretvarao i PDF i slao mailom. Strane sam radio crno-belo, jer je tako trazeno. Medjutim, sada moram da prelamam strane u coloru. To nije nikakav problem, ali ocigledno nisam u toku oko separacija boja.
Kao i ranije, sada prelomljenu color stranu isprintam u Post-Sript File, prehodno cekiram opciju "separations", u Printer Description izaberem "generic color", u outputu izaberem Plates "Convert to proces"... Post-Sript File se formira bez problema, a kada ga transformisem u PDF pojavljuju mu se cetiri strane (po jedna sa svaku od cetiri boje) ali bez BOJE, vec samo crno-bele. Interesantno je da kada odradim Post-Sript File bez cekirane opcije "separations" potonji PDF prikaz je u coloru ali, naravno, samo na jednoj strani.
Kako je neophodno da obavezno uradim seperaciju, recite mi gde gresim, odnosno da li u PDF-u separisane strane treba da budu bez boje ili...
Hvala na odgovorima!

[Ovu poruku je menjao stefanis dana 23.05.2005. u 23:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Separacija boja - PC fajl iz Quarka23.05.2005. u 22:05 - pre 230 meseci
Ti nas zajebavas ovde ili...? Mislim ok je sve to ali takve rupe :o) ne mogu da vjerujem da si ozbiljan!
 
Odgovor na temu

stefanis
Stefan Ristovic
Nis

Član broj: 59149
Poruke: 12
195.252.80.*



Profil

icon Re: Separacija boja - PC fajl iz Quarka23.05.2005. u 22:11 - pre 230 meseci
Covece,
zasto bi se zajebavao!? Potrebna mi je pomoc, ocigledno da sam dunster za separaciju...
Ako hoces pomogni...
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Separacija boja - Post-Sript File iz Quarka23.05.2005. u 23:02 - pre 230 meseci
Pa dobro ti je to sto vidis i kako vidis.
 
Odgovor na temu

stefanis
Stefan Ristovic
Nis

Član broj: 59149
Poruke: 12
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Separacija boja - Post-Sript File iz Quarka23.05.2005. u 23:16 - pre 230 meseci
Mile, hvala!
 
Odgovor na temu

syndrome
Beograd

Član broj: 19272
Poruke: 5
*.kreativa.co.yu.



Profil

icon Re: Separacija boja - Post-Sript File iz Quarka27.05.2005. u 10:10 - pre 230 meseci
Moram da primetim da se ne kaze Post-Sript nego PostScript.

Te separacije zvuce u redu. Ipak, mogao bi time malo vise da se pozabavis. Ne mozes da razvodis elektricnu instalaciju, ako prethodno nisi stemovao zidove. U tvom slucaju, zgrada nema ni temelj..

Photoshop je verovatno najbolji nacin da udjes u fazon sa separacijama (ukoliko je fajl u CMYK-u, naravno; nemoj da se upustas u RGB, jer ti nikad nece koristiti).
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Separacija boja - Post-Sript File iz Quarka31.05.2005. u 20:46 - pre 230 meseci
Ne bih da dajem pogresne informacije ali nek me ispravi ako grijesim.
Logicno je da za svaku boju dobijes crno-bijele stranice za svaku od boja.
Zasto? Pa zato sto su filmovi za svaku boju samo 'jedne' boje. Znaci fakticki svaka od tih boja je jedan film a sva 4 se stampaju na jedan list.
Uopste nije vazno da li je prikaz te boje na ekranu crn ili neke druge boje. Vazno je da svaki od filmova ima oznake 'koja je to boja' tj da se zna koji je film za Cyan koji za Magentu....
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Separacija boja - Post-Sript File iz Quarka31.05.2005. u 22:33 - pre 230 meseci
@misk0
upravo...
 
Odgovor na temu

nesh
Đorđević Nebojša
Younify - Magento (PHP) development
Niš

Član broj: 668
Poruke: 127
*.

Sajt: nesh-microblog.blogspot.c..


+2 Profil

icon Re: Separacija boja - Post-Sript File iz Quarka08.06.2005. u 15:17 - pre 229 meseci
Citat:
stefanis: Do sada sam za potrebe jednih novina u Australijii radio prelom strana u Quarku 6, kreirao Post-Sript File, a preko Adobe Distillera 6 pretvarao i PDF i slao mailom. Strane sam radio crno-belo, jer je tako trazeno. Medjutim, sada moram da prelamam strane u coloru. To nije nikakav problem, ali ocigledno nisam u toku oko separacija boja.
Kao i ranije, sada prelomljenu color stranu isprintam u Post-Sript File, prehodno cekiram opciju "separations", u Printer Description izaberem "generic color", u outputu izaberem Plates "Convert to proces"... Post-Sript File se formira bez problema, a kada ga transformisem u PDF pojavljuju mu se cetiri strane (po jedna sa svaku od cetiri boje) ali bez BOJE, vec samo crno-bele. Interesantno je da kada odradim Post-Sript File bez cekirane opcije "separations" potonji PDF prikaz je u coloru ali, naravno, samo na jednoj strani.
Kako je neophodno da obavezno uradim seperaciju, recite mi gde gresim, odnosno da li u PDF-u separisane strane treba da budu bez boje ili...


Xm, strane šalješ odvojeno - nemontirane? Ako je tako onda će pre trabati da šalješ kompozitni fajl jer će ga oni kasnije montirati u nekom od prg za montažu.

BTW. šta fali direktnom pravljenju PDF-ova iz QX-a? Jeste da ooooooodavno ne koristim QX, ali koliko se sećam to radi OK.
Nebojša Đorđević - nesh
http://younify.nl
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Separacija boja - Post-Sript File iz Quarka

[ Pregleda: 3409 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.