Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da hostujem sajtove?

[es] :: Hosting :: Kako da hostujem sajtove?
(TOP topic, by boki)

[ Pregleda: 17918 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NightHawk
Djordje Stojanovic
Nish

Član broj: 17045
Poruke: 209
*.dial.InfoSky.Net.

Jabber: night@elitesecurity.org
ICQ: 229516907
Sajt: www.shadow-inc.net


Profil

icon Kako da hostujem sajtove?23.05.2005. u 10:55 - pre 229 meseci
Jos malo pa stize brzi internet kod mene, pa me zanima da li mogu da hostujem sajtove na mom linux os-u?
Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
195.252.80.*

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Kako da hostujem sajtove?23.05.2005. u 17:35 - pre 229 meseci
Verovatno, samo sto ce ti trebati dobar uplink... a ako budes imao 64k, to ce ti biti dovoljno za jednog korisnika da se nakaci... ako ide preko dialup-a dok drugima sajt skoro uopste nece raditi.
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

NightHawk
Djordje Stojanovic
Nish

Član broj: 17045
Poruke: 209
*.dial.InfoSky.Net.

Jabber: night@elitesecurity.org
ICQ: 229516907
Sajt: www.shadow-inc.net


Profil

icon Re: Kako da hostujem sajtove?23.05.2005. u 19:04 - pre 229 meseci
Ja trebam da uzmem bezicni internet brzine 128kbps/64kbps. Kolika bi bila dovojna brzina?
Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Kako da hostujem sajtove?23.05.2005. u 19:09 - pre 229 meseci
ja an 256 uploada hostujem sajt od mog razreda.. koga sam pravim... kad se prikace recimo dva do tri clienta.. oda sav upload... i njima se uspori, i meni. treba ti stvarno nesto brze
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Frane Marinković
MNGR & Technical Support Dept.,
Get-Host.net Group
Hrvatska

Član broj: 23984
Poruke: 513
*.net.t-com.hr.

Jabber: frane.marinkovic@elitesecurity.org
Sajt: get-host.net


+1 Profil

icon Re: Kako da hostujem sajtove?23.05.2005. u 20:00 - pre 229 meseci
Sve zavisi kolike planove imaš za site!
Ako hočeš nešto "veliko" (za kučni server) kao 50 posjeta dnavno treba ti barem 512MB up, a samo da znaš neki hostovi koji nabace na server 10 korisnika (minimalno) imaju 100MB up to je 10MB up po svakom pa računaj!
To sam i ja mislio prije godinu i imam ti cijelu literaturu, ali nije isplativo!
Nemaš nikakav mail server ništa samo neki dinamički IP i mali link koji bi stalno pucao, a sa siteom bi se samo mogao hvalit mami i pokojem frendu!
So, pogledaj neke hosting providere poput solidhost.com -a i tamo uzmeš za 70€ i prst u uho, možeš djelit mailove i subdomene pa i hosting mjesto svakom kome očeš!
 
Odgovor na temu

mega023
NS

Član broj: 25570
Poruke: 100
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

ICQ: 27429884
Sajt: www.svetautomobila.com


Profil

icon Re: Kako da hostujem sajtove?02.06.2005. u 00:48 - pre 229 meseci
Iskreno mislim da se ne isplati se sva zezancija oko toga.

Jeftinije ti je da uzmes neki mali hosting paket (ima i za manje od 100din/mesecno)
i da mozes da radis sa kompijuterom sta hoces, i da ne brines za sajt.

Ne zaboravi da kompijuter ne smes gasiti ako od njega (uspes da) napravis server, jer cim ga ugasis sajt je nedostupan.
(Dobro je pitanje da li ti masina moze izdrzati da se ne gasi danima i mesecima... Moj comp nije ugasen na vise od 10minuta od 4 januara...
Ustedeces za hosting samo na struji ako budes gasio comp nocu umesto da ti radi 24/7... )

Sto se brzine tice, ne moze da se meri 256kb/s sa 100mpbs!

 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
212.200.107.*



+11 Profil

icon Re: Kako da hostujem sajtove?20.06.2005. u 17:11 - pre 228 meseci
Pa ja sam to probao. Imam uplink 256Kb/s. Mada ja sam uglavnom to koristio da prijatelji nesto skidaju od mene sa mog FTP servera i ajde za hosting web sajta, ali vise da malo ucim HTML, php... Zezancija.

E sad: ovi iz Srbije su bili zadovoljni jer njima je u najboljem slucaju (ISDN) konekcija bila (znaci downlink) do 128Kb/s, a evo vidim i da je aDSL od 256Kb/s. Dok npr, kod ovih iz Zap. Evrope je bilo "aaa, zev, zev, ala ti je spor server". Normalno ljudi su navikli da downloaduju i do 1.5Mb/s !

Sve u svemu nije to slosa stvar po meni za tako nesto. Padne li mi medjtim na pamet da odrzavam ozbiljan sajt, neki e komerc, forum ili tsl, sigurno cu se obratiti profesionalnom hostingu !

Jednostavno shvatio sam, aDSL ima limit uplinka na 512Kb/s i to je ok za manje stvari, z avece sigurno ne... Ima valda neka statistika tipa sta drzis i koliko hitova ocekujes dnevno pa onda da nadjes odgovarajuci protok.

Da ne govorim da ti treba komp koji ce ti stalno raditi, moras se pobrinuti da ti nakon pucanja veze bude opet azurirana dinamicka IP, to se da srediti...
 
Odgovor na temu

nIce Cream
Novi Sad

Član broj: 14095
Poruke: 113
*.org.cust.panline.net.

Sajt: www.coingcs.com


Profil

icon Re: Kako da hostujem sajtove?24.06.2005. u 03:21 - pre 228 meseci
Ma zaboravi na celu zajebanciju. Nikako ti se ne isplati.
Da bi sam hostovao nesto, treba ti pre svega fixna IP adresa (mozes i bez nje da prodjes ako koristis DDNS). Bez dedicated rutera koji ce da mapira apache server ka spolja nemoj ni da pomisljas na neki normalan hosting. Da ne govorim da ce ti i trebati dedicated linux masina sa apache-om i sqlom. Sve u svemu, jako veliko zezanje, a ne isplati se. Bez megabita uploada ce ti se sajt vuci kao slina, a neces uvek imati tu brzinu.

[Ovu poruku je menjao boki dana 16.07.2005. u 21:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Kako da hostujem sajtove?25.06.2005. u 02:28 - pre 228 meseci
http://www.dslwebserver.com/
 
Odgovor na temu

sEaGhOsT
Beograd

Član broj: 133
Poruke: 433
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: seaghost@elitesecurity.org
ICQ: 65119403
Sajt: apple.com


Profil

icon Re: Kako da hostujem sajtove?15.08.2005. u 12:19 - pre 226 meseci
http://www.hostinghacks.net/
Music is essential for my life...
 
Odgovor na temu

NightHawk
Djordje Stojanovic
Nish

Član broj: 17045
Poruke: 209
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: night@elitesecurity.org
ICQ: 229516907
Sajt: www.shadow-inc.net


Profil

icon Re: Kako da hostujem sajtove?01.08.2006. u 13:25 - pre 214 meseci
Malo da podnovimo temu koju sam postavio proshle godine
Dobio sam net sa jedno 6 meseci zakashnjenja ali sve je OK.
Probao sam i sa site-ovima i sa irc serverima sajtovi rade u sbb lokalu ok a tek irc shto se tiche spoljashneg pristupa serverima za web je bilo dovoljno da se prikache 3-4 i onda pochinje da ide neverovatno sporo, a irc bije kao nenormalan
Video sam sam da ne mogu da hostijem chak ni jednu prezentaciju (kojoj imaju pristup svi sa weba) a irc je radio OK poshto njemu nije potrebna neka velika brzina.

OS je bio FC 5
Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
 
Odgovor na temu

lenjin2
Vladimir Ilic
L2MEDIA director
Nis

Član broj: 118208
Poruke: 7
91.150.101.*

Sajt: l2media.page.tl


Profil

icon Re: Kako da hostujem sajtove?22.02.2007. u 20:47 - pre 208 meseci
i ja mislim da nije isplativo
 
Odgovor na temu

Minote

Član broj: 89336
Poruke: 39
207.195.246.*



Profil

icon Re: Kako da hostujem sajtove?23.09.2007. u 23:53 - pre 201 meseci
Kucni hosting po meni ima jednu prednost jer sam biras platformu ! Sad, ja bas nisam vican mnogo php, ali ako proektujes nesto a tvoja hosting kompanija ima drugi PHP ili Apache moze nece bas sve raditi. Mozda neko moze nesto da napise vise.

Za kucni hosting trebalo bi obezbediti jedan UPS recimo, da aDSL ruter i severski kompjuter mogu neprekidno da rade.

Zanima me jos koliko istovremenih zahteva moze da podnese mali kucni ruter i kako se zove taj podatak ?
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Kako da hostujem sajtove?24.09.2007. u 07:12 - pre 201 meseci
Pretpostavljam da to zavisi od rutera, ali nije to ono što treba da te brine već tvoj upstream. Odnosno brzina kojom posjetioci mogu da vuku sadržaj sa tvog servera.
Npr. 1024/256 ti je više nego premalo za iole posjećeniji sajt.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Kako da hostujem sajtove?22.04.2010. u 21:17 - pre 169 meseci
Nadam se da nije problem ako malo obnovim ovu temu, svakako je TOP a verovatno se ova pitanja cesto pitaju pa ajde da odgovori budu i ovde.
Informacije koje su zajednicke za oba pitanja:
-kupljen .rs domen i hosting kod euneta
-mogucnost od 1000 poddomena
A sad pitanja:

1. Kako da napravim poddomen da on vodi na neku fiksnu IP adresu nekog servera? Tacnije, ta IP adresa je neki komp koji ima staticku IP adresu. Kada se u CPanelu unese novi poddomen on trazi adrese Name Servera... Sta u ovom slucaju da se kuca u NS polja? Predpostavljam da se mora dodati A zapis sa odredisnom IP adresom, to nije problem.

2. Kako da napravim posebanu prezentaciju (sajt) za poseban poddomen i da je vezem za njega a da je ta nova prezenaticja na istom hostingu? Eunet pruza mogucnost pravljenja jos jednog sajta, dakle skroz fizicki odvojene hosting lokacije (direktorijuma) za drugi sajt i kada pravim taj sajt odma mi sistem ponudi poddomen za taj sajt. To je OK, a sta ako ja zelim jos sajtova za jos poddomena?
 
Odgovor na temu

Frane Marinković
MNGR & Technical Support Dept.,
Get-Host.net Group
Hrvatska

Član broj: 23984
Poruke: 513
89.17.12.*

Jabber: frane.marinkovic@elitesecurity.org
Sajt: get-host.net


+1 Profil

icon Re: Kako da hostujem sajtove?21.02.2011. u 00:39 - pre 159 meseci
pa stvarno je ovaj forum "hosting" zapušten
vjerujem da si već odavno našo riješenje za ovo, ali eto, ako ko drugi uleti pa da pročita.

1. Ako je baš cPanel (cpanel.net) onda se ovo radi tako da dodaš Addon domenu koju želiš, ideš nazad i uđeš u redirects i tamo izabereš poddomenu i ispod upišeš IP i staviš Temp. preusmjerenje s wildcardom.

2. isto ko prvi dio od 1. on automatski kreira folder unutar /home/user/public_html/ foldera, ili da prevedem, ukoliko imaš domenu domena.tld i poddomenu pod.domena.tld, folderu možeš pristupit preko http://domena.tld/pod.domena.tld/ (naravno po defaultu)
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Kako da hostujem sajtove?
(TOP topic, by boki)

[ Pregleda: 17918 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.